Τιμη Beretta 687 ultralight

Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από kypros »

Ρε παιδες δεν μπορειτε να φκαλετε τι τιμη ενος οπλου που το μοντελο μονο. Ολα τα οπλα εξαρτονατι απο την κατασταση τους. Αν το οπλο πουλιεται καινουριο γυρω στα 1600 τοτε σε πολυ καλη κατασταση μεταχειρισμενο μπορει να παει 1100 η 1200.

Και επισης το δεν ειμαι ευχαριστημενος με το οπλο πρεπει να γινεται πιο συγκεκριμενο. Αλλο το εν ειμαι ευχαριστημενος γιατι επαρουσιασε καποιο προβλημα και αλλο γιατι δεν ειμαι ευχαριστημενος στο κυνηγι ( που μαλον θα σημαινει λαθος κοντακι, αρα φταιμε εμεις και οχι το οπλο). Το ιδιο και τα θετικα σχολια.

Η κριτικη πρεπει να βασιζεται σε αντικειμενικα κριτιρια οχι στα υποκειμενικα του καθενως

Καιρος να σταματησουμε να συζητουμε αοριστα... Εν καλο αυτοκινητο το pajero? ατε τωρα...ο ενας λαλει εν χαλια και εννοει οτι εν 4* 4 και εν το βολευκει, ο αλλος λαλει εν χαλια γιατι μπορει να του εκαμε προβλημα μηχανηκα, ο αλλος γιατι εν δυπορτο και εν τον χωρει κτλ. Κατα τα αλλα ομως εμεις συνεχιζουμε να ρωτουμε μια προταση...εν καλο αυτοκινητο το pajero? και οποιος τυχει να μας απαντησει ναι η οχι για τους δικους του λογους το πιανουμε και παμε χωρις να ξερουμε γιατι. Ετσι και με τα οπλα στη κυπρο. Τρεις λαλουν και 2 χορευκουν που λαλει και ο φιλος πριν
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
sotiris NIKOLAOU

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

kypros έγραψε:Ρε παιδες δεν μπορειτε να φκαλετε τι τιμη ενος οπλου που το μοντελο μονο. Ολα τα οπλα εξαρτονατι απο την κατασταση τους. Αν το οπλο πουλιεται καινουριο γυρω στα 1600 τοτε σε πολυ καλη κατασταση μεταχειρισμενο μπορει να παει 1100 η 1200.

Και επισης το δεν ειμαι ευχαριστημενος με το οπλο πρεπει να γινεται πιο συγκεκριμενο. Αλλο το εν ειμαι ευχαριστημενος γιατι επαρουσιασε καποιο προβλημα και αλλο γιατι δεν ειμαι ευχαριστημενος στο κυνηγι ( που μαλον θα σημαινει λαθος κοντακι, αρα φταιμε εμεις και οχι το οπλο). Το ιδιο και τα θετικα σχολια.

Η κριτικη πρεπει να βασιζεται σε αντικειμενικα κριτιρια οχι στα υποκειμενικα του καθενως

Καιρος να σταματησουμε να συζητουμε αοριστα... Εν καλο αυτοκινητο το pajero? ατε τωρα...ο ενας λαλει εν χαλια και εννοει οτι εν 4* 4 και εν το βολευκει, ο αλλος λαλει εν χαλια γιατι μπορει να του εκαμε προβλημα μηχανηκα, ο αλλος γιατι εν δυπορτο και εν τον χωρει κτλ. Κατα τα αλλα ομως εμεις συνεχιζουμε να ρωτουμε μια προταση...εν καλο αυτοκινητο το pajero? και οποιος τυχει να μας απαντησει ναι η οχι για τους δικους του λογους το πιανουμε και παμε χωρις να ξερουμε γιατι. Ετσι και με τα οπλα στη κυπρο. Τρεις λαλουν και 2 χορευκουν που λαλει και ο φιλος πριν
ένας που μίλησε πολύ λογικά
έτσι είναι ρε παιδιά
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

virtualgreek έγραψε:
beaglesRhunters έγραψε:ρε φιλε εγω που επροσπαθισα που τα περσι να το πουλησω εμεινε μου τελικα.. εδιουσαν μου οι οπλουργοι 400-500 ευρω. εν ειμαι ευχαριστημενος με τη ποιοτητα του οπλου αλλα σαν ενα οπλουι για περπατημα εν οτι πρεπει

Φίλε BeagleRHunters,

Το όπλο σου έχει μία τιμή μεταπωλήσεως γύρω στα 1100-1200 Ευρώ σε άριστη κατάσταση.
Υπολόγισε ότι ο οπλουργός που θα το πουλήσει παρακάτω θέλει γύρω στα 250-300 Ευρώ κέρδος.

Για να σου πούν 400-500 Ευρώ κάτι δεν πάει καλά.

Μήπως δεν το πρόσεχες και έκανε στίγματα ή σκουριά ?

Σ. Μακρής
καλημερα φιλε το οπλο φετος θα κυνηγισει τη 3η χρονια του και μονο στο λαγο το πειρα.αν εσιρε μια-δυο κασιες χαρτουτσες. επια σε 3 οπλουργους και η διαφορα που μου εχαριζαν για να πιασω αλλο ειναι 400-500 ευρο, καπιος μου ιπε κιολας εγω δεν βαζω ετσι οπλα στο μαχαζι λογο ποιοτητας.στην εκθεση ο αγγελος ειχε το 1100 εν ειμαι σιγουρος αν εν καινουριο.. και ντομεταξι εινα σε αριστη κατασταση αλλαξα και παρακοντακκο(ετσακρισε εκολλισε μου το ο berretta και ξανατσακρισε απο μονο του).
τωρα για κυνηγι εν πολλα ωραιο ειπα αρεσε μου εν ελαφρυ εν σε κουραζει εν γλιορο στη σκοπευση εν μπαλανσαρισμενο με οχι πολλα καλο σκοτωμα.. αυτο που δεν μου αρεσε στο οπλο ειναι το εν λιο ψευτικο εσπασε μου 2 φορες το παρακοντακκο σε διαφορετικα σημεια και ο φιλιππος μου ειπε οτι επεσε μου χαμε μετα που ειδε οτι ηταν γιαλλι το οπλο ειπαι οτι ταχα που βαλλο πανω το παρακοντακκο και φακκο του με δυναμη να κλισει.(ντομεταξυ μπενει που μονο του πολλα απλα και ελαφρυα και εν το φατσισα)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος beaglesRhunters την 31 Οκτ 2012, 08:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

ρε παιδια εσεις που το κυνηγισατε αυτο το οπλο πειτε μας τι φυσιγγια χρησιμοποιειται
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

τωρα για κυνηγι εν πολλα ωραιο ειπα αρεσε μου εν ελαφρυ εν σε κουραζει εν γλιορο στη σκοπευση εν μπαλανσαρισμενο με οχι πολλα καλο σκοτωμα..[/quote]

ρε παιδια με τουντο σκοτωμα που λετε ολη μερα εν μπορω να το καταλαβω εγω!!! τη σκοπευτικη μας δεινοτητα δεν μπορει να μας τη λυση ενα οπλο!!! οταν δεν ειμαστε πας το θηραμα δεν μπορει να πεσει απο μονο του με κανενα οπλο οσο ακριβο και αν ειναι!! ....οι καννες βαλλουν και το κοντακι σκοτωνει....
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

682 GOLD E έγραψε:τωρα για κυνηγι εν πολλα ωραιο ειπα αρεσε μου εν ελαφρυ εν σε κουραζει εν γλιορο στη σκοπευση εν μπαλανσαρισμενο με οχι πολλα καλο σκοτωμα..
ρε παιδια με τουντο σκοτωμα που λετε ολη μερα εν μπορω να το καταλαβω εγω!!! τη σκοπευτικη μας δεινοτητα δεν μπορει να μας τη λυση ενα οπλο!!! οταν δεν ειμαστε πας το θηραμα δεν μπορει να πεσει απο μονο του με κανενα οπλο οσο ακριβο και αν ειναι!! ....οι καννες βαλλουν και το κοντακι σκοτωνει....[/quote]
ρε φιλουι το θυραμα πεφτει αλλα κουτσοφτερο η πολλα γεματομενο συγκριση με αλλα οπλα. ισων να μεν ηβρα ακομα χαρτουτσιες να του καθουνται πειτε μας τι χαρτουτσες να δοκιμασο.. την οραια χαρτουτσια που ειβρα του οπλου εν μονο η ελλευ χαρτενη κοκκινη αλλα μεσιμερι εν δουλεγκει καλα και 8ελο και 2η που εν ειβρα μια να μου αρεσει
Γιατρός

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από Γιατρός »

Όσοι μιλάτε για το σκότωμα και δεν σκοτώνει να μαζευτούμε στο σκοπευτήριο να μου δώσετε 24γρ σκοπευτικές και να βουράτε πάνω κάτω όπου θέλετε αντί των δίσκων
Εγώ θα πυροβολώ και εσείς θα μου λέτε αν σας πέτυχα ή όχι και σε ποιον τόπο-που
Μετά να δούμε αν είσαστουν τζίκλα κτλ αν θα πέφτατε :shock: :lol:



ΥΓ Αστείο όχι να αρκέψουμεν πάλε ;)
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

louisll έγραψε:Όσοι μιλάτε για το σκότωμα και δεν σκοτώνει να μαζευτούμε στο σκοπευτήριο να μου δώσετε 24γρ σκοπευτικές και να βουράτε πάνω κάτω όπου θέλετε αντί των δίσκων
Εγώ θα πυροβολώ και εσείς θα μου λέτε αν σας πέτυχα ή όχι και σε ποιον τόπο-που
Μετά να δούμε αν είσαστουν τζίκλα κτλ αν θα πέφτατε :shock: :lol:



ΥΓ Αστείο όχι να αρκέψουμεν πάλε ;)
εν καλα που λαλεις ρε φιλε. εμεις μπορει να πεσουμε τζε οι τζικλες να μεν πεφτουν. οι παραπανο εν αρσενιτζες τζε γραφουμε στα αρ...δια τους :D :D
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

ρε φιλουι το θυραμα πεφτει αλλα κουτσοφτερο η πολλα γεματομενο συγκριση με αλλα οπλα. ισων να μεν ηβρα ακομα χαρτουτσιες να του καθουνται πειτε μας τι χαρτουτσες να δοκιμασο.. την οραια χαρτουτσια που ειβρα του οπλου εν μονο η ελλευ χαρτενη κοκκινη αλλα μεσιμερι εν δουλεγκει καλα και 8ελο και 2η που εν ειβρα μια να μου αρεσει[/quote]

πολυ πιθανο να μεν εισαι καλα πανω του γιαυτο!!! τι τσιοκ παιζεις?
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: Τιμη Beretta 687 ultralight

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

682 GOLD E έγραψε:ρε φιλουι το θυραμα πεφτει αλλα κουτσοφτερο η πολλα γεματομενο συγκριση με αλλα οπλα. ισων να μεν ηβρα ακομα χαρτουτσιες να του καθουνται πειτε μας τι χαρτουτσες να δοκιμασο.. την οραια χαρτουτσια που ειβρα του οπλου εν μονο η ελλευ χαρτενη κοκκινη αλλα μεσιμερι εν δουλεγκει καλα και 8ελο και 2η που εν ειβρα μια να μου αρεσει
πολυ πιθανο να μεν εισαι καλα πανω του γιαυτο!!! τι τσιοκ παιζεις?[/quote]
4-2 ρε φιλε μια χαρα πανο του ειμαι.. εν λαλω για ουλλα τα θυραματα που πεζω που καπια ενα μεν φαν καλη σιπεθκια μιλω για πουλια που τα ειδα οτι εφαν την καλα σε σημεια που επρεπε να εν ακαριαια. εν γινεται με τον αλλο μου να πεφτου σεκκα και με τουτο να γεματομενα. η το οπλο φτεει η χαρτουτσια εν καμνει..με τες elley,cheditte,victory lila επροσεξα οτι εδουλεψα χορις γεμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”