Κάμερα για το κυνήγι

Απάντηση
grigri5
Full Member
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 15 Φεβ 2014, 18:34

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από grigri5 »

XATZIKRIS007 έγραψε:kopelia touti tin camera dame pas to kapelo foveri 60 euro me 2 pataries efkales tin eksormisi sou os to mesimeri.......
en j waterproof kamni j gia tous dites mas>>>
j i eikona tis pompa!!

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 85298.html

e tin dame

https://www.youtube.com/watch?v=AQ1bKS-wGUs

oraio to moro a??
Φίλε έχεις τούτη την κάμερα? Επειδή θέλω να την παραγγείλω αλλά δεν καταλαμβαίνω απο τις φωτογραφίες αν στερεώνεται στο κεφάλι ή στο όπλο....
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Πιάστε κάμερες κοπέλια, να τραβήσετε κανένα παίξιμο ώσπου έχει ακόμα πουλιά τζαι φκιακάες....

Ήντα ξέρω, τούτα εννα μας μείνουν να θωρούμε τα επόμενα χρόνια, τζαι να δείχνουμε στα κοπελλούθκια μας πως ήταν το κυνήγι στην Κύπρο.... :(
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
XATZIKRIS007
Full Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2013, 13:34

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από XATZIKRIS007 »

grigri5 έγραψε:
XATZIKRIS007 έγραψε:kopelia touti tin camera dame pas to kapelo foveri 60 euro me 2 pataries efkales tin eksormisi sou os to mesimeri.......
en j waterproof kamni j gia tous dites mas>>>
j i eikona tis pompa!!

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 85298.html

e tin dame

https://www.youtube.com/watch?v=AQ1bKS-wGUs

oraio to moro a??
Φίλε έχεις τούτη την κάμερα? Επειδή θέλω να την παραγγείλω αλλά δεν καταλαμβαίνω απο τις φωτογραφίες αν στερεώνεται στο κεφάλι ή στο όπλο....


Ναι ρε φίλε παρά πολλά καλη συστήνω την ανεταααααα
EΙΜΑΣΤΕ ΚΥΝΗΓΟΙ KΑΙ OXI KΡΕΑΤΟΣΥΛΕΚΤΕΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από marinos.a »

έχει κανένας εμπειρία?

Si vis pacem, para bellum
XATZIKRIS007
Full Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2013, 13:34

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από XATZIKRIS007 »

marinos.a έγραψε:έχει κανένας εμπειρία?




Τουτι ασσιλα ένα καμερα ος τζε τους λιμπουρους ένα τους πιανει...... Ποσά ενι ρε παρέα 439€..."
EΙΜΑΣΤΕ ΚΥΝΗΓΟΙ KΑΙ OXI KΡΕΑΤΟΣΥΛΕΚΤΕΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

marinos.a έγραψε:έχει κανένας εμπειρία?


Πολλα καλο σταθεροτατο, Αλλα λιγο βαρυ. Σου προσθετει γυρω στα 200-250 γρ μαζι με τη καμερα...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από skimis »

ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!! ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ....ΧΘΕΣ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΜΙΑΣ GOPRO HERO3+ SILVER EDITION...ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ HEADSTRAP MOUNT ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΗΝΗΓΙ?? ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ 1080p 60fps, στα 960p 60fps??? ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ??ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΗΣΗ ΛΙΓΟ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

φιλε εγω χρησιμοποιω το 1080 60 frames. Aν θελω ομως να καμω αργη κινηση το 720 με 120 frames ειναι πιο καλο, εχεις πιο ομαλη κινηση στην αργη κινηση ΑΛΛΑ θυσιαζεις απο την ποιοτητα εικονας σε σχεση με το 1080 60 frames.

δηλαδη.

1080 60frames πιο καλη εικονα
720 120frames κατωτερη εικονα αλλα πιο καλο στην αργη κινηση.

αλλα πεζει ρολο και ο φωτισμος, με τις καταλληλες συνθηκες το 720 μπορει να ειναι πολυ καλο.

Εγω εβγαλα το συμπερασμα οτι στο κυνηγι το παν ειναι η αργη κινηση το ιδανικο θα ηταν να ειχαμε 1080 120 frames (το εχει η νεα gopro 4).


γενικα νομιζω το 1080 ειναι πιο καλο αλλα να μην μειωσεις παρα πολυ την ταχυτητα στην αργη κινηση και να πεζουν τα frames πανω κατω.

επισης βαλε την ρυθμιση N (narrow) που κανεις το φακο 90 μοιρες και οχι wide 170 για να φαινονται τα θηραματα πιο μεγαλα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από πανικος »

να ρωτησω και εγω κατι.οταν επεξεργαζομαι το βιντεο με το movie maker κατω δεξια εχει ενα + και - οπου γραφει σμικρυνση και μεγενθυση.π.χ αν το βιντεο ειναι 2 λεπτα και εχει 8 κοματια στην επεξεργασια που το ανοιγω και πατησω σμικρυνση γινεται ενα κομματι το βιντεο αν πατησω μεγενθυνση γινονται 14-16 τα κομματια του βιντεο.τι διαφορα κανει αυτο ?
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από skimis »

Breda Pegaso έγραψε:φιλε εγω χρησιμοποιω το 1080 60 frames. Aν θελω ομως να καμω αργη κινηση το 720 με 120 frames ειναι πιο καλο, εχεις πιο ομαλη κινηση στην αργη κινηση ΑΛΛΑ θυσιαζεις απο την ποιοτητα εικονας σε σχεση με το 1080 60 frames.

δηλαδη.

1080 60frames πιο καλη εικονα
720 120frames κατωτερη εικονα αλλα πιο καλο στην αργη κινηση.

αλλα πεζει ρολο και ο φωτισμος, με τις καταλληλες συνθηκες το 720 μπορει να ειναι πολυ καλο.

Εγω εβγαλα το συμπερασμα οτι στο κυνηγι το παν ειναι η αργη κινηση το ιδανικο θα ηταν να ειχαμε 1080 120 frames (το εχει η νεα gopro 4).


γενικα νομιζω το 1080 ειναι πιο καλο αλλα να μην μειωσεις παρα πολυ την ταχυτητα στην αργη κινηση και να πεζουν τα frames πανω κατω.

επισης βαλε την ρυθμιση N (narrow) που κανεις το φακο 90 μοιρες και οχι wide 170 για να φαινονται τα θηραματα πιο μεγαλα.


ΦΙΛΕ BREDA ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ...ΤΗΝ ΑΡΓΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ GOPRO ΣΩΣΤΑ???ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥΣ??? ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Η ΣΤΟ ΟΠΛΟ??
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”