Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

GEO1984
Full Member
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 14:28

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από GEO1984 »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ !!!
ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. Ως ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΥΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ONLINE ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΡΑΓΩΝΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ. ΔΗΛΑΔΗ:ΘΑ ΕΝ ΚΑΛΟ ΤΟ SIZE ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΩ Η ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΘΩ??Η ΤΙΜΗ ΕΝ ΚΑΛΗ Η ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ???ΘΑ ΕΡΤΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ Η ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΝ?? ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ(ΜΗ ΛΕΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ) .ΓΥΡΕΥΑ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΡΒΥΛΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ORIZO ΗΤΑΝ ΑΠΟ 130ΕΥΡΟ ΜΑΣ ΤΑ ΑΦΗΣΕ 110EYRO. ΕΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ 35EYRO.ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΤΑ ΑΡΒΥΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΚΑΛΤΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΦΕΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΦΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΡΕΝΕΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΜΟΥ ΤΕΣ ΦΕΡΝΕΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ. ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΦΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ!!!! :roll: ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ 110+35+31=176 :o EYROPOYLAKIA ΕΠΕΤΑΣΑΝ. ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕΝ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ 15.50EYRO ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΓΛΕΠΕΤΕ ΤΙ ΠΙΑΝΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΛΙΟ ΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ!!!ΟΥΛΛΑ ΤΑ ΕΤΣΕΚΚΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΕΣ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΤΕΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΑΚΟΜΑ!!(ΗΕΝΤΕΣ ΤΙΜΕΣ Η ΚΟΥΜΕΡΑ ΚΟΥΜΠΑΡΕ?? ΗΕΝΤΕΣ!! :lol: :lol: )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GEO1984 την 27 Οκτ 2010, 08:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

admin έγραψε:
kypros έγραψε:Αριστε μια ερωτηση... εκοινες οι ζωνες που φοραται στη ταινια σας στις τζηκλες, που εχουν θηκες για φισιγγια και βουρκα ειναι απο τη κυπρο? einai cabelas? που μπορω να τις βρω?
Φίλε είναι απο εξωτερικό αλλά εγώ τις έχω 3 χρόνια τώρα σήμερα υπάρχουν σε πολλά κυνηγετικά είδη στην Κύπρο Real game -safaricy-hastovolos σε αυτά αλλά νομίζω υπάρχουν και σε άλλα
Tις ζωνες που φοράτε για το λαγο που έχουν θηκες κλπ. σε ποιο site υπαρχουν? (δεν ειναι στο dvd αλλα στις φωτογραφιες σας) έχει και στην κύπρο?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από admin »

Breda Pegaso έγραψε:
admin έγραψε:
kypros έγραψε:Αριστε μια ερωτηση... εκοινες οι ζωνες που φοραται στη ταινια σας στις τζηκλες, που εχουν θηκες για φισιγγια και βουρκα ειναι απο τη κυπρο? einai cabelas? που μπορω να τις βρω?
Φίλε είναι απο εξωτερικό αλλά εγώ τις έχω 3 χρόνια τώρα σήμερα υπάρχουν σε πολλά κυνηγετικά είδη στην Κύπρο Real game -safaricy-hastovolos σε αυτά αλλά νομίζω υπάρχουν και σε άλλα
Tις ζωνες που φοράτε για το λαγο που έχουν θηκες κλπ. σε ποιο site υπαρχουν? (δεν ειναι στο dvd αλλα στις φωτογραφιες σας) έχει και στην κύπρο?
έχει και στην Κύπρο εμείς τις πήραμε πρίν φέρουν στην Κύπρο απο cabela
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

καταστημα; πόλη;
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από admin »

Breda Pegaso έγραψε:καταστημα; πόλη;
http://www.safaricy.com
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από Laurona »

Ρε παιδια που ειναι αυτο το καταστημα?
Πειτε ακριβως τοποθεσια....
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Browning Ultra plus
Full Member
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010, 09:56

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από Browning Ultra plus »

Laurona έγραψε:Ρε παιδια που ειναι αυτο το καταστημα?
Πειτε ακριβως τοποθεσια....
Χρυσανθε μου χαιρετιζω,
το καταστημα ειναι στη φρανγκλινου ρουσβελτ. Πιο απλα.. Που τα φωτα ομονοιας παεισ προς το λιμανι. φτανοντας στα φωτα λιμανιου στριφεισ αριστερα προσ τη ΚΕΟ (περνας ποξω που τα νεα κτηρια της Ιντεοριεντ) τζαι στα 150-200 μετρα στα αριστερα του δρομου.. Εννα το δεισ .. ειναι με ξυνινη επενδυση που εξω (καομποϊκο στιλ)
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από Laurona »

Σακη ευχαριστω ρε φιλε εκαταλαβα
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από tracker686 »

admin έγραψε:Φιλε κοίταξε να δείς εγώ λειτουργώ ως εξείς. Εάν ένα πράγμα για παράδειμγα ένα γιλέκο στο εξωτερικό είναι $40 και θέλω και 20% μεταφορικά και θέλουμε και €10-15 εκτελωνιστικά σημαίνει ότι τελικά το προίόν γιοα να το έχω Κύπρο €29+€6+€15=€50 εάν το βρίσκω στην Κύπρο κοντά στα €50 + - 10 τότε το παίρνω απο την Κυπρο που μπορώ να το δώ πρίν το αγοράσω και να το έχω άμμεσα εάν στην Κύπρο το βρίσκω €90 για παράδειγμα απλά λέω στον καταστηματάρχη εάν μπορεί να μου κάνει μια καλύτερη τιμή γιατί το προϊόν αυτό το φέρνω απο το εξωτερικό με €60 . Ένας φίλος πρόσφατα ήθελε κάτι απο τον cabela το οποίο στοίχιζε $40 και για να το φέρει έγκαιρα για το κυνήγι έπρεπε να το φέρει με αεροπλάνο +40% και έπρεπε να πληρώσει και €20 εκτελωνισμό άρα θα του στοίχιζε €60,5 το βρήκε σε ένα μαγαζί στην Λεμεσό όπου ο καταστηματάρχης το πωλούσε €70 και του το άφησε €50. Θέλει λίγο ψάξιμο το θέμα. Πάντος οι τιμές δέν απέχουν τόσο πολύ απο την πραγματικότητα στην Κύπρο όπως παλιά.
φιλε συμφωνω και εννοειτε οταν συμφερει μονο θα φερεις απο το εξωτερικο,γενικως ψωνιζω απο το εξωτερικο διαφορα πραγματα,φτανει να συμφερει....και αν ειναι 30αγγλικες λιρες και με ολους τους δασμους βγενει 45 ευρο και απο κυπρο το βρισκεις 75 ευρο τοτε ναι συμφερει....αλλα ειναι σε μεμονομενα καταστηματα αυτοι που κοβουν "κκελλλε" οπωταν ειναι στην κριση μας ποσο εξυπνες αγορες κανουμε
GEO1984
Full Member
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 14:28

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από GEO1984 »

winchester έγραψε:
admin έγραψε:Φιλε κοίταξε να δείς εγώ λειτουργώ ως εξείς. Εάν ένα πράγμα για παράδειμγα ένα γιλέκο στο εξωτερικό είναι $40 και θέλω και 20% μεταφορικά και θέλουμε και €10-15 εκτελωνιστικά σημαίνει ότι τελικά το προίόν γιοα να το έχω Κύπρο €29+€6+€15=€50 εάν το βρίσκω στην Κύπρο κοντά στα €50 + - 10 τότε το παίρνω απο την Κυπρο που μπορώ να το δώ πρίν το αγοράσω και να το έχω άμμεσα εάν στην Κύπρο το βρίσκω €90 για παράδειγμα απλά λέω στον καταστηματάρχη εάν μπορεί να μου κάνει μια καλύτερη τιμή γιατί το προϊόν αυτό το φέρνω απο το εξωτερικό με €60 . Ένας φίλος πρόσφατα ήθελε κάτι απο τον cabela το οποίο στοίχιζε $40 και για να το φέρει έγκαιρα για το κυνήγι έπρεπε να το φέρει με αεροπλάνο +40% και έπρεπε να πληρώσει και €20 εκτελωνισμό άρα θα του στοίχιζε €60,5 το βρήκε σε ένα μαγαζί στην Λεμεσό όπου ο καταστηματάρχης το πωλούσε €70 και του το άφησε €50. Θέλει λίγο ψάξιμο το θέμα. Πάντος οι τιμές δέν απέχουν τόσο πολύ απο την πραγματικότητα στην Κύπρο όπως παλιά.
φιλε συμφωνω και εννοειτε οταν συμφερει μονο θα φερεις απο το εξωτερικο,γενικως ψωνιζω απο το εξωτερικο διαφορα πραγματα,φτανει να συμφερει....και αν ειναι 30αγγλικες λιρες και με ολους τους δασμους βγενει 45 ευρο και απο κυπρο το βρισκεις 75 ευρο τοτε ναι συμφερει....αλλα ειναι σε μεμονομενα καταστηματα αυτοι που κοβουν "κκελλλε" οπωταν ειναι στην κριση μας ποσο εξυπνες αγορες κανουμε
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ !!!
ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. Ως ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΥΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ONLINE ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΡΑΓΩΝΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ. ΔΗΛΑΔΗ:ΘΑ ΕΝ ΚΑΛΟ ΤΟ SIZE ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΩ Η ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΘΩ??Η ΤΙΜΗ ΕΝ ΚΑΛΗ Η ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ???ΘΑ ΕΡΤΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ Η ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΝ?? ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ(ΜΗ ΛΕΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ) .ΓΥΡΕΥΑ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΡΒΥΛΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ORIZO ΗΤΑΝ ΑΠΟ 130ΕΥΡΟ ΜΑΣ ΤΑ ΑΦΗΣΕ 110EYRO. ΕΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ 35EYRO.ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΤΑ ΑΡΒΥΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΚΑΛΤΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΦΕΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΦΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΡΕΝΕΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΜΟΥ ΤΕΣ ΦΕΡΝΕΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ. ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΦΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ!!!! ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ 110+35+31=176 EYROPOYLAKIA ΕΠΕΤΑΣΑΝ. ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕΝ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ 15.50EYRO ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΓΛΕΠΕΤΕ ΤΙ ΠΙΑΝΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΛΙΟ ΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ!!!ΟΥΛΛΑ ΤΑ ΕΤΣΕΚΚΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΕΣ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΤΕΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΑΚΟΜΑ!!(ΗΕΝΤΕΣ ΤΙΜΕΣ Η ΚΟΥΜΕΡΑ ΚΟΥΜΠΑΡΕ?? ΗΕΝΤΕΣ!! )
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”