Στον τέταρτο αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, ο Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισε το «Κύπελλο Κερύνειας»!

Ο νικητής εξασφάλισε την πρώτη θέση, μετά από αγώνα μπαράζ με τον Ντίνο Κωνσταντίνου. Στους έφηβους πρώτευσε ο Ιάκωβος Ονουφρίου, στους σίνιορς ο Φάνος Μιχαήλ και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας.

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Λεύκιος Μιλτιάδους, ήταν ο μεγάλος νικητής στον τέταρτο αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ! Ο αγώνας ήταν για το «Κύπελλο Κερύνειας» κι έγινε την περασμένη Κυριακή 1η Αυγούστου στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου Λάρνακας, κάτω από αντίξοες συνθήκες, λόγω κυρίως της ψηλής θερμοκρασίας και της υγρασίας που επικρατούσαν στην περιοχή του σκοπευτηρίου.

Ο πρωταθλητής της ΣΚΟΛΕΜ, εξασφάλισε την πρώτη θέση, μετά από αγώνα μπαράζ με τον Ντίνο Κωνσταντίνου του ΣΚΟΠΑΦ, με τον οποίο ισοβάθμησε με 91/100. Στη δοκιμασία του μπαράζ, ο Λεύκιος είχε 6 επιτυχίες στους 9 δίσκους έναντι 5/9 του αθλητή της Πάφου. Πέρα από την επιτυχία του νικητή, στον αγώνα ξεχώρισε επίσης η πολύ καλή εμφάνιση του έφηβου Ιάκωβου Ονουφρίου του ΣΚΟΠΑΦ, ο οποίος με 88/100 πήρε την πρώτη θέση τόσο στην κατηγορία των εφήβων όσο και στην Γ’ κατηγορία, αλλά και την πέμπτη θέση στη γενική κατάταξη!

Στην κατηγορία των σίνιορς πρώτευσε ο Φάνος Μιχαήλ της ΣΚΟΛΕΥ με 83/100 και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ίδιας Οργάνωσης με 70/100. Στη Β’ κατηγορία κέρδισε ο Γιάγκος Χριστοδουλίδης της ΣΚΟΚΕΡ με 87/100 και στη Δ’ κατηγορία ο Ανδρέας Βασιλείου της ΣΚΟΛΕΥ με 86/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τέταρτου αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, για το «Κύπελλο Κερύνειας», ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: