Αλεπού

Απάντηση
sotiris!129

Re: αλεπου

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Laurona έγραψε:Εγω παλε εχω την ιδια αποψη με τον Σαββα.....

Σωτηρη.....εχω την εντυπωση, οτι υπαρχουν οργανα που εξακριβωνουν την γνησιοτητα ενος βιντεο η μιας φωτογραφιας και εαν εχουν αλλιωθει.

Αρα ισως να στεκουν στο δικαστηριο??
ακομα και το κλειστο κυκλωμα παρακολουθησης μιας τραπεζας δεν αποτελει αποδεικτικο στοιχειο σε ενα δικαστηριο!
και για την αστηνομια ειναι απλα κατευθυντηρια γραμμη !
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: αλεπου

Δημοσίευση από cyprohunter »

nicolas theocharous έγραψε:ρε παιδια ευχαριστω που μοιραζεστε τις σκεψες σας μαζι μου ξερω οτι τουτο το θεμα εκααντησε πολλα λεπτο και εν εχει σωστο η λαθος εν αποδεδηγμενο πως η αλεπου καμνει τεραστιο κακο στην πανιδα του τοπου μας αλλα το μεγαλυτερο κακο νομιζω πρωτα εμεις ειμαστε και μετα η αλεπου αφου η αλεπου ανηκει σην αλυσιδα. που την αλλη ομως ολοι επροσεξαμε πως υπαρχει υπερπλυθησμος. εγω πρωσοπικα εκτιμω και καταλβω και εκεινους που τις παιζουν και εκεινους που εν τες πειραζουν

ο λογος που ανοιξα τουτο το θεμα σημερα ειναι γιατι εγινε ενα περιστατικο και επελλανεν η κεφαλη μου που τις τυψεις ειλικρινα και θελω καπου να το πω και ας με που γαρο παλε ορισμενοι. λοιπον επια σημερα σε ενα βουνο και επερπατησα λιο σε μια αντιπυρικη γιατι εν μπορω να περπατω αλλου. σε καποια φαση ακουσα που κατω μου 6-7 συνεχεις πυροβολισμους και θωρω μια αλεπου φκενει της αντιπυρικης και ανεβαινει σε ενα οκτο πανω. εφανηκε μου κτηπημενη και λεω παω να δω τι γινετε. παω φκενω του οκτου σιγα σιγα και βλεπω την καταγαιματωμενη και εκολοσυρνετουν. επαγωσα εν ιξερα τι να καμω. στο τελος επεξα την γιατι εν νομιζω να εφκαλε την ωρα .

ειλικρινα ποττε εν επεξα οτιδηποτε που δεν τρωετε ουτε θα επεζα οττε. εν αφαιρω μια ζωη για το τιποτε ουτε πουλλουθκια ουτε τιποτε. που την ωρα που ηρτα σπιτι εν λαλω να ηρεμησω, εν το επιστευκα στην αρκη οτι ηταν να νιωθω ετσι. εν ξερω τι θα εκαμνα αν επετασσετουν μπροστα μου στο ξαφνικο εν μου ξαναετυχε αλλα ετσι οπως εξεληχτηκε η φαση ελυπηθηκα την και εχω την συνεχεια μεσα στο νου μου αφου εν ξερω αν εκαμα το σωστο που την επεξα. και ηταν εκεινο το καφε με μαυρο που ειπε ο φιλος πιο πριν οτι εν σπανια.

πετε μου ρε παιδια εν καλα που εκαμα οξα?? :? :? :? :? :?

Φίλε μου η απάντηση είναι μια και δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Πολλά καλά έκαμες! Ο λόγος όμως που το πιστεύω αυτό βρίσκεται στη λέξη κλειδί "Ευθανασία" που σημαίνει Καλός Θάνατος. Βέβαια θα μου πείς το καλό και ο Θάνατος που κολλούν? Είναι μια τραγική ειρωνεία που βασίζεται στην συμπόνια και το ζωντανό που βρίσκεται σε απελπιστική κατάσταση και ακόμα χειρότερα δεν μπορεί να βοηθηθεί! Ο καλύτερος τρόπος να 'βοηθήσεις' το ζώο είναι με φάρμακα μέσω ένεσης αλλά στην προκειμένη περίπτωση μια σιηπεθκιά που θα προκαλέσει σύντομο θάνατο είναι ότι πρέπει. Εγώ εάν συναντήσω αλουπόν πάστο βουνό σε πληροφορώ ότι σίουρα εννα τον πέξω όχι διότι λυπούμε τα περτικούθκια τόσο πολλά αλλά τα καημένα τα βερκολάουρα διότι έτσι όπως πάμε σσιήλλοι, κάττοι, αλουποί, ποντίτζιες, λαθροθήρες εννα τα ξιλίψουμε τζαι εγώ ως νέα γεννιά για το τζινήν μεστούν τον τόπο φοούμε ότι εν θα μείνει τίποτε δαμέσα για μας τζαι τες μελλοντικές γενιές. Ήδη περασμένες χρυσές εποχές που χάθηκαν για πάντα, μοναδικές συγκινήσεις που δεν θα βιώσουμε εμείς ποτέ και αυτό με ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ αφάνταστα. Εν μας λυπούντε ολάν τούτοι οι αχάπαροι που σκέφτουντε μόνο το τομάρι τους? Έν έχουν συνήδυση? Θα προσπαθώ πάντα να ενδιναμώνω το κυνήγι του τόπου μας με όπιον τρόπο μπορώ!!!
Υ.Γ Ειλικρινά συγνώμη για την υπερβολική μου αντίδραση, με πνίγει το παράπονο παρακαλώ ελάτε στην θέση μου ως νέα γενιά που έχασε μοναδικές εποχές και ας προσπαθήσουμε να κάνουμε όλοι κάτι για τα προβλήματα που μαστίζουν τα κυνηγοτόπια μας!
Ευχαριστώ,
Α. Καβαλλάρης
Φιλικά,
Αναστάσης
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: αλεπου

Δημοσίευση από mikros »

ΕΕΕ cuprohunter Ο Νικολας εκαμεν τουτη την δημοσιευση πριν 3 χρονια σχεδον :lol: :lol: :lol: ...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: αλεπου

Δημοσίευση από cyprohunter »

mikros έγραψε:ΕΕΕ cuprohunter Ο Νικολας εκαμεν τουτη την δημοσιευση πριν 3 χρονια σχεδον :lol: :lol: :lol: ...
Ξέρω το ρε αλλά κάποιος έκαμε comment τζαι ήρτε στες πρόσφατες δημοσιεύσεις, είδα το τζαι είπα τη γνώμη μου, πειράζει δηλαδή? Εν διαχρονικό θέμα!
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: αλεπου

Δημοσίευση από Phinix »

και εγώ κάποτε είχα ενδοιασμούς αλλα....

δώστε της αλύπητα
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: αλεπου

Δημοσίευση από miky55 »

ΣΥΝ ΑΚΟΜΑ 2 ΑΠΟ ΑΗ ΝΙΚΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΥΒΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΑΔΑ ΕΓΩ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ .ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΜΥΓΔΑΛΙΕΣ,ΜΙΛΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ 30ΡΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΕΝΤΡΟ ΟΠΟΥ ΤΗΣ ΕΒΛΕΠΑ. :twisted:
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: αλεπου

Δημοσίευση από canastas »

miky55 έγραψε:ΣΥΝ ΑΚΟΜΑ 2 ΑΠΟ ΑΗ ΝΙΚΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΥΒΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΑΔΑ ΕΓΩ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ .ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΜΥΓΔΑΛΙΕΣ,ΜΙΛΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ 30ΡΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΕΝΤΡΟ ΟΠΟΥ ΤΗΣ ΕΒΛΕΠΑ. :twisted:
φίλε τα κορακοειδη είναι παντού έχει γεμισει η κυπρος όλη :evil:
THE BEST THERE IS
sotiris!129

Re: αλεπου

Δημοσίευση από sotiris!129 »

canastas έγραψε:
miky55 έγραψε:ΣΥΝ ΑΚΟΜΑ 2 ΑΠΟ ΑΗ ΝΙΚΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΥΒΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΑΔΑ ΕΓΩ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ .ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΜΥΓΔΑΛΙΕΣ,ΜΙΛΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ 30ΡΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΕΝΤΡΟ ΟΠΟΥ ΤΗΣ ΕΒΛΕΠΑ. :twisted:
φίλε τα κορακοειδη είναι παντού έχει γεμισει η κυπρος όλη :evil:
λοιπον κοπελια μετα την βασιλοπιτα που να καμουμε το 2ρο ΠΑ.ΣΥ.ΚΥ
να κανονισουμε την αγωρα 3 κλουβων και να τους δοκουμε μεσα στα αυτια! 1 Λευκωσια, 1 Λεμεσο 1 Παφο... νομιζω που επαρχια Αμμοχωστου δεν ειχαμε καποιον στην συναντηση αν εχουμε να καμουμε αλλο 1 για ποζι μερκες
ουλοι ξερουμε 2-3 τοπους , να την περνουν για καμια 10ρια μερες ο καθενας για αρχη και οτι γινει και μετα που να την παρει ο καθενας που 1 φορα ξανα που αρχη!
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: αλεπου

Δημοσίευση από stelios--- »

sotiris!129 έγραψε:
canastas έγραψε:
miky55 έγραψε:ΣΥΝ ΑΚΟΜΑ 2 ΑΠΟ ΑΗ ΝΙΚΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΥΒΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΑΔΑ ΕΓΩ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ .ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΜΥΓΔΑΛΙΕΣ,ΜΙΛΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ 30ΡΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΕΝΤΡΟ ΟΠΟΥ ΤΗΣ ΕΒΛΕΠΑ. :twisted:
φίλε τα κορακοειδη είναι παντού έχει γεμισει η κυπρος όλη :evil:
λοιπον κοπελια μετα την βασιλοπιτα που να καμουμε το 2ρο ΠΑ.ΣΥ.ΚΥ
να κανονισουμε την αγωρα 3 κλουβων και να τους δοκουμε μεσα στα αυτια! 1 Λευκωσια, 1 Λεμεσο 1 Παφο... νομιζω που επαρχια Αμμοχωστου δεν ειχαμε καποιον στην συναντηση αν εχουμε να καμουμε αλλο 1 για ποζι μερκες
ουλοι ξερουμε 2-3 τοπους , να την περνουν για καμια 10ρια μερες ο καθενας για αρχη και οτι γινει και μετα που να την παρει ο καθενας που 1 φορα ξανα που αρχη!
ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΔΕΙΞΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΗ ΚΑΙ ΟΡΜΙΔΕΙΑ!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: αλεπου

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΕΚΠΕΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΚΑΘΙΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΡΣΟΥ . ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 8:30 ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΕΝΟΣ ΣΠΕΡΜΕΝΟΥ ΧΩΡΑΦΙΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΙΑΝ ΑΛΟΥΠΑ ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΕΝ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΕΝ ΜΕ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΛΑΒΗ. ΥΣΤΕΡΑ ΕΚΑΜΕΝ ΚΑΤΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΤΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΠΤ. ΓΙΑ ΥΤΟ ΣΙΗΠΕΘΚΙΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ .......... :twisted: :twisted:
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”