ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 4 ΩΡΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ. ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΚΑΒΑΛΛΟΥΡΙ ΤΟ. ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΥΛΑΓΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΦΥΛΑΞΗΣ.
ΟΙ ΚΑΝΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΥΡΙΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΤΗΡΗΣΑ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΝΙΚΗΤΗΣ. (AΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΚΑΙ 1-2 ΜΥΣΤΙΚΑ )
ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ yΥΠΗΡΧΕ ΠΟΛΛΗ ΣΚΟΥΡΙΑ ΜΕΣΑ, ΤΟΝ ΞΗΛΩΣΑ., ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΕΝΑ ΕΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ , ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑ ΓΡΑΦΙΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΕΣΤΗΣΑ.
ΟΙ ΚΑΝΝΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ.
ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ?????
ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΟ. ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΜΕΣΑ-ΕΞΩ ΣΕ ΤΑΚΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από kanaris »

LOUIS SETTER έγραψε:
XS^PRESTIGE έγραψε:Πολλοί καθαρίζουν τις Κάννες με πετρέλαιο ή βενζίνη ..... Συστήνεται ;;;
ΟΧΙ ΦΙΛΕ. ΤΟΥΤΑ ΕΝ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΙΕΣ. Η ΚΑΝΝΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ-ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΟ ΜΑΖΙ. ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΡΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΤΗΣ
λιγη βοηθεια παιδια: τα τσιοκ μου ο,τι και να τους κανω δεν καθαριζουν. μιλω για mobilechock αν παιζει ρολο.
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από miky55 »

LOUIS SETTER έγραψε:ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 4 ΩΡΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ. ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΚΑΒΑΛΛΟΥΡΙ ΤΟ. ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΥΛΑΓΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΦΥΛΑΞΗΣ.
ΟΙ ΚΑΝΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΥΡΙΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΤΗΡΗΣΑ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΝΙΚΗΤΗΣ. (AΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΚΑΙ 1-2 ΜΥΣΤΙΚΑ )
ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ yΥΠΗΡΧΕ ΠΟΛΛΗ ΣΚΟΥΡΙΑ ΜΕΣΑ, ΤΟΝ ΞΗΛΩΣΑ., ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΕΝΑ ΕΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ , ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑ ΓΡΑΦΙΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΕΣΤΗΣΑ.
ΟΙ ΚΑΝΝΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ.
ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ?????
ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΟ. ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΜΕΣΑ-ΕΞΩ ΣΕ ΤΑΚΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.
100000+
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από Phinix »

φιλε

οι οπλουργοί χρησιμοποιούν ένα γυαλόχαρτο για να αφαιρούν τα αγειώματα

μπορείς να μου πεις το size του

επίσης ένας φίλος χρησιμοποιά dremel με κάποιες μικρές φρουτσες (Brass brush) η οποια δεν γδέρνει και ούτε αφήνει σημάδια στο μέταλλο - κάμνει μαγικά

αλλα ηπα να δοκιμάσω την φτηνή λύση για αρχή

ευχαριστώ
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Γιατρός

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Phinix έγραψε:φιλε

οι οπλουργοί χρησιμοποιούν ένα γυαλόχαρτο για να αφαιρούν τα αγειώματα

μπορείς να μου πεις το size του

επίσης ένας φίλος χρησιμοποιά dremel με κάποιες μικρές φρουτσες (Brass brush) η οποια δεν γδέρνει και ούτε αφήνει σημάδια στο μέταλλο - κάμνει μαγικά

αλλα ηπα να δοκιμάσω την φτηνή λύση για αρχή

ευχαριστώ
Dremel χρησιμοποιώ εγώ για άλλο σκοπό
Δεν έχει λάθος και έχει κεφαλές για τα πάντα
Για να μην συγχύσει σβήστηκε
Κοίταξε και πιο πάνω τα μπλοκς που έβαλα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γιατρός την 26 Οκτ 2012, 19:49, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΥΑΛΛΟΧΑΡΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΤΕΛΛΑΚΙ ΝΑΙ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 0000. ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΜΕ ΛΙΠΑΝΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ.
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από kanaris »

kanaris έγραψε:
LOUIS SETTER έγραψε:
XS^PRESTIGE έγραψε:Πολλοί καθαρίζουν τις Κάννες με πετρέλαιο ή βενζίνη ..... Συστήνεται ;;;
ΟΧΙ ΦΙΛΕ. ΤΟΥΤΑ ΕΝ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΙΕΣ. Η ΚΑΝΝΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ-ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΟ ΜΑΖΙ. ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΡΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΤΗΣ
λιγη βοηθεια παιδια: τα τσιοκ μου ο,τι και να τους κανω δεν καθαριζουν. μιλω για mobilechock αν παιζει ρολο.
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από Phinix »

Επειδή ενεκατοθικα :)

Λοιπόν στην αρχή ο φίλος louis μιλα για τα χρειαζομενα και αναφέρεται σε
5.ΣΙΤΑ ΚΑΘΑΡΣΕΩΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΩΝ ΣΚΕΥΩΝ ( ΚΟΙΝΩΣ ΤΤΕΛΛΟΥΗ-ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ)
Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο τι εννοας πολύ λεπτό, κάποια μάρκα, βασικά εν θέλω να το ρισκάρω χωρίς να είμαι σίγουρος τι χρησιμοποιώ επειδή εν θέλω να φαίνεται χταρμα η να καμω μ@λακια
Μετά φιλε Λούη μιλάς για ΓΥΑΛΛΟΧΑΡΤΟ 1000 ΡΙ, βασικά αν πάω diy θα εχει?
Μετά παλι γίνετε αναφορά οτι......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΥΑΛΛΟΧΑΡΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΤΕΛΛΑΚΙ ΝΑΙ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 0000
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Phinix έγραψε:Επειδή ενεκατοθικα :)

Λοιπόν στην αρχή ο φίλος louis μιλα για τα χρειαζομενα και αναφέρεται σε
5.ΣΙΤΑ ΚΑΘΑΡΣΕΩΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΩΝ ΣΚΕΥΩΝ ( ΚΟΙΝΩΣ ΤΤΕΛΛΟΥΗ-ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ)
Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο τι εννοας πολύ λεπτό, κάποια μάρκα, βασικά εν θέλω να το ρισκάρω χωρίς να είμαι σίγουρος τι χρησιμοποιώ επειδή εν θέλω να φαίνεται χταρμα η να καμω μ@λακια
Μετά φιλε Λούη μιλάς για ΓΥΑΛΛΟΧΑΡΤΟ 1000 ΡΙ, βασικά αν πάω diy θα εχει?
Μετά παλι γίνετε αναφορά οτι......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΥΑΛΛΟΧΑΡΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΤΕΛΛΑΚΙ ΝΑΙ ΣΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 0000
ΦΙΛΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΓΥΑΛΛΟΧΑΡΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΟΥΡΙΑ. ΕΙΠΑ ΤΤΕΛΛΑΚΙ ΜΑΓΕΙΡΙΚΟ ΠΟΛΥ ΨΙΛΟ. ΣΤΟ LEROY&MERLIN ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΩΝ ΜΠΟΓΙΑΔΩΝ ΤΤΕΛΛΑΚΙ ΜΑΡΚΑΣ LIBERON 0000.
ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΜ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΆΆΆΑ ΑΛΛΟΣ Ο LOUIS II ΑΛΛΟΣ Ο LOUIS SETTER :)
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”