Γαστρεντεριτιδα σε κουταβι

Απάντηση
Demetris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 01:19

Γαστρεντεριτιδα σε κουταβι

Δημοσίευση από Demetris »

Γεια σας θα ηθελα να μου πειτε τιν αποψει σας για την γαστρεντεριτιδα που εχει το κουαβι μου 3 μηνων.Σημερα ηρθε ο κτηνιατρος και του βαλαμε ορο αλλα το σκυλακι ειναι πολυ κομμενο.Το καλο ειναι πως που κανει εμετο και διαροια δεν βγαζει αιμα. δυστυχως δεν τρωει τιποτε ο κτηνιατρος ειπε πως υπαρχουν και αλλα κρουσματα αυτες τις μερες και πως ειναι επιδειμια.Αν εχει περασει καποιος αλλοσ αυτην την αρρωστια ας μου πει καποια καλη θεραπεια.
Χεραιτω
dolite
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011, 00:12

Re: Γαστρεντεριτιδα σε κουταβι

Δημοσίευση από dolite »

φιλε πες μας και αλλες πλιροφοριες τι τρωει το σκιλι
Demetris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 01:19

Re: Γαστρεντεριτιδα σε κουταβι

Δημοσίευση από Demetris »

Φιλε μου το σκυλακι τωρα δεν τροει τιοτε του εβαλα κοτοπουλο αλλα παλε εν τροει.Βαλω του με την συριγγα ορο αλλα το καλο ειναι πως δεν το στρεφει.μονο μια φορα που το επιεσα τζαι εβαλα του μεγαλη ποσοτητα το εστρεψε,η κατασταση του αρχισε να βελτιωνεται αλλα παλε εν πολλα κομμενο το σκυλακι.Εταιζα των τροφη για puppy super premium τωρα εν τροει τιποτε τωρα να δουμε αυριο...
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Γαστρεντεριτιδα σε κουταβι

Δημοσίευση από Anthimos »

Δημητρη μου αλλαξες του την τροφη ξαφνικα? Δηλαδη ετρωγε αλλη τροφη και του την αλλαξες....επειδη στα κουταβια τουτος ειναι σοβαρος λογος γαστρεντεριτιδας.....

Αν ειναι υιογενης φιλε ...υπομονη και οτι σου πει ο γιατρος σου , περκι περασει!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Demetris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 01:19

Re: Γαστρεντεριτιδα σε κουταβι

Δημοσίευση από Demetris »

φιλε Ανθιμε που το καιρο που τον επιασα τζινη τον ταιζω.Το καλο εινι οτι μολισ τωρα εφαγε λιγο κοτοπουλο ελπιζω να λειξη αισια το θεμα.
dolite
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011, 00:12

Re: Γαστρεντεριτιδα σε κουταβι

Δημοσίευση από dolite »

υπαρχουν ειδικες παστες για να σταματισουν οι διαριες και εχει και παστα για διναμομα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κτηνιατρικά”