28αρι Vs 30αρι

Απάντηση
andreas78

Re: 28αρι Vs 30αρι

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλε Σεργιε, το φυσιγγιο εχει μεγαλη σημασία σε μια βολη αλλα κατα την γνώμη μου, ερχεται μετα απο την σκοπευτική ικανότητα αυτου που κρατά το όπλο και μετα το σωστό κοντακι.
Για τα εμπροσθογεμη μαύρης πυριτιδας θα διαφωνίσω μαζι σου, δεν ήταν ποτε κατάλληλα για βολες σε εν κινήση στόχους λόγο της πολυ αργής ανάφλεξης και καύσης, για αυτο και τα πλείστα αυτα οπλα ήταν δυο μετρα.... :D ... και επιπρόσθετα μετα την βολη δεν έβλεπες μπροστά σου για ενα δεκάλεπτο.... :roll: :lol: ....το κυνηγι σαν ποιοτικό σπορ το έκανε η άκαπνη πυριτιδα, για την οποία και εκσυγχρονυστικαν τα οπλα μας στον σημερινό βαθμό.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: 28αρι Vs 30αρι

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Panmoy έγραψε:

Να ξεκινησεις να πηγαινεις και Αυγουστο ρε Σπυρο ;) :lol:
Αν έχει κανένα που θέλει να με παίρνει πάω, απλώς στην οικογένεια μου δεν έχει φασσάριες, μόνο περτικάριες/τζικλάριες. :cry:
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: 28αρι Vs 30αρι

Δημοσίευση από Sergios »

andreas78 έγραψε:Φίλε Σεργιε, το φυσιγγιο εχει μεγαλη σημασία σε μια βολη αλλα κατα την γνώμη μου, ερχεται μετα απο την σκοπευτική ικανότητα αυτου που κρατά το όπλο και μετα το σωστό κοντακι.
Για τα εμπροσθογεμη μαύρης πυριτιδας θα διαφωνίσω μαζι σου, δεν ήταν ποτε κατάλληλα για βολες σε εν κινήση στόχους λόγο της πολυ αργής ανάφλεξης και καύσης, για αυτο και τα πλείστα αυτα οπλα ήταν δυο μετρα.... :D ... και επιπρόσθετα μετα την βολη δεν έβλεπες μπροστά σου για ενα δεκάλεπτο.... :roll: :lol: ....το κυνηγι σαν ποιοτικό σπορ το έκανε η άκαπνη πυριτιδα, για την οποία και εκσυγχρονυστικαν τα οπλα μας στον σημερινό βαθμό.
φίλε Αντρέα απλός ήθελα να επισημάνω στην τεχνολογία των όπλων όχι στο φυσιγγιο....γιατί οι παραπάνω ερωτήσεις των πλείστων είναι....τι τσοκ να βάλω? Να πιάσω όπλο backbore η όχι? Ποια ριγα εν καλύτερη? 30αρι 28αρι η 32αρι? Στην παρέα μας οι μόνες ερωτήσεις που γίνονται είναι Ιντα χαρτουτσιες παίζουμε σήμερα? Τα λουκάνικα εν μέσα σμιλουες εφεραμε?
andreas78

Re: 28αρι Vs 30αρι

Δημοσίευση από andreas78 »

Μα έτσι ειναι φίλε Σεργιε, ο καθε ενας απο εμάς εχει τις δικές του προτεραιότητες για το κυνηγι. Εγω προσωπικα έχοντας αποφασίσει προ πολλού για το όπλο, αυτο που με απασχολεί ειναι να ειναι σε καλη μέρα σκυλια και θήραμα, εστι ώστε να περάσει η μέρα μου ευχάριστα.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: 28αρι Vs 30αρι

Δημοσίευση από Sergios »

andreas78 έγραψε:Μα έτσι ειναι φίλε Σεργιε, ο καθε ενας απο εμάς εχει τις δικές του προτεραιότητες για το κυνηγι. Εγω προσωπικα έχοντας αποφασίσει προ πολλού για το όπλο, αυτο που με απασχολεί ειναι να ειναι σε καλη μέρα σκυλια και θήραμα, εστι ώστε να περάσει η μέρα μου ευχάριστα.
εεεετσι ενι σωστός ο κύριος
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”