ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:
elcos έγραψε:Καλησπερα και απο εμενα δυο περδικια την κυριακη με rc white paper 7no ο αλλος με rc 35 gr gacia 6 no.σεκκα και τα δυο δεν αλλαξα τελικα τον 686 ηταν η τελευταια του ευκαιρια πρωτην φορα παιζω και δεν ειναι κουτσοφτερα ευχαριστω ολους εσας με τις συμβουλες σας και τις δοκιμες του περιοδικου πραγματικα ειμαι ευγνομων και δεν εβουρουν μες τα ορμανια τους περτικους κουτσοφτερους οτι επεξα ηταν σεκκο για πρωτη φορα σε λογικες αποστασεις.Λοιπον την τεταρτη ηθελα να δω πως ειναι τα φυσιγγια που αγορασα τα δυο πιο πανω και το rc 32gr 9noγια τσικλα εκαμα τους εγχειρηση εκαμα βουναρουι τις πυριτιδες ξεχωριστα και αναψα τες ξεχωριστα και ειδα οτι η πρασινη για την τσικλα εκαηκεν πολυ πιο γρηγορα απο της αλλες δυο μιλουμεν οπως την πεζινα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι οσο πιο γρηγορα καιγεται η πυριτιδα τοσο πιο γρηγορη ειναι η χαρτουτσια?
elco μου τα περτιζια εν μαλαχτα και φεφκουν που μπροστα σου ουτε υψος εχουν ουτε μακρινες βολες ειναι σχετικα, καρτερα να παεις στες χειμονιατικες φασες και θα δεις... τον Μαρτη ξυλα φιλαξε μεν καψεις τον beretta που λαλει ζε ο Rai :lol:
εχτες επαιξα φραγκολινα που τα 20 μετρα πλεβρο και πας την βιαστικη επομηση εβαλα μπροστα του πουλιου και η χαρτουτσια επερασε γλιφτα που την κελλε της ... εφαεν 2-3 σκαγια κελε και 2-3 λεμον πας το σομα ουτε 1!
επεσεν οπως την πατηχα... παω ζιαμε να την πιασω πρην το σκυλο για να την εχω σιδερομενη για την φωτογραφια ... μολις της ενζισα εκαμεν οπως την κοτα που την αποκεφαλιζουν, αλλο λιο να βουρισει χωρις κελλεν :lol:
οσπου να την πνιξω και να την βαλω μες την τσεντα για να μεν με γεμοσει αιματα εφκαλεν αλλη ο 2ρος φιλος μου της παγανιας και επερασε που πανω που τον 3τον που εμαχετουν να καμει τον κασαπη της ακεφαλης φραγκολινας ακομα και ευτηχος ο 1ος φιλος μου της παγανιας εκαμε απηστεφτη βολη τον 60+ μετρον με lebre μολις με ειδε πως δεν εκρατουν οπλο και επεσεν οπως την μαπα... ετσι βολες εμεις μονο στα ονειρα μας!

Προκαλείς, σου το λεω προκαλει κι απο φιλο αν στριμωχτεις...... :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

a????
ηρτεν η camera σημερα ρε Ανθιμε
απο εδω και περα οτι λεω θα το λεω με video!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:a????
ηρτεν η camera σημερα ρε Ανθιμε
απο εδω και περα οτι λεω θα το λεω με video!!! :lol:
Ρε ταραμένε
Παραπλανεις το κοινο
Πόσες φορες εν επαιξες περτικο και να φαει σκαγια πανω στη τζεφαλη τζαι να φυτιλλιασει οπως τον κομητη του Χαλεύ και να παει 200 μετρα να ππεσει
Παλε εφταιξεν το Μπερετα επειδη εκαλλικωσες εσυ την φραγκολινα :lol:
Εν το ιδιο με τον να πεξεις το πουλι με την Lepre (πιστονι αποσπωμενου πάτου)
Εν ν αρχισουμεν τα ίδια πάλε???
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Δυο περδίκια χτες περιοχή Καλαβασού με olympia Gem32-6. Παρόλο που είχε αρκετή υγρασία το πρωί μετά τις 0800 που ανέβασε αέρα έβαλα τα olympia Gem32-6 και παρόλο που αυτά τα χρησιμοποιώ σε ξηρασιες είπα να τα δοκιμάσω. Κτύπησα δύο περδίκια σέκκα και τα δύο, με πλευρινή βολή 25-30μ. Οταν επηγα σπίτι , (ετρωεμε η ενοια για την διατριτικότητα) και τα μάθησα , διαπίστωσα οτι κια τα δυο κτυπήθηκαν απο τρεία σκάγια στο πλευρό με εξοδο απο το αλλο πλευρό . Τελικά αυτό το φυσίγγιο εχει πολύ καλή σχέση με το αέρα.
sotiris!129

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Anthimos έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:a????
ηρτεν η camera σημερα ρε Ανθιμε
απο εδω και περα οτι λεω θα το λεω με video!!! :lol:
Ρε ταραμένε
Παραπλανεις το κοινο
Πόσες φορες εν επαιξες περτικο και να φαει σκαγια πανω στη τζεφαλη τζαι να φυτιλλιασει οπως τον κομητη του Χαλεύ και να παει 200 μετρα να ππεσει
Παλε εφταιξεν το Μπερετα επειδη εκαλλικωσες εσυ την φραγκολινα
Εν το ιδιο με τον να πεξεις το πουλι με την Lepre (πιστονι αποσπωμενου πάτου)
Εν ν αρχισουμεν τα ίδια πάλε???
ρεεε μα να με πελανεις εσυ :D 20 μετρα 5-6 σκαγια 5ρκα πας την κελε/λεμο και να σπαρταρα οπως την κοτα :lol: !!!
εγω απλα γραφω τι εγεινε, για να ειμαι δικαιος πρεπει να πω και την χαρτουτσια του παρεα και την αποσταση και το οπλο που ειπα ΕΙΝΑΙ beretta αλλο μοντελο φυσικα!
αλλα και πως εγω βαση της βολης που εφαεν η δικη μου φραγκολινα ηταν μπροστα της!
εγω επαιξα την με victory ασπρη 5ρη 35 γραμμαρια
την δευτερη με κκολουμπια επειεν μαζι με την
και την 3τη που ειχε παιξει ο παρεας και ηταν κουτσοφτερι, επαιξα την που τα 50 μετρα ξανα εγω σαν εκαμε καταδιωξη ο σκυλος 150 μετρα πιο κατω που τον τοπο που επεσεν, με victory 5ra 35gr ειδα που την εφερνε ο σκυλος που εταρασε τσας το ποουην της :lol:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:
Anthimos έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:a????
ηρτεν η camera σημερα ρε Ανθιμε
απο εδω και περα οτι λεω θα το λεω με video!!! :lol:
Ρε ταραμένε
Παραπλανεις το κοινο
Πόσες φορες εν επαιξες περτικο και να φαει σκαγια πανω στη τζεφαλη τζαι να φυτιλλιασει οπως τον κομητη του Χαλεύ και να παει 200 μετρα να ππεσει
Παλε εφταιξεν το Μπερετα επειδη εκαλλικωσες εσυ την φραγκολινα
Εν το ιδιο με τον να πεξεις το πουλι με την Lepre (πιστονι αποσπωμενου πάτου)
Εν ν αρχισουμεν τα ίδια πάλε???
ρεεε μα να με πελανεις εσυ :D 20 μετρα 5-6 σκαγια 5ρκα πας την κελε/λεμο και να σπαρταρα οπως την κοτα :lol: !!!
εγω απλα γραφω τι εγεινε, για να ειμαι δικαιος πρεπει να πω και την χαρτουτσια του παρεα και την αποσταση και το οπλο που ειπα ΕΙΝΑΙ beretta αλλο μοντελο φυσικα!
αλλα και πως εγω βαση της βολης που εφαεν η δικη μου φραγκολινα ηταν μπροστα της!
εγω επαιξα την με victory ασπρη 5ρη 35 γραμμαρια
την δευτερη με κκολουμπια επειεν μαζι με την
και την 3τη που ειχε παιξει ο παρεας και ηταν κουτσοφτερι, επαιξα την που τα 50 μετρα ξανα εγω σαν εκαμε καταδιωξη ο σκυλος 150 μετρα πιο κατω που τον τοπο που επεσεν, με victory 5ra 35gr ειδα που την εφερνε ο σκυλος που εταρασε τσας το ποουην της :lol:

Να παιζεις μονο ΚΚΟΛΟΥΜΠΙΑ τζαι κανει, εν τα φουτζιεκια που φταιν ειμαι σιουρος. τωρα που ηβρες την πηγη να αγοραζεις ποτζινες
Εδοκιμασα τζαι γω εν μελιν
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ασχετο πως την φραγκολινα ζινη ηταν που τα 10 μετρα που την επαιξα και εφαν την ουλλην εν εμεινε κοκκαλο γερον,
η αληθκεια εν πως χαρτουτσιες του παρεα εν φαρμαζην ζε που τα 50 μετρα την ιδια δουλεια ηταν να καμει...
εν να δουμεν την νεαν παραλαβη την τεταρτη που εν να εχει δοκιμες πανω σε περτιζια 3κοτσια! :D
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από Artemis G. »

ρε σωτηρη πουλας μου το οπλο σου ρε ? :D :D
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
sotiris!129

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Artemis G. έγραψε:ρε σωτηρη πουλας μου το οπλο σου ρε ? :D :D
ηντα αστειος εισαι ρε Αρτεμη :lol: !!!
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

sotiris!129 έγραψε:
Artemis G. έγραψε:ρε σωτηρη πουλας μου το οπλο σου ρε ? :D :D
ηντα αστειος εισαι ρε Αρτεμη :lol: !!!
ΠΟΥΛΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΩΡΚΕΤΑΙ ΛΛΙΟΝ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”