4ο & 5ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Compak Sporting - ‘’Σάρωσε’’ στη Ταϊλάνδη ο Λεύκιος Μιλτιάδους
![Post header image](/storage/app/media/leukios%20tailandi/316523079_580446444080212_7307259161141886024_n.jpg)
Με δύο μετάλλια και 2 διακρίσεις ο πρωταθλητής της σκοποβολής Λεύκιος Μιλτιάδους, κάνει την Κύπρο μας περήφανη.
Ο σκοπευτής μας κατάφερε να κατακτήσει την κορυφή και το χρυσό μετάλλιο στο 4ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Sporting το οποίο διεξήχθη στις 16 & 17 Νοεμβρίου στη Ταϊλάνδη.
Αυτή δεν ήταν η μοναδική του νίκη μιας και στο 5ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Compak Sporting, που πραγματοποιήθηκε λίγες μέρες μετά, ο Λεύκιος Μιλτιάδους διακρίθηκε στη δεύτερη θέση κερδίζοντας το αργυρό μετάλλιο.
Συγκεκριμένα με επιτυχία 195/200 ανάμεσα σε 87 σκοπευτές από 17 χώρες πήρε την 2η θέση και έκανε την Κυπριακή σκοποβολή αλλά και την ΣΚΟΛΕΜ για ακόμη μια φορά περήφανους.
Υπενθυμίζεται οτι ο πρωταθλητής μας έχει ακόμη ένα αγώνα και του ευχόμαστε καλή επιτυχία.