Στους άνδρες κέρδισε ο Ανδρέας Χαραλάμπους, στις γυναίκες η Μαριλένα Κωνσταντίνου και στους έφηβους ο Χάρης Χαρή.

Η 16χρονη σκοπεύτρια της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας, Κωνσταντίνα Μαρκίδου, ήταν το «αστέρι» που έλαμψε στο αεροβόλο τουφέκι, στη διάρκεια του τελευταίου αγώνα σταθερού στόχου για το «Κύπελλο Αμμοχώστου»! Ο αγώνας έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο 18 και 19 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις σταθερού στόχου του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης και η νεαρή αθλήτρια της ΣΚΟΛΕΥ, μετά από σπουδαία εμφάνιση, πέτυχε νέο παγκύπριο ρεκόρ στο αεροβόλο τουφέκι νεανίδων με 616.9, αποτέλεσμα που ήταν και το ψηλότερο του αγώνα, καλύτερο από αυτό των ανδρών, των γυναικών και των εφήβων…

Στο αεροβόλο τουφέκι ανδρών, ο Ανδρέας Χαραλάμπους της ΣΚΟΑΜ πήρε την πρώτη θέση με 612.5, στις γυναίκες η Μαριλένα Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΥ πέτυχε 608.4 και στους έφηβους, ο συναθλητής της Χάρης Χαρή 609.8, αποτέλεσμα που του χάρισε και τη δεύτερη θέση στην κατάταξη ανδρών / εφήβων. Δεύτερη στην κατηγορία των νεανίδων και τρίτη στην κατάταξη γυναικών / νεανίδων κατετάγη η Ελένη Σουγλέρη επίσης της ΣΚΟΛΕΥ με 585.8, ενώ αθλητές της ίδιας Οργάνωσης ήταν και οι νικητές στο τουφέκι παίδων και τουφέκι κορασίδων. Στους παίδες πρώτευσε ο Αχιλλέας Σοφοκλέους με 592.3 και στις κορασίδες η Κατερίνα Χαρη με 601.7.

Στις μικρότερες κατηγορίες, ο αγώνας των οποίων ολοκληρώθηκε το Σάββατο, ο Γεώργιος Καραπίττας της ΣΚΟΛΑΡ πρώτευσε στο αεροβόλο τουφέκι παίδων με σταντ με 380.5, η Θέα Φράγκου της ΣΚΟΛΕΥ στο τουφέκι κορασίδων με σταντ με 397.1, ο Νέστορας Μιχαήλ της ίδιας Οργάνωσης στο τουφέκι παμπαίδων και η Σάββια Χριστοδούλου της ΣΚΟΛΑΡ στο τουφέκι παγκορασίδων με 374.2.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα σταθερού στόχου για το «Κύπελλο Αμμοχώστου» στο αεροβόλο πιστόλι, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: