Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Απάντηση
n3ktar
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιουν 2011, 20:51

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από n3ktar »

kypros έγραψε:
n3ktar έγραψε:Με λιγα λογια βρασε ρυζι δηλ αν θελεις να πας μη οργανωμενα στην Ελλαδα για κυνηγι!
Εχει καποιο συναδελφο που το εκαμε?
Μολις σημερα μου ειπαν οτι για ελλαδα χρειαζεσαι μια φοτογραφια αντιγραφα κιπριακησ αδειας κινιγιου , κατοχης οπλου και ασφαλειας καθος και ταυτοτητας.

Σου εκδιδει ο συλλογος της περιοχης μια αδεια αλλα στοιχιζει περιπου 170 ευρο. Οπλο πιανεις απο το παρεα σου που το κατεχει νομιμα.

Παρεπιπτοντος στη θεσαλλονικη φετοσμοι τζηκλες και οι μπεκατσες ειναι το κατι αλλο. Πιο πολλες τισμτελευταιας 20ετιας αλλα υπαpxει φοβερη ανομβρια και ζεστη και τα πουλια ειναι στο πικνο χωρις περασματα.

Σιγουρες πηγες
Φιλε Κυπρο, παιρνει καιρο να σου εκδωσει αδεια ο συλλογος? Ασφαλεια εννοεις οποιαδηποτε ασφαλεια υγειας ας πουμε? Το οπλο εν το ποιο ευκολο, φκαλεις του ενα διαβατηριο απο την αστυνομια κ παιρνεις το μαζι σου! Φιλε ενας παρεας επηραν τον στις τζηκλες στη Ελλαδα το περασμενο Σαβ/κο, 3 ατομα εσυραν 18 πακετα χαρτουτσιες μετρημενα!!
Και προσπαθω κ εγω να βρω μιαν ακρη αφου θα παω που θα παω για δουλεια να το συνδιασω! Ευκαιρια! Αλλα τουλαχιστον να ειμαι νομιμος!
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από ALEXIS »

ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑ ΚΑΤΩ
Ο ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΑ ΜΕ ΤΟ
ΕΠΕΡΧΙΑΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΘΗΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ
ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.ΕΙΝΑΙ 3ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΩΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ 3ΩΡΑ.Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΤΥΘΕΜΕΝΗ ΓΡΑΠΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ.
Η ΕΡΧΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ
1.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΚΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΟΤΙ Ο ΑΙΤΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ
ΝΑ ΑΣΚΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ'
2. ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ
3. ΚΟΠΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ
4. 119 ΕΥΡΩ
5.ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΜΙΑΣ ΦΟΡΜΑΣ (ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ)
ΠΛΗΡΩΝΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΑΜΕΙΟΥ ΘΗΡΑ ΚΑΙ ΔΙΔΟΝΤΑΙ ΟΙ ΗΜΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ.
ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΓΡΑΠΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΙΚΗ.
Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΥΡΩ.
ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΑΔΕΙΑ ΡΩΣΣΟΙ-ΡΟΥΜΑΝΟΙ-ΣΥΡΙΟΙ-ΑΘΙΓΓΑΝΟΙ-ΑΓΓΛΟΙ Κ.ΑΛΛΟΙ
ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΖΗΤΟΥΝ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΤΟΧΗΣ ΟΠΛΟΥ.
ΑΦΟΥ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΟΠΛΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΤΟΧΗΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΘΗΡΑΣ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΝΕΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΣΗΣ.
ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΑΠΟΤΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ
ΠΛΗΡΩΝΝΩΝΤΑΣ 85 ΕΥΡΩ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”