ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από Athos 1978 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Athos 1978 έγραψε:Με λίγα λόγια φίλε Σόλωνα ,ο φίλος και μέλος του φόρουμ που ανάφερες σε πιο παλιό post o οποίος απογοητεύτηκε,
και μάλιστα πούλησε και το όπλο λόγο των μειωμένων ταχυτήτων που αποκάλυψε το τεστ που εγινε τότε , έκανε λάθος μετρήσεις η ήταν το συγκεκριμένο όπλο που έβγαζε μειωμένες ταχύτητες της τάξεως των 20 μέτρων ?
ΟΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΑΘΩ....ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΛΙΓΟ ΚΑΤΩ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

ΑΣ ΑΣΧΛΗΘΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΤΙΣ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ'' ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ 400-405-410 :D

ΣΑΒΒΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ 18.5...408.5 ΜΕ 18.8...415,Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΥΧΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΗ Η ΙΔΙΑ!
Ναι φίλε Σόλωνα τώρα είναι λίγο πάνω λίγο κάτω, έως πριν 2 εβδομάδες ήταν μόνο προς τα κάτω .

Τώρα θα ασχοληθούμε με την πυκνότητα και την διάτρηση ,πιάσαμε το υπονοούμενο και περιμένουμε τα τεστ.
Open mind for a different view.
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από savvis25 »

ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ στην οθόνη μας την δημοσίευση των!! :D
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από nature »

Δεν επεμβαίνουμε ποτέ στο δείγμα μας φίλε αν δεν υπάρχει κάποιος προφανής λόγος. Τέτοιος λόγος είναι μια ακραία τιμή που στη προκειμένη περίπτωση δεν υπάρχει.
SEM 2.7 και μιλάμε για ακραίες τιμές;

Σε κάθε περίπτωση ότι νομίζει ο καθένας, καληνύχτα.
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από savvis25 »

Ακριβώς. Αναλόγως με τί είδους πείραμα θα ασχοληθούμε κρίνουμε και το κατά πόσο μπορούμε να παρέμβουμε.
Καληνύχτα.
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από master »

Καλημέρα παίδες,

Με όλο το σέβας προς εσένα Σόλων, αλλά το ΜΚ70 δεν είναι 18.5? Επειδή είχα παλιά και το πούλησα και έβγαινε μόνο 18.5. Μήπως τα νεότερα έγιναν 18.8 και έχασα επεισόδιο? Απλά για ενημέρωση.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

master έγραψε:Καλημέρα παίδες,

Με όλο το σέβας προς εσένα Σόλων, αλλά το ΜΚ70 δεν είναι 18.5? Επειδή είχα παλιά και το πούλησα και έβγαινε μόνο 18.5. Μήπως τα νεότερα έγιναν 18.8 και έχασα επεισόδιο? Απλά για ενημέρωση.
Τα νεότερα είναι Back Bored.
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

master έγραψε:Καλημέρα παίδες,

Με όλο το σέβας προς εσένα Σόλων, αλλά το ΜΚ70 δεν είναι 18.5? Επειδή είχα παλιά και το πούλησα και έβγαινε μόνο 18.5. Μήπως τα νεότερα έγιναν 18.8 και έχασα επεισόδιο? Απλά για ενημέρωση.
http://browning.eu/miroku/products/mres ... 5SIGNEPLUS
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΘΩ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ...ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΟΠΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ;) :D

ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ....ΟΤΙ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΛΙΓΟ ΚΑΤΩ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΡΑΥΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2 ΑΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΓΕΝΙΚΑ!

ΤΟ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΤΙ ΑΝΑΙΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ!

ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΥΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ, ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.....ΑΡΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ,ΛΙΓΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ!

ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΒΟΛΗΣ,ΔΙΑΤΡΗΣΗ(ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΚΑΓΙΩΝ)ΙΣΟΜΕΤΡΙΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΚΣ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΜΕ!!!

Υ.Γ.ΤΟ ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΒΟΛΗΣ Κ.Λ.Π....ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΓΕΝΙΚΑ.ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΤΟΜΗ.... ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΑΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΠΑΡΕΘΕΣΑ!

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... =20&t=4426
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από master »

Απλά για επιβαιβέωση το έγραψα. Αν είναι 2-3 χρόνων ναί είναι 18.8.

Επι της ουσίας, νομίζω δεν υπάρχει κανείς που να αμφισβητήσει τις δοκιμές σας παιδιά και σας ευχαριστούμε που τις μοιράζεστε μαζί μας. Το θέμα πιστέυω δεν είναι να αποδείξουμε κάτι ο ένας στον άλλο, αλλά αν είναι δυνατό να καταρίψουμε κάποιους μύθους που υιοθετούν οι νεαροί κυνηγοί και να αποφύγουν λανθασμένες επιλογές.

Φιλικά.
Nikos77

Re: ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΑΥΛΟΥΣ....18.5 VS 18.8

Δημοσίευση από Nikos77 »

Αν μου επιτρέπετε μια συμβουλή, θα πρέπει να στήνεται πάντα ο ταχογράφος στα 135 εκατοστά από το στόμιο της κάννης, ώστε να μετράμε το V1.5mt και να γίνονται 10 βολές όπου θα αφαιρούνται οι 2 καλύτερες και οι 2 χειρότερες...ώστε να μπορεί να βγει ο καλύτερος δυνατός μέσος όρος και βέβαια όσο περισσότερο παραμετροποιημένος γίνεται! Εγώ βέβαια χρησιμοποιώ φυσίγγια δικά μου γεμισμένα στο χέρι ένα προς ένα και συνήθως στις 7 βολές αφαιρώ την καλύτερη και την χειρότερη ή εάν χρειαστεί ρίχνω παραπάνω! Επίσης για τις δοκιμές διάτρησης είχαμε κάνει με ένα φίλο ένα τελάρο διάτρησης αλλά για οικονομικούς λόγους κυρίως εγκαταλείαμε τις δοκιμές...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”