ΑΡΒΥΛΑ

Απάντηση
ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 11:19

Re:

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ »

Pathfinder έγραψε:Ετσι οπως εγιναν οι τιμες στο παζαρι και λογω ανταγωνισμου πολυ λιγα πραματα συμφερει να φερεις απο ιντερνετ.και σχεδον παντα απο ευρωπαικη ενωση.αν φερεις απο αμερικη ας πουμε μεχρι 150 ευρω (μαζι με μεταφορικα) πληρωνεις μονο ΦΠΑ 19%.πιο πανω πληρωνεις τα μαλλοτζιεφαλα σου.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
δεν είναι έτσι ρε φίλε,
βασικά ότι θέλουν κάμουν , κάπως έτσι κατάλαβα.

Για να σου εξηγήσω να καταλάβεις,
μου στείλαν δώρο απο Αμερική κάποιοι φίλοι μου που την Αμερική 1 γιλέκο του οποίου η αξία ήταν γύρω στα 100€.
Τονίζω ότι ήταν δώρο! Κουτάκι κανονικό και όχι απο κατάστημα.
Ο τύπος τζαμέ στο κεντρικό ταχυδρομείο το άνοιξε, και έβαλε άλλα 20€ της κεφαλής του.

Δεν ήμουν τζαμέ εγω, αν ήμουν δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα...

εν καλά αν έχει κανενας κανένα γνωστό που ξέρει την νομοθεσία να μας ενημερώσει διότι γίνονται πράγματα και θαύματα.

Μέχρι τότε, προσοχή!
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Re:

Δημοσίευση από GRIGORIS »

ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Ετσι οπως εγιναν οι τιμες στο παζαρι και λογω ανταγωνισμου πολυ λιγα πραματα συμφερει να φερεις απο ιντερνετ.και σχεδον παντα απο ευρωπαικη ενωση.αν φερεις απο αμερικη ας πουμε μεχρι 150 ευρω (μαζι με μεταφορικα) πληρωνεις μονο ΦΠΑ 19%.πιο πανω πληρωνεις τα μαλλοτζιεφαλα σου.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
δεν είναι έτσι ρε φίλε,
βασικά ότι θέλουν κάμουν , κάπως έτσι κατάλαβα.

Για να σου εξηγήσω να καταλάβεις,
μου στείλαν δώρο απο Αμερική κάποιοι φίλοι μου που την Αμερική 1 γιλέκο του οποίου η αξία ήταν γύρω στα 100€.
Τονίζω ότι ήταν δώρο! Κουτάκι κανονικό και όχι απο κατάστημα.
Ο τύπος τζαμέ στο κεντρικό ταχυδρομείο το άνοιξε, και έβαλε άλλα 20€ της κεφαλής του.

Δεν ήμουν τζαμέ εγω, αν ήμουν δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα...

εν καλά αν έχει κανενας κανένα γνωστό που ξέρει την νομοθεσία να μας ενημερώσει διότι γίνονται πράγματα και θαύματα.

Μέχρι τότε, προσοχή!

Μην το ψάχνεις φίλε, δεν υπαρχει νομοθεσια εκει μέσα ο καθε ένας κάμει το δικό του. Απου κλέψει, έτσι εκατάλαβα εγώ για το ταχυδρομίο της Κύπρου.
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από Laurona »

Βρισκω ηλεκτρικο κολλαρο για δυο σκυλους και με της δυνατοτητα τριτου κολλαρου, Αμερικανικο και οχι κινεζικο στη τιμη των 180 Ευρω + μεταφορικα, την στιγμη που το αντιστοιχο του το περνω εδω μεσα στα διπλασια λεφτα.
Ξερει κανενας ποσα θα μου κατσει στο τελωνειο?

εΥΧΑΡΙΣΤΩ

Οσο για το παζαρι.........οσοι ξερουν να δουλεψουν φιλοι μου, τοτε θα επιβιωσουν και θα τους υποστηριξει ο κοσμος.Οσοι ακομα βλεπουν τον πελατη οπως το χαρτονομισμα, σορυ μα να κλεισουν ολοι τους για να μαθουν να εκτιμουν τον κοπο του αλλου. Και ακομη πο τουτους εχει ΠΟΛΛΟΥΣ.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Θα χρεωθείς φόρο ακόμα και στο postage cost σύμφωνα με τους ειδικούς
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από Pathfinder »

Laurona έγραψε:Βρισκω ηλεκτρικο κολλαρο για δυο σκυλους και με της δυνατοτητα τριτου κολλαρου, Αμερικανικο και οχι κινεζικο στη τιμη των 180 Ευρω + μεταφορικα, την στιγμη που το αντιστοιχο του το περνω εδω μεσα στα διπλασια λεφτα.
Ξερει κανενας ποσα θα μου κατσει στο τελωνειο?

εΥΧΑΡΙΣΤΩ

Οσο για το παζαρι.........οσοι ξερουν να δουλεψουν φιλοι μου, τοτε θα επιβιωσουν και θα τους υποστηριξει ο κοσμος.Οσοι ακομα βλεπουν τον πελατη οπως το χαρτονομισμα, σορυ μα να κλεισουν ολοι τους για να μαθουν να εκτιμουν τον κοπο του αλλου. Και ακομη πο τουτους εχει ΠΟΛΛΟΥΣ.
φιλε ας πουμε οτι με τα μεταφορικα σου θα σου ερτει συνολο γυρω στα 200 ευρω?θα χρεωθεις επιπροσθετα στο ταχυδρομειο 19% ως τα 150 ευρω σου κανει 28.5 ευρω. υστερα θα χρεωθεις φορο εισαγωγης απο τριτη χωρα απο τα 150 μεχρι τα 200 νομιζω αν δεν κανω λαθος 17%. Θα σου ερτει συνολο καμια 35ρια εξτρα αν και για τον φορο εισαγωγης εναποκειται στον τελωνη απο οτι καταλαβα το τι θα υπολογισει. Καποτε αν φερεις και κατι πολυ φτηνο και στην κυπρο ειναι 10πλασια η τιμη μπορει να σου τα πρηξει οτι δεν σε πιστευει και θελει αποδειξη απο paypal (εμενα μου ζητησε να μπω απο τον υπολογιστη της στο γραφειο στο paypal μου...εστειλα την που ποτζιει που ηρτε).Μπορει να σου βαλει και κανενα αλλο φορο ας πουμε ειδικο φορο.χεσε μεσα δικε μου να μεν μπλεξεις μαζι τους
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από Marinos »

εν πολλες οι επιλογες παντος

http://www.onlineshoes.com/mens-shoes-o ... c410,oo430
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από Marinos »

σε τι υστερεί ενα καλό hiking boot (goretex, με καλή σόλα πχ vibram, αδιαβροχο και ολα τα σχετικά) στο κυνήγι απο ένα καθαρά κυνηγετικό άρβυλο:?: :?: :?:
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από ALEXIS »

Marinos έγραψε:εν πολλες οι επιλογες παντος

http://www.onlineshoes.com/mens-shoes-o ... c410,oo430

https://www.facebook.com/kinigetikaeidialexis

ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΦΘΗΝΑ
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Υπάρχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ ορειβατική μπότα hiking boot , κυνηγετική upland boot και κυνηγετική mountain boot
Η κοροιδία στα κυνηγετικά καταστήματα πάει σύνεφο
Παράδειγμα http://www.kenetrek.com
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από Marinos »

Γιατρός έγραψε:Υπάρχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ ορειβατική μπότα hiking boot , κυνηγετική upland boot και κυνηγετική mountain boot
Η κοροιδία στα κυνηγετικά καταστήματα πάει σύνεφο
Παράδειγμα http://www.kenetrek.com
Οντος. Ειδα και 3-4 βιτεο σε τουτο το θεμα και μαλλον σε κυνηγετικο θα παω. Απλα στην κύπρο περιοριζουντε πολλα οι επιλογές μας
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”