ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Απάντηση
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από KKILER »

Rai έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΛΑΓΟΣΚΥΛΛΟ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ 2-3 ΛΑΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΤΡΙΑΖΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΗΜΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ ΟΤΙ Η ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ 2-3 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΡΠΟΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ "ΚΑΛΑ" ΒΓΑΛΜΕΝΟΙ ΛΑΓΟΙ.
ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ 5-6 ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Η ΓΙΑ ΟΜΑΔΙΚΟ? ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ...
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΡΠΟΘΟΥΝ ΑΠΟ 6 ΛΑΓΟΥΣ 3 ΑΤΟΜΑ ΣΗΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑΝ 18 ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΛΟ ΑΥΤΟ ΕΒΓΑΛΕ 25-30 ΛΑΓΟΥΣ.....
ΦΙΛΕ Rai ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ . ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΞΕΦΩΛΙΑΣΜΑ . ΘΕΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ . ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ ΠΕΡΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗΣ ΕΓΩ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ. ΕΑΝ ΕΒΓΑΖΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ 4 ΛΑΓΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΙΧΕΣ ΚΤΥΠΗΣΕΙ 2 Η ΩΡΑ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ, ΘΑ ΤΑ ΔΙΠΛΩΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ??? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ . ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΝΟΩ . ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΤΥΠΗΣΑ 6-7 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5 . ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ . ΕΙΣΑΣΤΕ 3 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΤΕ . ΟΙ 2 ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΚΤΥΠΗΣΕΙ ΑΠΟ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ . ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΤΥΠΗΣΑΤΕ ΤΟΥΣ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ Η ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ???? ΑΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ . ΣΤΙΣ ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΟΜΩΣ ΕΥΧΕΣΤΕ ΠΑΝΑΗΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑΝ .ΟΛΟΙ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑΝ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΞΩ . ΝΑ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΖΟΥΜΕΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΩ ΛΑΓΟ
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Rai »

KKILER έγραψε:
Rai έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΛΑΓΟΣΚΥΛΛΟ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ 2-3 ΛΑΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΤΡΙΑΖΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΗΜΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ ΟΤΙ Η ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ 2-3 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΡΠΟΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ "ΚΑΛΑ" ΒΓΑΛΜΕΝΟΙ ΛΑΓΟΙ.
ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ 5-6 ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Η ΓΙΑ ΟΜΑΔΙΚΟ? ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ...
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΡΠΟΘΟΥΝ ΑΠΟ 6 ΛΑΓΟΥΣ 3 ΑΤΟΜΑ ΣΗΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑΝ 18 ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΛΟ ΑΥΤΟ ΕΒΓΑΛΕ 25-30 ΛΑΓΟΥΣ.....
ΦΙΛΕ Rai ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ . ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΞΕΦΩΛΙΑΣΜΑ . ΘΕΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ . ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ ΠΕΡΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗΣ ΕΓΩ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ. ΕΑΝ ΕΒΓΑΖΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ 4 ΛΑΓΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΙΧΕΣ ΚΤΥΠΗΣΕΙ 2 Η ΩΡΑ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ, ΘΑ ΤΑ ΔΙΠΛΩΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ??? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ . ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΝΟΩ . ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΤΥΠΗΣΑ 6-7 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5 . ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ . ΕΙΣΑΣΤΕ 3 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΤΕ . ΟΙ 2 ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΚΤΥΠΗΣΕΙ ΑΠΟ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ . ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΤΥΠΗΣΑΤΕ ΤΟΥΣ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ Η ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ???? ΑΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ . ΣΤΙΣ ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΟΜΩΣ ΕΥΧΕΣΤΕ ΠΑΝΑΗΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑΝ .ΟΛΟΙ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑΝ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΞΩ . ΝΑ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΖΟΥΜΕΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΩ ΛΑΓΟ
Φιλέ kkiller........
Έχεις ξεφύγει απο το θέμα μας για αυτό και δεν θέλω να μπώ στην διαδικασία να σου απαντήσω για τα ερωτήματα που έθεσες.Σκοπός μου είναι να δώσω να καταλάβουν αυτοί που θέλουν να αγοράσουν ένα έτοιμο λαγόσκυλο,ότι τα πάντα δεν είναι ρόδινα στο λαγοκυνήγι όπως μερικοί θέλουν να το παρουσιάσουν.
Πρέπει να ξέρουν τι προσδοκίες να έχουν απο πλευράς κάρποσης απο ένα έτοιμο λαγόσκυλο και πόσο πολυέξοδο και ταυτόχρονα ευχάριστο είναι το κυνήγι αυτό. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στο πόσα άτομα κυνηγούν αλλά και πόσοι σκύλοι κυνηγούν. Δηλαδή αν το καλό σκυλί είναι 2 και όχι 1 δεν σημαίνει ότι αυτόματα πολλαπλασιάζεται η κάρποση.
Ένα καλό λαγόσκυλο είναι ένας θησαυρός για τον κάτοχο του για αυτό και τα καλά λαγόσκυλα δύσκολα πωλούνται απο τους κατόχους τους. Απο την άλλη όμως δεν σημαίνει ότι ένα τέτοιο σκύλι θα δώσει στον κάτοχο του 30 λαγούς τις μέρες μας.
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από lagomania »

ενα λεπτο ρε φιλε γιατι εν εχει κυνηγους που σεβουνται το θηραμα? εκαμετε τους ουλους σαν εσας γμτ για να καταλαβεις φετος εφκαλαμεν πολλους λαγους και πηραμε πολυ λιγους σε σχεση με αυτους που βγαζαμε και μπορουσαμε να τους περναμε ολους αλλα ειμαστε ΝΟΜΟΤΑΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΥΣΕΙΝΗΔΗΤΗ ΚΥΝΗΓΟΙ επειδη οι περισσοτεροι δεν σεβονται το θηραμα για αυτο δεν παμε μπροστα σαν λαος :evil: και κατι αλλο που πρεπει να ξερεις αμαν πηγαινει μια παρεα για κυνηγι σαν την δικη μου που ειμαστε 4-5 ατομα 2 λαγοι ειναι υπεραρκετοι και μας φτανουν θα τους φαμε μαζι ανεξαρτητα ποιος τους επεξε και περισσοτερες φορες εγω τους παιζω γιατι εν δικα μου τα σκυλια και τα κυνηγαω καβαλλα αλλα και παλι δεν τους περνω σπιτι παμε καθε φορα σε διαφορετικο σπιτι τις παρεας και τους ψυνουμε ;)
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από KKILER »

lagomania έγραψε:ενα λεπτο ρε φιλε γιατι εν εχει κυνηγους που σεβουνται το θηραμα? εκαμετε τους ουλους σαν εσας γμτ για να καταλαβεις φετος εφκαλαμεν πολλους λαγους και πηραμε πολυ λιγους σε σχεση με αυτους που βγαζαμε και μπορουσαμε να τους περναμε ολους αλλα ειμαστε ΝΟΜΟΤΑΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΥΣΕΙΝΗΔΗΤΗ ΚΥΝΗΓΟΙ επειδη οι περισσοτεροι δεν σεβονται το θηραμα για αυτο δεν παμε μπροστα σαν λαος :evil: και κατι αλλο που πρεπει να ξερεις αμαν πηγαινει μια παρεα για κυνηγι σαν την δικη μου που ειμαστε 4-5 ατομα 2 λαγοι ειναι υπεραρκετοι και μας φτανουν θα τους φαμε μαζι ανεξαρτητα ποιος τους επεξε και περισσοτερες φορες εγω τους παιζω γιατι εν δικα μου τα σκυλια και τα κυνηγαω καβαλλα αλλα και παλι δεν τους περνω σπιτι παμε καθε φορα σε διαφορετικο σπιτι τις παρεας και τους ψυνουμε ;)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ LAGOMANIA ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΝ ΜΟΥ ΛΑΛΕΙΣ ΟΤΙ ΕΚΑΜΑΜΕΝ ΤΟΥΣ ΟΥΛΛΟΥΣ ΣΑΝ ΕΜΑΣ . ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΙΣΙΑ ΤΖΙΑΙ ΣΤΑΡΑΤΑ ΤΖΙΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΔΙΚΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΙ . ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΜΕΛΟΣ 4 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΔΙΝΩ 200 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΦΥΤΕΥΩ ΤΖΙΑΙ 100 ΔΕΝΤΡΟΥΘΚΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ . Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΕΤΣΙ ΚΑΜΝΕΙ . ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ . ΠΑΩ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από lagomania »

φιλε sorry που σου εμιλισα ετσι αλλα ειμουν νευριασμενος που αλλο πραμα :lol: :lol:
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από KKILER »

Rai έγραψε:
KKILER έγραψε:
Rai έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΛΑΓΟΣΚΥΛΛΟ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ 2-3 ΛΑΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΤΡΙΑΖΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΗΜΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ ΟΤΙ Η ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ 2-3 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΡΠΟΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ "ΚΑΛΑ" ΒΓΑΛΜΕΝΟΙ ΛΑΓΟΙ.
ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ 5-6 ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Η ΓΙΑ ΟΜΑΔΙΚΟ? ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ...
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΡΠΟΘΟΥΝ ΑΠΟ 6 ΛΑΓΟΥΣ 3 ΑΤΟΜΑ ΣΗΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑΝ 18 ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΛΟ ΑΥΤΟ ΕΒΓΑΛΕ 25-30 ΛΑΓΟΥΣ.....
ΦΙΛΕ Rai ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ . ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΞΕΦΩΛΙΑΣΜΑ . ΘΕΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ . ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ ΠΕΡΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗΣ ΕΓΩ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ. ΕΑΝ ΕΒΓΑΖΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ 4 ΛΑΓΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΙΧΕΣ ΚΤΥΠΗΣΕΙ 2 Η ΩΡΑ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ, ΘΑ ΤΑ ΔΙΠΛΩΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ??? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ . ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΝΟΩ . ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΤΥΠΗΣΑ 6-7 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5 . ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ . ΕΙΣΑΣΤΕ 3 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΤΕ . ΟΙ 2 ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΚΤΥΠΗΣΕΙ ΑΠΟ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ . ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΤΥΠΗΣΑΤΕ ΤΟΥΣ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ Η ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ???? ΑΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ . ΣΤΙΣ ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΟΜΩΣ ΕΥΧΕΣΤΕ ΠΑΝΑΗΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑΝ .ΟΛΟΙ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑΝ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΞΩ . ΝΑ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΖΟΥΜΕΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΩ ΛΑΓΟ
Φιλέ kkiller........
Έχεις ξεφύγει απο το θέμα μας για αυτό και δεν θέλω να μπώ στην διαδικασία να σου απαντήσω για τα ερωτήματα που έθεσες.Σκοπός μου είναι να δώσω να καταλάβουν αυτοί που θέλουν να αγοράσουν ένα έτοιμο λαγόσκυλο,ότι τα πάντα δεν είναι ρόδινα στο λαγοκυνήγι όπως μερικοί θέλουν να το παρουσιάσουν.
Πρέπει να ξέρουν τι προσδοκίες να έχουν απο πλευράς κάρποσης απο ένα έτοιμο λαγόσκυλο και πόσο πολυέξοδο και ταυτόχρονα ευχάριστο είναι το κυνήγι αυτό. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στο πόσα άτομα κυνηγούν αλλά και πόσοι σκύλοι κυνηγούν. Δηλαδή αν το καλό σκυλί είναι 2 και όχι 1 δεν σημαίνει ότι αυτόματα πολλαπλασιάζεται η κάρποση.
Ένα καλό λαγόσκυλο είναι ένας θησαυρός για τον κάτοχο του για αυτό και τα καλά λαγόσκυλα δύσκολα πωλούνται απο τους κατόχους τους. Απο την άλλη όμως δεν σημαίνει ότι ένα τέτοιο σκύλι θα δώσει στον κάτοχο του 30 λαγούς τις μέρες μας
ΦΙΛΕ Rai ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ REVERSE PSYCHOLOGY ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ . ΑΠΕΦΥΓΕΣ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΔΟΛΙΟ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΟ ΤΡΟΠΟ . ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΙΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑΡΑΤΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΔΕΙΛΙΑ . ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΕΘΟΔΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ . ΕΝ ΠΑΣΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΟΠΩΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ, ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΟΥΛΑΜΟΥ . ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 600 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕΡΑ ΜΙΣΘΟΥΣ ΙΣΟΥΣ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ 30 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΣΤΟΝ ΟΥΛΑΜΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ . ΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟ . ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ . ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΗΣΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΕ 3 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ <<ΚΑΡΠΩΣΗ>> . ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΣΤΟ ΓΙΛΕΚΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΠΑΓΕΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ . ΟΠΟΤΑΝ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΑ . ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από KKILER »

ΦΙΛΕ Rai ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ REVERSE PSYCHOLOGY ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ . ΑΠΕΦΥΓΕΣ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΔΟΛΙΟ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΟ ΤΡΟΠΟ . ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΙΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑΡΑΤΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΔΕΙΛΙΑ . ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΕΘΟΔΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ . ΕΝ ΠΑΣΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΟΠΩΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ, ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΟΥΛΑΜΟΥ . ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 600 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕΡΑ ΜΙΣΘΟΥΣ ΙΣΟΥΣ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ 30 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΣΤΟΝ ΟΥΛΑΜΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ . ΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟ . ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ . ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΗΣΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΕ 3 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ <<ΚΑΡΠΩΣΗ>> . ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΣΤΟ ΓΙΛΕΚΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΠΑΓΕΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ . ΟΠΟΤΑΝ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΑ . ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από dangerous »

killer νομιζω εχεις ξεφυγει παντελως απο το θεμα,,εδω το θεμα μας δεν ειναι ουτε ψυχαναλυσεις ουτε ψυχολογικοι μεθοδοι ουτε τα οικονομικα του κρατους και περι ουλαμων,,εδω μιλαμε για λαγοσκυλλα..ΟΠΟΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ADMIN ΟΠΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΟΣΤ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ DELETE ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΚΑΘΑΡΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΤΣΗΣ...o ανθρωπος φιλε ρωτα με αριθμους δεν σημαινει οτι ειναι κρεατοσυλλεκτης αλλωστε οι αριθμοι δινουν αποτελεσματα ειτε κυνηγι ειναι ειτε ποδοσφαιρο ειναι..οταν θα παω να δω ενα σκυλο δεν θα ρωτησω για αριθμους?π.χ ποσους λαγους σου βγαζει κτλ??ειναι κρεατοσυλλογη..??οπως και να εχει πισω στο θεμα μας φιλε RAI ΟΙ 6 λαγοι που αναφεραμε ειναι σε ατομικο επιπεδο..
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από admin »

Ρε παίδες ηρεμήστε λίγο δαμέ είναι χώρος όπου μοιραζόμαστε απόψης και προβληματισμούς. καμιά φορά μπορεί άπο ένα άσχετο θέμα να βγούν άλλα θέματα οκ . Το θέμα με τα λαγόσκυλα λοιπόν εγώ θα έλεγα το εξείς. Νομίζω ότι πρέπει να χωριστεί το θέμα λαγοκυνήγι σε λαγοκυνήγι με ιχνηλάτες και λαγοκυνήγι με σκύλους δείκτες. Επίσης να αντιληφθούν και κάποιοι ότι με τα σημερινά δεδομένα 7 στους 10 λαγούς ΔΕΝ δέχονται ξεφώλιασμα λόγω πίεσης. Άρα εκείνο που λέμε Πόσους λαγούς βγάζει ο σκύλος σου είναι υποκειμενικό όπως υποκειμενικό είναι και το γεγονός ότι ορισμένα σκυλιά γαυγίζουν σε προσηκωμένους λαγούς. Τέλοσπάντων εν κατακλείδι θέλω να πώ ξανά ότι ο σκύλος που μου δίδει την περισσότερη ευχαρίστηση πάνω στο βουνό είναι ο καλύτερος. Κάποτε είχα μια σκύλα springer spaniel την οποία είχα παραχαϊδεμένη . όποιος με ξέρει καλά ξέρει και για την Ζήνα. Πέθανε πέρσι(την κοίμησε ο αδελφός μου γιατί εγώ δέν τα κατάφερνα να το κάνω) 11 χρονών απο καρκίνο. Αυτή η σκύλα δέν ήταν το τέλειο λαγόσκυλο΄ούτε το τέλειο περδικόσκυλο αλλά ήταν ο τέλειος σύντροφος στο κυνήγι. Εποικινωνούσαμε άψογα και συνεργαζόμασταν άψογα. Κάποτε είχαμε καλά και κάποτε πολύ καλά αποτελαίσματα αλλά πάνω απο όλα΄με αγα΄πούσε όσο τίποτε άλλο στον κόσμο. Μάλιστα μετά απο αυτόν τον σκύλο δέν ΄΄εβρισκα άλλο σκύλο να νιώσω τα ίδια πράγματα . Με αυτή την σκύλα έμαθα να κυνηγώ και χτύπησα όλα τα θηράματα.Άρα ο τέλειος κυνηγόσκυλος είναι αυτός που σου δίδει αυτά τα συναισθήματα στο βουνό . Μια φώτο απο το 2000
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από cynergy »

admin έγραψε:Ρε παίδες ηρεμήστε λίγο δαμέ είναι χώρος όπου μοιραζόμαστε απόψης και προβληματισμούς. καμιά φορά μπορεί άπο ένα άσχετο θέμα να βγούν άλλα θέματα οκ . Το θέμα με τα λαγόσκυλα λοιπόν εγώ θα έλεγα το εξείς. Νομίζω ότι πρέπει να χωριστεί το θέμα λαγοκυνήγι σε λαγοκυνήγι με ιχνηλάτες και λαγοκυνήγι με σκύλους δείκτες. Επίσης να αντιληφθούν και κάποιοι ότι με τα σημερινά δεδομένα 7 στους 10 λαγούς ΔΕΝ δέχονται ξεφώλιασμα λόγω πίεσης. Άρα εκείνο που λέμε Πόσους λαγούς βγάζει ο σκύλος σου είναι υποκειμενικό όπως υποκειμενικό είναι και το γεγονός ότι ορισμένα σκυλιά γαυγίζουν σε προσηκωμένους λαγούς. Τέλοσπάντων εν κατακλείδι θέλω να πώ ξανά ότι ο σκύλος που μου δίδει την περισσότερη ευχαρίστηση πάνω στο βουνό είναι ο καλύτερος. Κάποτε είχα μια σκύλα springer spaniel την οποία είχα παραχαϊδεμένη . όποιος με ξέρει καλά ξέρει και για την Ζήνα. Πέθανε πέρσι(την κοίμησε ο αδελφός μου γιατί εγώ δέν τα κατάφερνα να το κάνω) 11 χρονών απο καρκίνο. Αυτή η σκύλα δέν ήταν το τέλειο λαγόσκυλο΄ούτε το τέλειο περδικόσκυλο αλλά ήταν ο τέλειος σύντροφος στο κυνήγι. Εποικινωνούσαμε άψογα και συνεργαζόμασταν άψογα. Κάποτε είχαμε καλά και κάποτε πολύ καλά αποτελαίσματα αλλά πάνω απο όλα΄με αγα΄πούσε όσο τίποτε άλλο στον κόσμο. Μάλιστα μετά απο αυτόν τον σκύλο δέν ΄΄εβρισκα άλλο σκύλο να νιώσω τα ίδια πράγματα . Με αυτή την σκύλα έμαθα να κυνηγώ και χτύπησα όλα τα θηράματα.Άρα ο τέλειος κυνηγόσκυλος είναι αυτός που σου δίδει αυτά τα συναισθήματα στο βουνό . Μια φώτο απο το 2000
ΣΩΣΤΟΣ++++++++++
dont shoot fast...shoot good
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”