φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Απάντηση
sotiris!129

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από sotiris!129 »

σημερα παρολο που το προι εγεμοσα μια σακουλλα φτερα εξιφτερισα 3ς εχασα ζε 2 που επεσαν μακρια κουτσοφτεροι ζε οοοοοοοοοοσπου να παω εχαθικαν μεσα στιν γεριμια ζε τες αγγαθκιες με αποτελεσμα να πιαω 1 περδικι το προι και 1 φραγγολινα και 2 περδικια το απογευμα
α κοπελια ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗΗΗ!!!!Αγιο Σοζομενο μολις επια επιαεν ο σκυλος μου ενα κοματι μιλλαν ζε εκατσα του τες φονες ζε ξαπολισεν το μαλον ψαζι ισια ισια που τον ιδα εχετε τον νου σας οσοι σκεφτεστε να πατε ζιαμε...κοντα στες μαντρες του αγιου σοζομενου!!!!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από kypros »

εγω φοτωγραφια δεν εβγαλα μιας και την σημερινη μερα δεν θελω να την θυμουμαι.

χτυπησα 4 περδικια αλλα ειχα ευκαιριες για να πιασω τουλαχιστον 10. μου ετυχε να φιει πουλαρκα με 15 πελυρο τραβερσα στα 20 μετρα και να μην πιασω φτερο. επισης 8 μαζι παλι τραβερσα στα 30 μετρα μεσ το λατζερο πρωτη μπαμ φτερα και παει δευτερη τουφεκια αλλο πουλι πιο καθαρη βολη φτερα παει. 2 μονά ειδα τις μαυρες γραμμες στα πλευρα τους και εστιλα τα σκαγια στο γαμο του καρακιοζι και σε αυτα. πεζω ενα μετα απο πολυ βασανο παω να κατεβω να τον πιασο εσκασεν η δομη παω τριφτος 5 μετρα με το πισινο. στη πορια φουρρρ αλλα 3 μες τα ποθκια μου αλλα εγω εν πτωση...

ουτε εγω ο ιδιος δεν ξερω που επεζα. ο καιρος χαλια, ξηρασια ζεστη σκονη. οι σκυλοι μου περπατουσαν με τους αγκονες γιατι τα πελαμτα ελιωσαν (οπως και τα δικα μου) παρολες της κρεμες που του ειχα βαλει.

το αποκοριφωμα στο φευγα περνω απο ενα σημειο στα πεδινα που ξερω οτι εχει φραγκολινες. σηκωνω μια μαυρη οπως το φαντομ (πρωτη φορα βλεπω ετσι γρηγορη φραγκολινα) μπαμ κατω μιση ωρα πριν να νυχτωσει. ανοιξε η γη και την καταπιε για να συνεχιστει το κακο (μαλλον κουτσοφτερη γιατι η βολη ηταν απο πισω αν και στα 20 μετρα). οι σκιλοι αδυνατον να περπατησουν στο πικνο λογο πελαμτων οποτε παει και τουτι οπως και ο τελευταιο περτικος που επιε κουτσοφτερος στα γκρεμια και ουτε η σκεψη μου δεν ειχε δυναμη να παει να τον ψαξει...

οπως και να χει εφυγα με 4 περδικια στη βουρκα και 6 κλασσικες χαμενες, 1 κουτσοφτερο περδικι και μια κουτσοφτερη φραγκολινα χαμενα και αρκετα σηκωματα.
το μονο θετικο ειναι οτι αν και οι καιρικες συνθηκες ειναι απαγορευτικες για τετια μερη η ορεινη λευκωσια εχει αρκετα περδικια εκ των οποιων πολλα ειναι αγρια
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
sotiris!129

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου ακριβος τα ιδια πραματα επαθα και εγω + αλολιον να φαι πσαζι ο σκυλος μου...δες την θετικη πλευρα τις ζωης!!! οι περτιζιοι που επαιξα εν οπως τους στρουθοκαμιλους + επαιξα για προτι φορα στην ζωη μου φραγγολινα και το καλιτερο εγλιτοσαμε και σημερα που τους αζιαμιες και ειμασται σπιτι καλα!!!
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από BECCACCIA »

kypros έγραψε:εγω φοτωγραφια δεν εβγαλα μιας και την σημερινη μερα δεν θελω να την θυμουμαι.

χτυπησα 4 περδικια αλλα ειχα ευκαιριες για να πιασω τουλαχιστον 10. μου ετυχε να φιει πουλαρκα με 15 πελυρο τραβερσα στα 20 μετρα και να μην πιασω φτερο. επισης 8 μαζι παλι τραβερσα στα 30 μετρα μεσ το λατζερο πρωτη μπαμ φτερα και παει δευτερη τουφεκια αλλο πουλι πιο καθαρη βολη φτερα παει. 2 μονά ειδα τις μαυρες γραμμες στα πλευρα τους και εστιλα τα σκαγια στο γαμο του καρακιοζι και σε αυτα. πεζω ενα μετα απο πολυ βασανο παω να κατεβω να τον πιασο εσκασεν η δομη παω τριφτος 5 μετρα με το πισινο. στη πορια φουρρρ αλλα 3 μες τα ποθκια μου αλλα εγω εν πτωση...

ουτε εγω ο ιδιος δεν ξερω που επεζα. ο καιρος χαλια, ξηρασια ζεστη σκονη. οι σκυλοι μου περπατουσαν με τους αγκονες γιατι τα πελαμτα ελιωσαν (οπως και τα δικα μου) παρολες της κρεμες που του ειχα βαλει.

το αποκοριφωμα στο φευγα περνω απο ενα σημειο στα πεδινα που ξερω οτι εχει φραγκολινες. σηκωνω μια μαυρη οπως το φαντομ (πρωτη φορα βλεπω ετσι γρηγορη φραγκολινα) μπαμ κατω μιση ωρα πριν να νυχτωσει. ανοιξε η γη και την καταπιε για να συνεχιστει το κακο (μαλλον κουτσοφτερη γιατι η βολη ηταν απο πισω αν και στα 20 μετρα). οι σκιλοι αδυνατον να περπατησουν στο πικνο λογο πελαμτων οποτε παει και τουτι οπως και ο τελευταιο περτικος που επιε κουτσοφτερος στα γκρεμια και ουτε η σκεψη μου δεν ειχε δυναμη να παει να τον ψαξει...

οπως και να χει εφυγα με 4 περδικια στη βουρκα και 6 κλασσικες χαμενες, 1 κουτσοφτερο περδικι και μια κουτσοφτερη φραγκολινα χαμενα και αρκετα σηκωματα.
το μονο θετικο ειναι οτι αν και οι καιρικες συνθηκες ειναι απαγορευτικες για τετια μερη η ορεινη λευκωσια εχει αρκετα περδικια εκ των οποιων πολλα ειναι αγρια

20 μερες νηστεια και να παης για εξομολογηση :D
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από tracker686 »

παιδεια εχτες Τεταρτη επιασα 1 περδικι,επεξα αλλο περδικι επεσε και εχασα το γιατι ηταν κουτσοφτερο τελικα............και εφκαλε μου η σκυλλα μου απο ενα γεριμοτοπο μια μαυρη αρσενικη φραγκολινα και πριν να την πεξω ειπα απο μεσα μου,αμαναμου τι ωραιο πεξιμο και νταγκ νταγκ 2 καλλιτσια ολοχρυσα....ακομα να το χωνεψω,ενα φαω απο πανω μου γιατι ειμουν περα για περα σιουρος οτι θα την επερνα...αλλα εχασαμε την :evil: Εμπηραζει εγια να φερω το νου μου και να μεν ειμαι σιουρος για τιποτε πλεων "στο κυνηγη"
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

winchester έγραψε:παιδεια εχτες Τεταρτη επιασα 1 περδικι,επεξα αλλο περδικι επεσε και εχασα το γιατι ηταν κουτσοφτερο τελικα............και εφκαλε μου η σκυλλα μου απο ενα γεριμοτοπο μια μαυρη αρσενικη φραγκολινα και πριν να την πεξω ειπα απο μεσα μου,αμαναμου τι ωραιο πεξιμο και νταγκ νταγκ 2 καλλιτσια ολοχρυσα....ακομα να το χωνεψω,ενα φαω απο πανω μου γιατι ειμουν περα για περα σιουρος οτι θα την επερνα...αλλα εχασαμε την :evil: Εμπηραζει εγια να φερω το νου μου και να μεν ειμαι σιουρος για τιποτε πλεων "στο κυνηγη"
Ε φιλε εγω καποτε επαθα ληο χειροτερα που εσενα , μιαν φραγκολινα που επεξα εφαν μου την μια παλλουρα ισια με εναν οικοπεδο , σκυλο δεν ειχα τοτε να μπει μεσα να την φερει και οταν την επεξα σε 5 λεπτα επιασαν κατι νερα σιονοτα και αναγκαστηκα να φυω .εχει που τοτε δεν επεξα αλλη.
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από tracker686 »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ έγραψε:
winchester έγραψε:παιδεια εχτες Τεταρτη επιασα 1 περδικι,επεξα αλλο περδικι επεσε και εχασα το γιατι ηταν κουτσοφτερο τελικα............και εφκαλε μου η σκυλλα μου απο ενα γεριμοτοπο μια μαυρη αρσενικη φραγκολινα και πριν να την πεξω ειπα απο μεσα μου,αμαναμου τι ωραιο πεξιμο και νταγκ νταγκ 2 καλλιτσια ολοχρυσα....ακομα να το χωνεψω,ενα φαω απο πανω μου γιατι ειμουν περα για περα σιουρος οτι θα την επερνα...αλλα εχασαμε την :evil: Εμπηραζει εγια να φερω το νου μου και να μεν ειμαι σιουρος για τιποτε πλεων "στο κυνηγη"
Ε φιλε εγω καποτε επαθα ληο χειροτερα που εσενα , μιαν φραγκολινα που επεξα εφαν μου την μια παλλουρα ισια με εναν οικοπεδο , σκυλο δεν ειχα τοτε να μπει μεσα να την φερει και οταν την επεξα σε 5 λεπτα επιασαν κατι νερα σιονοτα και αναγκαστηκα να φυω .εχει που τοτε δεν επεξα αλλη.
οχι ρε φιλε σχεδον καθε χρονο πεζω φραγκολινες και εμαθα τα "χουγια" τις,και εφφφφααααεεεεμε η σιγουρια μου,και γιαυτο και την εχασα,αλλα καμια φορα λεω τουτη ειναι η ομορφια του κυνηγιου :) οπωταν καλη υγεια φιλε,και ειμαι σιγουρος την επομενη που ενα εβρεις ενα την πεξεις και να την κρεμμασεις και να την καμαρωνεις!!! ;)
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από tracker686 »

sotiris!129 έγραψε:σημερα παρολο που το προι εγεμοσα μια σακουλλα φτερα εξιφτερισα 3ς εχασα ζε 2 που επεσαν μακρια κουτσοφτεροι ζε οοοοοοοοοοσπου να παω εχαθικαν μεσα στιν γεριμια ζε τες αγγαθκιες με αποτελεσμα να πιαω 1 περδικι το προι και 1 φραγγολινα και 2 περδικια το απογευμα
α κοπελια ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗΗΗ!!!!Αγιο Σοζομενο μολις επια επιαεν ο σκυλος μου ενα κοματι μιλλαν ζε εκατσα του τες φονες ζε ξαπολισεν το μαλον ψαζι ισια ισια που τον ιδα εχετε τον νου σας οσοι σκεφτεστε να πατε ζιαμε...κοντα στες μαντρες του αγιου σοζομενου!!!!!!
α εθηλικια εσεναν η φραγκολινα σου....εκαμα τες double πριν 2 χρονια αρσενικια-θηλικια,και επια και ταρυχευσα τες και εχω τες σπιτι και καμαρωνω τες... αλλα ηταν ακριβα για οποιον ενδιαφερετε... :shock:
sotiris!129

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από sotiris!129 »

1περτικουι το προι +1 το απογευμα αρκεπσαν και δυσκολεβουν υπερβολικα τα πραματα...
Βρεεεεξε Θεε μου βρεξε να περπαθκιουνται τα βουνα...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: φωτογραφιες απο τα κυνηγια 2010-2011

Δημοσίευση από admin »

Που το πολύ περπάτημα το πόδι μου απο κάτω έκαμε υγρό , έλισα και αν βρήκα το απόγευμα αρκετά περδίκια σηκώνονται απο ένα μίλι τόπο.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”