Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

BAIKAL TEAM έγραψε:
mikros έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Baikal MP-27EМ-1C "SPORTING" 29,5'
3*-2*

στο 3*

Lambro feltro 34gr No. 6


στο 2*

victory 36gr πρασινη No. 5
victory 35gr ασπρη Νο. 5

αποκλειστικα φασσα και λιγες πρασινοκεφαλες αν φανουμε τυχεροι φετος
Απλά απο περιέργεια, γιατί θα βάλεις μάλλινη αφού θα κυνηγήσεις φάσσες?
Η πράσινη και η άσπρη της Βίκτορυ πως σου εφανήκαν πάνω στο όπλο? Σκέφτομαι να τες δοκιμάσω...

Welcome back...
νασαι καλα μικρε ευχαριστω!!!

την μαλλινη ταπα με την συγχιζεις με τον διασπορεα...φυσίγγια με μαλλινη ταπα διουν καταπληκτικες συγκεντρώσεις ακριβως όπως λεει το τσοκ του οπλου σου...και κυριως εμεις που κυνηγάμε με αυλους 18,4 και σχετικα κλειστα τσοκ η μαλλινη και κυριως η feltro που την λατρευωδουλευουν εξαιρετικα και σε μακρινες αποστασεις...

την ασπρη και την πρασινη τις παιζω μια ζωη χωρις να με απογοητευσουν ποτε και αφου ο κυριος εισαγωγεας της percorso caccia εκαμε τα σιονι και δεν εφερε 5αρη φετος ειπα οκ και μονο Κυπριακες...
Νομίζω υπάρχουν στη Λάρνακα. Χωρίς να είμαι βέβαιος όμως, εκτός αν δεν ρίχνεις περσινές. Και μια σημείωση, το πιστονάκι της Victory 36γρ άλλαξε σε B & P. Δεν γνωρίζω αν έχει και η άσπρη κάποια παρόμοια αλλαγή.
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από LAGOS »

spyrosspyrou851 έγραψε:
LAGOS έγραψε:Έτυχε κανένας να δεί σε κανένα κατάστημα FOB LIEVRE 4no ?
Ούτε στο κατάστημα που πάω τις βρήκα.
Δεν πειράζει Σπύρο. Σε ευχαριστώ. Εν στον ΚωΝσταντίνο που κοίταξες ή κάπου αλλού; Απλά για να ξέρω να μεν πάω. Ευτυχώς βρήκα 4 απο πέρσι.. Μακάρι να τες σίρω και είμαι happy..
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Νομίζω υπάρχουν στη Λάρνακα. Χωρίς να είμαι βέβαιος όμως, εκτός αν δεν ρίχνεις περσινές. Και μια σημείωση, το πιστονάκι της Victory 36γρ άλλαξε σε B & P. Δεν γνωρίζω αν έχει και η άσπρη κάποια παρόμοια αλλαγή.[/quote]

βρηκα και αλλου φιλε αλλα ε τζαι να τους παρακαλαμε τζαι να βουρουμε να βρίσκουμε 1-2 πακεττα ποτσι τζαι ποδα...παμε πισω στις παλιες μας αγαπες

ακουσα το και γω για την πρασινη και μαλλον θα παω αυριο να αγορασω και να ανοιξω 1 να δουμε...αν εγινε η αλλαγη θα είναι ακομα καλυτερα αν και δεν θα προλαβουμε να τις δοκιμάσουμε σε κανενα χαρτι
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

LAGOS έγραψε:

Δεν πειράζει Σπύρο. Σε ευχαριστώ. Εν στον ΚωΝσταντίνο που κοίταξες ή κάπου αλλού; Απλά για να ξέρω να μεν πάω. Ευτυχώς βρήκα 4 απο πέρσι.. Μακάρι να τες σίρω και είμαι happy..
Ναι στον Κωνσταντίνο πήγα, είχα κάποιες της μπεκάτσας, κάποιες άλλες 40άρες με λαγό έξω. Αλλά όχι τις Lievre.


BAIKAL TEAM έγραψε:
βρηκα και αλλου φιλε αλλα ε τζαι να τους παρακαλαμε τζαι να βουρουμε να βρίσκουμε 1-2 πακεττα ποτσι τζαι ποδα...παμε πισω στις παλιες μας αγαπες

ακουσα το και γω για την πρασινη και μαλλον θα παω αυριο να αγορασω και να ανοιξω 1 να δουμε...αν εγινε η αλλαγη θα είναι ακομα καλυτερα αν και δεν θα προλαβουμε να τις δοκιμάσουμε σε κανενα χαρτι
H αλλαγή έγινε σίγουρα, τις έχω σπίτι άρα μην χαραμίσεις το φύσιγγι σου, επίσης αν κοιτάξεις έξω από τον κάλυκα φένεται και με το μάτι. Εκτός αν πιάσεις παλιές παρτίδες που έχουν το πιστονάκι της Victory ακόμα. Το B & P καταλάβεται εύκολα καθώς τα ποδαράκια έχουν κάποια καμπύλη ενώ της Victory είναι ίσια.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Χρησιμοποιά το Z2M πλέον, τουλάχιστον στο 36 της, αν είναι και μπορείς άνοιξε ένα 35γρ να δούμε κατά πόσον έχει αλλάξει και σε αυτή κάτι. Και κάτι άλλο για να προσέξεις, οι νέες παρτίδες της Victory, στο μέταλλο του κάλυκα, τα γράμματα έχουν αλλάξει και είναι πιο μεγάλα. Αν αγοράσεις με μικρά γράμματα είναι από παλιές παρτίδες.

http://www.baschieri-pellagri.com/en/bo ... index.aspx

Καμπυλωτά ποδαράκια:

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... ixcxp1.jpg



Κάλυκες, παλιός αριστερά, καινούργιος δεξιά:

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... qlqoh6.jpg
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

spyrosspyrou851 έγραψε:Χρησιμοποιά το Z2M πλέον, τουλάχιστον στο 36 της, αν είναι και μπορείς άνοιξε ένα 35γρ να δούμε κατά πόσον έχει αλλάξει και σε αυτή κάτι. Και κάτι άλλο για να προσέξεις, οι νέες παρτίδες της Victory, στο μέταλλο του κάλυκα, τα γράμματα έχουν αλλάξει και είναι πιο μεγάλα. Αν αγοράσεις με μικρά γράμματα είναι από παλιές παρτίδες.

http://www.baschieri-pellagri.com/en/bo ... index.aspx

Καμπυλωτά ποδαράκια:

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... ixcxp1.jpg



Κάλυκες, παλιός αριστερά, καινούργιος δεξιά:

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... qlqoh6.jpg

Οκ Σπυρο ευχαριστω πολύ φιλε!!!αν δεν μου τα εγραφες τουτα σιγουρα δε θα καταλάβαινα αν ηταν παλια η καινουργια παρτιδα...!Πολύ ευχαρίστως να ανοιξω μια 35γρ και να ενημερωσω
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Πολυ καλη αναβαθμιση για τα Victory.

Για μενα η Ασπρη 35gr ασχετως πιστονιου αν και τωρα χρησιμοποιω ιδιογομωση, παραμενει εξαιρετικο φυσιγγι για το ενδημικο που βαζει κατω και πολλα εξωτερικα με φρου φρου και αρωματα και σε θεμα αποδοσης και σε θεμα τιμης.

8-9 ευρω τα 25!

και σε συνδιασμο με την ΤΕΚΝΑ 37gr COTURNICE παλι της Victory αποτελουν φοβερο διδυμο!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Αν δεν ηταν ο Σπυρος πραγματικα δεν θα ηξερα τι παρτιδα θα επερνα από την victory 36gr...σε καινουργια κουτια υπαρχουν και καινουργια πιστονια και παλια...εβλεπα μιση ωρα στο φως τα φυσίγγια για να καταλαβω τι θα παρω...

Βαζω μια φωτο μετα που ανοιξα μια...

Εικόνα

Και η 35γρ εχει διαφορετικο πιστονη από περσυ...βαζω μια φωτο που φαινεται η διαφορα...οσοι γνωριζουν ας μας πουν για τα πιστονια αυτά...(το κατω είναι το καινουργιο και το πανω το περσινο)

Εικόνα

Οι τιμες και των 2 ηταν 7,50 το πακετο...πολύ λογικες τιμες
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

BAIKAL TEAM έγραψε:Αν δεν ηταν ο Σπυρος πραγματικα δεν θα ηξερα τι παρτιδα θα επερνα από την victory 36gr...σε καινουργια κουτια υπαρχουν και καινουργια πιστονια και παλια...εβλεπα μιση ωρα στο φως τα φυσίγγια για να καταλαβω τι θα παρω...

Βαζω μια φωτο μετα που ανοιξα μια...

Εικόνα

Και η 35γρ εχει διαφορετικο πιστονη από περσυ...βαζω μια φωτο που φαινεται η διαφορα...οσοι γνωριζουν ας μας πουν για τα πιστονια αυτά...(το κατω είναι το καινουργιο και το πανω το περσινο)

Εικόνα

Οι τιμες και των 2 ηταν 7,50 το πακετο...πολύ λογικες τιμες
To πάνω της άσπρης είναι εκείνο που χρησιμοποιά η Victory σχεδόν σε όλα της τα φυσίγγια, το κάτω δεν έχω ιδέα τι είναι, δεν το έχω ξαναδεί.
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: Πρώτη εξόρμηση 2015- Ποια φυσίγγια?

Δημοσίευση από WAFFEN »

ROTTWEIL PAPPE 36gr + SEMI MAGNUM 40gr.
CLEVER 34gr STANDARD + CLEVER T4 38gr.
B&P DUAL POWER 6+3.
RWS SILVER SELECTION 36gr.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”