Κάμερα για το κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Pathfinder »

Priest+++ έγραψε::D Φιλέ εγώ πήγα σε κατάστημα μου έδωσαν την garmin στο χερι και αλλαξα αιφνιδίως γνώμη και ήθελα την as30! Δεν την είχαν και θα μου την έφερναν! Αλλαζω γνώμη αφού βλέπω την as100 και περιμενω 3 μηνες να γίνει released σε Αμερική και Ευρώπη! Έρχεται ο καιρός, παει ένας φίλος Ελλάδα το Πάσχα και του δίνω λεφτά να μου την φέρει. Τιμή της ηταν €299. Στο καταστημα ενω την διαφήμιζαν του λένε δεν ηρθε ακόμη!!!
Τελικα κέρδισα σε δημοπρασία στο ebay μια καινούργια toshiba camileo x sports, επνασα και εγλιτωσα και €150 !!!!!
Ενημερωμενο σε βρισκω πατερ ενημερωμενο...;)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
dimitris savva

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από dimitris savva »

https://www.youtube.com/watch?v=1ad3j00s4jQ

στο βιντεο την καμερα την εχω στο καπελο , κοιταξε και τις φασεις που ειναι απενατι απο τον ηλιο οτι και τα κλαδια των δεντρων φαινονται καθαρα.
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Priest+++ »

dimitris savva έγραψε: GARMIN 100% . γιατι οπως βλεπω στον ηλιο δεν εχει καλη εικονα , οι ακτινες του ηλιου σκεπαζουν την εικονα και αλλιωνουν τα χρωματα , δεν ξερω αν υπαρχουν ρυθμισεις που δεν εγειναν στο συκεκριμενο βιτεο γιατι στο διαφημιστικο τα χρωματα ειναι καλα. για την τιμη της ειναι αρκετα ψιλή.
Κυριε Δημητρη, το βιντεο που παραθεσε ο φιλος ειναι με την Sony as30 και οχι με την ΑS 100. Η Sony εχει φακο carl zeuss που τον χρησιμοποια η ΝASA. Απλα χρειαζεται ρυθμιση. Επισης η AS 100 εχει περισσοτερα pixels απο την As30.
Παντως ενα πολυ θετικο και της garmin και της sony ειναι οτι κανουν συχνα upgrade το λογισμικο τους
Istriano® reloaded
dimitris savva

Re: Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από dimitris savva »

Κυριε Δημητρη, το βιντεο που παραθεσε ο φιλος ειναι με την Sony as30 και οχι με την ΑS 100. Η Sony εχει φακο carl zeuss που τον χρησιμοποια η ΝASA. Απλα χρειαζεται ρυθμιση. Επισης η AS 100 εχει περισσοτερα pixels απο την As30.
Παντως ενα πολυ θετικο και της garmin και της sony ειναι οτι κανουν συχνα upgrade το λογισμικο τους[/quote]


Πατερ τις ευλογιες σου αλλα ευλογουμε τα γενια μας πρωτα
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Priest+++ »

dimitris savva έγραψε:

Πατερ τις ευλογιες σου αλλα ευλογουμε τα γενια μας πρωτα
Αμην
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Δημητρη η garmin ειναι βαρετη για να την εχεις στο κεφαλη και να περπατας ωρες?

Επισης γιατι το βιντεο σου καμνει λιο οπως το κυμα? εν λογω του προγραμματος που τα επεξεργαζεσαι?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
dimitris savva

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από dimitris savva »

[quote="Breda Pegaso"]Δημητρη η garmin ειναι βαρετη για να την εχεις στο κεφαλη και να περπατας ωρες?

Επισης γιατι το βιντεο σου καμνει λιο οπως το κυμα? εν λογω του προγραμματος που τα επεξεργαζεσαι?

Έχει λίγο βαρος αλλα ο λογος που δεν την βάζω στο καπέλο είναι γιατί δεν μπορώ να το φορώ πολλή ώρα. Είναι ενα από τα πρώτα βίντεο που εκανα με την κάμερα και μαλλον ειναι τα σημεια που κόβω και ραβω :lol:
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

dimitris savva έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=1ad3j00s4jQ

στο βιντεο την καμερα την εχω στο καπελο , κοιταξε και τις φασεις που ειναι απενατι απο τον ηλιο οτι και τα κλαδια των δεντρων φαινονται καθαρα.
Τέλεια βολή!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
RODOSTHENIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:04

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από RODOSTHENIS »

Έχει κάπιο που γνωρίζει κανένα πρόγραμα για να φτιάξω τα video που τραβώ με τη κάμερα, γιατι η κάμερα όπως την εφαρμόζω πάνω στο όπλο και η ηκόνα π βγάζει εν ανάποδα!!! Αν γνωρίζει κάτι κάπιος ας με βοηθήση!!! ;) ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”