Αρβυλα για κυνηγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

εγω προτεινω τα beretta το βασικο μοντελο πρασινο οπως το καστορι coretex, vibram. μαλακο μπορεις να το φορησεις και να πας κυνηγι. Τωρα ειναι η τριτη χρονια που τα εχω με πολλυ περπατημα και σε δυσκολους τοπους.

140-150 Euro


για 4-5 χρονια ειχα MEINDL τα ιμαλαια. Εν καλα και ανθεκτικα αλλα ειναι πιο ακριβα νομιζω 250-260 ευρο. Επισης ειναι σκληρα και πιο βαρετα νομιζω ειναι ακραια για την κυπρο.

Τωρα προτειμω τα Beretta λογω τιμης αλλα ειναι και ανετα, ειναι και αυτα ποιοτικα και εχουν και ολα τα EXTRA : vibram, αδιαβροχα κτλ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Και αυτο το μοντελο φαίνεται καλο. Ειναι πιο νεο μοντελο αλλα παρομοιο.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Αρβυλα για κυνηγη

Δημοσίευση από AndreasDr »

GiorgosT έγραψε:o PM outdoors ΕΦΕΡΕ ΑΡΒΗΛΛΑ ΤΗΣ CABELAS ΝΕΟ ΜΑΧΑΖΙ ΔΡΟΜΟΣ ΚΛΗΜΑΤΑΡΙΑΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ VICKINGS ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΛΙΟ ΒΑΡΕΤΟΥΘΚΙΑ.
Φίλε επια σήμμερα στο συγκεκριμένο κατάστημα και είχε 2 μάρκες τα Cabelas και τα Irish setter, εδοκίμασα τα και τα δύο , τα πρώτα εν με εντυπωσιάσαν και τόσο και ήταν κάπος πομπέ η σόλα, τα irish setter ήταν πόμπα πάνω στο πόδι μου, ελαφριά και άνετα. Και τα δύο επενδυμένα με δέρμα! Τελικά έπιασα τα Irish setter. Οι τιμές ήταν κοντινές, 150-160 τα Cabelas και 120-130 τα Irish setter. Σαν μοντέλλα μιάζουν πολλά! Τωρά αν ήταν καλή αγορά ή όχι, θα δείξει σε λίο καιρό!

Εντομεταξύ είχε και κατι αρβυλο-ποδίνες μέχρι το γόνατο , επενδυμένες με δέρμα και όπως μου είπε ο άνθρωπος είναι για τα φίδια, δεν περνούν τα δόντια της κουφής.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Αρβυλα για κυνηγη

Δημοσίευση από GiorgosT »

AndreasDr έγραψε:
GiorgosT έγραψε:o PM outdoors ΕΦΕΡΕ ΑΡΒΗΛΛΑ ΤΗΣ CABELAS ΝΕΟ ΜΑΧΑΖΙ ΔΡΟΜΟΣ ΚΛΗΜΑΤΑΡΙΑΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ VICKINGS ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΛΙΟ ΒΑΡΕΤΟΥΘΚΙΑ.
Φίλε επια σήμμερα στο συγκεκριμένο κατάστημα και είχε 2 μάρκες τα Cabelas και τα Irish setter, εδοκίμασα τα και τα δύο , τα πρώτα εν με εντυπωσιάσαν και τόσο και ήταν κάπος πομπέ η σόλα, τα irish setter ήταν πόμπα πάνω στο πόδι μου, ελαφριά και άνετα. Και τα δύο επενδυμένα με δέρμα! Τελικά έπιασα τα Irish setter. Οι τιμές ήταν κοντινές, 150-160 τα Cabelas και 120-130 τα Irish setter. Σαν μοντέλλα μιάζουν πολλά! Τωρά αν ήταν καλή αγορά ή όχι, θα δείξει σε λίο καιρό!

Εντομεταξύ είχε και κατι αρβυλο-ποδίνες μέχρι το γόνατο , επενδυμένες με δέρμα και όπως μου είπε ο άνθρωπος είναι για τα φίδια, δεν περνούν τα δόντια της κουφής.
ΕΚΕΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙ ΚΑΛΑ CABELAS ΓΙΛΕΚΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙ ΩΡΕΕΣ ΖΩΝΕΣ ΤΙΣ ΜΕΣΙΣ CABELAS ΜΕ ΤΣΙΕΠΟΤΗΙΚΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΕΡΤΙΚΟΔΕΤΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙ ΚΑΛΗ ΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΒΑΖΩ ΠΟΥΚΑΛΙ ΝΕΡΟ ΕΝΑΜΙΣΟΥ ΛΙΤΡΟΥ ΤΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΣΚΙΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝ ΠΟΛΙ ΖΕΣΤΙ, ΕΓΩΡΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΕΝ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από spidis »

ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΖΩΝΗ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑ ΠΕΡΣΙ ΑΠΟ ΤΟ CABELLAS ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΙΝΥΓΙΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΩΡΜΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΤΕΛΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΟΜΟΥΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΜΗΣ ΚΑΙ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΦΟΡΤΙΟ (ΝΕΡΑ, ΦΟΥΣΕΚΙΑ, ΘΗΡΑΜΑ) ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΤΑΝΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ.
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

spidis έγραψε:ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΖΩΝΗ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑ ΠΕΡΣΙ ΑΠΟ ΤΟ CABELLAS ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΙΝΥΓΙΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΩΡΜΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΤΕΛΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΟΜΟΥΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΜΗΣ ΚΑΙ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΦΟΡΤΙΟ (ΝΕΡΑ, ΦΟΥΣΕΚΙΑ, ΘΗΡΑΜΑ) ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΤΑΝΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ.
Ε φιλε χαρτουτσιες μονο 10 φορει ?
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από spidis »

ΕΧΕΙ ΔΕΚΑ ΘΗΚΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΟΠΩΣ ΘΟΡΕΙΣ ΤΙΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΑΛΛΑ ΜΕΣ ΤΕΣ ΠΟΥΝΤΖΕΣ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ 15-20 ΦΟΥΣΕΚΙΑ ΧΥΜΑ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ.
Άβαταρ μέλους
stelios25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2010, 23:37

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από stelios25 »

φιλε σκεφτομαι να αγορασω και εγω τα irish σεττερ απο το pm outdoors..πιστευης ειναι καλα?ειμαι μεταξη αυτου και κατι του αετου στη δευτερα τα eagelwing... τι πιστευεται
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από AndreasDr »

φίλε εφορισά τα ήδη 2 φορες έξω στο βουνο τα irish setter, ως τωρά μια χαρά! Εφαρμόσαν στο πόδι , είναι ελαφριά, στα απότομα έχουν πολλά καλό κράτημα αλλα θέλουν λλίο στρώσιμο ακόμα για να πιάσουν καλά σχήμα. Τωρα που θέμα αντοχής εννα δείξουν με τον καιρό. Ως τωρά συστήνω τα πάντος!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από AndreasDr »

εντομεταξί ρε φιλε τα irish setter και τα eaglewing νομίζω εν του ιδίου εργοστασίου, θυγατρική ή κάτι έτσι! Ψάξε το αν σου κάμνει κάποια διαφορά.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”