Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Απάντηση
sotiris76
Full Member
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 14 Μαρ 2010, 18:19

Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από sotiris76 »

Ειπα κ εγω να ανοιξω ενα θεμα που με απασχολει απο τις 28.2.2010. Μιας κ η σεζον τελειωσε ερχονται στο νου μου σκεψεις για κυνηγη σε καμια αλλη χωρα. Μεχρι τωρα κυνηγησα Σερβια ( σαν φοιτητης) φασιανο ,ζαρκαδι παπιες κ χηνες.Αναμνησεις πολλες. !!!

Εχει κανενας απο εσας παιδια να προτεινει κανενα μερος ? Αν πηγε κανεις οργανωμενα εμπειριες κτλ....
editor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 09:16

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από editor »

Φίλε Σωτήρη και γω κυνήγησα στα φοιτητικά μου χρόνια στην όμορφη Θεσαλλονίκη και όπως είπες οι αναμνήσεις πολλές και οι συγκινήσεις μεγάλες. Έχω ακούσει πως διοργανόνωνται οργανωμένες κυνηγετικές εξορμήσεις σε νότιο Αφρική, Σερβία, Αίγυπτο και Βουλγαρία. Για Νότιο Αφρική έχω ΠΛηροφορίες, τιμές και λεπτομέριες. Για τους άλλους προορισμούς πρέπει να κάνω μια μικρή έρευνα.
sotiris76
Full Member
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 14 Μαρ 2010, 18:19

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από sotiris76 »

Εκανα κ εγω μια ερευνα βρικα κατι στην Κεφαλονια { kefalonia game farm) και κατι για Κρητη μεσο καποιου γνωστου. Η Αφρικη για μενα στο παρων σταδιο ειναι απλα ενα ονειρο.......Επισης βρικα μερικα Lodges στην Αγγλια. Αλλα τα πιο καλα σχολια μεχρι τωρα ειναι για Κρητη και οι τιμες που μου ειπαν νομιζω ειναι λογικες.

ευχαριστω για την απαντηση editor
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από admin »

Εγώ βρήκα και μια καλή εκδρομή στην Σερβία για άγριο θήραμα όχι σε φάρμες με περίπου €1000 Ξεκινάει απο πρώτη Αυγούστου μέχρι τέλοςΦεβρουαρίου και έχει όλα τα θηράματα πάπιες, φασσιανούς, λαγούς, φάσσες, τριγώνια, ορτύκια , αγριόχοιρους κ.τ.λ
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Fabarm
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 08 Μαρ 2010, 20:50

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από Fabarm »

Από τιμές τι λέει για κάθε χώρα?
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

Παιδιά εγώ έχει 4 χρονια που είμαι φοιτητής στην Αγγλία και φέτος ήβρα άθρωπο p εν η δουλειά του δηλαδή εν (διαχειριστής αγριας ζωης) και οποτε θέλω να παο κυνήγι "πιανοτο" τηλέφωνο και κανονίζω τι κυνήγι θέλω να παο .Τώρα το κυνήγι στην αγγλία αρχίζει από το Σεμπτεβρη και τελειώνει 31 του Γενάρη αν θυμάμαι καλά.Οι τιμές εξαρτούνται p τους "φαρμαδορους" p βρίσκει ο άθρωπος .Εγώ προσωπικά έρια κυνήγι φάσσα ολοήμερο , με £85 το κυνήγι + £20 ενοικίαση του όπλου +τα πακέτα με τις "χαρτουτσιες" που εν γύρος στα £5 , δηλαδή κάθεται s £120 λίρες την ημερα και όσες θέλεις πεζής .Έρια κυνήγι πάπιας και χήνας μαζί (το απόγευμα) είναι η ίδια time και όσες θέλεις μπορείς να παίξεις, έχει και ολοήμερο κυνήγι πάπιας και χήνας με τα ίδια λεφτά αλλα ναζι σου όριο πουλιών 20 αμάν παίξεις παραπνο" "χρεονισε".Έχει ότι κυνήγι θέλετε αλλα πρέπει να μιλήσω μαζί του p μιαν "εφτομα" πριν να ευρύ τόπο να μας πάρει .Τώρα το κυνήγι "ετελιωσε και το μονο κυνήγι p μπορούμεν να παμέν τώρα εν φάσσες και κουνέλια p επιτρέπονται "ολοχρονο" gt κατάσσονται στα pests. Και τώρα το Μάη εν να έχει πολλές είπεν μας γιατι σπέρνουν τα "χωραφκια" και αίσχη καλαμπόκια.Ότι δήποτε άλλο θέλετε να ρωτήσετε δαμε "ημαστεν"
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από admin »

RODOSTHENIS έγραψε:Παιδιά εγώ έχει 4 χρονια που είμαι φοιτητής στην Αγγλία και φέτος ήβρα άθρωπο p εν η δουλειά του δηλαδή εν (διαχειριστής αγριας ζωης) και οποτε θέλω να παο κυνήγι "πιανοτο" τηλέφωνο και κανονίζω τι κυνήγι θέλω να παο .Τώρα το κυνήγι στην αγγλία αρχίζει από το Σεμπτεβρη και τελειώνει 31 του Γενάρη αν θυμάμαι καλά.Οι τιμές εξαρτούνται p τους "φαρμαδορους" p βρίσκει ο άθρωπος .Εγώ προσωπικά έρια κυνήγι φάσσα ολοήμερο , με £85 το κυνήγι + £20 ενοικίαση του όπλου +τα πακέτα με τις "χαρτουτσιες" που εν γύρος στα £5 , δηλαδή κάθεται s £120 λίρες την ημερα και όσες θέλεις πεζής .Έρια κυνήγι πάπιας και χήνας μαζί (το απόγευμα) είναι η ίδια time και όσες θέλεις μπορείς να παίξεις, έχει και ολοήμερο κυνήγι πάπιας και χήνας με τα ίδια λεφτά αλλα ναζι σου όριο πουλιών 20 αμάν παίξεις παραπνο" "χρεονισε".Έχει ότι κυνήγι θέλετε αλλα πρέπει να μιλήσω μαζί του p μιαν "εφτομα" πριν να ευρύ τόπο να μας πάρει .Τώρα το κυνήγι "ετελιωσε και το μονο κυνήγι p μπορούμεν να παμέν τώρα εν φάσσες και κουνέλια p επιτρέπονται "ολοχρονο" gt κατάσσονται στα pests. Και τώρα το Μάη εν να έχει πολλές είπεν μας γιατι σπέρνουν τα "χωραφκια" και αίσχη καλαμπόκια.Ότι δήποτε άλλο θέλετε να ρωτήσετε δαμε "ημαστεν"

Nα έρτω Μάϊ να γυρίσουμε ένα dvd' Κυνήγι Φάσσας Με ΤΟΝ Ρόδο στην Αγγλία', ΕΊΣΑΙ ΜΈΣΑ?
Προσέχουμε...για να έχουμε
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

Εγω φιλε Αριστε παντα ειμαι μεσα , κανονισε να ερτιες με το Κωστα να παμεν να πε3ετε τζιολασ να ευχαριστιθητε , αλλα DVD γυριζης το ανετα μεσα σε μια μερα, ηλικρινα κανονιστε και ελαται , θα ηταν ορεα φασση εχο και τοπο να μηνεται

Cheers ;)
editor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 09:16

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από editor »

Παιδιά στιγμές από τα φοιτητικά μου χρόνια στην όμορφη Θεσαλλονίκη.
web 1.jpg
web 2.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

Το 3ο κυνηγι μου στην Αγγλια ,οι προτες μου χηνες !!!!! .Εχω χασει τις φωτογραφιες απο τα δυο προτα κυνιγια ,το 1 με φασσεσ στο οποιο ειχαμε κτυμησει 3 ατομα πανο απο 120 πουλια ,και το δευτερο ηταν με παπιες και χηνες , στο οπει κτυπησα 18 παπιες τζιταστρο, και ξυφτερισα την προτη χηνα που σκοπεθσα με 32 γρ 6νο .Ελπιζω να εχω την ευκαιρια να ξαναεχω ετσει κυνηγεια,μπωρει να παω αυτο το σαβατοκυριακο αν το αφεντικο εντοποιησει πουλια.Μολος μιλησα μαζει τοθ τωρα!!!!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”