Winchester (Select Light)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Winchester (Select Light)

Δημοσίευση από tracker686 »

Γεια σας φιλοι μου,

Θα ηθελα να ακουσω μερικες γνωμες για το οπλο που εχω για το κυνηγι οπου προαναφερω ποιο πανω και επι ευκαιριας ως καινουριο μελος στην ομαδα σας να γνωριστουμε,καπως!
Υ.Σ Εαν εχετε οποιαδηποτε προτασει για φυσιγγια,η για οποιοδηποτε θεμα σχετικο με το οπλο μου μην διστασετε να μου το αναφερετε.

Ευχαριστω εκ των προτερων
Π.Σ
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Winchester (Select Light)

Δημοσίευση από NIKOLAS »

φιλε το οπλο σου ειναι πολυ καλο!!! τα winchester select light ,fielt,sporting αποδικτηκαν οτι ειναι αρκετα αξιοπιστα οπλα ,οσοι τα εχουν ειναι ευχαριστημενοι απο σκοτωμα και γεννικα απο το οπλο..Το οτι εχουν χαμηλες κυνηγετικες κλισεις στο κοντακι αυτο βοηθα στο να μην ψηλοριχνουν και ετσι κουτσια καλα ο κυνηγος αρα σκοτωνει

το οτι ειναι ελαφρυ εγω θα σου ελεγα να ριχνεις φυσιγκια απο 28 μεχρι 34γρ και μην παρασιρεσε απο βαριες γομωσεις γιατι μονο καταπονηση στα κλειδια του οπλου καθως και στον εαυτο σου κανεις.

οσο για ειδη φυσιγκιων εγω επιμενω κυπριακα victory extra olympia 32γρ τις πρωινες ωρες-υγρασια... και μετα 30-28...
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Winchester (Select Light)

Δημοσίευση από tracker686 »

NIKOLAS έγραψε:φιλε το οπλο σου ειναι πολυ καλο!!! τα winchester select light ,fielt,sporting αποδικτηκαν οτι ειναι αρκετα αξιοπιστα οπλα ,οσοι τα εχουν ειναι ευχαριστημενοι απο σκοτωμα και γεννικα απο το οπλο..Το οτι εχουν χαμηλες κυνηγετικες κλισεις στο κοντακι αυτο βοηθα στο να μην ψηλοριχνουν και ετσι κουτσια καλα ο κυνηγος αρα σκοτωνει

το οτι ειναι ελαφρυ εγω θα σου ελεγα να ριχνεις φυσιγκια απο 28 μεχρι 34γρ και μην παρασιρεσε απο βαριες γομωσεις γιατι μονο καταπονηση στα κλειδια του οπλου καθως και στον εαυτο σου κανεις.

οσο για ειδη φυσιγκιων εγω επιμενω κυπριακα victory extra olympia 32γρ τις πρωινες ωρες-υγρασια... και μετα 30-28...
Τις ολυμπια 32 γρ. ειναι ενα φυσιγγι που δεν βγενει ευκολα απο το γυλεκο μου,οποταν συμφωνουμε και σε αυτο το μονο που μενει ειναι να δοκιμασω και τα 30 γρ μετα το πρωι,κατατοπιστικος και παλι,ευχαριστω φιλε Νικολα
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Winchester (Select Light)

Δημοσίευση από tracker686 »

Παιδια γεια σας,την βοηθεια σας και παλι,
Το maximum γραμμαριον που μπορω να πεξω με το οπλο μου τι ειναι οταν εχω αβλους 18/8 και 18/7 επεξα προχθες για δοκιμη κατι 35gr 6νουμερο και κλοτσουσε πολυ,και για οπλα light τι φυσιγγια να δοκιμασω για λαγο και περδικα,ειναι καινουριο και δεν το εμαθα ακομη!
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Winchester (Select Light)

Δημοσίευση από NIKOLAS »

ΕΜΕΝΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΕΛΑΦΡΙΑ ΦΟΥΣΙΕΚΚΙΑ.ΤΟ 34 ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΟΥ ..ΤΟ 32 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥ 30 ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ 24-28 ΣΕ ΑΠΑΝΟΤΕΣ ΒΟΛΕΣ ΠΧ ΤΖΙΚΛΑΣ -ΤΡΑΧΙΛΑΣ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”