ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Γιατρός

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Ένα από αυτό χρειάζεται και το βίντεο σε εφημερίδα/ κανάλια
Το χρησιμοποίησα σε δική μου υπόθεση και μετά το πούλησα

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewit ... 6531089545
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από AndreasDr »

antonispointer έγραψε:ΦΙΛΕ ANDREADR ΕΙΜΑΙ ΟΡΜΙΔΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΤΙΝΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΔΑΚΑΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΜΝΟΥΝ ΕΦΟΔΟΥΣ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ Ο ΣΑΝΤΟΥΙΤΣΗΣ ΕΝ Η ΑΝΤΡΟΥΛΛΑ?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
Ρε φίλε εν ξέρω, όπως είπα και πρίν εν κάτι γνωστοί μου που μου είπαν την κουβέντα!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
sotiris!129

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

n3ktar έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:1414 κοπελια γιατι εν επιασε ενας τηλεφωνο?
Ρε Σωτηρη μου νομιζεις δεν ξερουν τι γινεται? Δεν κοντευκει κανενας!!!!
φιλε μου πιανεις την αστινομια!
που την στιγμη που πολιτης καταγκελη ποινικο αδικημα ειναι ειποχρεομενοι να κοψουν το λαιμο τους να στιλουν περιπολικο!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

Στη Βαλενσια της Ισπανιας επιτρεπονται τα βερκα.
Στην Νοτια Γαλλια εξακολουθει να γινεται κυνηγι φασσας με δικτυα οπως επισης για 10 μερες κυνηγι με δικτυα για σπιννους τους οποιους σκοτωνουν βαζοντας τους στο λαιμο μια σκελιδα σκορδο και ποτιζοντας του κονιακ
Στη Μαλτα νομιζω δεν πετα ΤΙΠΟΤΕ επειδη παραδοσιακα στην εναρξη του δικου του κυνηγιου οτι πετα εκτελειται(απο πουλλουι μεχρι γλάρο)

Η διαφορα με την Κυπρο? Στην Βαλενσια της Ισπανιας , πληρωνωνεις να κατεχεις βερκα και τα λεφτα παν στην διαχειριση βιοτωπων και θηραματων. Στη Γαλλια τα δικτυα για φασσες και σπιννους στηνονται απο κυνηγετικους συλλογους . Γινεται ΜΟΝΟ για 10 ημερες αναλογα με το πότε θα φανουν τα πουλια και υπο την επιτηρηση Θηροφυλακων. Πιανονται ΜΟΝΟ συγκεκριμενοι σπιννοι και ΜΟΝΟ φασσες και τα υπολοιπα ειδη απελευθερωνονται αμεσα.
Στη Μαλτα απλα επηραν το αποφαση ουλλοι ακομα τζαι τα πουλλια οτι ετσι θα γινεται στον αιωνα τον απαντα!!!

Ειμαι κάθετα εναντιον των δικτυων και της ζημιας που γίνεται απο αυτα.
Υποστηριζω την κατοχη βερκων μεχρι 2 ματσες Χ 24 βερκα ανα άτομο κατασκευασμενα με "μυξια" οχι γομες... για συγκεκριμενη περιοδο και αφου υπάρχουν παροντες θηροφυλακες.
Αυτο θα ισχυει στ αμπελοπουλια και για 10 ημερες αμα βαζει τζικλες
Αποκλειστικα για το μερακκι και σαν παραδοσιακο τρόπο κυνηγίου.
οτιδηποτε αλλο να τιμωρειται ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
antonisn
Full Member
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Σεπ 2010, 10:41

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από antonisn »

ΣΩΣΤΟΣ
+100000
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από πανικος »

κοπελια πολλοι ειναι γνωστοι για τα στηματα τους και εχουν τα διχτυα μερα νυχτα στημενα με τα μηχανουθκια στο διαπασων τωρα γιατι κανενας δεν τους ελεγχει δεν ξερω,μια φορα καθε τοσο γραφουν καποιο που δεν ξερει κανενα να το σβησει και συνηθως αυτον το καποιο τον καρφωνουν αυτοι που στηνουν συνεχεια.προσφατα ηρθαν και εγραψαν εναν γερο 70 χρονων που εβαζε 2 ματσες βερκα στα αμπελοπουλια στο περιβολι του.τον πηραν κακονικα στο σταθμο για καταθεση και θα παει δικαστηριο.ο γερος οταν πηγε μεσα τους ειπε οτι βιαζετε να φυγει γιατι θα παει να βαλει βερκα παλι.
εζησε τοσα χρονια με αυτο τον τροπο με τα βερκα δεν το κανει για να πουλα αλλα γιατι ετσι εμαθε να εχει μεζε τον καιρο του αμπελοπουλιου και τον καιρο της τζικλας.
αυτη ειναι η καταντια τους επιλεχτους για την λαθροθηρια :(
τωρα εγω αν βαλω μηχανουι θα πεξω 15 πουλια αυτος που στηννει περνει 200 .αν δεν εχω μηχανουι δεν πεζω τιποτε γιατι αυτοι ολοι γυρω μου εχουν .μην μου πειτε για περπατητο στα κοκκινοχωραφα ειμαστε τωρα .
λαθος ειναι το μηχανουι ξερω το αλλα αν η θηρα αρχισει απο αυτους που εχουν διχτυα μετα βερκα τοτε μετα δικαιουτε να πει και του κυνηγου να μην βαζει ουτε αυτος .
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
MONO AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 31 Οκτ 2011, 20:10

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από MONO AU-79 »

πανικος έγραψε:κοπελια πολλοι ειναι γνωστοι για τα στηματα τους και εχουν τα διχτυα μερα νυχτα στημενα με τα μηχανουθκια στο διαπασων τωρα γιατι κανενας δεν τους ελεγχει δεν ξερω,μια φορα καθε τοσο γραφουν καποιο που δεν ξερει κανενα να το σβησει και συνηθως αυτον το καποιο τον καρφωνουν αυτοι που στηνουν συνεχεια.προσφατα ηρθαν και εγραψαν εναν γερο 70 χρονων που εβαζε 2 ματσες βερκα στα αμπελοπουλια στο περιβολι του.τον πηραν κακονικα στο σταθμο για καταθεση και θα παει δικαστηριο.ο γερος οταν πηγε μεσα τους ειπε οτι βιαζετε να φυγει γιατι θα παει να βαλει βερκα παλι.
εζησε τοσα χρονια με αυτο τον τροπο με τα βερκα δεν το κανει για να πουλα αλλα γιατι ετσι εμαθε να εχει μεζε τον καιρο του αμπελοπουλιου και τον καιρο της τζικλας.
αυτη ειναι η καταντια τους επιλεχτους για την λαθροθηρια :(
τωρα εγω αν βαλω μηχανουι θα πεξω 15 πουλια αυτος που στηννει περνει 200 .αν δεν εχω μηχανουι δεν πεζω τιποτε γιατι αυτοι ολοι γυρω μου εχουν .μην μου πειτε για περπατητο στα κοκκινοχωραφα ειμαστε τωρα .
λαθος ειναι το μηχανουι ξερω το αλλα αν η θηρα αρχισει απο αυτους που εχουν διχτυα μετα βερκα τοτε μετα δικαιουτε να πει και του κυνηγου να μην βαζει ουτε αυτος .


+100000000
Δυστειχος μερεικες φορες αναγκαζεσαι να παρανομισεις για να μπορεις να κηνηκησεις
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Γιατι ποιος σε αναγκαζει να παρανομησεις?????????? Καταγγειλτε εκεινους με τα δικτυα να μπορειτε να κυνηγατε!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Καταλαβω σας αλλα δεν ειναι λυση να παρανομουν και οι νομιμοι επειδη υπαρχουν ετσι κι αλλιως παρανομοι!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΑΝΕΚΕΦΑΛΟΙ ΚΡΕΑΤΟΣΙΛΕΧΤΕΣ

Δημοσίευση από nature »

Συνεπώς Κυριάκο την επόμενη φορά που θα ποστάρεις φωτογραφία με τα αποτελέσματα σου στις τζιήκλες να μας λες ότι χρησιμοποιήθηκαν παράνομα μέσα για να γίνει η εκάστοτε κάρπωση για να μην βγαίνουν και λάθος συμπεράσματα. Αν και βέβαια είμαι σίγουρος ότι αρκετοί από μας γνώστες του πραγματικού κυνηγιού έχουν καταλάβει από καιρό το τι παίζει.
Ο τίτλος πάντως του θέματος αν και ανορθόγραφος τα λέι όλα στην προκειμένη περίπτωση. Ανεγκέφαλοι κρεατοσυλλέκτες. Τέτοιες νοοτροπίες μας έφεραν στο σημείο μηδέν που βρισκόμαστε σήμερα όχι μόνο στο κυνήγι αλλά σε πολλά ζητήματα της καθημερινότητα μας.

Κρίμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”