Γαιδουροσυνη στο full

Απάντηση
Efthymios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 01 Φεβ 2012, 16:04

Γαιδουροσυνη στο full

Δημοσίευση από Efthymios »

Χαιρετώ,

Χτες, περιοχή Φυτώριο Αγ Βαρβάρας Λευκωσία (Η περιοχή είναι απαγορευμένη για το κυνηγι της φάσσας)καποιοι "λεβέντες" κυνηγοι (μάλλον 3) χτύπησαν όλα τα περιστέρια σε περιβόλι. Πήραν πόστα γύρω γύρω και έκαμαν το κέφι τους ανενόχλητοι.

Αν έτυχε κανένας να δει κάτι παρακαλώ στείλτε μου ΠΜ. Τουλάχιστον να μάθουμε τους λεβεντες και να πάμε να τους γνωρίσουμε. Δεν με νοιάζει για τα πεζούνια αλλά για την πίκρα που προκαλούν σε ηλικιωμένους ανθρώπους.

Φιλικα.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Γαιδουροσυνη στο full

Δημοσίευση από Laurona »

Φιλε μου δεν ειναι κυνηγοι αυτοι........κατι αλλον ειναι.

Και εαν εχεις οικογενεια, αμα ηρεμισεις, καλυτερα παρηγορα τους γερους σου, ξεκινα τους τον γουμα που την αρχη να μεν μαραζονουν και μην τους γυρευκεις γιατι εν ευκολο να θολωσεις και μετα σαστα και γυρασιν.

Εβρεθηκα σε παρομοια θεση και .....χαζιριν το κακον ..........εφτασαμε στες αστυνομιες με φακελους κλπ.......ακουμε και εν ευκολο πολλα να θολωσεις.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Γαιδουροσυνη στο full

Δημοσίευση από AndreasDr »

Laurona έγραψε:Φιλε μου δεν ειναι κυνηγοι αυτοι........κατι αλλον ειναι.

Και εαν εχεις οικογενεια, αμα ηρεμισεις, καλυτερα παρηγορα τους γερους σου, ξεκινα τους τον γουμα που την αρχη να μεν μαραζονουν και μην τους γυρευκεις γιατι εν ευκολο να θολωσεις και μετα σαστα και γυρασιν.

Εβρεθηκα σε παρομοια θεση και .....χαζιριν το κακον ..........εφτασαμε στες αστυνομιες με φακελους κλπ.......ακουμε και εν ευκολο πολλα να θολωσεις.
Χρύσανθε συμφωνώ αλλά μια καταγγελεία να την κάμει! Δέν χρειάζετε ι ίδιος να εμπλακεί μαζί τους αλλά όχι και να το αφήσει έτσι το θέμα!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Γαιδουροσυνη στο full

Δημοσίευση από Phinix »

ρε παίδες, δεν ήξερα που να το γράψω αλλα νομίζω εδώ είναι καλά, λόγο του τίτλου πιο πάνω
θέλω την άποψη σας στο πιο κάτω,

σε μια περιοχή όπου κυνηγώ 4-5 χρονια τώρα την τσίχλα, σε ένα συγκεκριμένο ύψωμα, όπου η απαγορευμένη υπάρχει εδώ και χρόνια (απαγορευμένη είναι μονο η κορυφή του βουνού λόγο ενός "τελιασμενου" χωραφιού/εξοχικού)
πάω λοιπόν φέτος για πρώτη φορα εκεί και βλέπω μια δεύτερη ταμπέλα απαγορευμένης 20-30 μετρα κάτω χαμηλά από την αρχική τεμπέλα (η αρχική είναι ακόμα εκεί)
είμαι σίγουρος ότι η δεύτερη δεν ισχύει και ότι μπήκε ίσως από τον τύπο εκεί
Επίσης σημειώστε ότι, στο Hunt Cyprus δεν την δείχνει απαγορευμένη, απλά μονο την κορυφή όπως ήταν παλιά

τι κάνω??

να την βγάλω και να την φέρω για το άρμα (αστείο)
να την παραμελήσω
να πιάσω την θήρα τελέφωνο - αλλα που να εξηγηθώ
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Γαιδουροσυνη στο full

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Phinix έγραψε:ρε παίδες, δεν ήξερα που να το γράψω αλλα νομίζω εδώ είναι καλά, λόγο του τίτλου πιο πάνω
θέλω την άποψη σας στο πιο κάτω,

σε μια περιοχή όπου κυνηγώ 4-5 χρονια τώρα την τσίχλα, σε ένα συγκεκριμένο ύψωμα, όπου η απαγορευμένη υπάρχει εδώ και χρόνια (απαγορευμένη είναι μονο η κορυφή του βουνού λόγο ενός "τελιασμενου" χωραφιού/εξοχικού)
πάω λοιπόν φέτος για πρώτη φορα εκεί και βλέπω μια δεύτερη ταμπέλα απαγορευμένης 20-30 μετρα κάτω χαμηλά από την αρχική τεμπέλα (η αρχική είναι ακόμα εκεί)
είμαι σίγουρος ότι η δεύτερη δεν ισχύει και ότι μπήκε ίσως από τον τύπο εκεί
Επίσης σημειώστε ότι, στο Hunt Cyprus δεν την δείχνει απαγορευμένη, απλά μονο την κορυφή όπως ήταν παλιά

τι κάνω??

να την βγάλω και να την φέρω για το άρμα (αστείο)
να την παραμελήσω
να πιάσω την θήρα τελέφωνο - αλλα που να εξηγηθώ
Κατά την άποψη μου, αν είσαι 100% σίγουρος ότι δεν ισχύει, αγνόα την. Το ίδιο είδα και εγω σε περιοχή που κυνηγώ, την γνωρίζω πολύ καλά και ο άνθρωπος έβαλε ταπέλλα για να κρατά άτομα που δεν γνωρίζουν, μακρυά, αν θέλεις να τηλεφωνήσεις τηλεφώνα, κατά πόσο θα ασχοληθούν δεν γνωρίζω. Το πιο πιθανόν θα σε ρωτήσουν πού και μετα θα σου πούν να την αγνοήσεις.
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Γαιδουροσυνη στο full

Δημοσίευση από nike powder »

spyrosspyrou851 έγραψε:
Phinix έγραψε:ρε παίδες, δεν ήξερα που να το γράψω αλλα νομίζω εδώ είναι καλά, λόγο του τίτλου πιο πάνω
θέλω την άποψη σας στο πιο κάτω,

σε μια περιοχή όπου κυνηγώ 4-5 χρονια τώρα την τσίχλα, σε ένα συγκεκριμένο ύψωμα, όπου η απαγορευμένη υπάρχει εδώ και χρόνια (απαγορευμένη είναι μονο η κορυφή του βουνού λόγο ενός "τελιασμενου" χωραφιού/εξοχικού)
πάω λοιπόν φέτος για πρώτη φορα εκεί και βλέπω μια δεύτερη ταμπέλα απαγορευμένης 20-30 μετρα κάτω χαμηλά από την αρχική τεμπέλα (η αρχική είναι ακόμα εκεί)
είμαι σίγουρος ότι η δεύτερη δεν ισχύει και ότι μπήκε ίσως από τον τύπο εκεί
Επίσης σημειώστε ότι, στο Hunt Cyprus δεν την δείχνει απαγορευμένη, απλά μονο την κορυφή όπως ήταν παλιά

τι κάνω??

να την βγάλω και να την φέρω για το άρμα (αστείο)
να την παραμελήσω
να πιάσω την θήρα τελέφωνο - αλλα που να εξηγηθώ
Κατά την άποψη μου, αν είσαι 100% σίγουρος ότι δεν ισχύει, αγνόα την. Το ίδιο είδα και εγω σε περιοχή που κυνηγώ, την γνωρίζω πολύ καλά και ο άνθρωπος έβαλε ταπέλλα για να κρατά άτομα που δεν γνωρίζουν, μακρυά, αν θέλεις να τηλεφωνήσεις τηλεφώνα, κατά πόσο θα ασχοληθούν δεν γνωρίζω. Το πιο πιθανόν θα σε ρωτήσουν πού και μετα θα σου πούν να την αγνοήσεις.



ε κοπελλια επαρακαμαντο τουτοι με τεσ ταπελλεσ οπου θελουν βαλουν επαθα το και εγω στα τσιονια! επιδη ειχε ενα περβολι που εν ηταν τελιασμενο εβαλε ποτσι και ποδα ταπελλεσ ο χαρτησ ετσι πραμα εν λαλη
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Γαιδουροσυνη στο full

Δημοσίευση από Nikos »

Efthymios έγραψε:Χαιρετώ,

Χτες, περιοχή Φυτώριο Αγ Βαρβάρας Λευκωσία (Η περιοχή είναι απαγορευμένη για το κυνηγι της φάσσας)καποιοι "λεβέντες" κυνηγοι (μάλλον 3) χτύπησαν όλα τα περιστέρια σε περιβόλι. Πήραν πόστα γύρω γύρω και έκαμαν το κέφι τους ανενόχλητοι.

Αν έτυχε κανένας να δει κάτι παρακαλώ στείλτε μου ΠΜ. Τουλάχιστον να μάθουμε τους λεβεντες και να πάμε να τους γνωρίσουμε. Δεν με νοιάζει για τα πεζούνια αλλά για την πίκρα που προκαλούν σε ηλικιωμένους ανθρώπους.

Φιλικα.
Καλημέρα σε όλους

Τελικά εν πολλά τα γαιδούρια....!
Μου έτυχε παρόμοιο περιστατικό πριν 2 χρονια....
Πήγα μαζι με τον κουμπάρο να περπατήσουμε για καμιά τζίκλα λιγο έξω απο την Λεμεσό και σταματήσαμε δίπλα την απο την μάντρα φιλικού μας προσώπου....Τσουπ κατεβαίνει η θηρα, παράξενο αλλα ήρθε...και λαλεί μας γιατί παιζεται τα πεζούνια του κόσμου;;Ρε μαστρε λεω εμείς μόλις ήρταμε!! Σιου τζιαι καλά εν μας επίστεφκε, εντομετα ξύ του δείξαμε αδειες και κοτσιάνια των οπλων.
Ευτυχώς εκατέβηκε ο άνθρωπος που εχει την μαντρα, και λεει του αποκλείεται ναν τουτοι που επαίζαν τα πεζούνια, εν δικοί μου ανθρωποι και αφησαν μας ήσυχους.Αν δεν ερχόταν μπορεί και να μπερτέφκαμε τέλια αδικα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”