Ταππα για τζικλες

Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από MARIOSE »

Atlas Welcome 11no. 29gr., μου την εισηγήθηκε ο Δημήτρης και είναι εξαιρετική.
shipettis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 10 Δεκ 2014, 12:13

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από shipettis »

Ποσα μετρα περιπου χτυπα μια ταππα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

shipettis έγραψε:Ποσα μετρα περιπου χτυπα μια ταππα?
Μια ττάππα θεωρητικά βγάζει κατανομές αναλόγως τσιοκ και βλέπεις ακριβώς πως δουλεύει το κάθε σου τσιοκ. Υπάρχουν όμως και ττάππες που βγάζουν πιο σφικτές κατανομές ακόμα και από πιστονάκια, άρα η ερώτηση σου δεν μπορεί να απαντηθεί με ένα αριθμό. Εξαρτάται.
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από nike powder »

spyrosspyrou851 έγραψε:
shipettis έγραψε:Ποσα μετρα περιπου χτυπα μια ταππα?
Μια ττάππα θεωρητικά βγάζει κατανομές αναλόγως τσιοκ και βλέπεις ακριβώς πως δουλεύει το κάθε σου τσιοκ. Υπάρχουν όμως και ττάππες που βγάζουν πιο σφικτές κατανομές ακόμα και από πιστονάκια, άρα η ερώτηση σου δεν μπορεί να απαντηθεί με ένα αριθμό. Εξαρτάται.
Ωραιος τα ειπε ολα ο φιλος ο σπυρος, ετσι ακριβοσ ειναι το κακο με τη ταππα ειναι οτι τριφουνται τα σκαγια στην καννη μεχρι να βγουν και εχουμε και πιο πολλεσ παραμορφοσεισ σκαγιων
shipettis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 10 Δεκ 2014, 12:13

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από shipettis »

Απορια. Απο τη μερα που αγορασα το οπλο κυνηγω με 4 2. Φανταζομαι οτιο καθε αριθμοςτσοκ κανει και τιςαναλογες κατανομες. Πως μπορω να διαπιστωσω οτι τα τσοκ π χρησιμοποιω ειναι "σωστα" ?
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Φιλε καλημερα,

Να σου συστησω ΓΙΑ ΤΤΑΠΠΑ ΣΕ ποφυσιμα τις ακολουθες- super tordo victory 10n
killer 10n (ΧΡΩΜΑ ΜΩΒ)
ΙΛΛΥΟΝΑ CRUISE 10n
OLYMPIA SUPER TORDO 12n

Μπορεις εαν 8ελεις να τις χρησιμοποιεις ολη μερα στην πρωτη σου και μετα το ποφυσιμα ,απλα να χαμηλωσεις νουμερο σκαγιου σε 9ν. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ και κυνηγω με 4:2 FC και στη δευτερη βαζω πιστονι. Επισης στην πρωτη χρησιμοποιω πολυ και την victory skeet kitrini gia μεσαιες αποστασεις. Οταν αναλογως ποστου τα πουλια ειναι ψηλωμενα βαζω και στις 2 πιστονι.

ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΣΤΗΝ ΤΖΙΚΛΑ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ.....ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΠΑΙΖΑ 8Α ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΚΑΙ 8Α ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΛΑΜΠΡΟ DIRECT.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

shipettis έγραψε:Απορια. Απο τη μερα που αγορασα το οπλο κυνηγω με 4 2. Φανταζομαι οτιο καθε αριθμοςτσοκ κανει και τιςαναλογες κατανομες. Πως μπορω να διαπιστωσω οτι τα τσοκ π χρησιμοποιω ειναι "σωστα" ?
Για να δεις αν πράγματι το choke σου είναι "σωστό" όπως το θέτεις, πρέπει να κάμεις μια δοκιμή. Πρέπει να πιάσεις ένα φυσίγγι του οποίου ξέρεις τον αριθμό σκαγιών (προτιμότερο να είναι με ττάππα για να δουλέψει το choke), θα βάλεις το πίνακα (1μ Χ 1μ) σου στα 36μ, θα ρίξεις 3 βολές (τουλάχιστον) με το κάθε σου τσιοκ, κάμνεις κύκλο των 76εκ, και μετράς πόσα σκάγια έχει ο κάθε κύκλος με το μέσο όρο. Mε βάση τη βιβλιογραφία ο βελτιωμένος κύλινδρος (*4) πρέπει να έχει 50% συγκέντρωση ενώ το *2 πρέπει να έχει 65% συγκέντρωση. Αλλά συνήθως οι συγκεντρώσεις είναι κάπως πιο χαμηλές από την βιβλιογραφία.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από MARIOSE »

spyrosspyrou851 έγραψε:
shipettis έγραψε:Απορια. Απο τη μερα που αγορασα το οπλο κυνηγω με 4 2. Φανταζομαι οτιο καθε αριθμοςτσοκ κανει και τιςαναλογες κατανομες. Πως μπορω να διαπιστωσω οτι τα τσοκ π χρησιμοποιω ειναι "σωστα" ?
Για να δεις αν πράγματι το choke σου είναι "σωστό" όπως το θέτεις, πρέπει να κάμεις μια δοκιμή. Πρέπει να πιάσεις ένα φυσίγγι του οποίου ξέρεις τον αριθμό σκαγιών (προτιμότερο να είναι με ττάππα για να δουλέψει το choke), θα βάλεις το πίνακα (1μ Χ 1μ) σου στα 36μ, θα ρίξεις 3 βολές (τουλάχιστον) με το κάθε σου τσιοκ, κάμνεις κύκλο των 76εκ, και μετράς πόσα σκάγια έχει ο κάθε κύκλος με το μέσο όρο. Mε βάση τη βιβλιογραφία ο βελτιωμένος κύλινδρος (*4) πρέπει να έχει 50% συγκέντρωση ενώ το *2 πρέπει να έχει 65% συγκέντρωση. Αλλά συνήθως οι συγκεντρώσεις είναι κάπως πιο χαμηλές από την βιβλιογραφία.
Λεύκιε ο μαθητής σου εν κορυφή :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΣΠΥΡΟΣ...ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΣΕ ΧΑΡΤΟΝΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩΝΤΑΣ ΠΛΕΩΝ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΣΙΟΚ ΣΤΗ ΚΑΘΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟΤΕ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ(ΒΛΕΠΕ ΣΠΥΡΟ :D ) ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΟ ΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΖΟΥΣΕ ΣΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ!!!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΤΑΠΠΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΟΙΩΣΕΙ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ....Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ Η ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΕ 5 ΣΗΜΕΙΑ :o ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ 5.....

1)ΕΚ ΠΡΩΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕΤΑΞΙ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΠΥΣΟΚΡΟΤΗΣΗ ..2)ΑΜΕΣΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ(ΤΟ ΡΕΛΙΑΣΜΑ) ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΞΟΤΕΡΙΚΟ ΚΥΚΛΟ,....3)ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΥΛΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ....4)ΜΕΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΚΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ 5)ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΡΙΜΩΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ(ΤΣΙΟΚ)!!!

ΑΝΤΙΛΑΒΑΝΕΣΤΕ ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΡΙΜΩΓΜΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 5 ΣΤΑΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ!

ΕΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ 5 ΣΤΑΔΙΑ Η ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ....ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ....ΠΟΤΕ.....ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ....Η..ΣΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΦΤΩΧΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΗΣ!!!

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ + ΤΟ ΟΤΙ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΟΛΥΒΔΟΣΕΙΣ ΣΤΗ ΚΑΝΗ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ!!!

+ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΣΚΑΓΙΑ ΣΚΛΗΡΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΣΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΟΠΩΣ Ο ΛΑΓΟΣ,ΦΑΣΣΑ,ΚΑΙ ΠΕΡΔΙΚΑ Κ.Λ.Π!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Ταππα για τζικλες

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΣΠΥΡΟΣ...ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΣΕ ΧΑΡΤΟΝΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩΝΤΑΣ ΠΛΕΩΝ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΣΙΟΚ ΣΤΗ ΚΑΘΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟΤΕ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ(ΒΛΕΠΕ ΣΠΥΡΟ :D ) ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΟ ΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΖΟΥΣΕ ΣΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ!!!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΤΑΠΠΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΟΙΩΣΕΙ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ....Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ Η ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΕ 5 ΣΗΜΕΙΑ :o ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ 5.....

1)ΕΚ ΠΡΩΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕΤΑΞΙ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΠΥΣΟΚΡΟΤΗΣΗ ..2)ΑΜΕΣΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ(ΤΟ ΡΕΛΙΑΣΜΑ) ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΞΟΤΕΡΙΚΟ ΚΥΚΛΟ,....3)ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΥΛΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ....4)ΜΕΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΚΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ 5)ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΡΙΜΩΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ(ΤΣΙΟΚ)!!!

ΑΝΤΙΛΑΒΑΝΕΣΤΕ ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΡΙΜΩΓΜΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 5 ΣΤΑΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ!

ΕΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ 5 ΣΤΑΔΙΑ Η ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ....ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ....ΠΟΤΕ.....ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ....Η..ΣΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΦΤΩΧΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΗΣ!!!

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ + ΤΟ ΟΤΙ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΟΛΥΒΔΟΣΕΙΣ ΣΤΗ ΚΑΝΗ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ!!!

+ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΣΚΑΓΙΑ ΣΚΛΗΡΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΣΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΟΠΩΣ Ο ΛΑΓΟΣ,ΦΑΣΣΑ,ΚΑΙ ΠΕΡΔΙΚΑ Κ.Λ.Π!!!

ωραιος!!αλλα με αυτά τα λεγομενα αχρηστευουμαι την ταππα σε συγκριση με τον συγκεντρωτηρα...

Εγω δεν εχω λογο να διαφωνήσω με τα λεγομενα σου γιατι δεν είμαι ειδικος...αλλα μετα από πολλες δοκιμες που εκανα στα χαρτονια βρηκα ότι η ταππα μου δινει πολύ πιο ωραια συγκεντρωση σε σχεση με τον συγκεντρωτηρα...και δεν εντοπισα και σκαγια κολλημένα στο χαρτονι...και μετα από αυτές μου τις δοκιμες εβαλα τη ταππα στο κυνηγι της φασας και τα αποτελέσματα ηταν εκπληκτικα...σε σημειο που να μην την βγαζω από το οπλο μου σε καμμια περιπτωση...και σε μεσαιες και σε μακρινες αποστασεις. (πριν από τις δοκιμες ποτε μου δεν εβαλα μαλλινη ταππα στο οπλο)

Αυτό πως εξηγειται? Ισως οι καινουργιες μαλλινες ταππες να είναι διαφορετικες από τις παλιες?Ισως να περνουν από άλλη διαδικασια?
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”