Τσοκαρίσματα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Laurona »

spidis έγραψε:
virtualgreek έγραψε:Υπάρχουν 2-3 πλεονεκτήματα της χρήσεως εξωτερικών τσοκ. Αυτό που λένε ότι αν βάλεις τσοκ που περισεύουν 2 ίντζες έξω και ότι μεγαλώνουν το μήκος της κάννης και το όπλο "κτυπά" πιο μακρυά είναι μπούρδες. Καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Κ. ΜΑΚΡΗ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΒΑΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΤΕΣΤ ΣΕ ΧΑΡΤΟΝΙ. ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ, ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΤΥΠΑ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΤΙ ΕΝΝΟΗΣ, ΒΕΛΙΝΕΚΕΣ Η ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ? ΒΑΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΜΟΥ ΤΕΣΤ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ Ο ΣΟΛΟΝΑΣ ΤΑ +2 ΙΝΖΕΣ ΤΣΟΚ ΤΗΣ ΒΕΡΕΤΤΑ ΣΤΟ 28ΑΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ 30 ΙΝΖΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΙΟ ΠΥΚΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ 40 ΜΕΤΡΩΝ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΚΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΤΕΣΤ ΣΟΥ. ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΒΕΛΙΝΕΚΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΙΔΙΑΣ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΣΕ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ. ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Εαν μου επιτρεπετε, δεν λετε κατι διαφορετικο, εαν το εχω καταλαβει σωστα.
Πραγματι η πιο μακρια καννη δεν μεγαλωνει το βεληνεκες, εαν μιλουμε για αποσταση.

Στην περιπτωση σου φιλε μου, πιστευω οτι δεν ειναι το οτι μακραινει η καννη σου κατα δυο ιντζες που δινει την πιο κλειστει κατανομη, αλλα το τσοκ που εχεις πανω.
Πιο απλα, εαν μπορουσες να εχεις ενα οπλο , ιδιο απαραλλακτο με το δικο σου σε 30 ιντζες, με ιδιους αυλους, και τσοκ και εκανες την βολη, θα επερνες σχεδον τα ιδια αποτελεσματα με το δικο σου, χωρις το εξωτερικο τσοκ.
Δεν θα αλλαζε ουτε το βεληνεκες ουτε η συγκεντρωση.

Την πιο κλειστη κατανομη σου την δινει η ιδιομορφια του τσοκ και οχι το οτι ειναι πιο μακρυ.

Αυτα ειναι η γνωμη μου, και δεν ειμαι και καποιος ιδιαιτερος γνωστης, οποταν εαν ειναι λαθος, μην με πιασετε απο τον λαιμο, αυτο ομως πιστευω εγω.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από spidis »

Laurona έγραψε:
spidis έγραψε:
virtualgreek έγραψε:Υπάρχουν 2-3 πλεονεκτήματα της χρήσεως εξωτερικών τσοκ. Αυτό που λένε ότι αν βάλεις τσοκ που περισεύουν 2 ίντζες έξω και ότι μεγαλώνουν το μήκος της κάννης και το όπλο "κτυπά" πιο μακρυά είναι μπούρδες. Καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Κ. ΜΑΚΡΗ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΒΑΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΤΕΣΤ ΣΕ ΧΑΡΤΟΝΙ. ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ, ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΤΥΠΑ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΤΙ ΕΝΝΟΗΣ, ΒΕΛΙΝΕΚΕΣ Η ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ? ΒΑΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΜΟΥ ΤΕΣΤ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ Ο ΣΟΛΟΝΑΣ ΤΑ +2 ΙΝΖΕΣ ΤΣΟΚ ΤΗΣ ΒΕΡΕΤΤΑ ΣΤΟ 28ΑΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ 30 ΙΝΖΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΙΟ ΠΥΚΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ 40 ΜΕΤΡΩΝ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΚΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΤΕΣΤ ΣΟΥ. ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΒΕΛΙΝΕΚΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΙΔΙΑΣ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΣΕ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ. ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Εαν μου επιτρεπετε, δεν λετε κατι διαφορετικο, εαν το εχω καταλαβει σωστα.
Πραγματι η πιο μακρια καννη δεν μεγαλωνει το βεληνεκες, εαν μιλουμε για αποσταση.

Στην περιπτωση σου φιλε μου, πιστευω οτι δεν ειναι το οτι μακραινει η καννη σου κατα δυο ιντζες που δινει την πιο κλειστει κατανομη, αλλα το τσοκ που εχεις πανω.
Πιο απλα, εαν μπορουσες να εχεις ενα οπλο , ιδιο απαραλλακτο με το δικο σου σε 30 ιντζες, με ιδιους αυλους, και τσοκ και εκανες την βολη, θα επερνες σχεδον τα ιδια αποτελεσματα με το δικο σου, χωρις το εξωτερικο τσοκ.
Δεν θα αλλαζε ουτε το βεληνεκες ουτε η συγκεντρωση.

Την πιο κλειστη κατανομη σου την δινει η ιδιομορφια του τσοκ και οχι το οτι ειναι πιο μακρυ.

Αυτα ειναι η γνωμη μου, και δεν ειμαι και καποιος ιδιαιτερος γνωστης, οποταν εαν ειναι λαθος, μην με πιασετε απο τον λαιμο, αυτο ομως πιστευω εγω.
ΦΙΛΕ ΛΑΟΡΟΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΤΟ ΟΤΙ ΛΕΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΙΔΙΟ ΣΑΙΖ ΤΣΟΚ. CYL, IC FLUSH ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ + 2 ΙΝΤΖΕΣ EXTENTED. H KATANOMH ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΚΛΗΣΤΗ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από virtualgreek »

spidis έγραψε:
virtualgreek έγραψε:Υπάρχουν 2-3 πλεονεκτήματα της χρήσεως εξωτερικών τσοκ. Αυτό που λένε ότι αν βάλεις τσοκ που περισεύουν 2 ίντζες έξω και ότι μεγαλώνουν το μήκος της κάννης και το όπλο "κτυπά" πιο μακρυά είναι μπούρδες. Καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Κ. ΜΑΚΡΗ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΒΑΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΤΕΣΤ ΣΕ ΧΑΡΤΟΝΙ. ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ, ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΤΥΠΑ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΤΙ ΕΝΝΟΗΣ, ΒΕΛΙΝΕΚΕΣ Η ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ? ΒΑΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΜΟΥ ΤΕΣΤ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ Ο ΣΟΛΟΝΑΣ ΤΑ +2 ΙΝΖΕΣ ΤΣΟΚ ΤΗΣ ΒΕΡΕΤΤΑ ΣΤΟ 28ΑΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ 30 ΙΝΖΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΙΟ ΠΥΚΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ 40 ΜΕΤΡΩΝ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΚΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΤΕΣΤ ΣΟΥ. ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΒΕΛΙΝΕΚΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΙΔΙΑΣ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΣΕ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ. ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Πριν σου απαντήσω, θα σε προβληματίσω λίγο.

Τι όπλο είναι για να έχω υπόψιν μου ποιά τσοκάκια που ήρθαν με το όπλο. Και δεύτερη ερώτηση, τι μάρκας είναι τα τσοκάκια που είναι +2 ίντζες. Και τέλος παίρνω δεδομένο ότι στα τεστ που έκανες χρησιμοποίησες την ίδια στένωση πχ. Modified εργοστασιακό και Modified εκείνο των 2 ιντζών.

Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από spidis »

Πριν σου απαντήσω, θα σε προβληματίσω λίγο.

Τι όπλο είναι για να έχω υπόψιν μου ποιά τσοκάκια που ήρθαν με το όπλο. Και δεύτερη ερώτηση, τι μάρκας είναι τα τσοκάκια που είναι +2 ίντζες. Και τέλος παίρνω δεδομένο ότι στα τεστ που έκανες χρησιμοποίησες την ίδια στένωση πχ. Modified εργοστασιακό και Modified εκείνο των 2 ιντζών.

Σ.[/quote]

K. MAΚΡΗ ΕΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΕΙΞΩ ΚΑΤΙ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΜΩ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ Η ΤΟΝ ΙΔΙΜΩΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΜΙΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΛΩΣΣΑ. ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΦΥΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ, ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΚΑΦΩΝ, ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ BORE CALIBERS AND MICROMETERS ΤΡΙΩΝ ΔΕΚΑΔΙΚΩΝ ΨΗΦΙΩΝ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΜΕΤΡΙΤΑ ΤΣΟΚ ΠΟΛΛΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ OEM ΚΑΙ ΑΦΤΕΡΜΑΡΚΕΤ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ CONSTRICTION KAΘΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΟΠΛΟ. ΑΝ ΠΙΑΣHS ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ CYL MOBILCHOKE THS RHINO ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΗΣ BRILEY ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΝΕΦΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΜΠΟΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΣΤΕΝΩΜΑ ΤΩΝ ΤΣΟΚ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΑΒΩ ΥΠΟΨΗ ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΗ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ. ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ S687L 18.4 ME EΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΣΟΚ CYL, IC ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΜΑΥΡΑ +2 ΤΗΣ ΒΕΡΕΤΤΑ ΠΑΛΙ CYL, IC. ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΦΙΛΕ SPIDIS ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΒΡΗΚΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ RHINO ΚΑΙ ΤΟ BRILEY???
ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΩΝ RHINO ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από spidis »

LOUIS SETTER έγραψε:ΦΙΛΕ SPIDIS ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΒΡΗΚΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ RHINO ΚΑΙ ΤΟ BRILEY???
ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΩΝ RHINO ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ
ΦΙΛΕ ΛΟΥΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΑ MOBILCHOKE PORTED EXTENTED CYL KAI MOD ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΘΕΟΡΩ ΩΣ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΑ ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΣΤΟ 687 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ. TO CYL THS RHINO ΕΧΕΙ ΑΙΣΘΗΤΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΝΗΧΤΗ ΣΤΕΝΩΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΒΑΣΤΗ. ΤΟ ΜΟD ΤΗΣ BRILEY ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΤΕΝΟ ΑΠΟ TO MOD ΤΗΣ RHINO KAI ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΣΤΡΑ ΤΗΣ RHINO ANAΛΟΓΟΥΝ ΜΕ ΔΥΟΜΙΣΗ ΤΗΣ BRILEY. EΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από vti-chris »

Ξεχνάτε ένα πράγμα...η στένωση στο τέλος του τσοκ είναι ΆΜΕΣΑ συνδεδεμένη με την διάμετρο του τσοκ στην αρχή(μέσα στην κάννη).
Η κατανομή θα επηρεαστεί αν ένα τσοκ αρχίζει στενό και καταλήγει σε μεγαλύτερο από ένα που είναι παράλληλων τοιχωμάτων.
Και πιο απλά.

σε όπλο με 18.5 αυλούς...
αλλιώς θα δουλέψει ένα τσοκ που αρχίζει στα 18.5 και καταλήγει στα 18.0
και αλλιώς ένα τσοκ που αρχίζει στα 18.6 ή 18.7 (θα φαίνεται το χείλος της κάννης αν το δεις από μπροστά) και καταλήγει στα 18.0
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από virtualgreek »

spidis έγραψε:Πριν σου απαντήσω, θα σε προβληματίσω λίγο.

Τι όπλο είναι για να έχω υπόψιν μου ποιά τσοκάκια που ήρθαν με το όπλο. Και δεύτερη ερώτηση, τι μάρκας είναι τα τσοκάκια που είναι +2 ίντζες. Και τέλος παίρνω δεδομένο ότι στα τεστ που έκανες χρησιμοποίησες την ίδια στένωση πχ. Modified εργοστασιακό και Modified εκείνο των 2 ιντζών.

Σ.
K. MAΚΡΗ ΕΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΕΙΞΩ ΚΑΤΙ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΜΩ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ Η ΤΟΝ ΙΔΙΜΩΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΜΙΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΛΩΣΣΑ. ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΦΥΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ, ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΚΑΦΩΝ, ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ BORE CALIBERS AND MICROMETERS ΤΡΙΩΝ ΔΕΚΑΔΙΚΩΝ ΨΗΦΙΩΝ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΜΕΤΡΙΤΑ ΤΣΟΚ ΠΟΛΛΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ OEM ΚΑΙ ΑΦΤΕΡΜΑΡΚΕΤ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ CONSTRICTION KAΘΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΟΠΛΟ. ΑΝ ΠΙΑΣHS ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ CYL MOBILCHOKE THS RHINO ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΗΣ BRILEY ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΝΕΦΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΜΠΟΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΣΤΕΝΩΜΑ ΤΩΝ ΤΣΟΚ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΑΒΩ ΥΠΟΨΗ ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΗ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ. ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ S687L 18.4 ME EΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΣΟΚ CYL, IC ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΜΑΥΡΑ +2 ΤΗΣ ΒΕΡΕΤΤΑ ΠΑΛΙ CYL, IC. ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ[/quote]

Φίλε μου τι να σου πω.
Σεβαστή η άποψη σου και τα αποτελέσματα των τεστ που έκανες, αλλά τα δικά μας τεστ μας απέδειξαν το αντίθετο. Τώρα ποιός είναι ο σωστός δεν μπορώ να ξέρω.

Αυτό που ανάφερε ο VTi-Chris αληθεύει αλλά άντε τώρα να βγάλεις άκρη την στιγμή που δεν μπορείς να ξέρεις ποιά εταιρία κατασκεύασε τα συγκεκριμένα τσοκ για λογαριασμό της Beretta.

Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

Ειναι εταιρειες όπου στα τσοκκακια τους η συσφιξη (constriction) ΔΕΝ καθοριζει το τσοκ....
Η "νέα μόδα" στα τσοκ ειναι ενα αυλάκωμα στην εσωτερικη πλευρα του τσόκ όπου για κλάσμα του δευτερολεπτου " αρπασσει " το πιστονακι πριν την εξοδο του .

Αυτο καθοριζει την διασπορα που θα δωσει η ντουφεκια . Δηλαδη όσο πιο μέσα στο τσοκ ειναι η αυλακωση τοσο πιο ανοικτη η ντουφεκια
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Neoklis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 18 Οκτ 2011, 11:36

Re: ΤΣΙΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Neoklis »

Tα καλυτερα τσοκς ειναι τα muller
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”