εκκολαπτικες μηχανες

Απάντηση
sotiris!129

Re: εκκολαπτικες μηχανες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε κοπελια ο πατερας μου εχει χρονια πολλα ορτικια, ποτε μου δεν ασχολιθικα περαν του αμαν λιπει για διακοπες!
ΟΜΩΣ ποτε μου εν ειδα να σταματουν να γενουν! εν οπως την μιχανουα,1 αυγο την ημερα δαμε ζε 25 χρονια που θημουμε τον εαφτο μου!
Άβαταρ μέλους
k23s
Full Member
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 15 Σεπ 2011, 11:08

Re: εκκολαπτικες μηχανες

Δημοσίευση από k23s »

sotiris!129 έγραψε:ε κοπελια ο πατερας μου εχει χρονια πολλα ορτικια, ποτε μου δεν ασχολιθικα περαν του αμαν λιπει για διακοπες!
ΟΜΩΣ ποτε μου εν ειδα να σταματουν να γενουν! εν οπως την μιχανουα,1 αυγο την ημερα δαμε ζε 25 χρονια που θημουμε τον εαφτο μου!

Φιλε καλημέρα, δλδ ο πατέρας σου που τα εχει και πως ;;;Σε ανοιχτό κλουβί;;;κάμει τπτ άλλο ιδιαίτερο που γεννούν του καθε μέρα τα ορτύκια του;;;
sotiris!129

Re: εκκολαπτικες μηχανες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

σε ιπογειο φιλε! ουτε αερας ουτε νερο ουτε τιποτε! εχει μερες που εγραψε καποιος πως εσταματισαν να του γεννουν και παραξενεφτικα ενομιζα τα ημερα εν οπως τες κοτες 1 αυγο την ημερα ζε ηταν να γραψω ζε λαλω εν να με περιπεζουν αν τους πω ετσι πραμα!
μπορει αν εν αλλο ειδος εν ξερω , παντος εχει και που εν ασπρα μες το κλουβι που τα βλεπω εχει και κανονικα!
εχει 30-40 ορτικια μεσα σε ενα κλουβι, καμουν 15-20 αυγα την μερα, και εχει και ποιο μικρα κλουβια τον 3-8 πουλιον που αποτι ξερω εν τα κενουρια που φκαλει που την εκολαπτικη, μολις γεννισουν ζε ζινα σφαζει τα γερασμενα που το κλουβι με τα πολλα και συνπλιρονει με κενουρια. αν εν 20 πουλια τα 5 εν αρσενικα τα αλλα πουλα τα η σφαζει τα
Άβαταρ μέλους
k23s
Full Member
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 15 Σεπ 2011, 11:08

Re: εκκολαπτικες μηχανες

Δημοσίευση από k23s »

sotiris!129 έγραψε:σε ιπογειο φιλε! ουτε αερας ουτε νερο ουτε τιποτε! εχει μερες που εγραψε καποιος πως εσταματισαν να του γεννουν και παραξενεφτικα ενομιζα τα ημερα εν οπως τες κοτες 1 αυγο την ημερα ζε ηταν να γραψω ζε λαλω εν να με περιπεζουν αν τους πω ετσι πραμα!
μπορει αν εν αλλο ειδος εν ξερω , παντος εχει και που εν ασπρα μες το κλουβι που τα βλεπω εχει και κανονικα!
εχει 30-40 ορτικια μεσα σε ενα κλουβι, καμουν 15-20 αυγα την μερα, και εχει και ποιο μικρα κλουβια τον 3-8 πουλιον που αποτι ξερω εν τα κενουρια που φκαλει που την εκολαπτικη, μολις γεννισουν ζε ζινα σφαζει τα γερασμενα που το κλουβι με τα πολλα και συνπλιρονει με κενουρια. αν εν 20 πουλια τα 5 εν αρσενικα τα αλλα πουλα τα η σφαζει τα

Σε υπόγειο ρε φιλε;;;Εν βρωμούν ρε φίλε;;;;πρέπει να εν τουμάνι!!!Σε ετσι φάση εν λογικό να γεννουν κάθε μέρα διότι θέλουν ζέστη ατμόσφαιρα για να αναπαράγουν..
sotiris!129

Re: εκκολαπτικες μηχανες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εν ανοιχτο ρε φιλε το υπογειο στην 1 μερια, ενζεν μπαροκλιομενο και που τες 4 μεριες!
ζε αποτι βλεπω καθαριζει το 1 φορα τουλαχιστο την βδομαδα, εν πολλα μερακλης ο ζιρις μου πας τουτα τα θεματα οφιλο να παραδεχτω :ugeek: ειμαι 25 χρονον και παντα θιμουμε τα ορτικια δλδ εχει παραπανω που 25 χρονια που ασχολιται!
το δωματιο μου εν λιο πιο διπλα μιροθκια δεν εχει αλλα μολις ανοιξω το φως φιλε δεν φκαλουν πονιμα μετα, κλεν ουλι νυχτα !
εχει πολλα αλλα δεν το καμει για το κερδος πουλα μονο στο petshop για να φκαλει τες τροφες τους, αφκα ξυδατα η ορτικια δια τα δωρο στους φιλους του εμεις τοσα χρονια εβαρεθικαμε τα εν τα τρομε!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ”