ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Απάντηση
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από nature »

MONO AU-79 έγραψε:
πανικος έγραψε:κοπελια πολλοι ειναι γνωστοι για τα στηματα τους και εχουν τα διχτυα μερα νυχτα στημενα με τα μηχανουθκια στο διαπασων τωρα γιατι κανενας δεν τους ελεγχει δεν ξερω,μια φορα καθε τοσο γραφουν καποιο που δεν ξερει κανενα να το σβησει και συνηθως αυτον το καποιο τον καρφωνουν αυτοι που στηνουν συνεχεια.προσφατα ηρθαν και εγραψαν εναν γερο 70 χρονων που εβαζε 2 ματσες βερκα στα αμπελοπουλια στο περιβολι του.τον πηραν κακονικα στο σταθμο για καταθεση και θα παει δικαστηριο.ο γερος οταν πηγε μεσα τους ειπε οτι βιαζετε να φυγει γιατι θα παει να βαλει βερκα παλι.
εζησε τοσα χρονια με αυτο τον τροπο με τα βερκα δεν το κανει για να πουλα αλλα γιατι ετσι εμαθε να εχει μεζε τον καιρο του αμπελοπουλιου και τον καιρο της τζικλας.
αυτη ειναι η καταντια τους επιλεχτους για την λαθροθηρια :(
τωρα εγω αν βαλω μηχανουι θα πεξω 15 πουλια αυτος που στηννει περνει 200 .αν δεν εχω μηχανουι δεν πεζω τιποτε γιατι αυτοι ολοι γυρω μου εχουν .μην μου πειτε για περπατητο στα κοκκινοχωραφα ειμαστε τωρα .
λαθος ειναι το μηχανουι ξερω το αλλα αν η θηρα αρχισει απο αυτους που εχουν διχτυα μετα βερκα τοτε μετα δικαιουτε να πει και του κυνηγου να μην βαζει ουτε αυτος .


+100000000
Δυστειχος μερεικες φορες αναγκαζεσαι να παρανομισεις για να μπορεις να κηνηκησεις
Κρεατοσυλλογή φίλε όχι κυνήγι. Το κυνήγι εν άλλο πράγμα ή τουλάχιστο έτσι μου έμαθαν εμένα. Μερικές φορές πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους και η αλήθεια είναι πικρή.

Φιλικά
sotiris!129

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

nature έγραψε:
MONO AU-79 έγραψε:
πανικος έγραψε:κοπελια πολλοι ειναι γνωστοι για τα στηματα τους και εχουν τα διχτυα μερα νυχτα στημενα με τα μηχανουθκια στο διαπασων τωρα γιατι κανενας δεν τους ελεγχει δεν ξερω,μια φορα καθε τοσο γραφουν καποιο που δεν ξερει κανενα να το σβησει και συνηθως αυτον το καποιο τον καρφωνουν αυτοι που στηνουν συνεχεια.προσφατα ηρθαν και εγραψαν εναν γερο 70 χρονων που εβαζε 2 ματσες βερκα στα αμπελοπουλια στο περιβολι του.τον πηραν κακονικα στο σταθμο για καταθεση και θα παει δικαστηριο.ο γερος οταν πηγε μεσα τους ειπε οτι βιαζετε να φυγει γιατι θα παει να βαλει βερκα παλι.
εζησε τοσα χρονια με αυτο τον τροπο με τα βερκα δεν το κανει για να πουλα αλλα γιατι ετσι εμαθε να εχει μεζε τον καιρο του αμπελοπουλιου και τον καιρο της τζικλας.
αυτη ειναι η καταντια τους επιλεχτους για την λαθροθηρια :(
τωρα εγω αν βαλω μηχανουι θα πεξω 15 πουλια αυτος που στηννει περνει 200 .αν δεν εχω μηχανουι δεν πεζω τιποτε γιατι αυτοι ολοι γυρω μου εχουν .μην μου πειτε για περπατητο στα κοκκινοχωραφα ειμαστε τωρα .
λαθος ειναι το μηχανουι ξερω το αλλα αν η θηρα αρχισει απο αυτους που εχουν διχτυα μετα βερκα τοτε μετα δικαιουτε να πει και του κυνηγου να μην βαζει ουτε αυτος .


+100000000
Δυστειχος μερεικες φορες αναγκαζεσαι να παρανομισεις για να μπορεις να κηνηκησεις
Κρεατοσυλλογή φίλε όχι κυνήγι. Το κυνήγι εν άλλο πράγμα ή τουλάχιστο έτσι μου έμαθαν εμένα. Μερικές φορές πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους και η αλήθεια είναι πικρή.

Φιλικά
!!!
το κακο αρκεπσαν και με τους λαους τωρα ... βαλουν το μηχανουι μεσα σε μια καρα ουλι νυχτα κατσιαριζι παν το προι στην εικονικη βατουρα ζε παιζουν τους!
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

παιδεια δυστιχος εκεινοι που κανουν τες μεγαλιτερες ζημιες στον τοπο μας ειναι οι απομεσα που πολυτικους αστινομικους θυροφιλακες τα παντα γινονται με σιφεροντα ολα ειναι κανονισμενα ολα. δυστιχος δεν θα παμε ποτε μα ποτε μπροστα καταλαβετετο αυτο το πραγμα ολοι εχουν καλιψη και παντα θα εχουν η το 8ελουμε ειτε οχι. εγω ξερω ανθροπω που ηταν του δασονομιου ειχε ενα difenter που με κουμπι ηλεκτρονικο εκατεβενεν λαμαρινα και εθεριζε τους λαους στο μεστα στα χωρια που ηταν και κανεις ποτε δεν του εκανε τπτ γιατι επειδη ολοι το ξεραν και παντα κανεις δεν ξερει τπτ οπιος καταλαβε καταλαβε
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από GiorgosT »

+100000000
Δυστειχος μερεικες φορες αναγκαζεσαι να παρανομισεις για να μπορεις να κηνηκησεις[/quote]

Κρεατοσυλλογή φίλε όχι κυνήγι. Το κυνήγι εν άλλο πράγμα ή τουλάχιστο έτσι μου έμαθαν εμένα. Μερικές φορές πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους και η αλήθεια είναι πικρή.

Φιλικά[/quote]
!!!
το κακο αρκεπσαν και με τους λαους τωρα ... βαλουν το μηχανουι μεσα σε μια καρα ουλι νυχτα κατσιαριζι παν το προι στην εικονικη βατουρα ζε παιζουν τους![/quote]
τσιε μετα φκαλλουν και φοτογραφιες και λαλουν οτι ειναι και καλοι οι σηιλλοι τους.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από AU-79 »

GiorgosT έγραψε:+100000000
Δυστειχος μερεικες φορες αναγκαζεσαι να παρανομισεις για να μπορεις να κηνηκησεις
Κρεατοσυλλογή φίλε όχι κυνήγι. Το κυνήγι εν άλλο πράγμα ή τουλάχιστο έτσι μου έμαθαν εμένα. Μερικές φορές πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους και η αλήθεια είναι πικρή.

Φιλικά[/quote]
!!!
το κακο αρκεπσαν και με τους λαους τωρα ... βαλουν το μηχανουι μεσα σε μια καρα ουλι νυχτα κατσιαριζι παν το προι στην εικονικη βατουρα ζε παιζουν τους![/quote]
τσιε μετα φκαλλουν και φοτογραφιες και λαλουν οτι ειναι και καλοι οι σηιλλοι τους.[/quote]



Γιωργο ακουσα και εγω για ετσι κουβεντα αλλα εν ισχυει φιλε με τιποτε ομως.
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από Marinos »

APOLLON_1 έγραψε:παιδεια δυστιχος εκεινοι που κανουν τες μεγαλιτερες ζημιες στον τοπο μας ειναι οι απομεσα που πολυτικους αστινομικους θυροφιλακες τα παντα γινονται με σιφεροντα ολα ειναι κανονισμενα ολα. δυστιχος δεν θα παμε ποτε μα ποτε μπροστα καταλαβετετο αυτο το πραγμα ολοι εχουν καλιψη και παντα θα εχουν η το 8ελουμε ειτε οχι.
μετά την πρώτη κυριακή του λαγού είχεν ένα πολιτικο σε μιαν εκπομπή στην tv, και τον ρώτησαν πως πήγε η πρώτη εξόρμηση και λείε ήμασταν μια παρέα και χτιπισαμεν 6 λαγούς.
Έχασεν ένα ψήφο!!!!

μάλλον απαγορευμένη???
εσείς τι πιστευκετε?
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από canis »

καλημέρα κοπέλια.
Σχετικά με το μηχανούι για τοςυ λαούς...
το κλαμα του λαού πιθανόν να τραβήσει κοντά και άλλο αλλά το σίγουρο είναι ότι εν αλεπούδες που θα φέρει.
τα πλείστα predator calls τα οποια χρησιμοποιούνται για κυνήγι αλεπούς, κογιότ, bobcat κ.α. μιμούνται το ήχω του λαού. φυσικά στην κύπρο καταρρήπτονται όλες οι θεωρίες αφού΄ως παςχ εμπηρογνώμονες τα γνωρίζουμε όλα καλύτερα.....
Για τους τύπους που στήνουν δίκτυα δεν νομίζω να υπάρχει κανένας που να μεν εκαταγγελθηκε έστω και μια φορά απο τη θήρα ή τον ουλαμό.
αλλού είναι το πρόβλημα και όλοι το γνωρίζουμε.
να δείτε του χρόνου που θα κοντεύκουν οι προεδρικές τι θα γίνει....
της π.... το κάγκελο θα γίνει στα κοκκινοχώρια.....
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από canis »

n3ktar έγραψε:
RESPECT έγραψε:Στην περιοχι ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΡΓΙΑ ορισμενοι βαζουν δικτια περνουν περιπου καθε μερα 150-300 πουλια την μερα υπαρχουν 5 κοινοτητες που 10 ατομα καθε κοινοτητα μας κανουν 50 ατομα που βαζουν δικτια και περνουν ενα μεσο ορο 10000 ΤΖΙΚΛΕΣ ημερισιος :evil: :evil: :evil: ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΠΡΟΣΟΠΑ :?: ΜΗΠΩΣ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ :?: ΑΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΞΟΒΕΡΓΑ ΠΑΡΑ ΤΑ ΔΙΚΤΙΑ :!:
Φιλε μου γινεται χαμος τζικατο με τα διχτυα!! Νομιζεις δεν το ξερουν? ο κοσμος το χει τουμπανο!
Αλλα δεν κοντευκει κανενας να τους πειραξει! Τρων πολλοι! Και περιμενουμεν εμεις να παιξουμε τζικλες!!
http://www.cyprushuntingmagazine.com/ne ... as-kai-kpl

Φίλε αν όσοι καταγγέλονταν όχι μια αλλά δύο ή 3 φορές σταματούσαν την παρανομία τότε τα δίκτυα πιστεύω ότι θα μειώνονταν στο ελάχιστο....
αλλού είναι το πρόβλημα και όχι στη θήρα ή στον ουλαμό.
πέρσι είχε βουλευτικές, πρίν 2 χρόνια ευροβουλευτικές, πριν 2 μήνες δημοτικές, του χρόνου προεδρικές...
σκεύτου χάρες που δίνοντε :evil:

γενικά κοπέλια η Κύπρος όσο αφορά τις ποινές και τις τιμωρίες είναι ένα μπουρδέλο..
έγινε η εισβολή, χάσαμε το μισό νησι, χιλιάδες νεκροί και πρόσφυγες. κανένας δεν τιμωρίθηκε.

ήλιος. κανένας δεν τιμωρήθηκε

μαρί. μια από τα ίδια θα είναι....

και περιμένετε να πέσει βαρύς πέλεκις για τζικλούες και λαούς?

πρέπει ενωμένη να ζητήσουμε την εφαρμογή κατώτατων ποινών έτσι ώστε να μεν μπορούν όλοι αυτοί να έχουν τη πολυτέλεια να βάζουν προστιματάκια των 50, 100, 200 ευρώ.....
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από vti-chris »

Λαλούμε το... λαλούμε το... για τις ποινές...έχει κανένα ποιο προχωρημένο(δικηγόρο!!!) να μας πει τι γίνεται...διαδικασίες...πώς να πιέσουμε??
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”