ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Απάντηση
VASILIS S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 18 Μάιος 2015, 18:50

ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από VASILIS S »

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΚΥΠΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΙΒΡΕΘΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.
ΚΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Ι ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ 5 ΜΕ 6 ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

VASILIS S έγραψε:ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΚΥΠΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΙΒΡΕΘΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.
ΚΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Ι ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ 5 ΜΕ 6 ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Από τη στιγμή που πρέπει να κάνεις τα μαθήματα, αν και είναι παναΐρι και παιριπέξιμο τα μαθήματα, τι ακριβώς μπορούν να κάμουν ώστε να πιάσεις άδεια χωρίς αυτά; Η νομοθεσία είναι απλώς για να υπάρχει για να βγάλεις άδεια και απλώς τυπική αλλά δεν μπορούν να την παραβλέψουν (εκτός αν ππέσει κανένα τηλεφώνημα και ξέρω γω). Το μας ωθούν στην παρανομία εγώ δεν το καταλαμβαίνω, θέλεις να φκάλεις άδεια και δεν μπορείς να κάνεις ότι πρέπει; Μην την βγάλεις και αν πάεις δικό σου ρίσκο, δεν φτάνει που η διαδικασία είναι εύκολη, πρέπει να την αγνοούμε και αυτή; Όταν υπάρχουν εξαιρέσεις για κάποιους οι άλλοι τι είναι δηλαδή; Βλάκες που ακολουθούν την διαδικασία;
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Φίλε Βασίλη απλά κανόνισε να έρθεις Κύπρο τις μέρες που γίνονται τα μαθήματα και η εξέταση που είναι παιχνιδάκι. Από ότι ξέρω είναι 3 συνεχόμενες μέρες και θα σου έλεγα ακόμα ότι αν τους πεις ότι τη μια θα την χάσεις δεν θα σου κάνουν πρόβλημα...άρα σου μένουν 2 μέρες μόνο. 8-)
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από Laurona »

Αν ηθελαν πραγματικά την κυνηγετικη επιμόρφωση θα αξιοποιουσαν τις εξετάσεις.
Ισως η μοναδικη εξεταση στον κοσμο που ποτε δεν απέτυχε κανείς.
Απο την αλλη υα υπηρχαν κανονισμοι οπως για τον βασιλη πιο πανω.
όμως όπως κ με τα 300 ευρα βλέπουν μονο το βιβλιάριο εισπράξεων κ μονο αυτο μέτρα.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ξέρω το ρε Χρύσανθε, άμα θέλαν εμπορούσαν. Θα μπορούσαν να κάμουν την εξέταση ή/και τα μαθήματα online ας πούμε. Αλλά δαμέ κινδυνεύουν να χάσουν τη δουλειά τους που το ότι έλειψαν ούλλα τζιαί εκτίσαμεν τα ούλλα τζιαί εν φακκούν πέννα...

Όπως και νάχει η εξέταση και τα μαθήματα υπάρχουν, ο φίλος Βασίλης εν έχει επιλογή.
VASILIS S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 18 Μάιος 2015, 18:50

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από VASILIS S »

το θεμα δεν ειναι φιλε μαριε οι 2-3 μερες θα μου κοστισει πανω απο 1000 ευρω να ερθω και εχουμε και οικογενεια πισω μας τι να κανουμε.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

VASILIS S έγραψε:το θεμα δεν ειναι φιλε μαριε οι 2-3 μερες θα μου κοστισει πανω απο 1000 ευρω να ερθω και εχουμε και οικογενεια πισω μας τι να κανουμε.
Φίλε Βασίλη αφού δεν θα μπορέσεις και έχει έτσι ψηλό κόστος να έρτεις σίγουρα δεν αξίζει για 5-6 εξορμήσεις. Αν πιστεύεις ότι αξίζει τα λεφτά ή το ρίσκο να ππέσεις πάνω σε αστυνομία/θήρα για 5-6 εξορμήσεις, να σου πιάσουν όπλο τζαι να βουράς δικαστήρια τζαι στέρηση άδειας, πρόστιμα τζαι ξέρω γω, εσύ αποφασίζεις.
VASILIS S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 18 Μάιος 2015, 18:50

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από VASILIS S »

ξερω τις συνεπειες φιλε σπυρο τουλαχιστον οι κυριοι που μιλησα μαζι τους επρεπε να εκαμναν μια προσπαθεια νομιμα μεσω υπουργειου για να μην κινδινευουν και ιδιοι.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

VASILIS S έγραψε:ξερω τις συνεπειες φιλε σπυρο τουλαχιστον οι κυριοι που μιλησα μαζι τους επρεπε να εκαμναν μια προσπαθεια νομιμα μεσω υπουργειου για να μην κινδινευουν και ιδιοι.
Πολύ απλά δεν υπήρχε περίπτωση να κινηθούν μέσω υπουργείου για να εξαιρεθεί κάποιος, ζητάς πολλά, με τον τρόπο που λειτουργούμε στην Κύπρο σιγά να μην μπουν στο κόπο να ξεκινήσουν διαδικασίες για να εξαιρεθεί ένας. Έτο απλά είπαν σου δεν γίνεται για να σε ξεφορτωθούν τζαι κανεί.
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

Δημοσίευση από Savvas »

Πρότεινε τους να δώσεις απευθείας εξετάσεις, με δικό σου ρίσκο αν μην περάσεις. Ψάξε λίγο καλύτερα το νόμο φίλε.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”