Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Απάντηση
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από stelios--- »

kyriakos304 έγραψε:Τελικά σε ίντα αυτοκίνητο εκαταλήξαμεν;
ΜΑΛΟΝ ΣΤΟΝ ΓΑΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΕΝ ΜΟΥΣΚΟΣ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Savvas »

Koutsofteros έγραψε:ενδιαφέρθηκε κανένας για τούτο?

http://www.dacia.com.cy/


Για το Duster βασικα....?
Υπάρχει πολλά οικονομική έκδοση με ελάχιστα έξτρα, και 4Χ4
Φίλε το είχα ψάξει λίγο το συγκεκριμένο πριν αρκετό καιρό καθώς το είχα δει στο εξωτερικό και μου άρεσε.

Ο κινητήρας του είναι Renault αν είμαι σωστός. Από δύναμη, αντοχή και οδική συμπεριφορά δεν γνωρίζω καθώς ούτε το οδήγησα ούτε μπήκα μέσα. Φυσικά από τις προδιαγραφές του δείχνει αρκετά καλά στοιχεία.

Κρίνοντας απο ότι έχω δει εξωτερικά μπορώ να πώ ότι είναι συμπαθητικό αυτοκίνητο και πιστεύω ότι για τα δεδομένα της χώρας μας ταιριάζει πολύ καλά καθώς είναι ψηλό αυτοκίνητο και γεροδεμένο.

Πάντως στο εξωτερικό το είδα να κυκλοφορεί αρκετά και φαίνεται ότι το εκτιμήσαν. Επιπρόσθετα η τιμή του σε σχέση με την ποιότητα και αυτά που προσφέρει κατ' εμένα είναι εξαιρετική.

Αν υπάρχει κάποιος αντιπρόσωπος στην Κύπρο ή ασχολείται κανένας δυστυχώς δεν γνωρίζω, αν και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος ξέρει κάτι περαιτέρω.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από marinos.a »

ξέρω εγώ φίλε πληροφορίες για το αυτοκίνητο.

Δούλευα 5 χρόνια στην Renault που ειναι και η μητρική εταιρία.

Ειναι κατασκευασμένο στην Ρουμανία εχει πολλά κομμάτια του που ειναι renault στην Κυπρο αντιπροσωπεύεται απο την Fairways που εχει και τα Renault πλέων και αμα ενδιαφέρεσαι μπορώ να σε φέρω σε επαφή με ενα απο του φίλους μου μέσα στην εταιρία να σε βοηθήσουν.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Savvas »

marinos.a έγραψε:ξέρω εγώ φίλε πληροφορίες για το αυτοκίνητο.

Δούλευα 5 χρόνια στην Renault που ειναι και η μητρική εταιρία.

Ειναι κατασκευασμένο στην Ρουμανία εχει πολλά κομμάτια του που ειναι renault στην Κυπρο αντιπροσωπεύεται απο την Fairways που εχει και τα Renault πλέων και αμα ενδιαφέρεσαι μπορώ να σε φέρω σε επαφή με ενα απο του φίλους μου μέσα στην εταιρία να σε βοηθήσουν.
Μαρίνο μου σε ευχαριστώ, αλλά τώρα κάμνουμε οικονομική περισυλλογή. Για το μέλλον θα το έχω υπόψη μου.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από marinos.a »

μια καλή επιλογή πάλε είναι το νεο το Subaru XV που είναι 16αρι και 4χ4.

Φέρνει τα η Παυλίδης και Αραουζος τωρα

http://www.subaruxv.com.cy/
Si vis pacem, para bellum
Γιατρός

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Γιατρός »

marinos.a έγραψε:μια καλή επιλογή πάλε είναι το νεο το Subaru XV που είναι 16αρι και 4χ4.

Φέρνει τα η Παυλίδης και Αραουζος τωρα

http://www.subaruxv.com.cy/
Μαρίνο ξέρεις τιμές ;
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από marinos.a »

ναι ρε φίλε, είναι 24900.

Αν ενδιαφέρεσαι πες μου διότι έχω και εκεί χοντρό κονε
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από kyriakos304 »

marinos.a έγραψε:ναι ρε φίλε, είναι 24900.

Αν ενδιαφέρεσαι πες μου διότι έχω και εκεί χοντρό κονε

Μαρίνο κάμνει τούτο το αυτοκίνητο για κυνηγό;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
axerkwtis

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από axerkwtis »

Αφου ο δημιουργος του θεματος θελει συμβουλη εκτος απο διπλοκαμπινο θα πω και γω το Suzuki Grand Vitara το μοντελο που βγαινει ως το 2005 με τις βοηθητικες που μεσα..συγκεκριμενα ψαξε το grand vitara se που εχει και a/c και καποια αλλα εχτρα που δεν εχουν τα αλλα..εννοειται με καμπινα και οχι μουσιαμμα..θελει καλο ψαξιμο αλλα σιουρα θα βρεις αρκετα καλο και σε καλη τιμη..η καταναλωση του εν μια χαρα μεν ακουεις πελλαρες αμαν οδηγας με το νου εν καλο αμαν πελλοβουρας εν να φαει..κυκλοφορια 68ε χρονιαια..!!!το μονο που χρειαζεται ειναι λαστιχα και οπου θελεις παρτο..εγω εν του εχω και εν το πρωτο που θελω να καμω αλλα εν μου ειπε οι πουθενα ακομα και σε πολλα ασχημες συνθηκες μες τες μιλλες που ο φιλος ο Νικος.Α. εκαμνε το σταυρο του :lol: :lol: :lol:
ANDREAS A
Full Member
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 07 Δεκ 2012, 11:03

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από ANDREAS A »

Είναι γεγονός ότι πλέον με την οικονομική κρίση που μαστίζει το τόπο μας δυστυχώς είναι δύσκολο να έχεις επιπλέον αυτοκίνητο μόνο για το κυνήγι. Άρα αν εξαιρέσεις το διπλοκάμπινο τότε θα πρέπει να σκεφτείς ένα μοντέλο το οποίο θα είναι ένα σε δύο. Δηλαδή να το χρησιμοποιάς στη καθημερινή σου ζωή μαζί με την οικογένεια αλλά και στο κυνήγι. Άρα εγώ θα πρότινα τα πιο κάτω μοντέλα:
1)NISSAN QASQAI
2)DUIHASU TERIOS
3)SUZUKI VITARA
4)KIA SPORTAGE
5)HUNDAY ix35΄
Από τις πιο πάνω επιλογές μπορείς να αποφασίσεις πιο σου κάνει με κριτήριο: την οικονομική σου κατάσταση και τις δικές σου ανάγκες στο κυνήγι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”