Victory Coturnice 37 gr

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

Anthimos έγραψε:
andreas78 έγραψε:Οι στρώσεις σκαγιών με διαχωριστικό χαρτονάκι 2χιλ., είναι εδώ και πάρα πολλά χρόνια Αμερικάνικη πατέντα διασποράς, τα πιό χοντρά σκάγια μπαίνουν στην πίσω στρώση και λόγο μεγαλήτερης κινιτικής ενέργειας, σπρώχνουν τα πιό λεπτά σκάγια και αυξάνουν την διασπορά...Δεν νομίζω όμως να υπάρχει στην αγορά φυσίγγιο με διαχωρισμένες στρώσεις!!!!

O μηνάς Ιορδανογλου με την¨" ΔΟΡΚΑΣ " εκανε ενα φυσιγγι τετοιο νομιζω αλλα δεν θυμαμαι αν ηρθε Κυπρο καθόλου!
και η Remington 4X6
εν τουτα που λαλεις ρε Ανθιμε http://win.isolservers.org/article.asp?AID=2200
εχει και η b&p τα Dual Power http://www.baschieri-pellagri.com/index ... 16&lang=en
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από Anthimos »

682 GOLD E έγραψε:
Anthimos έγραψε:
andreas78 έγραψε:Οι στρώσεις σκαγιών με διαχωριστικό χαρτονάκι 2χιλ., είναι εδώ και πάρα πολλά χρόνια Αμερικάνικη πατέντα διασποράς, τα πιό χοντρά σκάγια μπαίνουν στην πίσω στρώση και λόγο μεγαλήτερης κινιτικής ενέργειας, σπρώχνουν τα πιό λεπτά σκάγια και αυξάνουν την διασπορά...Δεν νομίζω όμως να υπάρχει στην αγορά φυσίγγιο με διαχωρισμένες στρώσεις!!!!

O μηνάς Ιορδανογλου με την¨" ΔΟΡΚΑΣ " εκανε ενα φυσιγγι τετοιο νομιζω αλλα δεν θυμαμαι αν ηρθε Κυπρο καθόλου!
και η Remington 4X6
εν τουτα που λαλεις ρε Ανθιμε http://win.isolservers.org/article.asp?AID=2200
εχει και η b&p τα Dual Power http://www.baschieri-pellagri.com/index ... 16&lang=en

Μπραβο ..ΣΤΟΚΑΣ οχι Δορκας , ναι εν για τουτα φιλε , εν πολλες εταιρειες τωρα που το σκεφτουμε που εχουν σειρες με αναμεικτα σκάγια
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
andreas78

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από andreas78 »

andreas78 έγραψε:Οι στρώσεις σκαγιών με διαχωριστικό χαρτονάκι 2χιλ., είναι εδώ και πάρα πολλά χρόνια Αμερικάνικη πατέντα διασποράς, τα πιό χοντρά σκάγια μπαίνουν στην πίσω στρώση και λόγο μεγαλήτερης κινιτικής ενέργειας, σπρώχνουν τα πιό λεπτά σκάγια και αυξάνουν την διασπορά...Δεν νομίζω όμως να υπάρχει στην αγορά φυσίγγιο με διαχωρισμένες στρώσεις!!!!

Μετά απο διόρθωση που μου έγινε για τα πρώτα Remington με διαχωρισμό σκαγιων, απο πολυ καλο και έμπειρο φιλο, οφείλω να το διορθώσω και εγω με την σειρά μου.
Τα χοντρά σκάγια τελικά ήταν μπροστά απο τα λεπτά, και το αρχικό σκεπτικό ήταν να ανοίγουν δρόμο στα λεπτά σκάγια απο κλαδιά και γενικά πολυ πυκνά μέρη, έτσι ώστε η κατανομη των λεπτών σκαγιων να μένει ανεπηρέαστη.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από Sergios »

Europa victory 32gr μπεζ - Europa victory 31 gr λιλά και τα μυαλά στα κάγκελα
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ....ΠΕΡΙ ΣΤΟΚΑΣ!!!

ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΠΡΟ 15ΕΤΙΑΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΝΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ.Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΟΓΟΣ Η ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΤΟΥΣ!!ΤΟΤΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΑΚΟΜΑ ΤΣΙΚΛΕΣ....ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΘΥΜΗΘΩ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ....ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΡΟΥΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΥΛΙ :shock:

ΑΠΟ ΕΚ ΤΟΤΕ.....ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ ΚΑΙ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ ΟΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΑΠΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ!!!
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΧΡΟΝΟ ΜΕΛΕΤΗΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ!!

ΕΔΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΗΝΑΣ ΙΟΡΔΑΝΟΓΛΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΤΟΚΑΣ,ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.

ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΚΕΙ ΕΝΑ ΚΥΡΙΟ ΓΥΡΟ ΣΤΑ 65...ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΙΩΡΓΟ ΧΕΛΜΗ...ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΗΣΚΕΣΑΙ....ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΚΑΤΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ(ΠΕΡΙ ΚΥΝΗΓΙΟΥ).ΠΑΛΙΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ!!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ (ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΕΝΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ)ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ/ΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ.

Η ΓΚΑΜΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΤΟΚΑΣ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΑΓΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΣΕΙΡΑ.ΕΔΩ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΑ ΧΟΝΤΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΑ ΠΙΟ ΛΕΠΤΑ.
ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΞΕΝΕΨΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΜΟΛΥΒΔΙΝΑ ΣΚΑΓΙΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ....ΓΙΑΤΙ?
ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΘΙΚΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ..ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΛΟΓΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΕΠΙΧΑΛΚΩΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΑ ΜΟΛΥΒΔΙΝΑ(ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)!!


ΕΠΑΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΜΑΧ-D ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗ ΑΚΟΜΑ(ΜΕ ΜΟΝΑ ΝΟΥΜΕΡΑ)ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΝΕΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΙΛΩΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΠΟΡΕΑ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ "ΚΟΥΠΑ"ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΓΙΝΑΝ ΔΙΠΛΑ.

ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ Η ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΒΡΗΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΣΠΟΡΕΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΓΙΟΥ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΙΠΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ....ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΙΔΙΚΑ ΑΝ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΙΜΑΝΤΗ(8-9,6-7)ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΠΙΟ ΠΥΚΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΜΕ ΠΙΟ ΛΙΓΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!

ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΔΕΝ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ LAMBRO DIRECT ΟΠΟΥ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΙΛΩΜΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΠΟΡΕΑ...ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΤΟ ΚΑΠΟΣ <<ΑΡΝΗΤΙΚΟ>> ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΧΝΟΝΤΑΙ... ΑΝ ΛΕΜΕ ΜΕΧΡΙ 15 ΜΕΤΡΑ....ΜΕΧΡΙ ΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΑΝ ΛΕΜΕ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΝΟΙΓΜΑ(ΚΕΝΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΔΙΑΣΠΟΡΕΑ)ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΝ ΤΟΥΦΕΚΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΣΚΟΠΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
karatzaferis11
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 20:35

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από karatzaferis11 »

οτι καλυτερο υπαρχη σε διασπορας
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από kanaris »

παντως σε σχεση με τα διασπορας της Lambro 32gr σε no 8.5&9.5 για τζικλα παρατηρησα το εξης: σε πουλια απιαστα οπου οι βολες ηταν κοντινες εντελως μπηχτες τα αποτελεσματα ηταν ανελπιστα αριστα με σεκκα πουλια...
τωρα σε λιγο πιο μακρινα πουλια οπου υπηρχε και ο χρονος καλυτερης σκοπευσης τα περισσοτερα πουλια ηταν κουτσοφτερα!!!απορησα και καπου το εγραψα τοτε αλλα δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα...τωρα μαλλον καταληγω στο οτι τα πουλια ηταν πραγματι κεντρο αλλα στο κεντρο υπηρχε αυτο το κενο λογω του αναποδου διασπορεα και επιαναν 1-2 σκαγια το πολυ!
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kanaris έγραψε:παντως σε σχεση με τα διασπορας της Lambro 32gr σε no 8.5&9.5 για τζικλα παρατηρησα το εξης: σε πουλια απιαστα οπου οι βολες ηταν κοντινες εντελως μπηχτες τα αποτελεσματα ηταν ανελπιστα αριστα με σεκκα πουλια...
τωρα σε λιγο πιο μακρινα πουλια οπου υπηρχε και ο χρονος καλυτερης σκοπευσης τα περισσοτερα πουλια ηταν κουτσοφτερα!!!απορησα και καπου το εγραψα τοτε αλλα δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα...τωρα μαλλον καταληγω στο οτι τα πουλια ηταν πραγματι κεντρο αλλα στο κεντρο υπηρχε αυτο το κενο λογω του αναποδου διασπορεα και επιαναν 1-2 σκαγια το πολυ!
TO BRHKA ;)

<<κι εγω 8 ευρω τα πηρα... ο προβληματισμος μου με το συγκεκριμενο φυσιγγιο εχει να κανει με το οτι ναι μεν σχεδον οσες τζικλες επαιξα το απογευμα εππεσαν (ποσοστο ανω του 90% :!: ), αλλα ολες ειχαν πολυ αιμα και ειχα και περιπου ενα 15-20% κουτσοφτερες-πραγμα πολυ παραξενο για το οπλο μου...
το νουμερο που πηρα ηταν το 9.5 και τα τσιοκ μου 5-4 ως συνηθως!
Σολων ετσι οπως μας τα εγραψες με βλεπω να πηγαινω 4-2 τσιοκ στις τζικλες για πρωτη φορα!>>
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από kanaris »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
kanaris έγραψε:παντως σε σχεση με τα διασπορας της Lambro 32gr σε no 8.5&9.5 για τζικλα παρατηρησα το εξης: σε πουλια απιαστα οπου οι βολες ηταν κοντινες εντελως μπηχτες τα αποτελεσματα ηταν ανελπιστα αριστα με σεκκα πουλια...
τωρα σε λιγο πιο μακρινα πουλια οπου υπηρχε και ο χρονος καλυτερης σκοπευσης τα περισσοτερα πουλια ηταν κουτσοφτερα!!!απορησα και καπου το εγραψα τοτε αλλα δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα...τωρα μαλλον καταληγω στο οτι τα πουλια ηταν πραγματι κεντρο αλλα στο κεντρο υπηρχε αυτο το κενο λογω του αναποδου διασπορεα και επιαναν 1-2 σκαγια το πολυ!
TO BRHKA ;)

<<κι εγω 8 ευρω τα πηρα... ο προβληματισμος μου με το συγκεκριμενο φυσιγγιο εχει να κανει με το οτι ναι μεν σχεδον οσες τζικλες επαιξα το απογευμα εππεσαν (ποσοστο ανω του 90% :!: ), αλλα ολες ειχαν πολυ αιμα και ειχα και περιπου ενα 15-20% κουτσοφτερες-πραγμα πολυ παραξενο για το οπλο μου...
το νουμερο που πηρα ηταν το 9.5 και τα τσιοκ μου 5-4 ως συνηθως!
Σολων ετσι οπως μας τα εγραψες με βλεπω να πηγαινω 4-2 τσιοκ στις τζικλες για πρωτη φορα!>>
ωραιος!
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
andreas mouzouras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 18:25

Re: Victory coutorniche 37 gr

Δημοσίευση από andreas mouzouras »

Για πρωτη φορα φετος στο κυνηγι χρησιμοποιησα φυσιγγια διασπορας. Τα δοκιμασα στο κυνηγι ορτυκιου το Σεπτεμβρη με το σκεπτικο να μην κανω πολυ ζημια στα πουλια αφου τα χτυπω σε κοντινη αποσταση πριν παρουν υψος και γινει η βολη μου επικυνδυνη για τους αλλους κυνηγους. Τα αποτελεσματα με αφησαν κατενθουσιασμενο και σκεφτηκα να τα χρησιμοποιησω και στις λιγες εξορμησεις που ειχα για τσιχλα. Το αποτελεσμα ηταν εντυπωσιακο. Σε οπλο BERETTA 687 SILVER PIGEON με αυλους 18.4 και σταθερο τσοκ 4-2 ειχα παρα παρα πολυ ψηλα ποσοστα ευστοχιας σε κοντινες και σχετικα μεσες αποστασεις. Το εντυπωσιακο με το συγκεκριμενο φυσιγγιο ειναι οτι ηταν πολυ αποδοτικο και στις μεσες αποστασεις 20-30 μετρα, φανηκε να κρατα καλες συγκεντρωσεις σε αυτες τις αποστασεις αφου μου εδωσε αρκετα πουλια και στη μεγαλη πλειοψηφεια σεκκα. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα βγει ποτε ξανα απο τις επιλογες μου αν και λιγο ακριβο για τσιχλοφυσιγγι. Το φυσιγγιο στο οποιο αναφερομαι ειναι το DISPERSANTE 32G της NOBEL SPORT. Το χρησιμοποιησα σε νουμερο 10.
Ο κυνηγός σέβεται το φυσικό περιβάλλον επειδή το γνωρίζει καλύτερα απ’ όλους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”