Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Laurona »

Μηπως ξερει καποιος εαν πουλιουνται ακομη καλα φλομπερ, δικαννα, over - under που να γινονται τρια κομματια?

Καποιες μαρκες η αντιπροσωποι που μπορω να εχω υποψην μου?

Δεν ενδιαφερομαι για τα κλασσικα μονοκαννα, που δεν ειναι ασφαλη και χρησιμοποιουνται για αλλους σκοπους γιαυτο παρακαλω οι απαντησεις να αφορουν μονο δικαννα φλομπερ( στα δικαννα ΔΕΝ μπορει να προσαρτηθουν παρανομες συσκευες για οσους πιθανον να περασει κατι τετοιο απ το μυαλο τους)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από mikros »

φιλε αν ενδιαφερεσαι να φερεις απο ελλαδα ξερω καλα οπλα σε αξιολογες τιμες. Αν ενδιαφερεσαι?

επισης στα μονοκανα φλομπερ υπαρχουν και ασφαλη τα οποια γινονται τρια κοματια σε αξιολογες τιμες!
δεν περνουν ολα τα φλομπερ σιγαστιρα ειναι μονο τα ιδικα διαμορφομενα με τρυπες μπροστα που περνουν.δεν αξιζει να παρεις ενα φλομπερ ητε δικανο ητε μονοκανο γιατι maximum σκαγια που παιρνει ενα δικανο φλομπερ ειναι 36γρ ενω τα ιδια περνει και ενα μονοκανο. αυτα δεν τα ξερωαν νομιζετε οτι ειμαι λαθροθηρας αλλα αδερφος μου θα επερνε φλομπερ αλλα τελικα γιρισε σε μονοκανο>
φιλικα Μικρος
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από LAGOS »

Φίλε Χρύσανθε,

Τι εννοείς οταν λές οτι δεν είναι ασφαλή τα μονόκαννα φλομπέρ?
Δύσκολο το έργο σου να βρείς αξιόλογο over-under flobert. Πρίν 2 χρόνια που έκανα μια μικρή έρευνα δεν βρήκα και πολλά για αυτό και κατέληξα σε μονόκαννο (χωρις σιγαστήρα :D ). Υποθέτω όμως οτι ο Πάμπος Ηρακλείδης πρέπει να έχει αλλα εν νομίζω να έχει κάτι αξιόλογο.
Αν έβρεις όμως κάτι πές μας και εμάς.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από mikros »

φιλε χρυσανθε
ενοεις σε ειδος Μ1 δηλαδη με μοχλο οπλησης απο διπλα το οποιο δεν ειναι σπαστο?
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από beretta682 »

φίλε ο ΣΤΟΧΟΣ έχει δίκαννα φλομπέρτ αλλά δεν ξερω αν σε ικανοποιήσουν
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Laurona »

Γεια σας παιδια, απολογουμε για την απουσια αλλα δεν εχω την ευχερεια να μπαινω καθημερινα.

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.

Φιλε Μικρε, ξεκαθαρα ψαχνω για φλομπερ, ΔΙΚΑΝΝΟ over - under που να γινεται τρια κομματια.

Οχι δεν ψαχνω για μονοκκανο σε οποιαδηποτε εκδοση καινα ειναι αυτη.Εαν δεν κανω λαθος ομως η εκδοση που λες δεν υπαρχει στην Κυπρο.

Μην βιαζεσαι να πεις οτι δεν μπαινει ΔΥΣΤΥΧΩΣ σε ολα τα μονοκαννα οπλα ο σιγαστηρας, καλοθελητες υπαρχουν πολλοι που ανακαλυψαν την ταχυνοπιττα, αρκει να θελει καποιος και οχι μονο σιγαστηρα, αν θελεις βαλλεις του και υποδοχη φλογοβολου.

Δυστυχως για αυτο το κακο ομως φταιμε μονο εμεις και η γαιδουρινη ολο συμφεροντα νομοθεσια.

Βλεπεις εαν εμεις δεν εκδηλωναμε ενδιαφερον για τους σιγαστηρες δεν θα τους εφερναν οι εισαγωγεις, ενω η ιδια η νομοθεσια οπως και σε αλλα ειδη, επιτρεπει την εισαγωγη αλλα οχι την κατοχη κια την πωληση.ΑΡΑ ΡΕ νομοθετη γιαιτ επιτρεπεις την εισαγωγη.......καπως θα πουληθουν δεν θα ερτουν για να ειναι μεσ τες κασιες τους αυτα τα καταστροφικα τεχνασματα....

Κοσμα μου εισαι καλα φιλε μου?
Τα μονοκαννα φλομπερ φιλε μου ειναι οπλα, που στις περισστοερες φορες δεν εχουν τις καταλληλες προδιαγραφες ασφαλειας. Οι περισσοτεροι τα εχουν για......ξερεις τι, αν και υαρχει ακομη κοσμος που τα χρησιμοποιει νομιμα και σωτα.

Ειτε εχουν απιστευτα σφικτες σκανδαλες, ειτε παιζουν με το κλεισιμο κλπ.Δεν μιλω για καλες μαρκες...αλλα για καποιες μαρκες - αμαρκε που καποτε ειχαν κατακλεισει την αγορα.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
giorgos pointer
Full Member
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 07 Ιουν 2011, 11:48

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από giorgos pointer »

αν εχει καποιος φλοπερ προς πωληση ενδιαφερομαι.. :D
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από tracker686 »

giorgos pointer έγραψε:αν εχει καποιος φλοπερ προς πωληση ενδιαφερομαι.. :D
εχει ενα μαυρο Baikal μονοκαννο φιλε μου αν σου κανει γινετε 3 κομματια καινουριο να σου το φερω 200ευρω!! αν ενδιαφερεσε τηλ μου 99-322264!!
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Dimitris »

Φίλε Laurona, εγώ έχω ένα φλομπέρ over under 3 σπαστο, δισκάνδαλο και το αγόρασα πριν καμια 10ρια χρόνια, αν θυμούμαι καλά 250 λίρες. Μάρκα Rizzini (Made in Italy).
Έπαιρνα το στις τζίηκλες πιο παλιά και δεν σου κρύβω πως είχα καλά αποτελέσματα. Ήταν το πρώτο μου κυνηγετικό και πάνω σε αυτό έμαθα σημάδι.
Δεν θυμάμαι ακριβώς το κατάστημα, θα ρωτήσω το θείο μου αύριο που με πήρε για να το πιάσω, και θα σου πώ αν ενδιαφέρεσαι ακόμα να κοιτάξεις.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Laurona »

Δημητρη ευχαριστω φιλε μου να σε καλα.

Ναι ενδιαφερομαι ακομα, απλα το πορτοφολι μου καμνει κουτσια και προσπαθω να το πεισω :lol:

Σοβαρα τωρα ρε φιλε, αν βρω κατι σε οχι εξωπραγματικες τιμες , θα προσπαθησω να το παρω, να σε καλα και ευχαριστω :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”