Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Anthimos »

Dacia Duster , ακουσα κι εγω τα καλυτερα!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
shipettis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 10 Δεκ 2014, 12:13

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από shipettis »

Freelander 20αρι πετρελαιο. Πολλα καλα τα 4χ4 του και οικονομικο. Με 30 ευρο περασμενη εφτομα Λαρνακα -Αναγια - Κυπερουντα - Αγια Μαρινα - Αναγια - Σκαλα. Τζαι εν εννοω απλος περαστος. Ουλοι ξερουμε ναμπου σημαινει να πιεννειε τζινιι που τοπο σε τοπο. Σε συγκριση με το grand vitara που ειχα παλια...
Landrover 30e
Vitara 70e
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: Απ: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από marios10 »

shipettis έγραψε:Freelander 20αρι πετρελαιο. Πολλα καλα τα 4χ4 του και οικονομικο. Με 30 ευρο περασμενη εφτομα Λαρνακα -Αναγια - Κυπερουντα - Αγια Μαρινα - Αναγια - Σκαλα. Τζαι εν εννοω απλος περαστος. Ουλοι ξερουμε ναμπου σημαινει να πιεννειε τζινιι που τοπο σε τοπο. Σε συγκριση με το grand vitara που ειχα παλια...
Landrover 30e
Vitara 70e
Πολλα καλα φιλε μου. Μα ποιο vitara ειχες και σου εκαμεν ετσι καταναλωση γιατι εχω τζαι γω vitara και εν μου τρωει.
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Athos 1978 »

shipettis έγραψε:Freelander 20αρι πετρελαιο. Πολλα καλα τα 4χ4 του και οικονομικο. Με 30 ευρο περασμενη εφτομα Λαρνακα -Αναγια - Κυπερουντα - Αγια Μαρινα - Αναγια - Σκαλα. Τζαι εν εννοω απλος περαστος. Ουλοι ξερουμε ναμπου σημαινει να πιεννειε τζινιι που τοπο σε τοπο. Σε συγκριση με το grand vitara που ειχα παλια...
Landrover 30e
Vitara 70e
Φίλε νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός η έκανες λάθος στους υπολογισμούς σου και εξηγώ, η διαδρομή που έκανες είναι 200 ΚΜ άσφαλτο γεμάτα, γεμάτα να βάλω και 50 ΚΜ χωματόδρομους για τα πόστα που είναι υπερβολικό , σύνολο 250 ΚΜ

70 ΕΥΡΩ που λες ότι κατανάλωσες είναι περίπου 50 λίτρα με τες παλιες τιμές .

Ε δεν νομίζω να καίει 20 λίτρα τα 100 ΚΜ
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από titosblaser »

http://m.youtube.com/watch?v=QaNk116b2kw
Πιαστο τουτο τζιε εν θα χασεις
Dietitian&Nutritionist
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από giorgos80 »

titosblaser έγραψε:http://m.youtube.com/watch?v=QaNk116b2kw
Πιαστο τουτο τζιε εν θα χασεις
its an amazing device λαλει ο παρεας
shipettis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 10 Δεκ 2014, 12:13

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από shipettis »

:P Φιλε εκαμνεν μ 20€ τα 100 κμ. Πιστεψε με ειμαι μια ζωη μεστα highway εφαν με τζιντο αυτοκινητα για αυτο το επουλησα απο επιδοσεις ομως σε 4χ4 εν ειχε καλυτερο.κραντ βιταρα 2005 3πορτο
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από savvis25 »

Chevrolet Διπλοκάμπινο 28TD, 18 Eτών που έχει καταναλώση 9,45 L/100km (χ 1,174ευρώ = 11,1 ΕΥΡΩ)!!
Με μέσο όρο ταχύτητας 93 km/h (Περίπου 33 κμ αυτοκινητόδρομος {107km/h μ.ο} ΚΑΙ 10 κμ εντός πόλης = 43κμ Διαδρομή Γήπεδο Σαλαμίνας - Αστυνομία Στροβόλου σε 40 λεπτά περίπου).
Κόστος διπλής διαδρομής ισούται 9,54 Ευρώ για 86 χιλιόμετρα.
Πώς ΘΑ κρίνατε αυτή την κατανάλωση με βαθμολογία από το 1-10(10=άριστα)??
Ευχαριστώ.

Είμαι ψείρας... :D :lol: , αλλά μάλλον θα χρειαστεί να κάνω αυτή τη διαδρομή 6 φορές τη βδομάδα :? :cry: για αρκετό καιρό!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Pathfinder »

savvis25 έγραψε:Chevrolet Διπλοκάμπινο 28TD, 18 Eτών που έχει καταναλώση 9,45 L/100km (χ 1,174ευρώ = 11,1 ΕΥΡΩ)!!
Με μέσο όρο ταχύτητας 93 km/h (Περίπου 33 κμ αυτοκινητόδρομος {107km/h μ.ο} ΚΑΙ 10 κμ εντός πόλης = 43κμ Διαδρομή Γήπεδο Σαλαμίνας - Αστυνομία Στροβόλου σε 40 λεπτά περίπου).
Κόστος διπλής διαδρομής ισούται 9,54 Ευρώ για 86 χιλιόμετρα.
Πώς ΘΑ κρίνατε αυτή την κατανάλωση με βαθμολογία από το 1-10(10=άριστα)??
Ευχαριστώ.

Είμαι ψείρας... :D :lol: , αλλά μάλλον θα χρειαστεί να κάνω αυτή τη διαδρομή 6 φορές τη βδομάδα :? :cry: για αρκετό καιρό!!
πιαστο αν σου καμνει ετσι καταναλωση
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αυτοκίνητο για το κυνήγι

Δημοσίευση από savvis25 »

πιαστο αν σου καμνει ετσι καταναλωση
Eίναι το αυτοκίνητο του πατέρα μου :D :D (Κυπριακό, αγορασμένο το 1996 καινούργιο)!!
Το έχω ήδη μετρήσει καμιά 10αριά φορές και έχει μέση κατανάλωση 10L/100km. Στη συκεκριμένη διαδρομή μετρημένο 2 φορές έφκαλε μου το αποτέλεσμα που βλέπεις πιο πάνω.
Ο λόγος που ρώτησα είναι γιατί σκέφτομαι να περάσω προσωρινά με το συγκεκριμένο(5-6 μήνες), ώσπου να μαζέψω λίγα ακόμα χρήματα για να πάρω κάτι καλύτερο(για προσωπικό όχημα, π.χ. toyota D4D) από αυτό που σηκώνει τωρά η τσέπη μου(Περίπου 7000 έουρος)!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”