Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Ειναι Magnum? Αν δεν ειναι καλυτερα να ειναι! Για θεμα ασφαλειας...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Laurona »

Νομιζω ειναι ρε φιλε αλλα τι ρολο παιζει? Εν και να περνω τον μιτσι μαζι μου στο ενδημικο.
Μεχρι να παει ενδημικο θα του χω παρει κανονικο δωδεκαρι, να μαστε καλα μονο που το Θεο.

Και τι σχεση εχει το μαγνουμ με την ασφαλεια? Εγω προσωπικα ποττε εν τα συμπαθησα και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι σταματησαν οι εκδοσεις οπλων που δεν ειναι μαγκνουμ.Ξερω οτι μονο ο λεξη το κανει πιο ελκυστικο στο αγοραστικο κοινο αλλα και παλι, εντελως αχρειαστο.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

θεμα ασφαλειας εννοω αν παει να καμει κανενα προβληματικο φυσιγγιο καμια λαθκια το Magnum σηκωνει παραπανω πιεση...Δεν ειναι οτι θα του πεζεις φυσιγγια Magnum. Εκτος αν το θελεις να πεζει μονο 3γρ και 6 γρ...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Laurona »

Α εν το σκεφτηκα ετσι, πολλα σωστος ρε φιλε.

Οπως το εχω στο νου μου και οπως μας εκαμνε τζιε εμας ο παπας μου, θα τον περνω μονο στην τσικλα τον μιτσι ως τα δωδεκα του.

Αλλα που την αλλη εννα χει επιτυχιες στην τζικλα με τα 6 γραμμαρια οξα εννα απογοητευτει? ποσα εν τα πιο πολλα γραμμαρια που ριχνει ενα φλομπερ χωρις να ειναι μακνουμ, γιατι εν ειμαι σιουρος εαν ειναι.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από AU-79 »

Laurona έγραψε:Α εν το σκεφτηκα ετσι, πολλα σωστος ρε φιλε.

Οπως το εχω στο νου μου και οπως μας εκαμνε τζιε εμας ο παπας μου, θα τον περνω μονο στην τσικλα τον μιτσι ως τα δωδεκα του.

Αλλα που την αλλη εννα χει επιτυχιες στην τζικλα με τα 6 γραμμαρια οξα εννα απογοητευτει? ποσα εν τα πιο πολλα γραμμαρια που ριχνει ενα φλομπερ χωρις να ειναι μακνουμ, γιατι εν ειμαι σιουρος εαν ειναι.

Χρυσανθε μου τα 14γρ. ειναι αρκετα καλα και οχι μακνουμ αλλα και με τα 6γρ παλε πεφτουν το θεμα με την αποφοητευση δεν κιμενεται στα γραμμαρια του φυσιγγιου αλλα σττη συγκεντρωση του φλομπερ, το να παιζεις" που φτερου" με το φλομπερ και να σε βεθμολογουν με καλος ειναι σαν να λεμε με το 12αρι αριστος.... Γιαυτο καλητερα ενα 12αρι και να πααιζει μισες μεχρι να αναπτυχθει σωματικα.
MONO AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 31 Οκτ 2011, 20:10

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από MONO AU-79 »

AU-79 έγραψε:
Laurona έγραψε:Α εν το σκεφτηκα ετσι, πολλα σωστος ρε φιλε.

Οπως το εχω στο νου μου και οπως μας εκαμνε τζιε εμας ο παπας μου, θα τον περνω μονο στην τσικλα τον μιτσι ως τα δωδεκα του.

Αλλα που την αλλη εννα χει επιτυχιες στην τζικλα με τα 6 γραμμαρια οξα εννα απογοητευτει? ποσα εν τα πιο πολλα γραμμαρια που ριχνει ενα φλομπερ χωρις να ειναι μακνουμ, γιατι εν ειμαι σιουρος εαν ειναι.

Χρυσανθε μου τα 14γρ. ειναι αρκετα καλα και οχι μακνουμ αλλα και με τα 6γρ παλε πεφτουν το θεμα με την αποφοητευση δεν κιμενεται στα γραμμαρια του φυσιγγιου αλλα σττη συγκεντρωση του φλομπερ, το να παιζεις" που φτερου" με το φλομπερ και να σε βεθμολογουν με καλος ειναι σαν να λεμε με το 12αρι αριστος.... Γιαυτο καλητερα ενα 12αρι και να πααιζει μισες μεχρι να αναπτυχθει σωματικα.

Ρε φιλε τι ειναι το 12αρι?
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από AU-79 »

MONO AU-79 έγραψε:

Ρε φιλε τι ειναι το 12αρι?

O σχιπεττος φιλε :)
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από lagomania »

επεξα λαο με 11γρ του φλοπερ κατι κοκκινα και περτικους πολλους φασσες τσικλες που ημουν μιτσις το λαο ενταξη εφευκα που τις τζικλες με ενα παρεα ημασταν 17 χρονων και ενυχτωσε λιο ;) και εν εκρατηθηκα επεξα τον για να χουμιστο και λιο ηταν μεσα στο ενδημικο πριν 13 χρονια απο τοτε εν εξαναεπεξα λαο νυχτα ;)
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Laurona »

Αντωνη εχεις απολυτο δικαιο ρε φιλε..

τωρα τι να πω, εξαναβαλες με σε σκεψεις...
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Anthimos »

Laurona έγραψε:Κοπελια λοιπον μετα που εφα την αφορα καταληξα οτι πρεπει να κανω συμβιβασμο.

1. Μεταχειρισμενο διπλο που να ξυλονετε σε τρια μερη δεν βρηκα.
2. Καινουργιο απο 500 και πανω και δεν ειναι του budget μου σε ετσι εποχες.

Οποταν βρηκα μοναρουι, που ομως ξυλωνεται στα τρια, αρα θα μπορει να ειναι σε θηκη και να μεταφερεται σε θηκα και αρα καλυφκω το θεμα της ασφαλειας.

Απλα ο μιτσις θα μαθει να παιζει με μονο μια χαρτουτσια και σε συνομιλια που ειχα και με αλλους φιλους ισως εν καλυτερα κιολας ετσι.

Το φλομπερ που ειδα και μου αρεσε αρκετα ειναι το μονοκαννο το μπαικαλ.Μεν με ρωτησετε μοντελο ενι ξερω.
Ειναι καινουργιο, χωρις ριγα, δεν ξερω τσοκαρισμα, με εξολκεα και ασφαλεια στην σκανδαλη, και ανοιγει με ενα μοχλο ενωμενο στον υποφυλακτηρα της σκανδαλης.Η βαση εχει μαυρο χρωμα και το βρηκα και 180 Ευρω και 200 Ευρω.

Το εχει κανενας να μας πει την γνωμη του? Θελω πανω απ ολα ασφαλεια.Εχει παρουσαισει προβληματα οπως να πεζει με το κλεισιμο λ.χ, διοτι αυτο καποτε το ειχα δει σε φλοπερ φιλου φαλκο.

Φιλε χωρίς ριγα αν θα προπονήσεις τον μιτση ισως να μην ειναι καλη επιλογη για να μεταβει σε 12 αρι μετα!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”