ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Απάντηση
ΗΛΙΑΣ ΧΑΤΖΗΤΤΟΦΗ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2013, 15:07

ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ ΧΑΤΖΗΤΤΟΦΗ »

ΑΙΣΧΟΣ, ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΖΟΥΝ ΦΑΣΣΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΑΕΡΙΟΥ...
ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΡΑΣΗ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ.
ΟΙ ΠΑΛΑΒΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΑΕΡΟΒΟΛΟΥ, ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ...
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΜΟΣ ΣΕ ΦΑΣΣΕΣ (ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ, ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΤΙΣ ΦΩΛΙΕΣ ΨΟΦΑΝΕ), ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ...
ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΑΣΤΙΓΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ..
ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ. ΤΟ ΠΛΗΓΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ...
ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ...
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Δημοσίευση από πανικος »

σωστες οι παρατηρησεις σου φιλε αλλα δεν εχουμε τιποτα που να λειτουργει σωστα στην μπανανια :!:
απαγορευεται η χρηση και η μεταφορα αλλα η κατοχη δικαιουται μου θυμισε μια κουβεντα του καφενε.
καποιος πινει τσιγαρο σε κλειστο χωρο και δυο τρια ατομα δυσανασχετουν και του κανουν παρατηρηση΄
-ρε κουμπαρε εντα πινεις τσιγαρο δαμεσα απαγορευεται ολαν
και η απαντηση-πινω ρε κοπελια μα εντζε παιρνω τον κατω :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
ΗΛΙΑΣ ΧΑΤΖΗΤΤΟΦΗ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2013, 15:07

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ ΧΑΤΖΗΤΤΟΦΗ »

Ναι αλλα η συγκεκριμένη λαθροθηρία είναι πολύ σοβαρή. Μιλουμε για ολόκληρους αποδεκατισμούς κοπαδιών. Μαλιστα καποιος που σου αφηγειται τα ''κατορθωματα'' του αναφερει με περηφάνια ότι κτυπώντας το 1 πουλι τα άλλα δεν τρομάζουν, μαλιστα σε πολλες περιπτωσεις μαζεύονται και γύρω του νεκρου πουλιου και το κοιταζουν με απορία. Αποτέλεσμα να κτυπουν 10 με 20 κομμάτια καθε φορά, αποδεκατισμός δηλαδη...

Δυστηχως αυτοι που είναι η δουλεια τους να τα ελέγξουν αυτά δεν μπορούν να πιάσουν κανέναν απο αυτούς τους λαθροθήρες...
Δεν είναι δυνατόν να συνεχίζονται με αυξουσα τάση αυτές οι λαθροθηρίες. Είναι εις γνώση της θηροφυλακής αυτά τα πλήγματα.
Απλά γιατι δεν απαγορεύουν δια παντός την κατοχή αυτου του όπλου??

Πιστεύω ότι αν μεσολαβήσει η θηροφυλακή με διαβήματα προς το κράτος, μπορεί να βγει στο τέλος νόμος απαγόρευσης κατοχής αυτού του όπλου...

Ας κάνουν επιτέλους την δουλειά τους...
Και σίγουρα ξέρουν ποιοι έχουν στην κατοχή τους αυτά τα αεροβόλα...
Ας τα αποσύρουν, νομίζω αυτό μπορεί να γίνει...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Δημοσίευση από admin »

Στον βωμό του χρήματος φίλοι μου όλα ξεπωλούνται. Αεροβόλα , σιγαστήρες , μηχανούες.. αν ήθελε η αστυνομία να πατάξη αυτό το φαινόμενο θα το έκανε αλλά όταν μπορεί ο καθένας ελέυθερα να πουλεί ότιθέλει τότε σάστα και εγύραν. Πρόσφατα άκουσα ότι η θήρα σταμάτησε αυτοκίνητο ενός πολύ μηλά υστάμενου προσώπου της αστυνομίας ο οποίος λαθροθηρούσε . Μην το ψάχνετε διαφθορά σε όλο της το μεγαλείο.
Προσέχουμε...για να έχουμε
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

[quote="ΗΛΙΑΣ ΧΑΤΖΗΤΤΟΦΗ"]Ναι αλλα η συγκεκριμένη λαθροθηρία είναι πολύ σοβαρή. Μιλουμε για ολόκληρους αποδεκατισμούς κοπαδιών. Μαλιστα καποιος που σου αφηγειται τα ''κατορθωματα'' του αναφερει με περηφάνια ότι κτυπώντας το 1 πουλι τα άλλα δεν τρομάζουν, μαλιστα σε πολλες περιπτωσεις μαζεύονται και γύρω του νεκρου πουλιου και το κοιταζουν με απορία. Αποτέλεσμα να κτυπουν 10 με 20 κομμάτια καθε φορά, αποδεκατισμός δηλαδη...

Δυστηχως αυτοι που είναι η δουλεια τους να τα ελέγξουν αυτά δεν μπορούν να πιάσουν κανέναν απο αυτούς τους λαθροθήρες...
Δεν είναι δυνατόν να συνεχίζονται με αυξουσα τάση αυτές οι λαθροθηρίες. Είναι εις γνώση της θηροφυλακής αυτά τα πλήγματα.
Απλά γιατι δεν απαγορεύουν δια παντός την κατοχή αυτου του όπλου??

Πιστεύω ότι αν μεσολαβήσει η θηροφυλακή με διαβήματα προς το κράτος, μπορεί να βγει στο τέλος νόμος απαγόρευσης κατοχής αυτού του όπλου...


εχεις απολυτο δικαιο φιλε μου αλλα τρωσειν ουλλοι που μεσα
''τη δοξα πολλοι εμισησαν το χρημα ουδεις'' :( :( :( :( :(
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
ΗΛΙΑΣ ΧΑΤΖΗΤΤΟΦΗ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2013, 15:07

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ ΧΑΤΖΗΤΤΟΦΗ »

ΜΗΔΕΝ οι φασσες φετος φίλοι μου, τα αεροβολα εκαναν τα θαυματα τους παγκυπρια. Και αποτι βλεπουμε αρχισαν και τα περδικια να μειωνονται...
Δεν προκειται να ξαναορθοποδίσει το κυνήγι με αυτά τα δεδομένα. Κι ας εκαναν λεει το κότα 3 περδίκια κλπ... Εδω οι μεγάλες σφαγές του μαη ιουνη και ιούλη συνεχίζονται, με τα χέρια της θήρας σταυρωμένα...
Κατα τα άλλα μας γαργαλουν ότι θα κάνουν διάφορα λεουν οπως ιδιωτικά εκτροφεία κλπ... ΑΙΣΧΟΣ... Δεν γίνεται να γίνεται τόοοση ζημιά και να κλείνουν τα μάτια... Και να μας λεν και απο πάνω ότι θα κάνουν έργα προς καλυτέρευση του κυνηγιού... Αυτοι οι ασυνήδειτοι με τα αεροβόλα έχουν κυριολεκτικά ρημάξει τις φάσσες και η θήρα κοιμάται τον υπνο του δικαίου...
Εγώ πάντος βλέπω, και όλοι μας βλέπουμε ότι η κατάσταση όσον αφορα τα κυνήγια, και ειδικά τις φάσσες, χειροτερευει δραματικά χρόνο με τον χρόνο...
Δεν θα αφήσουν ρουθούνι οι νηστικοί με τα αεροβόλα... Για ένα σκληρό κομμάτι κρέας της μάνας φάσσας του μαη-ιουνη... Το τι γαιδούρια υπαρχουν δηλαδή στην κύπρο δεν περιγράφεται. Να γιατί ποτέ μα ποτέ δεν πρόκειται να ορθοποδήσει το κυνήγι στην κύπρο. Γιατί κάποιοι δεν έχουν την παραμικρή συνήδηση, και κάποιοι άλλοι απλά δεν κάνουν την δουλειά που προσληφθηκαν να κάνουν, αλλά προτιμούν τον υπνο στην δροσερή σκιά...
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Όταν είδα στην έκθεση τα αεροβόλα επαναληπτικά και τον κύριο με τα συστήματα Night vision να φεύγουν σαν καραμέλες και το περίπτερο της θήρας/αστυνομίας δίπλα No problem κατάλαβα ότι δαιν ιμασται καλα :shock: :(

Σήμερα ένας αλλοδαπός αυτοπυροβολήθηκε στην μασχάλη από κυνηγετικό όπλο επίσης
οοοοεεεεεοοοοοο Κύπριους παράνομους πέζουνους exterminatous
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ

Δημοσίευση από Phinix »

του χρονου η πρωτη Κυριακη θα ειναι για ποντικες με σκυλο Τερριερ
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”