Εγκατελειμένα ζώα

Απάντηση
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Εγκατελειμένα ζώα

Δημοσίευση από miky55 »

ΧΡΥΣΑΝΘΕ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΚΤΗΜΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ .ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΚΑΛΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ.
Υ.Γ.Η ΙΡΜΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Εγκατελειμένα ζώα

Δημοσίευση από Laurona »

Καλημερα Κυριε Μιχαλη

Εκανα αυτο που μου ελεγε η συνηδειση μου, αυτο που θα εκανε ο καθε σωστος κυνηγος, δεν τιθεται θεμα μπραβο.

Και σεις τοπ ιδιο θα κανατε, οπως και τα περισσοτερα παιδια εδω μεσα.

Με την Ηρμα κανουμε θεραπεια, της δινω ειδικη τροφη για νεφροπαθεις για να βοηθησω τα νεφρα και δεν την περνω κυνηγι διοτι η κουραση επιβαρυνει την λειτουργεια τους.

Την τρεχω καθημερινα 10 λεπτα για να διατηρειτε, τα Kurzhaar ξερεις οτι επηρεαζονται και ψυχολογικα εαν μεινουν κλεισμενα συνεχεια.

Περιμενω τις αναλυσεις απ το κρατικο κτηνιατρειο που καθυστερουν λογω γιορτων.

Απο την αλλην λιγο το οτι δεν μπορω να παω κυνηγι, λιγο που βλεπω τοσο ιδανικες συνθηκες εξω και την εχω περιορισμενη, με εχει παρει λιγο απο κατω, αλλα ας γιανει και εν πειραζει.

Ετσι κι αλλιως καθε χρονο αμα εν οι τελευταιες εξορμησει πιανει με, γιατι δυστυχως οσπου να αρκεψει το τζινι μας εμας στην Κυρπο τελειωνει και κατσε καρτερα να ξανααρκεψει...
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Εγκατελειμένα ζώα

Δημοσίευση από miky55 »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΡΥΣΑΝΘΕ .ΠΑΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ.
ΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΣΑ ΝΑ ΚΑΙ ΞΕΡΑΝΤΟ ΠΩΣ ΕΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΛΗΣ ΔΕΝ ΕΜΠΕΝΑΝ ΜΕΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΟΝΤΕΨΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΕΓΥΡΗΣΑΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Εγκατελειμένα ζώα

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

Σήμερα στην περιοχή Λυθροδόντα προς Κυπροβάσα πήγαινα για ξύλα στην επιστροφή συνάντησα στο δρόμο ενα θηλυκό ΚΟΥΤΣΧΑΑΡ χωρίς λουρί το πιο πιθανό δεν είναι καθαρόαιμο απο την εμφάνιση χωρίς να είμαι 100% σίγουρος. Μετά απο 100 μέτρα συνάντησα δεύτερο σκυλί σίγουρα ημίαιμο μοίαζει με διαστάυρωση ΝΤΡΑΧΑΑΡ-ΠΟΥΝΤΟΛ αν κάποιος συνάδελφος τους έχασε. Δυστηχώς δεν είχα χρόνο να τους δηλώσω στην αστυνομία ούτε χώρο να τους πάρω στο χωρίο.
Και οι δύο όταν τους φώναξα κοντοστάθηκαν και με κοιτούσαν άρα δεν είναι φοβισμένοι. Αν έχει κάποιον που άκουσε ότι χάθηκαν τα συγκεκριμένα σκυλία στην περιοχή ή αν έχει κάποιος την καλή θέληση να τα καταγγείλει και να τα μαζέψει. Ευχαριστώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”