Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από NIKOLAS »

admin έγραψε:Παιδιά καλημέρα απλά να σας πώ κάτι για τον cabela γιατί έχει πάνω απο 10 χρόνια που κάνω αγορές απο εκεί. Αξίζει να αγοράζεται όταν πέφτει το δολλάριο και όταν έχει εκπτώσεις ή μέσα απο το bargain cave . Ο λόγος είναι ότι είναι πολύ ακριβά τα μεταφορικά και τα εκτελωνιστικά. Εάν φέρεται κάτι με το πλοίο κάνει απο 3 βδομάδες μέχρι 3 μήνες (μου έτυχε) με το αεροπλάνο έρχονται εντός μιας βδομάδας αλλά είναι +40% της αξίας των εμπορευμάτων + €40 εκτελωνισμός. Εγω προσωπικά μόνο πράγματα που δέν υπάρχουν στην Κύπρο φέρνω απο το εξωτερικό ή πράγματα που η διαφορά τους είναι τεράστια. Το size προσέξτε τα πολύ υπάρχουν τα sizing charts που μπορε΄ςι να δείς και τα ευρωπαικά αντίστοιχα νούμερα αλλά στα ρούχα το L των αμερικάνων είναι xl ευρωπαικό. Φυσικά θέλω να σας πώ ένα πράγμα καλύτερα καμια φορά να δείτε τα προϊόντα απο κοντά σε ένα τοπικό μαγαζί και δέν πειράζει να δώσετε 5-10 ευρό περισσότερα γιατί εάν δέν σας κάτσει απο το εξωτερικό θα σας μείνει η ζημιά. Πιστεύω στην Κύπρο τα μαγαζιά έχουν εμπλουτιστεί σε ικανοποιητικό βαθμό και οι τιμές είναι καλές.
συμφωνω απολυτα!! και στο θεμα με το size και στο οτι στο τελος καλυτερα να πιανουμε απο τον τοπο μας για σιγουρια.Καποτε εφερνα πραγματα απο το Γαλλικο http://www.ediloisir.com/ εβρισκα πιο ευρωπαηκου στηλ πραγματα πολυ οραια πιο σιγουρο size ομως τελευτεα αυξησαν τοσο πολυ τα κοστα μεταφορας που δεν συμφερει καθολου.Kαλυτερα να ενημερωνωμαστε μεταξυ μας για τυχον προσφορες σε καταστηματα της κυπρου και να κανουμε τις αγορες μας!
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από tracker686 »

NIKOLAS έγραψε:
admin έγραψε:Παιδιά καλημέρα απλά να σας πώ κάτι για τον cabela γιατί έχει πάνω απο 10 χρόνια που κάνω αγορές απο εκεί. Αξίζει να αγοράζεται όταν πέφτει το δολλάριο και όταν έχει εκπτώσεις ή μέσα απο το bargain cave . Ο λόγος είναι ότι είναι πολύ ακριβά τα μεταφορικά και τα εκτελωνιστικά. Εάν φέρεται κάτι με το πλοίο κάνει απο 3 βδομάδες μέχρι 3 μήνες (μου έτυχε) με το αεροπλάνο έρχονται εντός μιας βδομάδας αλλά είναι +40% της αξίας των εμπορευμάτων + €40 εκτελωνισμός. Εγω προσωπικά μόνο πράγματα που δέν υπάρχουν στην Κύπρο φέρνω απο το εξωτερικό ή πράγματα που η διαφορά τους είναι τεράστια. Το size προσέξτε τα πολύ υπάρχουν τα sizing charts που μπορε΄ςι να δείς και τα ευρωπαικά αντίστοιχα νούμερα αλλά στα ρούχα το L των αμερικάνων είναι xl ευρωπαικό. Φυσικά θέλω να σας πώ ένα πράγμα καλύτερα καμια φορά να δείτε τα προϊόντα απο κοντά σε ένα τοπικό μαγαζί και δέν πειράζει να δώσετε 5-10 ευρό περισσότερα γιατί εάν δέν σας κάτσει απο το εξωτερικό θα σας μείνει η ζημιά. Πιστεύω στην Κύπρο τα μαγαζιά έχουν εμπλουτιστεί σε ικανοποιητικό βαθμό και οι τιμές είναι καλές.
συμφωνω απολυτα!! και στο θεμα με το size και στο οτι στο τελος καλυτερα να πιανουμε απο τον τοπο μας για σιγουρια.Καποτε εφερνα πραγματα απο το Γαλλικο http://www.ediloisir.com/ εβρισκα πιο ευρωπαηκου στηλ πραγματα πολυ οραια πιο σιγουρο size ομως τελευτεα αυξησαν τοσο πολυ τα κοστα μεταφορας που δεν συμφερει καθολου.Kαλυτερα να ενημερωνωμαστε μεταξυ μας για τυχον προσφορες σε καταστηματα της κυπρου και να κανουμε τις αγορες μας!
Συμφωνω και εγω με τον εμπλουτισμο αλλα στις τιμες σφαζουν στην Κυπρο και ολοι το ξερουμε!!! οποταν εαν συμφερει απο το εξωτερικο με τους δασμους και την εξτρα χρεωσει μεταφορας τοτε το αγοραζω αμεσως 8-)
8-) 8-)
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από Hlias »

Παιδια χερετε. Μήπως ξέρει κανεισ να μου δώσει πληροφορίες για το reloader φυσυγγίων mec 600? και αν με συμφέρει να το φέρω απο το cabelas ήαπο την Κυπρο?
ευχαριστω
kostas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Οκτ 2010, 15:33

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από kostas »

winchester έγραψε:Παιδεια καλημερα μπορειτε να μου δωσετε καποιες ιστοσελιδες για κυνηγετικα ειδη να αγοραζω? Απο Αγγλια ενδιαφερωμε περισσοτερο,ειχα μια ισοσελιδα παλια απο Αγγλια αλλα την εχασα απο τα Favorites μου.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Π.Σ
μα για ονομα του θεού φιλε μου , εχει τοσα καταστηματα στην Κύπρο να αγοράσεις ότι θέλεις .............!!!!
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από tracker686 »

kostas έγραψε:
winchester έγραψε:Παιδεια καλημερα μπορειτε να μου δωσετε καποιες ιστοσελιδες για κυνηγετικα ειδη να αγοραζω? Απο Αγγλια ενδιαφερωμε περισσοτερο,ειχα μια ισοσελιδα παλια απο Αγγλια αλλα την εχασα απο τα Favorites μου.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Π.Σ
μα για ονομα του θεού φιλε μου , εχει τοσα καταστηματα στην Κύπρο να αγοράσεις ότι θέλεις .............!!!!
Αν εβλεπες την ολη συζητησει θα καταλαμβενες για ποιο θεμα μιλαμε,αλλα ειδες την πρωτη κουβεντα και ειπες να πεις και εσυ κατι,ΤΟ ΞΕΡΩ οτι εχει πολλα καταστηματα στην Κυπρο και βρισκω οτι θελω,ΑΛΛΑ το να φερνεις απο το εξωτερικο σημαινει οτι θες να εξικονομησεις λεφτα γιατι ειναι ποιο φθηνα απο της Κυπρου. Εαν εισαι καταστηματαρχης με κυνηγετικα τοτε σε δυκεολογω να πλασαρεις και να υποστυριζεις τα καταστηματα της Κυπρου. Οποταν ασε μας εμας να ψωνειζουμε απο το εξωτερικο γιατι κοροιδα δεν θελουμε να ειμαστε τον καταστηματαρχων τις Κυπρου με τις εξοφρενοικες τους τιμες.( παραδειγμα: αγορασα γυλεκκο απο το εξωτερικο,και μου κοστεισε 40ευρο,και το ιδιο γυλεκκο ακριβως το βρηκα στην Κυπρο σε ενα καταστημα 75 ευρο) ελεος ρε παιδεια ελεος
Φιλικα Π.Σ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από admin »

Φιλε κοίταξε να δείς εγώ λειτουργώ ως εξείς. Εάν ένα πράγμα για παράδειμγα ένα γιλέκο στο εξωτερικό είναι $40 και θέλω και 20% μεταφορικά και θέλουμε και €10-15 εκτελωνιστικά σημαίνει ότι τελικά το προίόν γιοα να το έχω Κύπρο €29+€6+€15=€50 εάν το βρίσκω στην Κύπρο κοντά στα €50 + - 10 τότε το παίρνω απο την Κυπρο που μπορώ να το δώ πρίν το αγοράσω και να το έχω άμμεσα εάν στην Κύπρο το βρίσκω €90 για παράδειγμα απλά λέω στον καταστηματάρχη εάν μπορεί να μου κάνει μια καλύτερη τιμή γιατί το προϊόν αυτό το φέρνω απο το εξωτερικό με €60 . Ένας φίλος πρόσφατα ήθελε κάτι απο τον cabela το οποίο στοίχιζε $40 και για να το φέρει έγκαιρα για το κυνήγι έπρεπε να το φέρει με αεροπλάνο +40% και έπρεπε να πληρώσει και €20 εκτελωνισμό άρα θα του στοίχιζε €60,5 το βρήκε σε ένα μαγαζί στην Λεμεσό όπου ο καταστηματάρχης το πωλούσε €70 και του το άφησε €50. Θέλει λίγο ψάξιμο το θέμα. Πάντος οι τιμές δέν απέχουν τόσο πολύ απο την πραγματικότητα στην Κύπρο όπως παλιά.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από kypros »

Αριστε μια ερωτηση... εκοινες οι ζωνες που φοραται στη ταινια σας στις τζηκλες, που εχουν θηκες για φισιγγια και βουρκα ειναι απο τη κυπρο? einai cabelas? που μπορω να τις βρω?
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από admin »

kypros έγραψε:Αριστε μια ερωτηση... εκοινες οι ζωνες που φοραται στη ταινια σας στις τζηκλες, που εχουν θηκες για φισιγγια και βουρκα ειναι απο τη κυπρο? einai cabelas? που μπορω να τις βρω?
Φίλε είναι απο εξωτερικό αλλά εγώ τις έχω 3 χρόνια τώρα σήμερα υπάρχουν σε πολλά κυνηγετικά είδη στην Κύπρο Real game -safaricy-hastovolos σε αυτά αλλά νομίζω υπάρχουν και σε άλλα
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από kypros »

εχει ο στροβολος το συγκεκριμενο μοντελο του cabela?

sto real game ετελιοσαν
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
DEMON
Full Member
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 20 Οκτ 2010, 15:01

Re: Αγορα κυνηγετικων ειδων απο Εξωτερικο

Δημοσίευση από DEMON »

Συναδελφοι,

Πολυ καλα καταστηματα εχει και Ελλαδα.

www.hobbi.gr www.armyland.gr

Εχουν παρα πολλα πραγματα και σε πολυ καλες τιμες. Προσφατα αγορασα τα meidl imalaya.Οντως οι τιμες ειναι πολυ καλυτερες απο Κυπρο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”