Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από GRIGORIS »

ειναι αυτο που λέμε βάσι πιθανοτήτων 1,2 ε στην 3 θα το πετυχης!!! Η καραμπινα θα καμει μονο για τους κρεατοσθλεκτεσ στην Κυπρο!!
Τπεινή μου άποψη πάντα!! :roll:
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
panikos747712
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 29 Ιαν 2013, 21:30

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από panikos747712 »

Το δικανο μια χαρα ειναι η καραμπινες μονο προβληματα θα φερουν και ακομη λιγοτερο θηραμα
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από Phinix »

κριμας,
γιατί εάν η πλειοψηφία από εμάς τους κυνηγούς ήταν "με τον νουν" δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
panikos747712
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 29 Ιαν 2013, 21:30

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από panikos747712 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ..ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΙΔΕΙΑ Σ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ.....ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ....ΠΑΝΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

ΟΛΟΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ......ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΓΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΦΞΑΝΩ!!!

ΕΚΑΜΑΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΥΛΛΑ....Η ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΜΑΣ ΕΜΑΡΑΝΕ :o ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ....ΟΧΙ
Συμφωνω απολυτα +1000( ομως ισος περισοτερο εδω στο φορουμ)ενω στο κυνηγι βλεπουμε διαφορα
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

http://www.youtube.com/watch?v=re5Ypr2DQsc

AKOUTE TI LALEI O PAPPOUS STO 1:02
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ANTROS BREDA έγραψε:http://www.youtube.com/watch?v=re5Ypr2DQsc

AKOUTE TI LALEI O PAPPOUS STO 1:02
KAI EGW EIMAI ENANTION
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από Anthimos »

Χαιρομαι που παραδεχόμαστε ότι ΔΕΝ ειμαστε ωριμοι κυνηγετικα ,εξαλλου το διαπιστωσαμε σε πολλες δημοσιευσεις αυτο το πραγμα!

Τελικα τι χρειαζεται να γινει σε τουτο τον τόπο για ν αποκτησουμε πολιτισμο!!
Ειμαι σιγουρος οτι οι πλειστοι απο εμας δεν φοβουνται και δεν υποστηριζουν ότι η καραμπινα απο μονη της ειναι εργαλειο ολέθρου και καταστροφης.
Δεν ειναι ουτε υπερόπλο και επιπλεον ενας κυνηγετικος πληθυσμος που σαν κυριο φταιχτη για τις κυνηγετικες του αστοχίες, θεωρει τα φυσιγγια και όχι τον κακό του εαυτο σε τόσο μεγάλο βαθμο, τότε δεν τον θεωρω ικανο να μπορεσει ν αξιοποιησει ενα τριτο φυσιγγιο τόσο καλα
.. Δηλαδη αν δεν καρπωθεις το θηραμα ή σπασεις το πιατο απο την πρωτη βολη τοτε οι πιθανότητες να πετυχεις κατι με 3η ειναι μειωμενες!

Εν παση περιπτωση χαιρομαι που επιτέλους αποκτησαμε το" γνωθι σαυτον" εστω και ενα μικρο ποσοστο ανθρωπων που ειμαστε σ αυτο το φορουμ ..

Το επόμενον θα έπρεπε να ειναι '' ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ " και οταν το κανουμε βιωμα να το διδαξουμε σε όσους πιο πολλους μπορουμε σαν σταση ζωής για το κυνήγι!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από Γιατρός »

Anthimos έγραψε:Χαιρομαι που παραδεχόμαστε ότι ΔΕΝ ειμαστε οριμοι κυνηγετικα ,αξαλλου το διαπιστωσαμε σε πολλες δημοσιευσεις αυτο το πραγμα!

Τελικα τι χρειαζεται να γινει σε τουτο τον τόπο για ν αποκτησουμε πολιτισμος!!
Ειμαι σιγουρος οτι οι πλειστοι απο εμας δεν φοβουνται και δεν υποστηριζουν ότι η καραμπινα απο μονη της ειναι εργαλειο ολέθρου και καταστροφης.
Δεν ειναι ουτε υπερόπλο και επιπλεον ενας κυνηγετικος πληθυσμος που σαν κυριο φταιχτη για τις κυνηγετικες του αστοχίες θεωρει τα φυσιγγια και όχι τον κακό του εαυτο σε τόσο μεγάλο βαθμο τότε δεν τον θεωρω ικανο να μπορεσει ν αξιοποιησει ενα τριτο φυσιγγιο τόσο καλα .. Δηλαδη αν δεν καρπωθεις το θηραμα ή σπασεις το πιατο απο την πρωτη βολη τοτε οι πιθανότητες να πετυχεις κατι με 3η ειναι μειωμενες!

Εν παση περιπτωση χαιρομαι που επιτέλους αποκτησαμε το" γνωθι σαυτον" εστω και ενα μικρο ποσοστο ανθρωπων που ειμαστε σ αυτο το φορουμ ..

Το επόμενον θα έπρεπε να ειναι '' ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ " και οταν το κανουμε βιωμα να το διδαξουμε σε όσους πιο πολλους μπορουμε σαν σταση ζωής για το κυνήγι!

Aπό μόνο του δεν είναι υπερόπλο αλλά αν βάλεις έναν παστουρμά κελλέ από πίσω του με πρώτη scatter δεύτερη mid range to magnum και τρίτη super fire long range killer grenade κατάλαβες τι θα γίνει και τι πάρτυ θα κάνουν οι αλεπούδες στα βουνά :(
Βλέπω μπροστά μου και ποστ 'παιδιά τι να βάλω,εν κόφκει,υγρασία αέρας νοτιοδυτικά με αραιές νεφώσεις,γλυκιά και πικρή,να κόψω την κάννη για το πυκνό, κτλ κτλ κτλ'
Δεν ξέρω αλλά θα είναι σαν να δίνεις βεγγαλικά σε μωρό ....θα καεί :roll:
Kαι οι σωστοί θα κάθονται να βλέπουν γύρω τους τον όχλο να παίζει μάππουρους διότι δεν θα έχει τίποτε άλλο να παίξουν :?
Γενικά ομιλώ
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από Phinix »

Anthimos έγραψε:Χαιρομαι που παραδεχόμαστε ότι ΔΕΝ ειμαστε οριμοι κυνηγετικα ,αξαλλου το διαπιστωσαμε σε πολλες δημοσιευσεις αυτο το πραγμα!

Τελικα τι χρειαζεται να γινει σε τουτο τον τόπο για ν αποκτησουμε πολιτισμος!!
Ειμαι σιγουρος οτι οι πλειστοι απο εμας δεν φοβουνται και δεν υποστηριζουν ότι η καραμπινα απο μονη της ειναι εργαλειο ολέθρου και καταστροφης.
Δεν ειναι ουτε υπερόπλο και επιπλεον ενας κυνηγετικος πληθυσμος που σαν κυριο φταιχτη για τις κυνηγετικες του αστοχίες θεωρει τα φυσιγγια και όχι τον κακό του εαυτο σε τόσο μεγάλο βαθμο τότε δεν τον θεωρω ικανο να μπορεσει ν αξιοποιησει ενα τριτο φυσιγγιο τόσο καλα .. Δηλαδη αν δεν καρπωθεις το θηραμα ή σπασεις το πιατο απο την πρωτη βολη τοτε οι πιθανότητες να πετυχεις κατι με 3η ειναι μειωμενες!

Εν παση περιπτωση χαιρομαι που επιτέλους αποκτησαμε το" γνωθι σαυτον" εστω και ενα μικρο ποσοστο ανθρωπων που ειμαστε σ αυτο το φορουμ ..

Το επόμενον θα έπρεπε να ειναι '' ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ " και οταν το κανουμε βιωμα να το διδαξουμε σε όσους πιο πολλους μπορουμε σαν σταση ζωής για το κυνήγι!
Αρχαίο Ελληνικό Πνεύμα
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
panikos747712
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 29 Ιαν 2013, 21:30

Re: Να επιτραπουν οι καραμπίνες 3 φυσιγγιων στη Κυπρο??

Δημοσίευση από panikos747712 »

mouzouris έγραψε:Ακόμη και αν είχαμε την παιδεία (που δεν την έχουμε) θα καταδικάσει σε θάνατο το κυνήγι σε δύο τρία χρόνια.
Σαν επαγγελματία εμένα προσωπικά θα με βόλευε μιας και τις έχω δουλέψει στο εξωτερικό, αλλά το θέμα δεν είναι τι βολεύει τους οπλουργούς ή τους εμπόρους όπλων. Αυτόύς τους νοιάζει το πρόσκερο κέρδος, όλα στον βομό του χρήματος. Δεν βλέπουν το μελοντικό καλό του κυνηγίου στον τόπο μας.

Φέρνουν το πρόσχημα του φτηνού όπλου για τον κόσμο. Μάνα μου ρε, τζαιι σκέφτουντετον έτσι πολλά !!!! Φτηνά όπλα υπάρχουν και δίκανα ή αν τον αγαπούν τόσο πολύ ας βάλουν λιγότερο κέρδος. Και αν δούμε την πραγματικότητα τα όπλα που έχουν τον μεγαλύτερο αριθμό σε πωλήσεις στην Κύπρο είναι δύο (και τα γνωρίζετε) και δεν είναι τα φτηνότερα. Δεν επικράτησαν όμως και τυχαία !!
Συμφωνώ με τους προλαλείσαντες. Η Κύπρος είναι πολύ μικρή για να χωρέσει τις καραμπίνες. Δεν χρειαζεται να βάλουμε ακόμη ένα αρνητικό στοιχείο στο κυνήγι μας.
+1000
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”