Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Ok. Δηλαδη οτι και να ειναι το φλοπερ αγοραζεται για παρανομιες!!!!!!!!!

αν σε κοψει θηροφυλακας με φλοπερ και καμια 15αρια αμπελοπουλια τι γινεται?


καταγγελει σε ή κανει τα στραβα ματια?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Laurona »

:evil: :evil: :evil:

Αμα δεν ξερετε τον αλλον ρε κοπελια, μεν λαλειτε οτι θελετε :evil:

Αμα το θελεις για παρανομιες το φλομπερ, πιανεις και ενα τον 120 ευρω μοναρι . μεταχειρισμενο, βαλεις του και τον σιγαστηραν του και καμνεις........οτι καμνουν τζεινοι που τα καμνουν :evil:

Δεν σε κοφτει ουτε να εν διπλο, ουτε να γινεται τρια κομμαθκια ουτε, και παεις να δοκεις 500 Ευρω για να καμνεις την μαλακια σου που μπορεις να την καμεις με το ενα πεμπτο της αξιας :evil:

Και το διπλο φλοπερ κοπελια , που ερωτησα τουλαχιστιον εν καμνει για αμπελοπουλια, δυσκολεθυκει τους, ουτε και μπανει πανω σιγαστηρας, οπως θελουν να καμνουν οι παραπανω.

Ζητησα διπλο φλομπερ, γιατι ειναι δυσκολο να τροποιοηεθει για παρανομιες, ζητησα να γινεται τρια κομμαθκια για να μπορει να ειναι λυμενο σε θηκη και να μην υπαρχει προβλημα ασφαλειας, αλλα και η παραμικρη αμφιβολια στην μεταφορα του οτι ειναι στημενο για ...κανεναν τυχερο θηραμα του δρομου, και.......ζητησα διπλο φλοπερ γιατι με αυτο μπορεις να παιζεις ΚΑΙ στον αερα....... αρα μπορει να χρησιμοποιηθει σωστα και στο κυνηγι

και επειδη εχω εναν ερφοτεκνουιν που του αρεσκει πολλα , αλλα εν διστακτικος ο τζιρις του να κρατα κανονικο οπλο, ΚΑΙ επειδη εκαμα και γω εναν γιουι, που λατρευω, πριν 3 μιση μηνες και θελω να τον καμω κυνηγο, γυρευκω ενα φλοπερ οπως το περιεγραπσα πιο πανω για να μαθουν οι μιτσιοι με την ωρα του ο καθε ενας, ασφαλισμενα, και ομορφα.

Το αρφοτεκνουιν μου εννα μαθει τωρα πας τα πουλουθκια, και ενα χω και το φλοπερ ετοιμον για τον γιο μου, που να ρτει ωρα να μαθει τζιε τζινος, αγορασμενο σημερα, και οχι μετα που 6 χρονια που η αξια τους μαλλον θα ειναι ακομη πιο ψηλη :evil:

Γιαυτο πριν να λαλειτε ρε κοπελια ο καθε ενας το δικο του ρωτηνετε :evil:

Εν ειμαστε ουλοι νηστιτζιοι ουτε και βλακες, να θελουμεν να καμνουμεν παρανομιες και να το συζητουμεν και δημοσια.

Αμα ηθελα μοναριν φλοπερ και σιγαστηραν να καμω την δουλεια μου ηταν να σας ερωτουν χαρκιεστε?Ενι ξερα που να εβρω?Οξα ηταν να σκοτωνουμουν 6 μηνες να εβρω διπλον, για να παω στα μαπελοπουλια? :evil:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
sotiris!129

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ρε φιλε εν στο τη χρησιμεφκει 1 φλοπερ που απαντισαμε! οχι στο τη εν να καμεις εσυ το φλοπερ εμεις εν σε γενικο πλεσιο που μιλουσαμε :D
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

ρε φιλουι μεν πιανεσε. εν τζιαι για σενα ειδικα που ρωτω... αφου μονο σου το λαλεις οτι φκενεις δημοσια τζιαι ρωτας αρα δεν ειναι για παρανομιες! Δε σε κατηγορω.

Απλα ρωτω αν αξιζει καποιος να αγορασει ενα φλοπερ που τη στιγμη που δεν θα το χρησιμοποιησει σε κυνηγι ως βασικο οπλο! τι θα το καμει???

απλα και μονο για να μαθουν να παιζουν οι μητσιοι νομιζω δεν αξιζει... αφου μπορουν ανετα να ξεκινησουν απευθειας σε 12αρι οταν γινουν 15-16 χρονων σε κανενα σκοπευτηριο.

τζιαι γω επηενα με το φλοπερ παλια που ειχασειν μια ειδικη αδεια τζιαι αρεσκε μου πολλα!
(τζινη την εποχη τα αμπελοπουλια ηταν νομιμα και παρανομα!)
τζιαι λειπει μου τουτο το ειδος κυνηγιου...

επισης εκυνηγουσα και με φλοπερ και επαιξα τα πρωτα μου θηραματα.

και για αυτο λεω αφου δεν υπαρχει ουτε μια ειδικη αδεια για φλοπερ το συγκεκριμενο οπλο ουσιαστικα ειναι αχρηστο σημερα!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Laurona »

Ε πε το ρε Σωτηρη μου και εθυμωσα αδικα, κανει που εγεμωσα ρυτιδες που τα 30αντα μου, να με καμεις να καμω τζιαλλες :lol: :lol: :lol:

ουτε και με τον φιλο τον Breda Pegasso εχω κατι, οχι να παρεξηγουμαστιν, απλα ενομισα οτι εμιλουσετε για λλοου μου και πνιει σε το δικαιο καμια φορα :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
sotiris!129

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου πρην πολλα χρονια εκερδισα ενα φλοπερ σε ενα κυνηγετικο συλογο!
μονο φλοπερ ουτε ξιστινετε αποτι θιμουμε! εκυνηγουν με ζινο που ειμουν 10-12 χρονον οσο που το θυμουμε! τωρα καπου εν σε καμια αποθηκη σε κανενα υπογειο αναθεμαντα ουτε που ξερω που το εβαλαμε! αλλα επαιζα ζε ζικλες του φτερου με ζινο!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από mikros »

φιλε Laurona φενετε αγαπας πολλα το γιο σου και να σου ζησει!!! :D
Εντομεταξι πρεπει ναν καλα το διπλο το φλοπερ να πιενεις στες τρασχιιλες...δοκιμασε και πε μας ;)
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

εγω επαιξα τζιηκλες, περτικους, φασσες, τρυονια και του φτερου. Επαιζα θυμουμε κατι RC 18gr Magnum στον περτικο No 6. ηταν φωθκια! αμα εκουτσιας τους περτικους επεφταν οπως τες μαππες! αλλα το κοντακι του καμια σχεση επρεπε να γονατισεις πανω του για να σου ρτει!

Εχουμε το ακομα. Ειναι Ι.RIZZINI Over under Magnum
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Μεταχειρισμένο και Side by Side κάμνει σου?
Επειδή έχω ένα που δεν το χρησιμοποιώ. Εν θυμούμαι την μάρκα, ή Ιταλικό ή Ισπανικό είναι, και ξηλώνεται κανονικά όπως όλα τα κυνηγετικά..
Είναι μέστην κλατσούαν του, με τα λαδούθκια του, και φκαίνει μόνο για συντήρηση...
Φυσικά πρέπει να δώσει το ΟΚ και ο γέρος μου.. που εν γραμμένο πάνω του...

Έπαιξα το πρώτο που περτίτζι με εκείνο... ;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Koutsofteros την 18 Νοέμ 2011, 16:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αγορα διπλου φλομπερ - over under

Δημοσίευση από marinos.a »

side by side φλοπερ πρέπει να εν κούκλα.
Si vis pacem, para bellum
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”