ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από dangerous »

χαιρετιζω την παρεα

εγω παιδια χρησιμοποιω το λεγκια το κοκκινο για εσσωτερικο αλλα και εξωτερικο καθαρισμα..το πρασινο λεγκια αν και δεν το εχω σκοπευω να το παρω ομως ειναι καταλληλο για τα ξυλινα μερη του οπλου αφου με ελαφρυ περασμα καθε φορα δρα σαν προστατευτικη μεμβρανη ετσι ωστε να μην διαπερνα νερο μεσα στο ξυλο...

παιδες καλο θα ηταν μιας και μιλαμε για καθαριστικα οπλων να πει ο κθενας πως καθαριζει το οπλο του...ειναι καλο να δουμε διαφορες τεχνικες απο παλιες καραβανες κυνηγους που μπενουν στη σελιδα ειτε και απο τον οπιονδηποτε που μπορει να διαβασε η να ειδε καπου καπιο καλο κολπο να το πω...

εγω προσωπικα με ενα μικρο κομματι ρουχο(στυλ ξεσκονοπαννου) το παιρνω στη θηλια του σχινοβελου μου και κανω ενα 2 περασματα για να φυγουν τα πασια πασια που μεσα στην καννη...ακολουθως ψεκαζω με το σπρευ μου μεσα και εξω και το αφηνω για περιπου 15-20 λεπτα...μετα παλι με το σχινοβελο κανω περασματα με το χαρτομαντηλο περιπου 7-8 αφου τοτε το χαρτομαντηλο βγαινει και ειναι λευκο η ελαφρος λερομενο..μετα περνω το καθαρο μου το ρουχο και κανω ενα περασμα και τοτε γινετε γιαλλι...στο εξωτερικο τον καννων και της βασης του οπλου κανω κανονικο τριψιιμο με χαρτομαντηλο...η ρουχο...στο τελος βαζο σε καμια σημεια ειδκο γρασακι που γινεται μερικη τριβη των μεταλλων..πανω κατω σε συντομια αυτος ειναι ο τροπος που καθαριζω το οπλο μου..αναμενω τους δικους ΣΑΣ τροπους και μεθοδους...
Άβαταρ μέλους
mariosk
Full Member
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 14:38

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από mariosk »

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν κανει ζημια στο εσωτερικο χρωμιωμενης κανης η χαλκινη βουρτσα.
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

mariosk έγραψε:Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν κανει ζημια στο εσωτερικο χρωμιωμενης κανης η χαλκινη βουρτσα.
Εγω θα σου ελεγα να μην την περασεις , νομιζω δεν υπαρχει λογος ,καλυτερα βαλε την αλλη με της τριχες μια δυο φορες και μετα ρουχο καθαρο μεχρι να καθαρισει .
Σημ. Αν το οπλο σου εφτασε σε σημειο που να θελει την χαλκενη καλυτερα παρε το σε εναν οπλουργο να γινει μια δουλεια σωστη και ασφαλισμενη για το οπλο σου .
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από KKILER »

BECCACCIA έγραψε:η μια ονομαζετε flitz και η αλλη autosol , ειναι και οι δυο metal polish ενω στη flitz γραφη οτι προστατευη και απτην σκουρια.εγω μεχρι τωρα δοκιμασα μονο την flitz , γιαυτην διαβασα στο νετ οτι κανη εξαιρετικη δουλεια και την εφερα απο εξωτερικο, την autosol την πηρα απο εδω 7-8 ευρω και την δοκιμασαν στα οπλα τους φιλοι και λενε οτι δεν εχει λαθος
ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ Τ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΜΕΝ ΒΑΛΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΟΥΝ ΜΕΣ ΤΕΣ ΚΑΝΝΕΣ. Η ΚΡΕΜΑ AUTOSOL ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΝΙΚΕΛ . ΤΤΑΠΑΝΤΖΙΕΣ ΚΑΙ ΝΙΚΕΛ ΜΟΝΟ. Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΡΕΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΑΜΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΕΣ. ΑΛΛΑ ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ FLITZ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΟΧΙ AUTOSOL. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΕΝΑ SOLVENT (ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΙΩΝΕΙ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΛΥΒΔΟ ΠΑΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΝΗ . Ο ΑΜΜΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΜΑΥΡΗ ΤΖΙΑΙ ΓΕΡΙΜΗ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΣ ΛΑΔΙ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από admin »

Ρε μπόις αν μπορείτε βάλτε και καμιά φώτο τον καθαριστικών γιατί είμαστε λίγο οπτικόί τύποι να τα δούμε.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΛΑΔΙ ΤΗΣ HOPES ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΝΝΩΝ. ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ SITE ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΙΔΑ ΣΠΡΕΥ ΜΕ ΑΦΡΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΚΑΝΝΕΣ. ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΤΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΠΛΑ. ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΑΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.
The best there is
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από BECCACCIA »

KKILER έγραψε:
BECCACCIA έγραψε:η μια ονομαζετε flitz και η αλλη autosol , ειναι και οι δυο metal polish ενω στη flitz γραφη οτι προστατευη και απτην σκουρια.εγω μεχρι τωρα δοκιμασα μονο την flitz , γιαυτην διαβασα στο νετ οτι κανη εξαιρετικη δουλεια και την εφερα απο εξωτερικο, την autosol την πηρα απο εδω 7-8 ευρω και την δοκιμασαν στα οπλα τους φιλοι και λενε οτι δεν εχει λαθος
ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ Τ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΜΕΝ ΒΑΛΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΟΥΝ ΜΕΣ ΤΕΣ ΚΑΝΝΕΣ. Η ΚΡΕΜΑ AUTOSOL ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΝΙΚΕΛ . ΤΤΑΠΑΝΤΖΙΕΣ ΚΑΙ ΝΙΚΕΛ ΜΟΝΟ. Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΡΕΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΑΜΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΕΣ. ΑΛΛΑ ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ FLITZ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΟΧΙ AUTOSOL. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΕΝΑ SOLVENT (ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΙΩΝΕΙ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΛΥΒΔΟ ΠΑΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΝΗ . Ο ΑΜΜΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΜΑΥΡΗ ΤΖΙΑΙ ΓΕΡΙΜΗ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΣ ΛΑΔΙ
την autosol δεν την δοκιμασα αλλα αλλοι που την δοκιμασαν μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα, εγω με την flitz δεν εβαλα λαδι μετα, ακουσα οτι και το brasso καμνη μια χαρα την δουλια.
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από Phinix »

WD40?
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από KKILER »

Phinix έγραψε:WD40?
WD 40 ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ . ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΙΣΩΣ . ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΤΖΙΑΙ ΜΙΛΩ ΦΙΛΕ . ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ BREDA ΤΖΙΑΙ ΕΚΑΘΑΡΙΖΑ ΤΟ ΜΕ WD 40 ΤΖΙΑΙ ΕΚΑΜΑ ΤΟ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΟΣΑ ΤΖΙΑΙ Η ΜΑΡΚΑ ΤΟΥ ΛΑΔΙΟΥ . 40 ΕΥΡΩ
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από Phinix »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ.

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΓΡΑΣΟ ΓΙΑ ΤΑ chokes?
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ / ΦΥΣIΓΓΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”