Αρβυλα για κυνηγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stelios25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2010, 23:37

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από stelios25 »

ευχαριστω φιλε απλα αρεσεμου παραπανω ως αρβυλο φενεται να πατα πολυ καλα....το υψος του αρβυλου το θεωρεις καλο>?εσυ που το περπατισες ?μαλων θα παω να τα παρω αυριο να πνασει κελε μου :D....φιλε αντρεα ειναι αυτα που εχει το pm outdoors?http://www.cabelas.com/product/Irish-Se ... l+Products

αν ξερεις ειναι waterproof?ειχα κατι που το αθηαινητη για να καταλαβης ποσο καλα ειναι εφκηκε το δερμα του ποδιου μου :D
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από tracker686 »

perazzi33 έγραψε:
tracker686 έγραψε:θα αρχισω να πηγαινω ενα ενα τα μαγαζια να κανω και καμια συγκριση,ευχαριστω παιδεια να στε καλα!!! θα αρχισω απο λευκωσια!!!αν εχεται οτιδιποτε αλλο να προτινεται γραψτε το!
ΦΙΛΕ TRACKER686 ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ . ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΕΝΑ ΑΡΒΥΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ . ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΜΕΗΓΑΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΓΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ . ΑΠΟ ΑΡΒΥΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΓΙΛΕΚΟ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΩΤΟΑΣΠΙΔΕΔΣ ΜΟΥ . ANYWAY ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΤΑ ΑΡΒΥΛΑ HARKILA , ΣΟΛΑ VIBRAM, ΦΟΥΛ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΤΟ 2010 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΑΡΒΥΛΟ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ SPORTING GUN . EIMAI POLY EYXARISTHMENOS KAI E[EIDH TO XRHSIMOPOIV SXEDON KAUHMERINA ( EKPAIDEYTIKA, MANITARIA, AGRELIA KYNHGIA KTL ) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΑΘΟΣ . ΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΛΑΤΣΙΑ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΡΑΟΥΝΤ ΑΜΠΑΟΥΝΤ ΤΗΣ ΚΑΡΛΣΜΠΕΡΓΚ . ΕΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΕΡΣΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΜΗ . ΣΟΥ ΤΑ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ .
πεσμου το ονομα του καταστηματαρχη,Φανος η το real game store στα Λατσια? παντως σε ευχαριστω...
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από tracker686 »

ALEXIS έγραψε:
tracker686 έγραψε:Παιδεια βοηθατε λιγο την κατασταση,θα αγρασω κυνηγετικα αρβυλα και θελω την βοηθεια σας ποια κατα την γνωμη σας ειναι καλα για τα κυπριακα εδαφη και ειναι και καλη ποιοτητας,κατι ακουσα για αυτα τα Chiruca και τα beretta τι εχεται να πειτε,βαλτε και καμια φωτο και αμα ειναι πεστε μου και ποια μαχαζια να ψαξω και σε ποια επαρχια.Αγορασα κατι αρβυλα απο διαφορους αλλα αποδηχτηκαν οτι ηταν μονο ομορφια στο χρονο τα επαιζαν...
Ευχαριστω εκ των προτερων

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ.
ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ Ε ΜΑΙΛ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΜΠΟΤΕΣ ΚΥΠΡΙΑΚΕΣ
ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ 3 Α ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΟ ΔΕΡΜΑ ΣΕ ΟΤΙ ΥΨΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑΣ.
ΑΠΟ29-40 ΠΟΝΤΟΥΣ ΓΛΩΣΣΕΣ- ΡΑΜΜΕΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΑΝΩ- ΔΕΡΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΑ- ΣΟΛΕΣ
ΚΟΛΛΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΡΑΜΜΕΝΕΣ- ΠΑΝΑΛΑΦΡΕΣ- ΑΝΑΤΟΜΙΚΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ 1992 ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ"ARTEMIS'' HAND MADE CYPRUS
ΓΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 99624965 ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ-ΠΑΦΟΣ
ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΑΠΟ ΝΟ.28-38
Φιλε δεν ειμαι καινουριος κυνηγος απλα επειδη επιασα 2,3 φορες αρβυλα και δεν ικανοποιηθεικα ειπα να ρωτεισω να μου πουνε και αλλες γνωμες....θα επικοινωνησω μαζι σου συντομα,ευχαριστω...
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από tracker686 »

παιδεια εφερα κατι αρβυλα απο το Cabella Αμερικη και τελικα δεν μου κανουν,αν εχει καποιον που τα θελει ασ επικοινωνηση μαζι μου απο προσωπικο μηνυμα,ειναι νουμερο 46 και ειναι εντελως καινουρια,δεν τα φορεσα καθολου,τα δινω 60 ευρω μου στοιχησαν πολυ περισσοτερα να τα φερω,τα λυπαμε να τα αφησω και να μην τα χρησιμοποιησω καθολου!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Αρβυλα για κυνηγι

Δημοσίευση από AndreasDr »

stelios25 έγραψε:ευχαριστω φιλε απλα αρεσεμου παραπανω ως αρβυλο φενεται να πατα πολυ καλα....το υψος του αρβυλου το θεωρεις καλο>?εσυ που το περπατισες ?μαλων θα παω να τα παρω αυριο να πνασει κελε μου :D....φιλε αντρεα ειναι αυτα που εχει το pm outdoors?http://www.cabelas.com/product/Irish-Se ... l+Products

αν ξερεις ειναι waterproof?ειχα κατι που το αθηαινητη για να καταλαβης ποσο καλα ειναι εφκηκε το δερμα του ποδιου μου :D
Ναι ρε φιλε, 99% εν τουτα στη φωτογραφια (έχω τα στο αυτοκίνητο, αν είναι να σου πω αυριο 100%), πάντος όντως δεν θεωρείται ψηλό άρβυλο αλλά ουτε και χαμηλό, εγω προτιμώ τουτο το υψος, θεορώ το πιο ξαεκούραστο. Έιπε μου ο άνθρωπος οτι ως ένα σημείο είναι αδιάβροχο, δεν ξέρω τι εννοούσε αλλα δεν δίνω τόση σημμασία διότι όταν έιναι βροχερός ο κερός προτιμώ και φορώ κάτι αρβυλο-ποήνες που εν περνά με τίποτε νερό :D Πήεννε ένα περίπατο δέ τα εν χάνεις τίποτε, εμένα εν δαμέ δίπλα μου το κατάστημα και επία και είδα τα 2-3 φορές πριν αποφασίσω.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: Αρβυλα για κυνηγη

Δημοσίευση από cynergy »

AndreasDr έγραψε:
GiorgosT έγραψε:o PM outdoors ΕΦΕΡΕ ΑΡΒΗΛΛΑ ΤΗΣ CABELAS ΝΕΟ ΜΑΧΑΖΙ ΔΡΟΜΟΣ ΚΛΗΜΑΤΑΡΙΑΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ VICKINGS ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΛΙΟ ΒΑΡΕΤΟΥΘΚΙΑ.
Φίλε επια σήμμερα στο συγκεκριμένο κατάστημα και είχε 2 μάρκες τα Cabelas και τα Irish setter, εδοκίμασα τα και τα δύο , τα πρώτα εν με εντυπωσιάσαν και τόσο και ήταν κάπος πομπέ η σόλα, τα irish setter ήταν πόμπα πάνω στο πόδι μου, ελαφριά και άνετα. Και τα δύο επενδυμένα με δέρμα! Τελικά έπιασα τα Irish setter. Οι τιμές ήταν κοντινές, 150-160 τα Cabelas και 120-130 τα Irish setter. Σαν μοντέλλα μιάζουν πολλά! Τωρά αν ήταν καλή αγορά ή όχι, θα δείξει σε λίο καιρό!

Εντομεταξύ είχε και κατι αρβυλο-ποδίνες μέχρι το γόνατο , επενδυμένες με δέρμα και όπως μου είπε ο άνθρωπος είναι για τα φίδια, δεν περνούν τα δόντια της κουφής.[/quoρε
φιλε μηπως κατατυχης θυμασε ποσα ηταν οι αρβυλο-ποδίνες?
dont shoot fast...shoot good
Άβαταρ μέλους
stelios25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2010, 23:37

Re: Αρβυλα για κυνηγη

Δημοσίευση από stelios25 »

λαλης ναμαστε γειτονες εγω μινισκω δαμε στο μαυρο/. :D ....φιλε η αρβυλοποινες ηταν 190
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: Αρβυλα για κυνηγη

Δημοσίευση από cynergy »

stelios25 έγραψε:λαλης ναμαστε γειτονες εγω μινισκω δαμε στο μαυρο/. :D ....φιλε η αρβυλοποινες ηταν 190
εωχαριστω φιλε να'σε καλα
dont shoot fast...shoot good
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Αρβυλα για κυνηγη

Δημοσίευση από AndreasDr »

stelios25 έγραψε:λαλης ναμαστε γειτονες εγω μινισκω δαμε στο μαυρο/. :D ....φιλε η αρβυλοποινες ηταν 190
εγω μινίσκω 2 παρόδους μετά το p.m outdoors, εννα δεις πόξο το διπλοκάμπινο :D
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
n3ktar
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιουν 2011, 20:51

Re: Αρβυλα για κυνηγη

Δημοσίευση από n3ktar »

cynergy έγραψε:
AndreasDr έγραψε:
GiorgosT έγραψε:o PM outdoors ΕΦΕΡΕ ΑΡΒΗΛΛΑ ΤΗΣ CABELAS ΝΕΟ ΜΑΧΑΖΙ ΔΡΟΜΟΣ ΚΛΗΜΑΤΑΡΙΑΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ VICKINGS ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΛΙΟ ΒΑΡΕΤΟΥΘΚΙΑ.
Φίλε επια σήμμερα στο συγκεκριμένο κατάστημα και είχε 2 μάρκες τα Cabelas και τα Irish setter, εδοκίμασα τα και τα δύο , τα πρώτα εν με εντυπωσιάσαν και τόσο και ήταν κάπος πομπέ η σόλα, τα irish setter ήταν πόμπα πάνω στο πόδι μου, ελαφριά και άνετα. Και τα δύο επενδυμένα με δέρμα! Τελικά έπιασα τα Irish setter. Οι τιμές ήταν κοντινές, 150-160 τα Cabelas και 120-130 τα Irish setter. Σαν μοντέλλα μιάζουν πολλά! Τωρά αν ήταν καλή αγορά ή όχι, θα δείξει σε λίο καιρό!

Εντομεταξύ είχε και κατι αρβυλο-ποδίνες μέχρι το γόνατο , επενδυμένες με δέρμα και όπως μου είπε ο άνθρωπος είναι για τα φίδια, δεν περνούν τα δόντια της κουφής.[/quoρε
φιλε μηπως κατατυχης θυμασε ποσα ηταν οι αρβυλο-ποδίνες?
Φιλοι μου το καταστημα που λετε στη κληματαρια που ακριβως ειναι?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”