Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

sotiris!129

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εν να ειμαι ρε laurona μου ισπανια τα συνακλικια εν να μες το σπιτι...
ζινο που λαλο εν για να ερκουμε ποδα να ζινιο την κυριακη και να στρεφουμε ισπανια Δευτερα-Παρασκευη!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από Laurona »

Εγιω ξερω ηντα που λαλεις ρε καταπελλε, αρρωστημενε, εν εσυ που εν εκαταλαβες ηντα που λαλω εγω :lol:

Αμα παεις ποτζι, τζιε δεις τες ισπανουες, εννα καταλαβεις ηντα που σου λαλω οτι εννα πεζεις στο αεροδρομιο :lol:

Ενταξει εντζιεν ουλλες θεες αλλα εχει τζιε πουτζινες :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
sotiris!129

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από sotiris!129 »

α ρε laurona μου!!!
1 σου λαλο ουλοι οι γραφιστες παν Αγγλια για μαστερ!
εγω γιατι αποφασισα να παω ισπανια λαλεις? :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:α ρε laurona μου!!!
1 σου λαλο ουλοι οι γραφιστες παν Αγγλια για μαστερ!
εγω γιατι αποφασισα να παω ισπανια λαλεις? :lol: :lol:
παεις για 12 μηνες εννα μεν στραφεις :lol: :lol: :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εξαρτατε τη εν να γινει με το θεμα του κυνηγιου ζιπανο :D ! το σιουρο εν πως που να στραφω πισω εν να φερω ενα μπρακ ζε μια ισπανιδα μαζι μου! :lol:
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από Laurona »

Για το μπρακ οκ, αλλα για την ισπανιδα..........πε μου θυμασε τζινες τες ωραιες τες ποτσουες που μας εβαλες με τα πιπερουθκια και τα αγρελλια και ετρεξαν τα σαλια μας???... :D

Ε.....Εν τζιμεσα που να σε βαλει τσιε σεναν ο τζιρις σου μετα τζιε να σε καμει ξιδατον :lol: :lol: :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από miky55 »

ΣΩΤΗΡΗ ΜΟΥ ΜΕΝ ΜΑΡΑΖΩΝΗΣ ΤΖΕ ΤΖΙΜΕΣΑ ΕΝ ΤΟ ΤΖΗΝΙ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΑ DVD ΑΠΟ ΙΣΠΑΝΙΑ ΦΤΑΝΗ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΗΣ ΣΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΕΣΕΝΑ ΔΕ ΣΕ ΦΟΟΥΜΕ ΕΝΝΑ ΒΡΗΣ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΖΗΝΗΙΣΗΣ. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από kypros »

n3ktar έγραψε:Με λιγα λογια βρασε ρυζι δηλ αν θελεις να πας μη οργανωμενα στην Ελλαδα για κυνηγι!
Εχει καποιο συναδελφο που το εκαμε?
Μολις σημερα μου ειπαν οτι για ελλαδα χρειαζεσαι μια φοτογραφια αντιγραφα κιπριακησ αδειας κινιγιου , κατοχης οπλου και ασφαλειας καθος και ταυτοτητας.

Σου εκδιδει ο συλλογος της περιοχης μια αδεια αλλα στοιχιζει περιπου 170 ευρο. Οπλο πιανεις απο το παρεα σου που το κατεχει νομιμα.

Παρεπιπτοντος στη θεσαλλονικη φετοσμοι τζηκλες και οι μπεκατσες ειναι το κατι αλλο. Πιο πολλες τισμτελευταιας 20ετιας αλλα υπαpxει φοβερη ανομβρια και ζεστη και τα πουλια ειναι στο πικνο χωρις περασματα.

Σιγουρες πηγες
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: Ερώτηση για άδεια κυνηγίου σε ευρωπαιο πολίτη??

Δημοσίευση από canis »

Ανθιμέ και υπόλοιπα κοπέλια....
Προς το παρόν ο φίλος σου θα πρέπει να κάμει τα μαθήματα αλλά σύντομα από ότι έμαθα το ταμείο θήρας ετοιμάζει τροποποίηση στο νόμο, και άτομα που είναι κάτοχοι άδειας κυνηγίου από άλλη χώρα θα δικαιούντε να βγάζουν άδεια χωρίς εξετάσεις με την προυπόθεση ότι παρακολούθησαν μαθήματα και έδωσαν εξετάσεις στη χώρα όπου προσκόμισαν την άδεια κυνηγίου τους.
Προς το παρόν έννα πρέπει να παρακολουθήσει τα μαθήματα και να κάτσει εξετάσεις έστω και αν δεν καταλαμβαίνει τη γλώσσα.
Καλό θα ήταν αν επικοινωνήσεις με τον επαρχιακό λειτουργό της συγκεκριμένης επαρχίας και δεν νομίζω να έχει αντίρησει στο να βοηθήσει τον άνθρωπο και να του εξηγήσει ορισμένα πράγματα ιδιαίτερα για το νόμο έτσι ώστε να μπορέσει να φκάλει άδεια, και να είναι ενήμερος και για τα βασικά (ενδημασία με πορτοκαλί, κότα, αριθμός σκύλων κλπ).
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”