Κυνήγι Στο Εξωτερικό

Απάντηση
sotiris76
Full Member
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 14 Μαρ 2010, 18:19

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από sotiris76 »

μπραβο ρε Ροδοσθενη !!! Αριστε θελω πιο πολλες λεπτομεριες για το πακετο π ειπες για Σερβια αν μπορεις σε παρακαλω.Οσες φορες πηγα Σερβια πηγα με φιλους μ Σερβους κ οχι οργανωμενα απο Κυπρο και απο οτι εχω ακουσει υπαρχει πολυ γραφειοκρατεια απο μερος των Σερβων για αδειες οπλου ,κατοχη κ μεταφορα κτλ.
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από dangerous »

φιλε Σωτηρη και υπολοιποι φιλοι σας χαιρετω μιας και ειδα τη συζητηση περι κυνηγιου στο εξωτερικο θα ηθελα να σας πω οτι διοργανωνω και εγω κυνηγι στη Βουλγαρια με ομαδες απο 3 εως 5 ατομα..για να γινετε και το κυνηγι πιο ποιοτικα και συνεννοημενα..για οτιδιποτε τιμες και λεπτομερειες ειμαι στην διαθεση σας..
Άβαταρ μέλους
Fabarm
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 08 Μαρ 2010, 20:50

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από Fabarm »

dangerous έγραψε:φιλε Σωτηρη και υπολοιποι φιλοι σας χαιρετω μιας και ειδα τη συζητηση περι κυνηγιου στο εξωτερικο θα ηθελα να σας πω οτι διοργανωνω και εγω κυνηγι στη Βουλγαρια με ομαδες απο 3 εως 5 ατομα..για να γινετε και το κυνηγι πιο ποιοτικα και συνεννοημενα..για οτιδιποτε τιμες και λεπτομερειες ειμαι στην διαθεση σας..
Φίλε Χρίστο θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για τα ταξίδια αυτά?

Π.χ. Πότε, πού, τι θήραμα, κόστος, διάρκεια κτλπ?

Είμαι σίγουρος οτι αρκετά άτομα ενδιαφέρονται και θα ήθελαν να μάθουν.
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από dangerous »

Φιλε σιγουρα ο κοσμος δειχνει αρκετο ενδιαφερον αφου σαν λαος εχουμε πολυ παθος για κυνηγι και δυστυχως ο τοπος μας δεν μας προσφερει και τις καλυτερες εμπειριες...λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης

Το κυνηγι ξεκινα γυρω στις 12 13 του αυγουστου εκεινη την περιοδο συναντουμε σε μεγαλους αριθμους τα ορτυκια τριγωνια και φασσες μπορουμε να κυνηγισουμε ομως σε καλους αριθμους και το λαγο και την περδικα οπως και τον φασιανο..

οσο αφορα την διαρκεια ειναι γυρω στισ 5-6 μερες...

τωρα οσο αφορα το κοστος.. κοστος σε μεταφορικα και σε μεταφραστες δεν θα υπαρξει για το λογο οτι εχω εγω αυτοκινιτο και εκτος αυτου οι βουλγαροι με τους οποιους εγο δουλευω δεν χρεωνουν μεταφορικα..μεταφραση θα την κανω εγω αρα παλι δεν υπαρχει χρεωση..

1)οσο αφορα ξενοδοχεια ειναι γυρω στα 20 ευρω την ημερα με πρωινο(οσο πιο γρηγορα γινουν ομαδες και στειλουν προκαταβολες τοσο πιο φθηνα μπορουμε εμεις απο εδω να τα κλεισουμε για το λογο οτι εκεινη την περιοδο ερχοντε πολλοι ιταλοι γαλλοι κ.α και γεμιζουν τα ξενοδοχεια αρα οσο πιο γρηγορα τοσο πιο φθηνα)
2)25 ευρω στοιχιζει το εισητηριο με το οποιο μπορεις να κυνηγας για 1 μηνα στην βουλγαρια
3)5 ευρω το πακετο για φυσιγγια
4)αν δεν θελεις να φερεις το δικο σου οπλο και θελεις να κυνηγησεις με καραμπινα ειναι γυρω στα 20 ευρω ημερισως.προσωπικη αποψη ειναι κριμα να μην ζησεις τετοιες εμπειριες με το δικο σου οπλο
5)τωρα οσο αφορα τα θηραματα το καθε θηραμα εχει την δικη του τιμη π.χ
φασιανος 8 ευρω
ορτυκι φασσα τρυγωνι 3 ευρω
περδικι 20 ευρω
και λαγος 30 ευρω
αυτες ομως ειναι οι τιμες οι οποιες ειναι καθορισμενες απο την βουλγαρικη ομοσπονδια και σε οποιαδηποτε γραφεια αποταθεις θα σου πουν αυτες τις τιμες..
εμεις ομως τι κανουμε...σιγουρα οταν ερθει κοσμος εδω δεν θα τον βαλουμε να πληρωσει αυτες τις τιμες θα υπαρξει εκπτωση ως συνηθως αν για παραδειγμα την μιαν μερα παιξεις 20 ορτυκια δεν θα ερθω να σου πω 20χ30=60 θα γραψω για παραδειγμα οτι κτυπησες 10 ορτυκια και θα σε χρεωσω 30 35 ατε να το πολυ 40..αρα η εκπτωση ειναι δεδομενη
τωρα το προγραμμα εχει ως εξης γυρω στις 630 ξεκινα το κυνηγι μεχρι και τις 11 περιπου οπου μετα εχει ξεκουραση(λογο ζεστης) μεχρι τις 3 και μετα παλι κυνηγι..αν ομως εχει μερες που ειναι συννεφια μπορειτε να κυνηγησετε ολοημερο αν το επιθυμειτε..
τα βραδια μαγειρευωνται τα θηραματα και παιρνατε ευχαριστα με την παρεα σας..επισης γινεται και ξεναγηση στην πολυ ομορφη πολη του PLOVDIV(και μπορειτε να κανετε τα ψωνια σας) oπου ειναι η πολη που γινεται το κυνηγι και απεχει γυρω στα 120 χιλιομετρα(1 ωρα και 20 λεπτα δρομος) απο την πρωτευουσα SOFIA οπου ειναι και το αεροδρομιιο οπου θα προσγειωθειτε..
αυτα ετσι για μια μικρη ενημερωση ελπιζω να ειναι κατατοπιστικο το πλανο που προαναφερα..για οποιεσδηποτε αποριες ειμαι και παλι στη διαθεση σας..
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από Costas_ »

Χριστάκη,

Βάλεις μας σε πειρασμούς φίλε!! Το μόνο πρόβλημα είναι η τιμή του κάθε θηράματος. Εχώ δεί πακέτα στην Βουλγαρία όπου υπάρχει μια τιμή fixed για όσα θηράματα κτυπήσεις πλήν φυσικά τετράποδων (εξαιρουμένου του λαγού). Παίζει να μπορείς να μας εξασφαλίσεις έτσι συμφωνία??
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από dangerous »

Costas_ έγραψε:Χριστάκη,

Βάλεις μας σε πειρασμούς φίλε!! Το μόνο πρόβλημα είναι η τιμή του κάθε θηράματος. Εχώ δεί πακέτα στην Βουλγαρία όπου υπάρχει μια τιμή fixed για όσα θηράματα κτυπήσεις πλήν φυσικά τετράποδων (εξαιρουμένου του λαγού). Παίζει να μπορείς να μας εξασφαλίσεις έτσι συμφωνία??

kωστακη μου δεν εχει πειρασμο...μπαινεις στο αεροπλανο με την παρεα σου και ερχεσαι 2 ωρες φτανεις...οι τιμες φιλε μου ειναι special καμια σχεση με εκεινες που ειχα πριν 2 χρονια..το πακετο που λες μπορει να γινει ρε φιλε ομως πρεπι εσυ να μου πεις περιπου ποσο θηραμα θελεις να παιξεις ....για να ξερω και γω ποσο θα τους παζαρεψω..αντιλαμαβνεσαι οτι οσο πιο πολλη ποσοτητα παιξεις τοσο πιο πολλη εκπτωση θα απαιτησω..εκτος αυτου εγω προσωπικα αποφευγω τα πακετα γιατι ειναι σαν να και σε περιοριζω π.χ λεω αν παιξεις 30 φασσες 50 ορτυκια και 20 τρυγωνια ειναι ενα Α ποσο..εσυ οταν ερθεις ομως και εντυπωσιασει σε το κυνηγι του ορτυκιου με τουσ σκυλους να σου φερμαρουν μπορει να μου πεις φιλε μου δεν θελω τιε φασσες..οπως και να εχει ομως οταν θελεις και εισαι αποφασισμενος οτι θα ερθεις για να παιξεις αυτο και αυτο μπορει να γινει το πακετο ναι
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από Laurona »

Χριστο!!!!!

Σαστην ραχχη σου ρε φιλε...θα σε καμω μαυρον!!! :twisted:

Καλα ρε φιλε τωρα εισαι πεμπαμενος?/? Ξερεις οτι εχω το σπιτι να βουρω καθε μερα, οτι εν ο γαμος Σεπτεμβρη και ερχεσαι ετσι ωραια και μου βαλεις..............ιδεες!!! Εν λυπασε το φιλο σου?

Πρωτον, εν μπορω να ερτω..γιαυτο μην ξανααναφερεις την λεξη φερμα!!!

Δευτερον αν πατε ταξιδι ετσι εποχες τζικατο..........εννα λειπετε στο γαμο μου και μετα εν πανω σας που εννα καμνω δοκιμες φυσιγγιων
Χωρις αστεια εαν δεν ερτετε..........εν θα σας το συγχωρησω ποττε.Εκτος εαν αντι τραχανα στο τελος της διασκεδασης, θελετε λαο στιφαδο..........εκκαλικκωνα αβερτα περσι :lol:

Τριτον...................να καμουμε τσικατο το barchelor??? :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από NIKOLAS »

:lol: :lol: :lol:
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

Χρυσανθε μου δεν υπαρζει περιπτωση να μεν ερτουμε, στο γαμο σου , ας μηνουν μαρευς και γερημες , και οι φερμες και τα πουλια και τα τετραποδα.Εγω φιλε μου στο γαμο σου 8α ερτω να φαμεν να διασκεδασουμεν ,ελπιζω να εσχει κλεφτικω, τζε μετα τρομεν τζε το τραχανα.Ελα να σου πο ελπιζω ο γαμος να ενι πρην να φυγω να παω Αγγλια . ;)
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Κυνηγη στο εξωτερικο

Δημοσίευση από dangerous »

RODOSTHENIS έγραψε:Χρυσανθε μου δεν υπαρζει περιπτωση να μεν ερτουμε, στο γαμο σου , ας μηνουν μαρευς και γερημες , και οι φερμες και τα πουλια και τα τετραποδα.Εγω φιλε μου στο γαμο σου 8α ερτω να φαμεν να διασκεδασουμεν ,ελπιζω να εσχει κλεφτικω, τζε μετα τρομεν τζε το τραχανα.Ελα να σου πο ελπιζω ο γαμος να ενι πρην να φυγω να παω Αγγλια . ;)



ρε χρυσανθε μου μεν μου ανυσηχεις για τιποτε και στο γαμο σου θα δηλωσουμε παρων...και θα περασουμε και πολυ ομορφα να σε σιγουρος...
αλλα ρε φιλε ατε αφου ετσι εχουν τα πραματα ειδικα τον αυγουστο στη βουλγαρια...επια εκτες να δω ενα κουτσχαρ για να το στειλω κατω κυπρο ειδα κατι φερμες ωραιες ρε φιλε απολαυσα το..μεν μου μαραζωνεις για τιποτε και οποτε θελησεις φορτωσε και την σκυλουα σου και ελα να απολαυσουμε κυνηγι
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”