ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από admin »

Rai έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΞΑΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ KKILLER
H ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑΤΟΣ.....Να λείπουν οι υποθέσεις και οι προσβολές πρός άλλουςΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑ....
ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ADMIN ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ 7 ΣΤΟΥΣ 10 ΛΑΓΟΥΣ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΞΕΦΩΛΙΑΣΜΑ.ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ "ΣΤΕΚΟΥΝ" 3 ΣΤΟΥΣ 10 ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑΝ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΝΑ "ΣΤΕΚΟΥΝ" ΚΑΙ ΟΙ 10 Τα στατιστικά είναι απο ανθρώπους που είναι όλοι μέρα στο βουνό ακόμη εάν έχεις σκύλο του λαγού μπορεις εύκολα να το διαπιστώσεις.ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΟΙ ΛΑΓΟΙ ΔΕΝ ΚΟΥΤΣΟΝΟΥΝ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΟΥΝΤΙΜΑ ΜΕ ΤΙΝ ΜΟΥΣΟΥΔΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΚΩΣΤΟΥΝ.
ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΚΑΡΠΩΝΕΤΑΙ 30 ΛΑΓΟΥΣ ΤΗΝ ΣΑΙΖΟΝ ΜΕ ΣΚΥΛΟ ΙΧΝΙΛΑΤΗ.ΑΝ ΟΙ ΛΑΓΟΙ ΠΟΥ ΚΑΡΠΩΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 30% Οι λαγοί που καρπώνεται φτάνουν το 50-60% βγάζει 2-3 κάθε εξόρμηση και πιάνει απο 1-3 ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΑΝΤΑ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ 100 ΛΑΓΟΝ ΣΤΙΣ 15 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ.ΠΡΑΓΜΑ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ....Μόνο σε δύο κινηματογραφίσης 17-18 εξόρμηση πέρσι σηκώσαμε 5 λαγούς και πήραμε τους 2 (για τους άπιστους υπάρχει το dvd)ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΕΣ ΜΕ 18 ΛΑΓΟΥΣ ΑΠΟ 1 ΕΧΟΡΜΙΣΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΔΟΡΟ ΥΠΟΣΤΙΡΙΚΤΗ ΤΟΥ ΣΑΙΤ , ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΟΘΙΣΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΠΟΣΗ.
ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ.
δέν ξέρω εάν απευθύνεσαι σε εμένα αλλά οι απόψεις μου για το κυνήγι είναι ήταν και θα είναι ξεκάθαρες και εγώ είμαι ο πρώτος που το δείχνω έμπρακτα. Και προκαλώ τον όποιοδήποτε να αποδείξη το αντίθετο
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από admin »

sotiris!129 έγραψε::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ε admin καμε ζινους τους αγωνες στα λατσια που ελαλουσεται να παιξουν τα κοπελια καμια χαρτουτσια να κατσουν τα νευρα τους γιατι επιραχτικεν το νεβρικο τους σιστιμα που εν εσιραν χαρτουτσιες στες ζικλες ζε εν ετιμοι να παιχτουν τουτοι για το πιος εν να γραπσει παραπανω φορες ΛΑΟΣ μες το φορουμ
Οι αγώνες προγραμματιζονται για το σκοπευτήριο στο παλιομαίτοχο όπου ήρθε ένα καινούργιο παιχνίδι σκοποβολής και θέλουμε να είμαστε οι πρώτοι που θα κάνουν αγώνες σε αυτό το παιχνίδι(ομαδικό-ομάδα των 2)
Προσέχουμε...για να έχουμε
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

Αριστε μου μκαι ποτε υπολογυζεις να καμεις τους αγωνες .Ελπιζω να τους καμεις τωρα ρο Πασχα που εν αν ειμαστε τζε εμεις οι Φοιτητες Κυπρο.

Περιμενω νεα ????????????? :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Rai »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ADMIN ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ.
ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΓΟΣΚΥΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ .
ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΛΑΓΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΝΑ ΠΟΥΝ.
ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕΣ.....................
ΣΩΣΤΟ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΒΩ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΝΑ ΛΑΓΟΣΚΥΛΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 10-15 ΜΗΝΩΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΣΤΟ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΙ.
ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΚΑΡΠΩΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ 30 ΛΑΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΥΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΕΝΩ ΕΣΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ DVD ME BEAGLE........ :?:
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ KKILLER ΑΦΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΠΡΩΤΟΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΤΟΥΣ 18 ΛΑΓΟΥΣ ΣΤΟ ΚΑΠΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΙΤ.....
PS:ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΖΗΤΟΥΣΕΣ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
ΛΟΓΟ ΖΕΣΤΗΣ ΚΑΙ ΞΥΡΑΣΙΑΣ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΣΥ ΚΥΝΗΓΑΣ ΛΑΓΟ Η ΟΧΙ.ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΜΗΝ ΒΑΣΙΖΕΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ........
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από admin »

Rai έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ADMIN ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ.
ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΓΟΣΚΥΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ .
ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΛΑΓΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΝΑ ΠΟΥΝ.
ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕΣ.....................
ΣΩΣΤΟ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΒΩ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΝΑ ΛΑΓΟΣΚΥΛΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 10-15 ΜΗΝΩΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΣΤΟ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΙ. ΄χωρίς να θέλω να να δημιουργώ αντιπαραθέσεις για χάρη της αντιπαράθεσεις σου ξαναείπα πα΄ρε με όποτε θέλεις να πάεις να δείς 12 μηνών τελειωμένοΓΙΑ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΚΑΡΠΩΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ 30 ΛΑΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΥΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΕΝΩ ΕΣΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ DVD ME BEAGLE........ :?: Άλλο το ένα άλλο το άλλο, το σκυλί του dvd δέν καρπώνεται 30 αλλά 18-20 λαγούς το χρόνο απλά ήταν για να σου αποδείξω ότι αυτά γίνονται τα Γιούρα τα έχει άλλος φίλος απο το ΚολόσσιΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ KKILLER ΑΦΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΠΡΩΤΟΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.Τον δικηγόρο δέν τον κάνω κανενός απλα με τρόπο σε προειδοποίησα γιατί ξέφυγες και δέν ήθελα να αναγκαστώ να σε διαγράψω. ο KKiler έν σου είπε ούτε ότι πίνει ούτε ότι μαστουρώνεις απλά σου είπε ότι δέν απάντησες ευθέως.[/color]
ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΤΟΥΣ 18 ΛΑΓΟΥΣ ΣΤΟ ΚΑΠΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΙΤ.....Ένα λεπτό ρε κοπέλι, δηλαδή όποιος υποστηρίζει το σαιτ πρέπει εγώ να είμαι υπόλογος για εκείνος, εγώ και φυσικά καταδικάζω αυτό το μακελειό με τους λαγούς, εάν κάποιος είναι υποστηρικτής του σαιτ θα αντιληφθεί και τι αντιπροσωπεύουμε εδώ μέσα και θα πράτει ανάλογα, μήπως είδες και φέτος έτσι φωτογραφίες να κυκλοφορούν κάπου? άρα σημαίνει ότι κάτι πάει να γινε Απο την άλλη υπάρχει ο νόμος και υπάρχει και ο ηθικός νόμος μπορεί κάποιος να βάλει μια φωτογραφία με 18 λαγούς και παρέα 9 άτομα και να πεί Ναι επέξαμε απο 2 ο καθένας. Ο νόμος τον καλύπτει ο ηθικός νόμος όμως δέν νομίζω!!!!! ίPS:ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΖΗΤΟΥΣΕΣ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
ΛΟΓΟ ΖΕΣΤΗΣ ΚΑΙ ΞΥΡΑΣΙΑΣ.Ναί ήθελα να διακοπεί και να δοθεί παράταση αργότερα για να μην βασ΄νίζονται και κυνηγοί και κυνηγόσκυλα, απο ξηρασία, επρετά, ασταθεί εδάφοι που δέν μπορείς να περπατήσεις και ένα σωρό άλλους λόγους την αντιπαράθεση που την είδες. Στο γεγονός ότι δέν απολαμβάνω αυτό που αγαπώ λόγω καιρού ή μήπως με τέτοιες συνθήκες γλυτώνει το θήραμα???? Απο μας μπορεί απο τους λαθροθήρες όμως ????ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΣΥ ΚΥΝΗΓΑΣ ΛΑΓΟ Η ΟΧΙ.ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΜΗΝ ΒΑΣΙΖΕΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ........
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Laurona »

Ας πουμε για κατι αλλο σχετικα με τα λαγοσκυλα, που οντως εχει πολυ μεγαλο ενδιαφερον για τους λατρεις του λαγου.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ - Ο ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΞΟΡΜΗΣΟΥΜΕ - ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗΣ , ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΣΚΥΛΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ - ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ Η ΦΕΡΜΑΣ.

Ας υποθεσουμε οτι τα εκπαιδευτικα γινονται πραγματι μονο στις περιοχες που δινονται για εκπαιδευση, ετσι ο παραγοντας ''ξερω την περιοχη κια τους λαγους που κρατα απο τα εκπαιδευτικα του ετους '' ακυρωνεται.

Πως αποφασιζετε το που θα εξορμησετε καθε φορα?
Λαμβανεται υποψην σας το καιρο?Την ιδιομορφια του εδαφους?Το ειδος των σκυλιων που εχετε?Τον αριθμο της παρεας?

Και οταν αποφασισετε τον τοπο....οταν φτασετε εκει ...πως ξεκινατε το κυνηγι?
Απλα σταματετε κια κατεβαινετε? Εαν εχετε ιχνηλατες ξεκινατε απο σημεια βοσκης που υπολογιζετε?

Εαν ειστε με σκυλια φερμας, αξιολογειτε την περιοχη για το που πιθανως θα βρισκεται ο λαγος?

Η απλα ξαπωλατε τα σκυλια και αν δωκουν πανω του?

Δεν ειναι τυχαια η συζητηση που ξεκινω.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ- ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΟΠΟΥ, ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΣΚΥΛΟΥ Η ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΚΑΤΣΕΙ?( αν και η τυχη εν μεγαλη πουτ.....σε Αλλους καθετε παντα...και σε αλλους ποττε και αν κατσει κακμνει και κουτζια :D )

Φετος κτυπηθηκαν παρα πολλοι λαγοι απο κυνηγους που εστεκαν πανω στην στρατα...ακριβως επειδη καποιοι παραγοντες απο τους πιο πανω δεν τηρηθηκαν.

Επισης κτυπηθηκαν παρα πολλοι λαγοι στα ημιορεινα κια σε ανοικτα εδαφη ενω οι περισοτεροι τους ψαχναμε στα σκιερα και στα πυκνα λογω του καιρου.

Εαν ξεκινησω απλως απο μια ακρη τυχαια με σκυλο φερμας, μειωνω τις πιθανοτητες μου να βρω λαγο, πλην της τυχης, γιατι δεν αξιολογησα της περιοχη και το που πιθανως να βρισκετε αναλογως του καιρου.Τα σκυλια φερμας δεν ειναι ιχνηλατες, ιχνηλατουν αλλα μεχρι ενος σημειου.

Εαν εχω ιχνηλατες , απλα κατεβαζω τους στην ακρα του δρομου κια οπι πιασουν, οξα ξερω να ξεχωριζω σημαθκια για το που εβοσκεν και ξεκινω που τζιαμε?Και αν ναι ,......ξερω να ξεκινω ισια , οξα παω αναποδα?

Ειναι πολλα και ενδιαφεροντα σημεια κια θα ηθελα να δω τις αποψεις σας.

Για οσους το βρισκουν υπερβολικο......για ολους υπαρχει μια υπερβολη, που για τον διπλα δεν ειναι καν κοντα στο τι ξερει να κανει.

Ευχαριστως να ακουσω τις αποψεις σας.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από lagomania »

φιλε εγω παιρνω τους σε τοπους βοσκης αφηνω τους μεσα στα χωραφια που νομιζω οτι εχει μαλαες και κλειουμε η παρεα την περιοχη μονοπατια διαφυγης αχερες δρομους. Πριν την πρωτη κυριακη παω 1-2 βδομαδες πριν σε τοπους ψηλα στο δασος κατεβαζω τα σκυλια εαν βρουν μαλαες και βρψ εγω κοτσιρολαουα φρεσκα φευκω εν αφηνω τους σκυλους να τον φκαλουν και φευκω για να μην σπρωξω το λαγο σε αλλη περιοχη και ξερω που να εξορμησω την πρωτη Κυριακη :D

στις αλλες εξορμησης παω σε τοπους αναγνωρισμενους που τα εκπαιδευτικα
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

τούτο το θέμα σηκώνει πολλή ανάλυση αλλά εν πολλά μεγάλο και γι αυτο θα μείνω στις προσωπικές μου εμπειρίες.

1ον πρεπει να γνωρίζεις αρκετες περιοχές με λαγούς, όσο πιο ήσυχες τόσο το καλύτερο
2ον να ξερεις και που τους πιάνει ένα περίπου τους λαγούς σ αυτές τις περιοχές


απο εκεί και πέρα παίζει ρολο πόσο καλό σκύλο εχεις και αν είναι φέρμας ή ιχνηλάτες.

εγώ ας πούμε που έχω μέτριους σκύλους και όχι έμπειρους (φερμας) αυτή την περίοδο πάω σε μια περιοχή κοντά που τον πιάνει. Αφήνω το σκύλο να δουλέψει, αν πιασει έντονη μαλαή παρακολουθώ την πορεία (δεν πάω σε τόπου βοσκής) αν είναι ψευτοπάτημα, διπλά βήματα κ.τ.λ. τζιαι φκάλω τα συμπεράσματα μου. Αν σταματήσουν την μαλαή οι σκύλοι προσπαθώ να την συνεχισω εγω με το να κάμω κύκλο και να δω αν ξαναπιασουν μαλαή και συνεχίσουν. θέλουν χρόνο οι σκύλοι να δουλέψουν, ειδικά αν είναι νεαροί καταστρέφονται εύκολα...

ο καιρος
στις ίδιες περιοχές αν έχει ξηρασία πιάνω τις ποταμοσιές η αν φυσά πιάνω σημεία που κόφκει κλπ
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ

Δημοσίευση από dangerous »

φιλε petro ειδα το πμ και σου απαντησα εδω και καιρο αλλα δεν ξερω αν πηρες το μηνυμα μου.οπως και να εχει πες μου οτι γνωριζεις και αφησε μου σε πμ το τηλεφωνο σου και θα σε παρω εγω..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”