RE - UNION

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

RE - UNION

Δημοσίευση από admin »

Σε αυτές τις δύσκολες μέρες που περνάει το κυνήγι με το προσωπικό κέρδος , τα πολιτικά και οικονομικά συμφέροντα να πλήττουν αυτό που αγαπάμε, στο μυαλό μου έρχεται πάντοτε η δύναμη που είχε κάποτε αυτό το φόρουμ. Αξιόλογα άτομα και προπάντος πολύ καλοί και έντιμοι κυνηγοί οι οποίοι καλλιεργούσαν παιδεία και βοηθούσαν ο ένας τον άλλο. Αγώνες, φιλίες , γνωριμίες. Φυσικά πολλές φορές κάποιες αντιπαραθέσεις και η απροθυμία κάποιων να δεχθούν και μία άλλη άποψη οδηγούσε σε κακά αποτελέσματα. Φυσικά και εκείνοι που ήταν κοντά μας όχι και με τόσο αγνό σκοπό . (αυτό συμβαίνει παντού) όμως θέλω αν σταθώ στα άτομα τα οποία πρωτοστάτησαν για να κερδίσουμε πολλές κυνηγετικές μάχες. Γιατί κάποτε ο λόγος μας μετρούσε ως κοινότητα. Σήμερα όλοι νιώθουν αγανακτισμένοι αλλά λίγοι προσπαθούν για την αλλαγή. Κάποιοι κουράστηκαν άλλοι βαρέθηκαν. Εγώ προσωπικά αν και ο όγκος εργασίας μου είναι άλλος , συνεχίζω αυτό που ξεκίνησα με στόχο ένα καλύτερο μέλλον. Δεν έμαθα να γλύφω ,ούτε να σκύβω το κεφάλι για κανένα συμφέρον. Το δίκαιο θα είναι πάντα δίκαιο. όσοι δεν το ξέρετε έχω εμπλακεί με προσωπικό και επαγγελματικό κόστος στο Κίνημα Ενωμένων Κυπρίων Κυνηγών για να προσπαθήσουμε να σώσουμε ότι σώζεται. Πολλές φορές όμως νιώθω ότι ο αγώνας είναι άνισος καθώς οι αντικυνηγοί που μας πολεμάνε είναι πολλοί και εμείς που μείναμε να πολεμάμε πίσω λίγοι. ...Χρειαζόμαστε όλα τα αξιόλογα στελέχη, όλους τους καθαρούς και σωστούς κυνηγούς σε αυτό τον αγώνα. Ξέρω ότι κάποιοι θα το διαβάσετε, ο καθένας έχει ευθύνη να το μεταδώσει. Ένα μήνυμα για να ενωθούμε ξανά όχι κατα ανάγκη μέσα απο το φόρουμ αλλά μέσα απο ένα πλέον σύνολο με ταυτότητα για να αλλάξουμε την ροή των πραγμάτων. Όσοι θέλετε περισσότερες πληροφορίες ή όσοι θέλετε να δώσετε το παρών σας και την βοήθεια σας με όποιο τρόπο μπορείτε , ένα Παρών εδώ είναι αρκετό και θα επικοινωνήσουμε με π.μ Το κυνήγι δεν θα σωθεί από άλλους αλλά από εμάς... και εάν σε πολύ λίγα χρόνια δεν έχουμε κυνήγι θα πρέπει να κοιταχτούμε στον καθρέφτη γιατί δεν κάναμε αυτά που έπρεπε. Κύριοι σας περιμένω, περιμένω την συμπαράσταση και την βοήθεια σας για να σώσουμε το κυνήγι. ....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
HarrisAce
Full Member
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 22:30

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από HarrisAce »

Παρών
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Παρων
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Και γω!
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Παρών!

Εικόνα
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από admin »

The Gang is Back...............άτε να πολύνίσκουμε ;) ;) ;) ;) ;)
Προσέχουμε...για να έχουμε
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από spidis »

OK
Fanos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:09

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από Fanos »

Παρών!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από mikros »

Παρών
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: RE - UNION

Δημοσίευση από admin »

Καλημέρα σε όλους!!! κάθε φορά που βλέπω ένα παρών αναπτερόνεται και η ελπίδα μου ότι κάτι θα κάνουμε ;) Λοιπόν φίλοι μου απλά για να σας ενημερώσω όλους . Γίνεται μια μεγάλη προσπάθεια να υψώσουμε αντιστάσεις στην συνεχόμενη καταστροφή των βιοτόπων και στην επιθυμία των αντι κυνηγών να σταματήσει το κυνήγι είτε άμεσα είτε έμμεσα. Για τον σκοπό αυτό ανέλαβα έκτακτα ως εκπρόσωπος τύπου και αντιπρόεδρος του Κινήματος Ενωμένω Κυνηγών Κύπρου. Μπορείτε να δείτε την μέχρι τώρα δράση εδώ https://cyprushunters.com.cy/ . Το έργο είναι δύσκολο γιατί έχουμε πολλούς εχθρούς και μέσα και έξω απο την κοινωνία των κυνηγών. Έχουμε να τα βάλουμε με φιλόζωους, οικολόγους, κρατικούς υπαλλήλους που δέν θέλουν να έχουν ευθύνες, διευθαρμένους , καποιους που θέλουν καρέκλες και δύναμη και ο κατάλογος συνεχίζει. Σύντομα θα στελεχώσουμε την επαρχία Λεμεσού και Λευκωσίας και η κάθε βοήθεια είναι σημαντική. Αν τα καταφέρετε να έρθετε να δείτε το έργο που επιτελείτε ή να συμμετέχετε ενεργά θα είναι πολύ σημαντικό.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ”