γκάλοπ για συναντήσεις που είχαμε με τι θηροφυλακή

Απάντηση

γκάλοπ για συναντήσεις που είχαμε με τι θηροφυλακή

δεν συνάντησα καθόλου
33
53%
συνάντησα μια φορα και δεν μου έκαναν έλεγχο
10
16%
συνάντησα μια φορα και μου έκαναν έλεγχο
7
11%
συνάντησα δυο φορες και μου έκαναν έλεγχο μια φορα
2
3%
συνάντησα δυο φορες και μου έκαναν έλεγχο δυο φορες
5
8%
συνάντησα τρεις φορες και δεν μου έκαναν έλεγχο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
συνάντησα τρεις φορες μου έκαναν έλεγχο η μια φορα
3
5%
συνάντησα τρεις φορες μου έκαναν έλεγχο δυο φορες
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
συνάντησα τρεις φορες μου έκαναν έλεγχο τρεις φορες
2
3%
 
Σύνολο ψήφων: 62

Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: γκάλοπ για συναντήσεις που είχαμε με τι θηροφυλακή

Δημοσίευση από Anthimos »

admin έγραψε:Ρε παιθκιά για να είμαστε και σωστοί να πούμε ότι η υπηρεσία έχει 65 άτομα Παγκύπρια και απο τους 65 δέν δουλεύουν όλοι ταυτόχρονα αλλά 3 βάρδιες δηλαδή 22 περίπου άτομα ανά οκτάωρο και ένα πρέπει να βρίσκεται στο γραφείο συνεχώς. Εν παντ΄ςι τσαι ψάχνεις ψίλλο στ'άχυρα. Πρέπει να πιέσουμε για ενίσχυση της θυροφυλακής άμμεσα!!!!

νομμιζω αν τα λεφτα απο τις αδειες αντι να ξοδευονται στην απελευθερωση περδικιων κλουβας θα ηταν καλιτερα να γινουν προυπολογισμος για την προσληψη περισσοτερων θηροφυλάκων!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: γκάλοπ για συναντήσεις που είχαμε με τι θηροφυλακή

Δημοσίευση από nature »

Πές τα χρυσόστομε....!!!!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: γκάλοπ για συναντήσεις που είχαμε με τι θηροφυλακή

Δημοσίευση από AndreasDr »

Anthimos έγραψε:
admin έγραψε:Ρε παιθκιά για να είμαστε και σωστοί να πούμε ότι η υπηρεσία έχει 65 άτομα Παγκύπρια και απο τους 65 δέν δουλεύουν όλοι ταυτόχρονα αλλά 3 βάρδιες δηλαδή 22 περίπου άτομα ανά οκτάωρο και ένα πρέπει να βρίσκεται στο γραφείο συνεχώς. Εν παντ΄ςι τσαι ψάχνεις ψίλλο στ'άχυρα. Πρέπει να πιέσουμε για ενίσχυση της θυροφυλακής άμμεσα!!!!

νομμιζω αν τα λεφτα απο τις αδειες αντι να ξοδευονται στην απελευθερωση περδικιων κλουβας θα ηταν καλιτερα να γινουν προυπολογισμος για την προσληψη περισσοτερων θηροφυλάκων!
+100000000000000
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: γκάλοπ για συναντήσεις που είχαμε με τι θηροφυλακή

Δημοσίευση από Savvas »

Anthimos έγραψε:
admin έγραψε:Ρε παιθκιά για να είμαστε και σωστοί να πούμε ότι η υπηρεσία έχει 65 άτομα Παγκύπρια και απο τους 65 δέν δουλεύουν όλοι ταυτόχρονα αλλά 3 βάρδιες δηλαδή 22 περίπου άτομα ανά οκτάωρο και ένα πρέπει να βρίσκεται στο γραφείο συνεχώς. Εν παντ΄ςι τσαι ψάχνεις ψίλλο στ'άχυρα. Πρέπει να πιέσουμε για ενίσχυση της θυροφυλακής άμμεσα!!!!

νομμιζω αν τα λεφτα απο τις αδειες αντι να ξοδευονται στην απελευθερωση περδικιων κλουβας θα ηταν καλιτερα να γινουν προυπολογισμος για την προσληψη περισσοτερων θηροφυλάκων!
Όταν κάποιοι το είπαμε λίγο πριν την έναρξη του ενδημικού (Δες STOP ΣΤΙΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕΙΣ), αρκετοί έτρεξαν να μας σχολιάσουν, αλλά Άνθιμε μου επειδή είσαι ίσιος εκτιμώ ότι ακόμα και τωρά κατάλαβες ότι οι απελευθερώσεις δεν προσφέρουν τπτ, απεναντίας προσφέρουν αρκετά κακά.

quote="Anthimos"]Η απελευθέρωση θηραμάτων σε μια κοινωνία όπου σχεδόν το 7% ασχολειται με το κυνηγι ειναι επιβεβλημένη αναγκη....εγω θα έλεγα STOP στις απελευθερώσεις θηραμάτων όπως γινονται τωρα...να γινουν μελέτες και εκ νέου οι απελευθερώσεις να μπουν κατω απο νέα διαδικασία πιο μελετημένη και προσεκτική. ΟΧΙ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΚΛΟΥΒΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΧΗΣιγουρα τα περδικια που απελευθέρωσαν αυτη την εβδομάδα το 50% θα το φαν οι αλεπούδες, σιγουρα οι πλυθησμοι αυτοι κουβαλουν αρρωστειες και μπορει να κολλησουν τα αγρια...

Εγω εισηγουμαι προσεκτικες απελευθερωσεις , περιπου όπως το μοντελο των Ελλαδιτων συναδελφων που παραθέτει ο LOUIS SETTER , δηλαδη 30 με 40 πουλια ανα περιοχη και σε περιοχες που να μην ειναι πολύ κοντα σε αγριους πληθυσμους. Νομιζω αυτη τη πρακτικη εφαρμοζει η επαρχια Λαρνακας.
Επιπλεον να γίνεται απελευθέρωση μετα τη λήξη του κυνηγίου πάλι επιλεκτικά.Υποστηρίζω φανατικα να γίνουν εισαγωγές νεων ειδων καταλληλα για πιο ξηρα κλιματα, και καλυτερη διαχειρηση των βιοτοπων ...ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΤΙΣΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΓΓΙΣΜΕΝΕΣ....[/quote]
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
chrysanthos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 18 Οκτ 2010, 11:50

Re: γκάλοπ για συναντήσεις που είχαμε με τι θηροφυλακή

Δημοσίευση από chrysanthos »

Eγω ψηφισα οτι "συνάντησα μια φορα και μου έκαναν έλεγχο", αν και αυτον εγινε νυχτα σε αγροτικο δρομο και οχι μερα κατα την περιοδο κυνηγιου.
sotiris!129

Re: γκάλοπ για συναντήσεις που είχαμε με τι θηροφυλακή

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εγω εβαλα 3 φορες και οι 3ς στο κυνηγι
αλλα δεν διεβασα την περιοδο που εγραφε
ενοουσα 3 μεσα σε 7 χρονια :?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”