Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από tracker686 »

GEO1984 έγραψε:
winchester έγραψε:
admin έγραψε:Φιλε κοίταξε να δείς εγώ λειτουργώ ως εξείς. Εάν ένα πράγμα για παράδειμγα ένα γιλέκο στο εξωτερικό είναι $40 και θέλω και 20% μεταφορικά και θέλουμε και €10-15 εκτελωνιστικά σημαίνει ότι τελικά το προίόν γιοα να το έχω Κύπρο €29+€6+€15=€50 εάν το βρίσκω στην Κύπρο κοντά στα €50 + - 10 τότε το παίρνω απο την Κυπρο που μπορώ να το δώ πρίν το αγοράσω και να το έχω άμμεσα εάν στην Κύπρο το βρίσκω €90 για παράδειγμα απλά λέω στον καταστηματάρχη εάν μπορεί να μου κάνει μια καλύτερη τιμή γιατί το προϊόν αυτό το φέρνω απο το εξωτερικό με €60 . Ένας φίλος πρόσφατα ήθελε κάτι απο τον cabela το οποίο στοίχιζε $40 και για να το φέρει έγκαιρα για το κυνήγι έπρεπε να το φέρει με αεροπλάνο +40% και έπρεπε να πληρώσει και €20 εκτελωνισμό άρα θα του στοίχιζε €60,5 το βρήκε σε ένα μαγαζί στην Λεμεσό όπου ο καταστηματάρχης το πωλούσε €70 και του το άφησε €50. Θέλει λίγο ψάξιμο το θέμα. Πάντος οι τιμές δέν απέχουν τόσο πολύ απο την πραγματικότητα στην Κύπρο όπως παλιά.
φιλε συμφωνω και εννοειτε οταν συμφερει μονο θα φερεις απο το εξωτερικο,γενικως ψωνιζω απο το εξωτερικο διαφορα πραγματα,φτανει να συμφερει....και αν ειναι 30αγγλικες λιρες και με ολους τους δασμους βγενει 45 ευρο και απο κυπρο το βρισκεις 75 ευρο τοτε ναι συμφερει....αλλα ειναι σε μεμονομενα καταστηματα αυτοι που κοβουν "κκελλλε" οπωταν ειναι στην κριση μας ποσο εξυπνες αγορες κανουμε
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ !!!
ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. Ως ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΥΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ONLINE ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΡΑΓΩΝΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ. ΔΗΛΑΔΗ:ΘΑ ΕΝ ΚΑΛΟ ΤΟ SIZE ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΩ Η ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΘΩ??Η ΤΙΜΗ ΕΝ ΚΑΛΗ Η ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ???ΘΑ ΕΡΤΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ Η ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΝ?? ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ(ΜΗ ΛΕΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ) .ΓΥΡΕΥΑ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΡΒΥΛΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ORIZO ΗΤΑΝ ΑΠΟ 130ΕΥΡΟ ΜΑΣ ΤΑ ΑΦΗΣΕ 110EYRO. ΕΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ 35EYRO.ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΤΑ ΑΡΒΥΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΚΑΛΤΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΦΕΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΦΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΡΕΝΕΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΜΟΥ ΤΕΣ ΦΕΡΝΕΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ. ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΦΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ!!!! ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ 110+35+31=176 EYROPOYLAKIA ΕΠΕΤΑΣΑΝ. ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕΝ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ 15.50EYRO ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΓΛΕΠΕΤΕ ΤΙ ΠΙΑΝΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΛΙΟ ΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ!!!ΟΥΛΛΑ ΤΑ ΕΤΣΕΚΚΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΕΣ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΤΕΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΑΚΟΜΑ!!(ΗΕΝΤΕΣ ΤΙΜΕΣ Η ΚΟΥΜΕΡΑ ΚΟΥΜΠΑΡΕ?? ΗΕΝΤΕΣ!! )
εραφκες τες και μονος σου με 15,50 το ζευγαρι φιλε μου,αλλα δεν θα την ξαναπαθεις ειμαι σιουρος,μακαρι να φκαλουν τα λεφτα τους. ασχετο με κυνηγη (εμεναν η κουμερα μου επιεν σε μια βιτρινα και ειδε κατι ωρεες γοβες και εμπεικε μεσα και εδοκιμασε τες και επιασε τες στο νουμερο τις και επιασεν τες με τι μια και επειρε τες στο ταμειο,και ξεχασε το ποιο σημαντικο να δει την τιμη,οταν ηταν στο ταμειο πισω της περιμεναν ακομα 3 κοριτσια που την περιμεναν να πλερωσει,τελικα τα παπουτσια ηταν 390ευρο και απο την αντροπη της να μην την δουν οι αλλες οτι δεν ηθελε να πλερωση γιατι ηταν ακριβες και να γινει ρεζιλι ταχα μου,αγορασε τες και απο τα περσι μεχρι φετος μου το λεει και εκνευριζετααι ακομη) γυναικες!! ηθικο δηδαγμα βλεπουμε κατι που μας αρεσει,βλεπουμε την τιμη και μετα το αγοραζουμε..... :D
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από dangerous »

εν για να γλυτωσει που τες φωνες του κουμπαρου σου ρε φιλε και ειβρε το πατημα οτι αντραπηκε :D :D
με την πιστευκεις τουτα τα τσαλιμουθκια καμουν τα :lol:
GEO1984
Full Member
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 14:28

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από GEO1984 »

dangerous έγραψε:εν για να γλυτωσει που τες φωνες του κουμπαρου σου ρε φιλε και ειβρε το πατημα οτι αντραπηκε :D :D
με την πιστευκεις τουτα τα τσαλιμουθκια καμουν τα :lol:
Μπορει να εχει και δικαιο ο φιλος με την κουμερα αλλα φιλε αμα επιασα τα αρβυλα και το παντελονι που θεωρουσα ακριβα και αφησα τεσ καλτσες για φιναλε επαθε μεν την.Ενπηραζει να μαθενουμε
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από dangerous »

ΠΑΙΔΙΑ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΕς ΤΙΣ ΓΚΕΤΕς..

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟς ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ 5 ΠΡΑΜΑΤΑ ΠΧ

1)ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΟ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
2)ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ
3)ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΓΚΩΜΑ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΕΡΑΣΕΙ¨??
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ...

ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣΣΣΣ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από admin »

Φίλε τα τελευταία χρόνια αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι του εξοπλισμού μου. Τα νέα μοντέλα είναι αρκετά βολικά με το μόνο μειονέκτημα ότι ιδρώνει λίγο το πόδι εκεί που είναι καλυμμένο. Το συνιστό ανεπιφύλακτα όχι μόνο για τα φίδια αλλά και για τα ρασχιά.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από dangerous »

εγω φιλε εκαμα τη σκεψη να μην ξανα αγορασω σχετικα ψηλη μποτα αλλα χαμηλο μποτακι να απαλλαχτω απο το βαρος της μποτας και να το βαζω αυτο οπου και θα μου προσφερει πιο ψηλη καλυψη αλλα και χαμηλοτερο βαρος..

ελπιζω να μην ειναι κουραστικο κατω χαμηλα που θα εχει καποια τριβη μετξυ γκετας και μποτας.
καλυτερα να ιδρωνω λιγο παραπανω αλλα να ειμαι ησυχος και ασφαλης.

για τα ρασχια ειναι οτι πρεπει εκεινο το ψηλο αν το ειδες που ερχετε μεχρι την λεκανη...εκεινο ειναι μονο για τοπους που εεχει πολλη ρασχερο ειδικα σε κατι μερη που κυνηγω εγω τεμπρια μεριες ειναι πομπα...
istrias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 20:16

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από istrias »

dangerous έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΕς ΤΙΣ ΓΚΕΤΕς..

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟς ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ 5 ΠΡΑΜΑΤΑ ΠΧ

1)ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΟ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
2)ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ
3)ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΓΚΩΜΑ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΕΡΑΣΕΙ¨??
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ...

ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣΣΣΣ
DANGEROUS ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ

ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΗ ΦΩΤΟ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ.ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΦΗΝΩ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΙΣΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΡΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΕΡΑΣΟΥΝ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟΥΣ.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από Laurona »

Ρε Χριστο μου ενα τσακκωθουμε ρε φιλε :x

Φερτο νου σου τσιε επαρτον, τζιε κατσε θκιεβασε να τελειωνεις, γιατι με τες κουβεντες που ξερεις, εχασες πολυ χρονο, και αφιστες αγορες αρβυλων , γκετων κλπ στην παντα.

Αμα τελειωσεις, να εβρουμε μαζι οτι πραμα θελεις, τωρα ξιαστα ουλλα :x :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από vti-chris »

Φίλε έχει κάτι νέες ο cabela's η οποίες είναι μαλακές και λεπτές για να μην κουράζουν αλλά λίγο ακριβές για αυτό που παίρνεις.

http://www.cabelas.com/product/Clothing ... t103951980
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από admin »

είναι πανομοιότυπες με αυτές που φορά οι οποίες είναι με ειδικό ύφασμα και όχι με συνθετικό πλαστικό, είναι πολύ ελαφριες
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”