Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από Artemis G. »

Εγω θα ηθελα να ζησω μιαν εμπειρια στο εξωτερικο.
Αλλα φοβαμαι να μην ξενερωσο μετα που εν να ερτω πισω στην καταντια μας....
Αρα καταληγω στο συμπερασμα αν θα παω να παω και γω για καποιο θηραμα που δεν το εχουμε στο υοπο μας.... ( εχτος απο το λαγο :lol: :lol: )
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από sotiris!129 »

BAIKAL 1980 έγραψε:
...παπιες εχει ο τοπος σου.. ;)
ε φιλε εχει δεν λεω αλλα απαγορευεται το κυνηγι μεσα σε Ολους τους Φραχτες αρα δεν μπορεις να πεις ΠΟΤΕ "σημερα θα παω για παπιρες"
αλλο να παεις κυνηγι μεσα στο Φραχτι με την βαρκουα σου , το λαμπρατορ σου την καραμπινουα σου κτλ και αλλο να στεκεις πανω στην μουτη του Καση για φασσες και να ερτει τυχεα μια παπιρα στες 20 εξωρμησης και ΑΝ , που παει να πεσει μεσα στο φραχτι του Κορνου !

ετυχε μου πολες φορες να δω καραπαταες σε ενα παραποταμο , μια φορα 5 μαζι στα 10 μετρα που μενα ετρωαν ουτε εκαταλαβαν οτι ημουν ζιαμε , με μια χαρτουτσια 8α επεφταν ουλοι ! ομως αν τους επαιζα θα ηταν εκτελεση ετσι απλα εκατσα και εβλεπα τους !
μια αλλη φορα πρην χρονια ετυχε μου σαν περπατω για το ποστο της ζικλας σχεδον σκοτεινα να ερτει κατα πανω μου χηνα μιλουμε τεραστιο πουλι στα 20 μετρα ... η 10νο ιλιονα μου απλα εχαιδεψαν την :lol:
αυτα τα περιστατικα ειναι θεμα τυχης και μεμονομενα , αλλο να παεις και να ξερεις οτι θα κυνηγισης ΠΑΠΙΑ !!!
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
BAIKAL 1980

Re: Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

sotiris!129 έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:
...παπιες εχει ο τοπος σου.. ;)
ε φιλε εχει δεν λεω αλλα απαγορευεται το κυνηγι μεσα σε Ολους τους Φραχτες αρα δεν μπορεις να πεις ΠΟΤΕ "σημερα θα παω για παπιρες"
αλλο να παεις κυνηγι μεσα στο Φραχτι με την βαρκουα σου , το λαμπρατορ σου την καραμπινουα σου κτλ και αλλο να στεκεις πανω στην μουτη του Καση για φασσες και να ερτει τυχεα μια παπιρα στες 20 εξωρμησης και ΑΝ , που παει να πεσει μεσα στο φραχτι του Κορνου !

ετυχε μου πολες φορες να δω καραπαταες σε ενα παραποταμο , μια φορα 5 μαζι στα 10 μετρα που μενα ετρωαν ουτε εκαταλαβαν οτι ημουν ζιαμε , με μια χαρτουτσια 8α επεφταν ουλοι ! ομως αν τους επαιζα θα ηταν εκτελεση ετσι απλα εκατσα και εβλεπα τους !
μια αλλη φορα πρην χρονια ετυχε μου σαν περπατω για το ποστο της ζικλας σχεδον σκοτεινα να ερτει κατα πανω μου χηνα μιλουμε τεραστιο πουλι στα 20 μετρα ... η 10νο ιλιονα μου απλα εχαιδεψαν την :lol:
αυτα τα περιστατικα ειναι θεμα τυχης και μεμονομενα , αλλο να παεις και να ξερεις οτι θα κυνηγισης ΠΑΠΙΑ !!!

...συμφωνω φιλε...αλλα υπαρχουν τοποι στη Κυπρο και φραχτες μικρους που δεν του γραφει ο χαρτης που χτυπας λιγα πουλια...και μιλαω για πρασινοκεφαλες...εγω που κυνηγαω φασσα ολοχρονα κατεβαινω στο φραχτη απο τις 5 μεσα στο ψυχος και τις περιμενω...χτυπαμε αρκετα πουλλια...φυσικα καμμια σχεση με αυτα του εξωτερικου...μιλαμε αν ειμαστε τυχεροι καμμια 10αρια το χρονο στα καλυτερα μας...αλλα ειναι απιστευτο θεαμα...χηνες ειδα μια φορα...και ερχονταν πανω μου...και ημουν ετοιμος...αλλα τελευταια στιγμη παρεκλιναν λιγο της πορειας..ηξερα δεν θα τις κατεβαζα...και δεν εριξα..αλλα ετρεμα ολοκληρος μετα που τις ειδα...απιστευτο συναισθημα...

το μονο κυνηγι που θελω να κανω στο εξωτερικο ειναι αυτο της χηνας...
Άβαταρ μέλους
Fabarm
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 08 Μαρ 2010, 20:50

Re: Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από Fabarm »

Σας χαιρετώ,

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί πού να ψάξω για κυνηγετικά ταξίδια στο εξωτερικό (λαγός, περδίκι, πάπια, φασιανός κτλ)?

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Fabarm έγραψε:Σας χαιρετώ,

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί πού να ψάξω για κυνηγετικά ταξίδια στο εξωτερικό (λαγός, περδίκι, πάπια, φασιανός κτλ)?

Ευχαριστώ
http://www.olympushunt.gr/
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από Phinix »

υπάρχει κανένα άλλο link για κυνήγι τσίχλας στην ελλάδα?

ενδιαφέρομαι για τέλος οκτωβρίου, στα μπασίματα τους, και πριν ακόμα ξεκινήσει το ενδημικό εδώ στην κύπρο

ακούσα πολλούς που ταξιδεύουν συχνά για το πιο πανω αλλα απότι κατάλαβα είναι μεμονωμένες παρέες με γνωστούς τους ελλαδίτες, τοπακες κτλ
ξέρετε κάτι?
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από GRIGORIS »

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος μερικες πληροφορίες σχετικα με κυνήγι εκδρομή στο εξωτερικο? Ενδιαφερομαστε κυριος για λαγό 6-7 ατομα. Σερβία,Βουλγαρία ή και Ελλάδα.
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Δημοσίευση από admin »

Έχω κάποιες καλές πηγές για Σερβία Λαγό πήγαν κάτι φίλοι πέρσιπέρασαν υπέροχα για περισσότερες πληροφορίες π.μ
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”