οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Απάντηση
istriano ®

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από istriano ® »

Φιλε nature, συμφωνω απολυτα με τα γραφωμενα σου. Με αυτο που εγραψα προηγουμενος ηθελα να προτρεψω τα οργανα του νομου, θυρα, ουλαμο, αστυνομια να εφαρμοσουν καταγραμμα τις δυνατοτητες που τους παρεχει ο νομος και να "κτυπησουν" οπως τους "κτυπουν". Ας μην φοβουνται την κατακραυγη 10 δημοσιογραφων, αλλα ας εχουν κατσ νου την επικροτηση 80.000 κυνηγων. Δεν εννοουσα φιλε να παρουμε το νομο στα χερια μας.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από kypros »

Φιλε nature. Εισαι μορφωμενος ανθρωπος και φαινεται αυτο. Επισης φαινονται και οι πεπιθυσεις σου και οι αποψεις σου.

Εχεις πολυτο δικαιο οτι η βια ειναι ενα μαυρο πραγμα, ασχημο και λυπηρο.

Ομως ο παραληλησμος που εγινε με την αγγλια ειναι κατα την αποψη μου ευστοχος. Σου υπενθυμιζω οτι οταν στο αγγλικο ποδοσφαιρο γινονται φονοι μεταξυ των οπαδων ( δηλαδη βια σε υπερθετικο βαθμο) η λυση απο την Θατσερ δοθηκε με υπερμετρη βια. Οι αστυνομικοι πυροβολισαν σε αρκετες περιπτωσεις και σκοτωσαν ατομα που κινουνταν απειλητικα με λοστους και πετρες για να εμπλακουν σε επισοδεια.

Εκ τοτε δεν πετουν ουτε τσιγαροχαρτο στο πατομα του γηπεδου.

Λες οτι βια τετοιου βαθμου πρεπει να ασκιτε μονο οταν απειλουνται ζωες....και εχεις δικαιο...αλλα οταν σου ανατειναζουν το αυτοκινητο και οταν σε πυροβολουν για να διαφυγουν τοτε απειλουνται ζωες μια χαρα. Και επρεπε φιλε να ειμασταν σε αλλη χωρα και ηταν να δεις πως θα αντιδρουσαν οι αστυνομικοι.

Δεν λεω προς Θεου οτι οι αστυνομικοι μας πρεπει να αρχιζουν ξυλο σε οποιον ξεχασει την αδεια του σπιτι. Αλλα ζουμε σε ενα καθεστως ατιμορισιας. Και τουτο συμβαινει παντου στη κυπρο, οχι κονο στο κυμηγι.

Πρεπει ολα να αλλαξουν και για να τιρινται οι νομοι πρεπει να υπαρχει πειθαρχια και τιμωρια για παραδειγματισμο. Ο νομοταγης δεν εχει τιποτα να φοβηθει.

Και μακαρι να βρεθουν κονδιλια και να αυξηθουν τα ατομα του ουλαμου που ειναι ατομα πιο ετοιμα να επιβαλουν το νομο.

Με λουλουδια και παπαρουνες φιλε δεν επιβαλεις την πειθαρχια σε ενα ανθρωπο που ειναι θρασης και παρανομος.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
andreas78

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από andreas78 »

Δεν ειναι η πρώτη φορά που γίνετε συζήτηση για θέματα λαθροθηρίας στο φορουμ και έτσι πρέπει να γίνετε, να δίνονται πληροφορίες και να ανταλλασσονται απόψεις απο όλους, εξάλλου ειναι ένα θέμα που καίει μόνο τους νομοταγείς.
Τα λόγια του Nature με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο.
Οι δικές μου σκέψεις ειναι οτι δεν πρεπει να κολλάμε μονο στην νυκτερινή καταδίωξη λαγων ή στη παραβίαση του κότα και διάφορες άλλες παραβιάσεις θήρας και να ρίχνουμε πάντα την ευθύνη στο ταμείο θήρας ή και στον ουλαμό. Ναι οι νόμοι πρέπει να τηρούνται κατα γράμμα και γίνουν και αυστηροτεροι.
Και πρέπει εμείς οι ίδιοι να συνειδητοποιήσουμε την δύναμη μας, να αποκτήσουμε κυνηγετική παιδεία.
Λαθροθήρες, κάποιοι θηροφυλακες, κάποιοι αστυνομικοί, ολοι οι κυνηγοπατερεςκ.ο.κ. βρίσκουν και κάνουν διότι εμείς δεν κάνουμε τίποτα όταν τα βλέπουμε, δεν λέμε τίποτα όταν οι υπεύθυνοι απλα κάθονται και ζεσταίνουν τις καρέκλες τους, οι νομοταγείς κυνηγοι και γενικοτερα ολοι οι νομοταγεις ειναι άβουλοι.
Εάν όλοι μας απαιτούσαμε και όχι να παρακαλούσαμε για τα αυτονόητα, αν είμασταν σωστοί σαν κυνηγοί, με γνώσεις, με σεβασμό προς το θήραμα και όλα τα επακόλουθα μιας σωστής πορείας, θα ήμασταν τώρα ένας κυνηγετικος παράδεισος και ελαχιστοι θα παρανομουσαν ενω υπαρχουν αλλοι κυνηγοι κοντα και οι αρμόδιοι δεν θα μας έβλεπαν σαν αποδείξεις των 85 ευρώ!!!
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από nature »

Κύπρο μου, τακτικές τύπου Θάτσερ για μένα ναι μεν είναι αποτελεσματικότατες αλλά είναι παροδικές, θα επιστρέψουν σύντομα όπως και έγινε. Εγώ είμαι της άποψης ότι αν κάνεις κάτι γιατί φοβάσαι τις συνέπειες και όχι γιατί το πιστεύεις, έχεις ήδη χάσει το παιχνίδι.

Η τιμωρία είναι καθαρά θέμα της πολιτείας και όχι της αστυνομίας. Ο αστυνομικός έχει σημαντικότατο αλλά και συγκεκριμένο ρόλο και δεν πρέπει σε κανένα σημείο να υπερβαίνει αυτό τον ρόλο. Προσωπικά, αν μου ανατινάξουν το αμάξι και κινδυνεύσει η ζωή μου, θα θελήσω να απονεμηθεί δικαιοσύνη νόμιμα και δημοκρατικά, τίποτα άλλο. Εδώ θέλω την πολιτεία να δείξει τα δόντια της. Δεν θέλω να ζω σε αστυνομοκρατούμενο κράτος, θέλω να ζω σε ένα κράτος δικαίου που οι εξουσίες διαχωρίζονται αρμονικότατα αλλά προπάντων λειτουργούν.

Φίλε, νομίζω ξεκάθαρα αντιλήφθηκες το τι κρύβεται πίσω από μερικά λεγόμενα και με ενόχλησε. Δεν γίνεται ρε φίλε το 2012 να ακούγονται αυτά και κυρίως από άτομα που πρέπει να είναι 10 φορές πιο προσεχτικά στο τι γράφουν.

Σε κάθε περίπτωση γιατί έχω σημαντικές υποχρεώσεις τις επόμενες μέρες και θα δυσκολευτώ να μπω ας το αφήσουμε εδώ. Όποιος συνάδελφος έχει άποψη στη ζωή του θα έπιασε τα μηνύματα.

Καληνύχτα
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από admin »

Φίλε Natura απο την άλλη όμως όταν υπάρχουν οι νόμοι και δέν εφαρμόζονται όταν οι φατριές της νύχτας και του λαθροκυνηγίου χτυπούν ανελέητα το κυνήγι, όταν ο νόμος μέσα απο τα νομοθετικά πλαίσια και την εξουσία που του παρέχεται δέν μπορεί να ελέγξει εκείνος που μένει εκτεθειμένος είμαστε εμείς και τα παιδιά μας. Παραδείγματα πολλά ακόμη βουϊζουν οι τηλεοράσεις με την υπόθεση απόπειρας δολοφονίας του Γ. Εισαγγελέα και άλλον ατόμων. Πρέπει να καταλάβουμε ότι κάποιοι έχουν μεγάλο θράσος και πρέπει να τιμωρούνται ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ. Γιατί να ξέρεις ότι πολλοί νεαροί και άμυαλοι ειδωλοποιούν κάτι τέτοια αποβράσματα και προσπαθούν να φτάσουν σε τέτοιο βαθμό. Χθές διάβαζα το βιογραφικό του Αντώνη Κίττα. Ξεκίνησε απο κλεψιές με χαϊδεμα του νόμου , συνέχισε με ναρκωτικά με σωματεμπόρια μέχρι που έφτασε στον βιασμό και την δολοφονία δύο γυναικών και ακόμη συνεχίζει κλεμμένες σωρούς, απόδραση , κινητά τηλέφωνα , σεξ με την γυναίκα του μέσα στα νοσοκομεία και πάμε. Αν απο τον καιρό που ήτνα νεαρός ο νόμος ήταν αυστηρός και το σύστημα τέτοιο για να υπάρχει και αποτροπή και κοινωνικοποίηση τότ ε θα μπορούσε αυτός ο άνθρωπος να ήταν ενταγμένος στην κοινωνία. Το ίδιο συμβαίνει και με την λαθροθηρία. Σε κατάθεση του ένας εκ των δολοφόνων του Μακαρίτη του Άντη Χατζηκωστή δήλωσε είχα όπλο άγραφο γιατί μου άρεσε το λαθροκυνήγι. Αυτή η παραδοχή πέρασε στο ντούκου και μάλιστα όταν παρουσιάστηκε στο δικαστήριο ξανά για παλιά υπόθεση λαθροθηρίας που τον έπιασαν με λαγούς βράδυ το δικαστήριο είπε επειδη ο΄ένοχος έδειξε μεταμέλεια 800 ευρώ πρόστιμο και να πάει στο καλό. Το λαθροκυνήγι είναι το δημοτικό των εγκληματιών. όταν νιώθουν ότι κάνουν κάτι παράνομο με απότερο σκοπό την κάρπωση και ανεβαίνει η αδεδραλίνη ΄με το συναίσθημα ότι κάποιος ίσως τους κυνηγήσει και αυτούς ενώ κυνηγούν τους εξιτάρει και θέλουν να το κάνουν συνεχώς. Όταν δέ έρθει ο κορεσμός απο τον λαγό πάνε στο αγρινό και μετά σε άλλα πράγματα. Είναι αποδεδειγμένο ανά το Παγκόσμιο ότι οι λαθροθήρες καταλήγουν σε εγκληματίες. Για αυτό σε άλλες χώρες έχουν σχηματιστεί ειδικές ομάδες για πάταξη της λαθροθηρίας για να αποτραπούν οι μελλοντικές εγκληματικές γενιές. Πώς όμως μπορείς να πατάξεις την σοβαρή λαθροθηρία όταν κάποιοι έχουν στην κατοχή τους πολυβόλα, χειροβομβίδες, και το θράσος να τα χρησιμοποιούν. Ξέρεις πόσες περιπτώσεις γίνονται κάθε βδομάδα όπου τα λίγα αυτοκίνητα της θήρας κάνουν σήμα σε αυτοκίνητα να σταματήσουμ μέσα σε χωματόδρομο αλλά αυτοί αναπτύσουν και τους ξεφεύγουν ή ακόμη τους τρακάρουν και τους ξεφεύγουν και αν τους πιάσουν πάνε στην αστυνομία δασκαλεμένοι και καταθέτουν ότι η θήρα ή ο ουλαμός τους χτύπησε και θέλουν και αποζημιώσεις. Αν όμως δινόταν η εντολή να τους σταματούν με πυρά να δείς πόσοι ήτνα να κόψουν. Εδώ που φτάσαμε οι καλοί τρόποι και το υπάρχον σύστημα δεν ωφελεί. Ένα τελευταίο λόγω της εμπλοκής μου με τα κυνηγετικά δρώμενα και γνωρίζοντας πώς δουλεύει το σύστημα θα μπορούσα να λαθροθηρώ 300 μέρες τον χρόνο χωρίς να κινδυνεύσω ποτέ να συλληφθώ ή να κατηγορηθώ- ξέρετε΄πόσοι άλλοι γνωρίζουν το σύστημα?????????Άρα τι πρέπει να αλλάξει?
Προσέχουμε...για να έχουμε
sportsman
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2012, 08:26

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από sportsman »

Καλημέρα σας κύριοι.
10000% σωστός ο admin. όμως θέλω να κάνω μια παρένθεση στα αναγραφόμενα σου φίλε παρόλο που ξεφεύγω λίγο:
Δυστυχώς ως είθισται στην Κύπρο μας, όχι μόνο απο την υφιστάμενη κυβέρνηση, πριν την λήψη σοβαρών αποφάσεων οι οποίες τείνουν να καθορίζουν το μέλλον και βιωσιμότητα του λαού μας να βγαίνουν στην επιφάνεια λίγες μέρες πριν ξεσκέπασμα δολοφονιών, δολιοφθορών, απαγωγών και ούτω καθεξής ….
Εντελώς τυχαία .........

Για να μην παρεξηγηθώ τονίζω ότι αυτό παρατηρείται από το 1960 και σχεδόν σε όλες τις κυβερνήσεις που έιχαμε.
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Panmoy »

Από εκπομπή σε κανάλι στην Ελλάδα για τη λαθροθηρία στα Χανιά της Κρήτης:
http://www.youtube.com/watch?v=XLMIsO79 ... re=related

Καταρχήν είναι πολύ σημαντικό το γεγονός ότι ένα τέτοιο σοβαρό θέμα έρχεται στην επιφάνεια και ακούγεται στ'αφτιά ολων των πολιτών κυνηγών ή μη... εγώ τουλάχιστον θα χαιρόμουν να έβλεπα τουλάχιστον ένα τέτοιο ρεπορτάζ στις ειδήσεις των 8 30.
Εγώ θα σταθώ σε αυτό που λέει ο υπεύθυνος της ομοσπονδιακής θηροφυλακής στο σημείο 1:39..."Λείπει η Παιδεία απ'αυτούς τους ανθρώπους" (απ'τους λαθροθήρες)... Εγώ πιστεύω ότι πολλές φορές οι βαριές καμπάνες και τα αυστηρά μέτρα βοηθούν στο να αναπτυχθεί η παιδεία και να δημιουργηθεί η κουλτούρα.....Το πιο τρανό παράδειγμα στα Κυπριακά δεδομένα που θα το θυμούνται οι φίλοι που είναι τουλάχιστον άνω των 30 χρονών είναι η ζώνη ασφαλείας στα αυτοκίνητα...από τη μια μέρα στην άλλη οι Κυπραίοι έπρεπε να μάθουν να βάζουν ζώνη ασφαλείας. Η καμπάνια της αστυνομίας ξεκίνησε με κάτι καμπάνες των 1500 λιρών την δεκαετία του 80' (ΥΠΕΡΟΓΚΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΤΑΔΙΚΕΣ) και μετά ξεκίνησε να διαπεδαγωγεί με σεμινάρια, συναντήσεις σε σχολεία για να μεταφέρει την κουλτούρα στη νέα γενιά κτλ. Η αστυνόμευση, είναι κι αυτή πολύ σημαντικό κεφάλαιο όμως ακόμα και στις χώρες που έχουν θετική κουλτούρα. Όταν έστω η μικρή μερίδα των "παρανόμων" η οποία καταπιέζει το συναίσθημα, νοιώθει την απουσία του νόμου (σε όλους τους τομείς και όχι μόνο στο κυνήγι) αρχίζει να μηχανεύεται διάφορα!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Anthimos »

Πολυ ενδιαφερουσα η συζητηση θα ηθελα όμως να τοποθετηθω για να δουμε το θεμα και απο αλλη διασταση.
Συζητουμε για το θέμα λαθροθηρια και εντοπιζουμε το θεμα απο την πραξη κατ ευθεια στη τιμωρια

Τον ενδιάμεσο τρόπο , τον ουλαμο, τους θηροφύλακες καπου δεν τους υπολογιζουμε

Ο ουλαμος : Ενα υποστελεχωμενο τμημα , αποτελεσματικο μεν αλλα αδυνατει να καλυψει και να εφαρμοσει τον νόμο..δεν τους πληρωνουν και γενικα τους εχουν εκτεθειμενους απο ολες τις πλευρες

Το Ταμείο Θήρας: Αν και στελεχωμενο πιο πολυ απο το προσωπικο δεν ειναι εκπαιδευμενοι για τετοιου ειδους δουλεια και σαφεστατα αναποτελεσματικο. Εχει πληγει απο την διαφθορα (μεμονομενα ατομα αλλα υπάρχουν) με αποτέλεσμα το εργο της υπηρεσίας να ειναι ακομα πιο δυσκολο επειδη ειδοποιουνται οι παράνομοι και τους γίνονται πλάτες για να καμνουν την δουλεια τους ανενόχλητοι . Ακομη και σε πολλες περιπτωσεις αν αλλος λαθροθηρας λαθροθηρα σε περιοχες δικων τους , τον συλλαβανουν για να μην καμει ζημια του δικους τους με αποτέλεσμα να δημιουργουνται κοντρες και βεντεττες!!!

Ακομα κι αν ο νομος ειναι επαρκης ή γινει πιο αυστηρος αν δεν γινει αναδιαρθοση και ληφθουν αποφάσεις πάλι στον ιδιο παρονομαστη θα ειμαστε . Αν φτασουμε στην εσχατη λυση όπου ενας αστυνομικος του ουλαμου πυροβολισει ενα θρασυ λαθροθηρα που γυριζει το αυτοκινητο πανω του για να τον σκοτωσει η ακομα πυροβολει εναντιον του το πιο πιθανο θα δωκουν όλοι πανω του να τον φαν επειδη εσκοτωσεν το ανθρωπο για ενα λαγο κτλ κτλ

Ειναι ουσιαστικο να δωθει εμφαση στην αυξηση των καταρτισμενων στελεχων οπως τα παιδια του ουλαμου πάταξης λαθροθηριας και το ταμειο θηρας να επικεντρωθει στην βελτιωση βιοτόπων και στη ερευνα και αναπτυξη θηραματων. Να αστυνομευουν σε συνεργασια με τον ουλαμο ( οχι δεν εισηγουμε να καμουν αστυνομικους τους θηροφυλακες αλλα να πιασουν νεους εκπαιδευμενους αστυνομικους)

Πρεπει να σταματησει τουτος ο φαυλος κύκλος του φκαλλω αδεια 70 ευρω και ο τροπος που κατανεμουν τα λεφτα ειναι εκτροφη θηραματων, μισθοι θηροφυλάκων , και σπορες. Αφου αυτο το επαναλαμβανουμε εδω και δεκαετιες και παμε απο το κακο στο χειροτερο. ΠΡΕΠΕΙ Ν ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΜΕΘΟΔΟΥΣ
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
tzoumerka
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 08 Σεπ 2010, 15:39

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από tzoumerka »

Ολες οι αποψεις εχουν βαση και βλεπω πολλοι απο εμας θελουμε να βρουμε ενα τροπο να κοψει. Η λαθροθηρια ομως δεν ειναι μια αποσπασματικη συμπεριφορα , οπως εχετε ηδη επισημανει. Ειναι μια ακομα εκδηλωση της χαμηλης διαπαιδαγωσης και του ελλειματος πολιτισμου που εχουμε σαν κοινωνια. Καποιος πρεπει να επενδυσει στα νεα παιδια, μεσα στα σχολεια απο μικρα να μαθουν τις εννοιες διαχειριση, περιβαλλον, αρμονια, σεβασμος, αθλητοπρεπεια, κυνοφιλια κτλ , κτλ!! ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΛΕΙΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!!

Η δικη μου προταση ειναι να ζητηθει οργανωμενα απο τους φορεις που αντιπροσωπευουν το κυνηγι απο το Υπουργειο Παιδειας η παραχωρηση καποιων ελαχιστων ωρων διδασκαλιας στα σχολεια και η παρουσιαση ενημερωτικων σεμιναριων, διαλεξεων, ερευνων (οτι θελετε πειτε το) με σκοπο την αλλαγη παιδειας στο βαθος χρονου!
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: οικογενειακή υπόθεση η λαθροθηρία

Δημοσίευση από Panmoy »

Εννοείται ότι για να αντιμετωπιστεί εξ'ολοκλήρου αυτό το δυσάρεστο φαινόμενο θα πρέπει να "ισοζυγίσουν" όλα τα εμπλεκόμενα μέρη...χρησιμοποιώντας και πάλί το προηγούμενο μου παράδειγμα με τις ζώνες ασφαλείας(αρέσκει μου)τίποτε δεν θα μπορούσε να γίνει εάν π.χ η αστυνομία ήταν-εξολοκλήρου- διεφθαρμένη. Το φαινόμενο του "κουμπάρου" εξεκίνησε να φθίνει σιγά σιγά και η αντιμετώπιση του στο τέλος της ημέρας είναι το μηχανούι που κρατά ο αστυνομικός και σε γράφει επι τόπου για να μεν μπορείς να κάμεις τίποτε(ούτε το κινητο σου εν το πιάνει πιον για να μιλήσει του κουμπάρου σου). Το πρόβλημα όμως είναι ότι επήρεν μας 25 χρόνια να έβρουμε τη λύση...
Επειδή δαμέ τωρά εμπλέκονται και κρατικές υπηρεσίες που θεωρητικά τουλάχιστον ο κόσμος είναι αναντικατάστατος (εν έχω πρόβλημα μαζί τους προς Θεού αλλά το αποτέλεσμα μετρά) εν βλέπεις τον άλλον να έχει την έγνοια της τιμωρίας αν δεν κάμει σωστά τη δουλειά του γι'αυτό και δημιουργούνται θέματα διαφθοράς σε μεγαλύτερη τουλάχιστον κλίμακα από κάποιο που εργάζεται στον ιδιωτικό τομέα. 0ύτε αντικειμενική αξιολόγηση υπάρχει ...ούλλοι εν πάντα άριστοι και για να γίνει κάτι θα πρέπει να προέλθει από σκάνδαλο που έβγαλε στη φόρα ο ΠΟΛΙΤΗΣ και τελικά επλήρωσε την ο πιο αθώος λειτουργός καμμιά φορά.

Αναδιάρθρωση...πολλά πολλά σωστό Άνθιμε....η καλύτερη εποχή για αναδιάρθρωση ήταν εχτές λέει ο μάστρος μου...τζαι με τες δύσκολες εποχές που ζούμε -τουλάχιστον όπως το βλέπω σαν εργαζόμενος στον ιδιωτικό τομέα- παραμένουν μόνον οι καλύτεροι...θα μπορούσε να ισχύει τζαι για τες διάφορες υπηρεσίες αλλά είμαστε μακρυά ακόμα σαν φιλοσοφία(νομίζω).

Κατάρτιση, διαχείριση τζαι τουτα εν πολλά πίσω...αλλά τζαι τούτα εμπίπτουν μέσα στην αναδιάρθρωση η οποία για να γίνει θα πρέπει πρώτα να ξεκινήσει !!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”