Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Pathfinder »

kyriakos304 έγραψε:Αυτοκίνητο που ιδιώτη ή που μάντρα;
Για να αγορασεις αυτοκινητο ρε Κυριακο μου? Γυναικα καστανη η ξανθη???:) Το ιδιο πραμα ρωτας:) Μπορει να βρεις ευκαιρια απο ιδιωτη το ιδιο μπορεις να βρεις και απο μαντρα.Η διαφορα ειναι οτι στην μαντρα θα πληρωσεις και ενα 1500-2000 το κερδος του μαντραντζιη αλλα θα σου δωσει και κανενα 6μημο εγγυηση το μινιμουμ.Στον ιδιωτη θα το παρεις πιο φτηνο αλλα μεχρι εκει ουτε εγγυηση ουτε τιποτε.Αν σου κατσει εκατσε.Ενα περιποιημενο αυτοκινητο πανω κατω καταλαβεται ομως (χωρις να εισαι παντα 100% σωστος).Εν καθαρα ρισκο η υποθεση μεταχειρισμενο
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Να βάλω επιλογές να μου πείτε απόψεις;
Βασικά όπως είπα είναι αυτοκίνητο για γυναίκα. 5πορτο 2006 και πάνω. Προτιμούμε κυπριακό. Και οικονομικό για καθημερινή διαδρομή Λάρνακας Λευκωσίας.
Ενδιαφέρουμαι για κατανάλωση, αξιοπιστία και έξοδα συντήρησης


1. toyota yaris sr 2009 14άρι 6speed manual αγγλίας diesel
2. toyota auris 2008 20άρι 6speed manual αγγλίας diesel
3. mazda demio 13άρι 20010 kai 2011 auto ιαπωνίας πεζίνα
4. audi a3 sline 2005 1.6 βενζίνη tiptronic κυπριακό
5. opel corsa 13άρι 6spped manual 2008 diesel κυπριακό
6. opel astra 13άρι 6spped manual 2008 diesel κυπριακό

Όση έχετε άποψη ενδιαφέρει με πραγαμτικά να την ακούσω άμεσα γιατί πάει και έρκετε ήδη η γυναίκα με το δικό μου grand vitara και όπως ξέρετε αρέσκει του του γέριμου η πεζίνα.
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από andreasana210326 »

kyriakos304 έγραψε:Να βάλω επιλογές να μου πείτε απόψεις;
Βασικά όπως είπα είναι αυτοκίνητο για γυναίκα. 5πορτο 2006 και πάνω. Προτιμούμε κυπριακό. Και οικονομικό για καθημερινή διαδρομή Λάρνακας Λευκωσίας.
Ενδιαφέρουμαι για κατανάλωση, αξιοπιστία και έξοδα συντήρησης


1. toyota yaris sr 2009 14άρι 6speed manual αγγλίας diesel
2. toyota auris 2008 20άρι 6speed manual αγγλίας diesel
3. mazda demio 13άρι 20010 kai 2011 auto ιαπωνίας πεζίνα
4. audi a3 sline 2005 1.6 βενζίνη tiptronic κυπριακό
5. opel corsa 13άρι 6spped manual 2008 diesel κυπριακό
6. opel astra 13άρι 6spped manual 2008 diesel κυπριακό

Όση έχετε άποψη ενδιαφέρει με πραγαμτικά να την ακούσω άμεσα γιατί πάει και έρκετε ήδη η γυναίκα με το δικό μου grand vitara και όπως ξέρετε αρέσκει του του γέριμου η πεζίνα.
ΦΙΛΕ KOITΑΞΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ NISSAN TIIDA 15ARI ΑΥΤΟΜΑΤΟ. ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΕΩΣ...ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΤΑΞΙΔΙΑ. ΜΟΝΤΕΛΟ 2009 KAI ΠΑΝΩ. ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΟ.
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από themos328 »

kyriakos304 έγραψε:Να βάλω επιλογές να μου πείτε απόψεις;
Βασικά όπως είπα είναι αυτοκίνητο για γυναίκα. 5πορτο 2006 και πάνω. Προτιμούμε κυπριακό. Και οικονομικό για καθημερινή διαδρομή Λάρνακας Λευκωσίας.
Ενδιαφέρουμαι για κατανάλωση, αξιοπιστία και έξοδα συντήρησης


1. toyota yaris sr 2009 14άρι 6speed manual αγγλίας diesel
2. toyota auris 2008 20άρι 6speed manual αγγλίας diesel
3. mazda demio 13άρι 20010 kai 2011 auto ιαπωνίας πεζίνα
4. audi a3 sline 2005 1.6 βενζίνη tiptronic κυπριακό
5. opel corsa 13άρι 6spped manual 2008 diesel κυπριακό
6. opel astra 13άρι 6spped manual 2008 diesel κυπριακό

Όση έχετε άποψη ενδιαφέρει με πραγαμτικά να την ακούσω άμεσα γιατί πάει και έρκετε ήδη η γυναίκα με το δικό μου grand vitara και όπως ξέρετε αρέσκει του του γέριμου η πεζίνα.
το "1" οικονομικο...κ ΤΟΥΟΤΑ...επισης κοιταξε για τα ford fiesta 13αρκα turbo πετρελαιο, φυσικα το νεο μοντελο εν καλυτερο απο το προηγουμενο το οποιο εχω αλλα εχουν κ διαφορα στη τιμη...160χλμ αποσταση 110-120χλμ ταχυτητα με 12-13ευρω αναλογα τι τιμη θα εβρεις το πετρελαιο :) αλλα ξερω οτι το yaris ειναι ακομα πιο οικονομικο το εχει ενας φιλος
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Pathfinder »

kyriakos304 έγραψε:Να βάλω επιλογές να μου πείτε απόψεις;
Βασικά όπως είπα είναι αυτοκίνητο για γυναίκα. 5πορτο 2006 και πάνω. Προτιμούμε κυπριακό. Και οικονομικό για καθημερινή διαδρομή Λάρνακας Λευκωσίας.
Ενδιαφέρουμαι για κατανάλωση, αξιοπιστία και έξοδα συντήρησης


1. toyota yaris sr 2009 14άρι 6speed manual αγγλίας diesel
2. toyota auris 2008 20άρι 6speed manual αγγλίας diesel
3. mazda demio 13άρι 20010 kai 2011 auto ιαπωνίας πεζίνα
4. audi a3 sline 2005 1.6 βενζίνη tiptronic κυπριακό
5. opel corsa 13άρι 6spped manual 2008 diesel κυπριακό
6. opel astra 13άρι 6spped manual 2008 diesel κυπριακό

Όση έχετε άποψη ενδιαφέρει με πραγαμτικά να την ακούσω άμεσα γιατί πάει και έρκετε ήδη η γυναίκα με το δικό μου grand vitara και όπως ξέρετε αρέσκει του του γέριμου η πεζίνα.
Κυριακο απο αυτα που εγραψες στα εξοδα συντηρησης πανω κατω ολα ειναι τα ιδια λογω ευρωπαικοτητας.Αν και ειχα audi δεν ακουσα παραπονα για την αξιοπιστια των toyota τα οποια εκτιμουσα ανεκαθεν αλλα λογω τιμης και νοοτροπιας του Κυπραιου επροτιμουσα να πιασω audi.Εγω φιλε οταν κατεληξα στα 2 αυτοκινητα που ηθελα επηα στον πωλητη και του ειπα δωσμου τα μια ημερα το καθενα.Εβαλα τους 20 ευρω κι επηρα τα απο Παφο Λεμεσο και πισω.Ειδα την καταναλωση τους και συμπεριφορα στον δρομο και κατεληξα σε αυτο που επιασα.Αν και δεν το εχεις στην λιστα σου εγω θα κοιταζα και volkswagen diesel του 5 και πανω.Πολυ αξιοπιστα και οικονομικα και βρισκεις τα στην αγορα.Αν με ρωτας απο αυτα που εβαλες θα πηγαινα στο auris γιατι θα ειναι πιο ανετο στο δρομο πιο ανετο για μια οικογενεια με μωρα κ αμαξουες κλπ αλλα πολη θα σου καιει παραπανω λογω μεγαλης μηχανης.
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Η κατανάλωση καύσιμου ενός σύγχρονου αυτοκινήτου εξαρτάτε αποκλειστικά από αυτόν που κάθετε πίσω από το τιμόνι , την ψυχοσύνθεση του , και στον τρόπο οδήγησης του.


Άλλωστε μου το αποδεικνύει η σύζυγος μου όποτε είμαι στην θέση του συνοδηγού





όταν εγώ είμαι στην θέση του οδηγού το μόνο που γράφουν οι οθόνες είναι FUEL LOW
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Open mind for a different view.
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από themos328 »

4x4ford_bw1.jpg
αυτοκινητο για το κυνηγι κ οχι μονο.....οι προβολεις εν για να βλεπεις που θα ψηνεις στη κατασκηνωση!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από master »

Καλημέρα παίδες,

Έχει κανένας Τoyota Rush για να μας πει εντυπώσεις?
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

master έγραψε:Καλημέρα παίδες,

Έχει κανένας Τoyota Rush για να μας πει εντυπώσεις?
DAIHATSU TERIOS ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΟΣ . ΕΛΥΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ . ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ .
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από master »

Από οικονομία περίπου?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”