Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο κυν

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Prestige 8
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 24 Ιαν 2013, 11:57

Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο κυν

Δημοσίευση από Prestige 8 »

Μερικές φορές ανεβαίνοντας το βουνό με πλήρες φόρτο μου περνά από το μυαλό ότι με τόσα φυσίγγια που κουβαλάμε αν πάμε στο πόλεμο, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα ξεμεινουμε από πυρομαχικά. Διακωμωδιζοντας λίγο το γεγονός ανοίγω αυτή την συζήτηση για να ακούσω και από εσάς πως λειτουργείτε. Φυσίγγια για το πρωί, φυσίγγια για την υγρασία, φυσίγγια για ξεροβορκα, φυσίγγια για μακρινές βολές, φυσίγγια για κοντινές βολές και τόσα άλλα.. Αλήθεια είμαστε υπερβολικοί ή όχι??
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

ναι φιλε ετσι ειναι!
κι εγω αυτο κανω!! και τελικα ειμαστε υπερβολικοι!!απλα νομιζω μας εχει κανει ετσι η κατασταση εδω με τα λιγα θηραματα και επειδη νιοθουμε οτι μπορει ολη μερα να εχουμε μονο 3-4 ευκαιριες .... προσπαθουμε να πετυχουμε οσο πιο καλα μπορουμε την μερα μας!! Γιατι βλεπουμε 1 βιντεακι εξωτερικου που θα ριξει 100- 150 φυσιγγια σε φασσες σε μια μερα να εχει διπλα του μια κασια ολες οι ιδιες?????????? επειδη οπως και να ενουν στες πολλες εν να πιασει και πολλα πουλια!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
BAIKAL 1980

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

WOODPIGEONHUNTER έγραψε:ναι φιλε ετσι ειναι!
κι εγω αυτο κανω!! και τελικα ειμαστε υπερβολικοι!!απλα νομιζω μας εχει κανει ετσι η κατασταση εδω με τα λιγα θηραματα και επειδη νιοθουμε οτι μπορει ολη μερα να εχουμε μονο 3-4 ευκαιριες .... προσπαθουμε να πετυχουμε οσο πιο καλα μπορουμε την μερα μας!! Γιατι βλεπουμε 1 βιντεακι εξωτερικου που θα ριξει 100- 150 φυσιγγια σε φασσες σε μια μερα να εχει διπλα του μια κασια ολες οι ιδιες?????????? επειδη οπως και να ενουν στες πολλες εν να πιασει και πολλα πουλια!!

+1000....και γω αμα σημαδευω 200 πουλια τη φορα δεχομαι να χασω τα 100!!!στις δικες μας συνθηκες ομως εστω και ενα πουλι να χασουμε το κλαιμε γιατι ισως δε μας ξαναδωθει η ευκαιρια για αλλο!

εγω συνηθως εχω 3 ειδη μαζι μου με διαφορετικα μπαρουτια...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BAIKAL 1980 την 04 Σεπ 2013, 07:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

2 είδη και μπορεί να βάλω και 3ο για δοκιμές. Ένα πρωινό, ένα όταν φκει ο ήλιος.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από marinos.a »

εγώ στο ενδημικο έχω μέσα στο γιλέκο 6-8 ξεχωριστά στην φυσιγγιοθήκη για το πρωί και μέσα στις δυο τσέπες δυο είδη που χρησιμοποιώ όλη μέρα.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από Γιατρός »

To αστείο είναι να έχεις 7 κιλά σε εξοπλισμό,ρούχα παπούτσια νερά κτλ και να θέλεις και Ultralight όπλο που έχει διαφορά 400-500γρ :roll:
Η κατανομή του βάρους είναι το παν αν δεν θέλεις μόνιμα μυοσκελετικά προβλήματα :(
Για το ενδημικό νομίζω έπαιρνα και 1 κιλό σε φυσίγγια 2-3 είδη :oops:
Όχι πλέον
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από mouzouris »

Πολλοί από εμάς έχουμε σπουδάσει ή δουλέψει στο εξωτερικό. Γιατί αυτό που υσχείει στην Κύπρο με τα φυσίγγια, αέρα, βοριά, ανατολικό, υγρασία και παέι λέγοντας δεν το ακούεις στον υπόλοιπο πλανήτη ;
Έχω αρκετούς πελάτες που όταν ζήτησαν του Έγγλέζου φυσίγγια για την υγρασία και φυσίγγια για τον αέρα, η απάντηση του εγγλέζου ήταν : what ???
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Νομιζω για το ενδημικο 25 - 30 φυσιγγια ειναι λογικος αριθμος.

Για τους ορκισμενους λααρηδες 10 φυσιγγια το πολλυ.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ....

ΣΤΟ ΕΝΔΗΜΙΚΟ 3-4 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΔΗ ΣΥΝ 2 ΤΥΠΟΥΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ8ΕΡΗ ΑΞΙΑ.(ΜΙΑ ΜΑΛΛΕΝΗ ΚΑΙ MIA ΠΙΣΤΟΝΑΚΙ).

ΣΤΗ ΤΖΙΚΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΣΣΙΕΣ :D AN ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΑΚΚΙΔΙΟ ΜΑΣ...ΣΙΓΟΥΡΑ 8Α ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑ8ΙΣΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ..... :)
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Breda Pegaso έγραψε:Νομιζω για το ενδημικο 25 - 30 φυσιγγια ειναι λογικος αριθμος.

Για τους ορκισμενους λααρηδες 10 φυσιγγια το πολλυ.
Η ερώτηση αναφέρεται σε πόσα είδη φυσιγγίων, όχι πόσα φυσίγγια.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”